Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bunt w Platformie? Posłowie nie chcą sprzedać akcji

Bunt w Platformie? Posłowie nie chcą sprzedać akcji

Wyświetlaj:
pirek / 87.207.113.* / 2009-03-27 12:32
Wychowanie w komunie i nijakie wykształcenie (nauczyciel historii?!) wywiera wpływ na sposób myślenia Tuska. On nie czuje gospodarki i trzeba korygować jego zapędy. Ale czy mamy lepszego? Tusk przynajmniej stara się być uczciwy, co jest w Polsce ewenementem. Latwiej mu, bo niczego nie posiada. Kto może być zamiast niego? Aferzyści z SLD albo PSL? Oszołomy Kaczyńskowaci usiłujący zastraszyć kogo się da? Którzy i tak na niczym się nie znają?
cerawi / 2009-03-24 22:27 / Bywalec forum
Nie rozumiem o co ten caly halas i zgrzytanie zebami.Wiadomo w/g konstytucji ze kazdy Obywatel moze zasiadac w parlamencie,bogaty czy biedny.Rzecz jednak w tym,zeby , to bogactwio nie bylo pomnazane, korupciogennie lub wplatywane w spolki panstwowe , samorzadowe lub inne, dla korzysci pelniacego prestizowe stanowiska posla senatora. Ale tu potrzebna jest zwykla uczciwosc na ktora my wyborcy liczylismy oddajac glos.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-03-24 21:19
Przedsiębiorcy mają prawo kandydować to sejmu i senatu i nie mogą być pozbawiani praw politycznych, dlatego, że nie są na etatach płatnych z budżetu, lecz sami zapracowują na swoje potrzeby. Posłem się bywa najwyżej 4 lata nieraz kadencja może być skrócona i to z tego powodu przedsiębiorczy polak miałby być dyskryminowany politycznie, bo jak zostanie posłem to ma wszystko sprzedać i zaprzestać wszelkiej aktywności zawodowej? Wszak o uczciwość chodzi a nie o to, jak kto zarabia na życie i na utrzymanie rodziny i jak odkłada sobie na starość albo, w jakich stowarzyszeniach działa społecznie. I tak za dużo mamy wśród polityków takich, co nigdy nie zapłacili ani 1 grosza podatku ze swoich pieniędzy, bo stale są zatrudnieni na etatach budżetowych, ale to Ci, co z podatków biorą pensje mieliby mieć wyłączne prawo uchwalania podatków?!! Bo to posłowie i senatorowie decydują o tym, na co wydawać pieniądze 2 milionów prywatnie pracujących podatników, którzy pracują na własne ryzyko i na własny rachunek i nie są dotowani miliardami tak jak dotują nieudolnie zarządzane przedsiębiorstwa państwowe. To, dlatego mamy takie złe prawo gospodarcze, że tworzą je i uchwalają budżetowcy i związkowcy a najmniej do powiedzenia mają Ci Polacy, którzy płacą najwięcej podatków tworzących budżet. Ta cała nagonka to ściema przedwyborcza dla odwrócenia uwagi od nieudolności sejmu senatu i rządu w sprawach decydujących o poziomie życia polaków. Zamiast zdecydowanie ścigać i wyrzucać z sejmu i senatu złodziei i aferzystów znów chce „elyta” polityczna warszawsko trójmiejska za jezdnego kombinatora ukarać milion uczciwych przedsiębiorców. Powstaje na naszych oczach nowa kasta polityczno urzędniczo związkowa, która zawłaszcza w glorii prawa budżet państwa i chce się umocnić na swoich pozycjach przy dostępie do państwowej kasy eliminując przedsiębiorców z sejmu i senatu, aby pracujący i płacący podatki nie mieli swojego przedstawicielstwa i stali się owcami do strzyżenia z pieniędzy na budżetowe apanaże zawodowych polityków. A kto ma większe prawo do decydowania, na co wydawać podatki, jeżeli nie ten, kto je płaci? Natomiast wytworzył się dziwny Polski obyczaj, że konsultacje jak wydawać pieniądze przeprowadza się głównie z tymi, którzy z tych budżetowych pieniędzy żyją a nie z tymi Polakami, którzy pracując po 60 godzin tygodniowo płacą coraz większe podatki i oszukańczo nazwane składkami kolejne podatki na rosnącą armię bezużytecznych społecznie nierobów.
pirek / 87.207.113.* / 2009-03-27 12:38
Zgadzając się merytorycznie z wypowiedzią p. Bernard+, chciałbym jednak wnieść zastrzeżenie: powodem tej akcji Tuska jest raczej jego głupota, a nie spiskowa działalność przeciwko przedsiębiorcom.
office@lexxit.com.pl / 2009-03-24 15:38
pluskowi już odjęło kompletnie rozum, a co on by chciał by bezdomni i bez inicjatywy ludzie rządzili krajem, na całym Bożym świecie we władzach są ludzie z biznesu bo to oni mają otwarte umysły i wolę walki
matko i córko nawet spodnie i skarpetki opadają
facet już nie jest w stanie powiedzieć czy jest na jawie czy to realność
maligna totalna
Pol^^ / 213.158.197.* / 2009-03-24 10:10
Głupi Dyzma znów coś palnął nim pomyslał - mózg nie nadąża za gąbą !?
fix_ / 213.17.201.* / 2009-03-24 10:05
A ja nie chcę aby rządzili nami nieudacznicy. Chcę aby do parlamentu trafiali ludzie którzy w życiu coś osiągnęli. wcale mi nie przeszkadza, ze są to wybitni naukowcy, lekarze, biznesmeni.To jest tylko kwestia moralna, ale to można rozliczyć tylko w okręgach jednomandatowych. przecież jesli ktoś chce to i tak zrobi przekręt bo dokona sprzedaży akcji na podstawione osoby, albo kumpel będzie lobbował i zrobi się ustawę pod niego. Przetargi powinny by c jasne i czytelne a nie jak słyszymy, że w zakupie broni dla policji (bodajże) zadecydowało to że broń jest o 1 mm zbyt długa i nie spełnia wymagań przetargowych.
Pilsener / 2009-03-24 09:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od początku ten pomysł był absurdalny - bij kułaka, uderz w spekulanta, śmierć wyzyskiwaczom, bij obszarnika - co w tym kraju tak naprawdę się zmieniło od 89? Wielka mi demokracja, bo zamiast PZPR mamy 4-ry partie a zamiast komunizmu katechizm. Niedługo Chiny będą bardziej wolne i demokratyczne, niż polska.
(były)wybroca / 83.19.243.* / 2009-03-24 09:15
Oj Tusku Tusku, ciężko i wytrwale pracujesz na to żeby stracić mój głos w wyborach. Ale nie przejmuj się, nieźle Ci idzie.
tomala_12 / 80.53.76.* / 2009-03-24 18:35
Panie Tusk.
Ważna jest przejrzystość, a nie to by każdy był tzw. chłopem pańszczyźnianym - choćby i zbyt dobrze opłacanym (np. parlamentarzystą). Niestety wychował się Pan w komunie i homo sovieticus jest b. głęboko zaszczepiony.
cerawi / 2009-03-24 22:37 / Bywalec forum
Obawiam sie,ze homo sowietikus jest Ci tak obce jak wiatr kosmiczny. Wroc do szkoly niech oddadza Ci pieniadze niczego Cie nie nauczyli.

Najnowsze wpisy