Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byki wyciągnęły indeksy w górę

Byki wyciągnęły indeksy w górę

Money.pl / 2007-06-14 17:44
Komentarze do wiadomości: Byki wyciągnęły indeksy w górę.
Wyświetlaj:
bollullos / 2007-06-15 01:56 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Wszystkie Trodle nawet złe
Pogrążone są we śnie
A ty jedna tylko nie
Więc śpij kochanie....
arbitrazysta / 2007-06-15 05:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlasnie nastal nowy ranek,
bedzie pelen niespodzianek.
Kto pomysli,
ten zarobi.
Kazdy,tylko nie Kenobi.
arbitrazysta / 2007-06-15 09:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bardzo dziekuje
bollullos / 2007-06-15 02:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
PP FONa jeśli chcesz, dostaniesz....
Jarg / 2007-06-15 01:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No dobra, wszystkie Trodle już poszły spać... ja również udaję się na (zasłużony) odpoczynek :-)

Dobranoc
TaS / 2007-06-15 01:35 / Tysiącznik na forum
skoro mój współobywatel-miejski idzie spać to nie mam innego wyjścia i zamykam ekran.

Dobranoc :)
warren buffet / 2007-06-15 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ihaa :)
bebe / 2007-06-15 00:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
warren...przeciez sie juz pozegnales...nie rozrabiaj...pisz prace...albo spij...
warren buffet / 2007-06-15 00:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rozrabiam bebe =)))
bebe / 2007-06-15 01:04 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tylko w miare cicho...bo Cie zamkna....smieje sie pelna geba....cha...cha...cha...idz spac, jutro trzeba trzymac gpw.pozdro
TaS / 2007-06-15 01:13 / Tysiącznik na forum
Warren mnie zaskakuje...
to forum mnie zaskakuje...

... chyba pora iść spać ;)

PS na jaki temat Warren piszesz?
bebe / 2007-06-15 01:17 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
czym to niby Cie forum zaskakuje....przeciez dosc dlugo nas podczytujesz...no i nie wyrobiles sobie zdania...? nie poznales stylu...?
a zarty na pewno znasz...no chyba sie nie myle....? - do TaS
TaS / 2007-06-15 01:22 / Tysiącznik na forum
no coż nie na każdym forum ktoś - jak to mowia chłopaki w luznych spodniach z krokiem w kolanach - "z kosmosu" wyda dziwęk konia :)

odgłos gębowo-paszczowy, a nie kopytny..

a styl - jest oki ;)
bebe / 2007-06-15 01:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ale masz skojarzenia...nie komentuje....ale sie jeszcze bardziej smieje...dobre....
ja sie zegnam, dobranoc Wszystkim. jutro zielonego zycze.
TaS / 2007-06-15 01:33 / Tysiącznik na forum
oglądałem dzis bilans - nie dosc,ze prowadziła bo babka, ktora tego robic nie potrafi to jeszce był ten cały Pokrywka, czy Przykrywka z BOSiu i z cąłym szacunkiem dla niego - jakoś tak jest, ze jak mowi wzrost to jest spadek i odwrotnie...

mowił o wzrostach... :/

skojarzenia z jedym takim polskim filmem :)

dobranoc :)
needle / 2007-06-15 07:43 / Bez rangi
Poktywka jest lepszy, niż można go było podejrzewać...
...trzeba się wczytywać w jego słowa pełną gębusią
bollullos / 2007-06-15 00:38 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Spin i Sygnity mają szansę na RUM II (...) którego koszt szacowny jest na około 400 mln zł, informuje NFZ na stronach internetowych. ;-)
To dobrze dla Spinu a także ABG!
needle / 2007-06-15 00:41 / Bez rangi
wiemy-pamiętamy- dziękujemy
ABG ze średnią 7,9 dawno powinienny stopy wywalić...
...a tu się utrzymał i za 2 lata będzie kosztował ponad 2 dyszki
bollullos / 2007-06-15 01:17 / portfel / Uznany Muł Pancerny
na portfelu długim nie mam stopów - im niżej, tym więcej dokupuję. Zamierzam 3mać 30 lat: Abg, Bio, BTM, CCIInt, EMC, ESS, MCI, MIL, Octawa i tyci-tyci Leasco.
bebe / 2007-06-15 00:54 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dzieki za info, bo mi sie kisi..., spada...- to abg /spina sprzedalam/..
bollullos / 2007-06-15 01:12 / portfel / Uznany Muł Pancerny
chcecie nie chcecie i tak będzie jeden abgspin. Ja to trzymam na długo - ok. 30 lat. Na dobre i na złe (na złym uśredniam)
TaS / 2007-06-15 01:17 / Tysiącznik na forum
30 lat... zazdroszczę takiego planowania :)

dla mnie 2 lata to kupa czasu... baa dwa tygodnie to kupa czasu (niekoniecznie jesli o akcje chodzi)
bollullos / 2007-06-15 01:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to jest moja emerytura. ZUS zdąży zbankrutować.
TaS / 2007-06-15 01:24 / Tysiącznik na forum
to on jeszce nie zbankrutował? ;)

w takim razie jeśłi planujesz emeryture z trzydzieści lat - no powiedzmy, ze osiągniesz wtedy wiek emerytalny (jesli nie zostanie podwyzszony) - to zanczy,ze ja mam jeszce jakies 15 lat na to by wybrac swoją spółkę emerytalną ;)
bollullos / 2007-06-15 01:30 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ponieważ prowadzę działalność - sam sobie ten wiek wyznaczę... jak przestanę pracować.
bebe / 2007-06-15 01:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
bollullos..nie przerazaj mnie...ja leciwa...mam mniej czasu..
chociaz...wlasciwie...pozostawie ewent....dzieciom...no to juz sie nie martwie...
bollullos / 2007-06-15 01:32 / portfel / Uznany Muł Pancerny
jedno jest pewne, jak się spełnią przepowiednie Kenobiego, i skupię na tych gigantycznych zwałkach, a potem wjedzie wyżej niż dziś, wtedy już będę miał luiuuuz.
needle / 2007-06-15 00:33 / Bez rangi
...dociągniemy do trzech setek...
...pomożecie?
modliszka / 2007-06-15 00:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
POMOŻEMY ! :-))))
- mowiąć dobranoc - jutro ważny dzien i umysł musi być sprawny ;-)

Kolorowych Kochani ;-)
bebe / 2007-06-15 00:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
koloru zielonego MO....
Jarg / 2007-06-15 00:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór

Czego się nie robi dla kumpla...
needle / 2007-06-15 00:39 / Bez rangi
dzięki...
...ale to dla sprawy

a z reguły nie piszesz o tej porze...
...czyżbym ze snu Cię wybił...
...najpierw obowiązek...???
Jarg / 2007-06-15 00:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Byłem poza Wrocławiem. Nadrabiam zaległości "forumowe" i różne takie tam... :-)
needle / 2007-06-15 00:46 / Bez rangi
kilka lat temu wymyśliłem...
...że przeprowadzę się do Was...
...tak na 2-3 lata, pozwiedzać bym chciał, bo ja lubię takie poniemieckie i duże i okolice mi odpowiadają i stara architektura i krajobrazy
Jarg / 2007-06-15 00:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zapraszam do miasta mostów (114). A i zabytków Ci u nas dostatek, choć w większości mocno odbudowane, gdyż Wrocek był zniszczony w tym samym stopniu co Warszawa. Ale klimat miasta jest The Best, bo wszystko i kulturalnie i restauracyjnie i klubowo... tylko odległości mniejsze niż w Warszawie... wszędzie blisko. I mamy naprawdę cool Zarząd Miasta - od 18 lat ta sama formacja :-)
TaS / 2007-06-15 01:11 / Tysiącznik na forum
Jarg - formacja sie zmienia (nazwy) - ale ludzię wciąż Ci sami... :)

Ja Needle się podłączam do tego głosu Jarga, Wrocław piękne miasto. W dodatku jak to określił mój znajomy zza zachodniej granicy "takie przystępne dla ludzi" :)
Jarg / 2007-06-15 01:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Racja TaS. Formacja jest ta sama... tylko zmieniają się jej nazwy :-)
TaS / 2007-06-15 01:19 / Tysiącznik na forum
i czasem ktos stołek straci - jak Pan Grzegorz Stopiński z Rady Miasta.

Swoją drogą dość długo byłem hmm "blisko ratusza", nam tez kilku ludzi, ktorzy do dzis sa blisko i powiem Ci, że wiekszość z tych ludzi bardzo dba o "efekt", lubia by ludzie widzieli,ze pracuja... a jak jest kazdy kto tam troche "pobywał" wie ;)
warren buffet / 2007-06-15 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
studia to okres, w ktorym nie mozna wytrzezwiec.... =) szkoda ze sie to kończy :)

do jutra kochani...
needle / 2007-06-15 00:17 / Bez rangi
nietrzeźwieć można również po...
...i zarabiać jednocześnie na GPW...
...wiem to z autopsji :-)

tylko trzeba się nauczyć, takich - dość prostych - rzeczy, że jak się wyjeżdza, to nie wolno mieć aktywnych kilkunastu futuresów
modliszka / 2007-06-15 00:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Needle - co ja zrobi, że lubię czytać Twoje kom....:-)....widac i czuć doświadczenie ;-)
ogrodnick / 2007-06-15 00:30 / Bywalec forum
o wróciłem właśnie z upojnej imprezy a tu jeszcze nie wszyscy śpią pozdrawiam
needle / 2007-06-15 00:29 / Bez rangi
to teraz szczerze...
...przygotuj się na takie...różne...
...bo czasami sobie żartujemy, nieprawdaż...?
a teraz poważnie

!!!-a ja Twoje jeszcze bardziej-!!!
i co mi zrobisz...??? :-)))
modliszka / 2007-06-15 00:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja....hmmm:-))))...kiedyś Cię złapię ;-))))
rotux / 2007-06-15 00:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko ma swój czas..
A że suma wszystkich czasów jest niczym przy wieczności? Taki lajf.
Do jutra
bebe / 2007-06-15 00:16 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
do jutra
warren buffet / 2007-06-15 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
do jutra kiochani:)
needle / 2007-06-14 23:54 / Bez rangi
...i spać już idziecie
przed snem zatem zaleję Was czymś, co mnie niźle rozbawiło , czego i Wam życzę:-)))

Jarosław Apostata w świetle źródeł historycznych (sf)

Referat "Jarosław Apostata w świetle źródeł historycznych" wygłoszony został 21.03.3456 roku przez prof. Mścisława Czecha, podczas sympozjum "Mroczny Wiek Lustracji - nowe perspektywy badawcze" zorganizowanym przez Towarzystwo Wiecznej Pamięci Brutalnie Zlustrowanych.

Szanowni Państwo!

Mroczny Wiek Lustracji - to dla historyka prawdziwe wyzwanie! Jak wiadomo w roku 2037 Trybunał Konstytucyjny wydając Ostateczne Orzeczenie w Sprawie Niekonstytucyjnego i Zbrodniczego Charakteru Lustracji nakazał zniszczenie nie tylko archiwów tzw. IPN (pamięć jego niech będzie przeklęta), ale też - dla pewności - zniszczenie wszelkich archiwów i zbiorów bibliotecznych z lat 1900 - 2036. Postanowienie to - bez wątpienia słuszne - utrudnia przecież pracę historykom. Rekonstruując historię Mrocznego Wieku Lustracji mamy do dyspozycji jedynie niezwykle szczupły zespół źródeł, które - w taki czy inny sposób - przetrwały proces Oczyszczenia. Odnosi się to i do źródeł traktujących o postaci Jarosława Apostaty, o którym dziś będzie mowa. Już z powodu deficytu źródeł postać Apostaty budzi gorące spory wśród historyków. Radykalni negacjoniści twierdzą wręcz, że Jarosław Apostata wcale nie istniał, a opowieść o nim to tylko jedna z legend Cyklu Lustracyjnego, nie mocniej oparta na faktach niż "Legenda o dobrym TW Janie - Cudotwórcy", czy "Legenda o lustratorze, w którego piorun trzasnął". Nie zgadzam się z tą teorią. Moim zdaniem Jarosław Apostata to postać historyczna, co więcej - to właśnie jego działalność dała początek legendom Cyklu Lustracyjnego.

Otóż, z pochodzących z epoki źródeł wynika, że Jarosław Apostata był jak najbardziej realnym władcą Polski w epoce Ciemnego Wieki Lustracji. Nie wiadomo, niestety, w jaki sposób Apostata zdobył władzę. W świetle "źródła XV" najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza najazdu. "Źródło XV" zawiera wypowiedź niejakiej Środy, bez wątpienia odnoszącą się do rządów Apostaty, cyt.: "Trzeba zewrzeć szeregi. Barbarzyńcy nie stoją u bram naszego miasta, ale już w nim są". Rzecz mogła więc wyglądać tak: barbarzyński komes Jarosław zwany jeszcze wówczas "Kaczyńskim" (być może kaczka była zwierzęcym totemem jego rodu) najechał około roku 2003-2007 Polskę, podbił ją i ogłosił się jej władcą z tytułem "premiera". Znamy nawet nazwiska dwóch legendarnych pomagierów Apostaty - Giertycha i Leppera. Niestety - niewiele więcej możemy o nich powiedzieć. Według przekazów legendarnych, ten pierwszy słynął z brutalności (zlikwidował między innymi niejakiego Gombrowicza - postać zdaje się głośną w tym czasie), Lepper zaś odznaczał się nadzwyczajną lubieżnością, dybiąc na cnotę szlachetnych dziewic (patrz - "Legenda o sex-aferze"). Czy legendy te zawierają coś więcej niż źdźbło prawdy? - nie wiadomo. Za to pojawiająca się w legendach postać "Macierewicza" czy "Mąciwodziewicza" (?) z całą pewnością jest fikcyjna - przypisywane mu cechy są już nazbyt nieludzkie. Nie ulega jednak wątpliwości okrutny charakter rządów najeźdźców. Potwierdza to - chociażby - "źródło VI", zawierające takie oto słowa nieznanego nam skądinąd Zygmunta Baumana: "Polityka - zdają się mówić nam nowi włodarze Polski - to tyle, co tropienie nikczemników, którzy kryją się z odmiennymi poglądami, a pręgierz, dyby, gęsior i pal to główne narzędzia naprawy Rzeczypospolitej". Wyłania się więc ze "źródła VI" i "źródła XV" jednoznaczny obraz brutalnej, barbarzyńskiej okupacji...

Ale skąd się wziął przydomek "Apostata"? Otóż, jak się wydaje rządy Jarosława Kaczyńskiego miały - obok politycznego - aspekt religijny. Nowy władca propagował nowy kult - Kult Samego Dobra, którego wcieleniem się ogłosił. To przynajmniej zdaje się wynikać ze "źródła II", które przypisuje Jarosławowi Apostacie deklarację "ja jestem Samo Dobro" (aluzję do kultu Samego Dobra zawiera też "źródło IV" - o czym później). Wszystko to sprawiło, że wśród bogobojnego ludu postać Jarosława budziła grozę zgoła religijną. Dla naświetlenia tej kwestii kluczowe wydaje się wspomniane już "źródło IV" zawierające wypowiedzi niejakiego Waldemara Kuczyńskiego. Kuczyński mówi: "Czuję lęk od przyjścia do władzy dwóch braci. Mówiąc dokładniej, jednego, bo to jest jeden brat w dwóch osobach". Wynika z tego, że Jarosław Apostata już przez mu współczesnych postrzegany był jako przerażająca istota demoniczna, posiadająca nadnaturalne właściwości (jeden brat - w dwóch osobach) Nie jest to zresztą sytuacja wyjątkowa, podobne motywy spotkać można - na przykład - w "Historii sekretnej" Prokopiusza z Cezareii opisującej rządy cesarza Justyniana. Kuczyński ("źródło IV") identyfikuje zresztą Kaczyńskiego wprost, cyt.: "Jarosław Kaczyński jest jak Lord Vader, Książe Ciemności". Trudno tu o wątpliwości. Postać "Lorda Vadera" nie występuje co prawda w żadnej ze znanych nam dziś demonologii, ale z kontekstu wynika jasno, że był to jeden z ówczesnych przydomków diabła. Potwierdza to zresztą inna wypowiedź Kuczyńskiego ("źródło IV"), cyt.: "Na podstawie demonologii wiem, że diabeł najchętniej działa przez samo dobro". Odnotujmy, że wypowiedź ta zawiera też jednoznaczną aluzję do kultu Samego Dobra, o którym mówiliśmy wcześniej. Idźmy dalej...

Czy brutalne rządy Jarosława Apostaty i podjęta przez niego próba reformy religijnej spotkały się z oporem? Część badaczy, głównie na podstawie "źródła III" snuje teorie o ruchu sykariuszy, którzy - pod wodzą niejakiego Edelmana - walczyli z okrutną władzą. "Źródło III" zawiera - zdaniem tych badaczy - programową dla sykariuszy wypowiedź Edelmana, cyt.: "Jeśli chcemy uratować Polskę, to moją radą jest wziąć nóż i uderzyć tam, gdzie ich zaboli". Czy Edelman i jego sykariusze przyczynili się do klęski Apostaty? Trudno orzec. Tak jak nie możemy być pewni sposobu w jaki Apostata władzę zdobył, tak też nie jesteśmy pewni tego, jak ją stracił. Jedne legendy sugerują interwencję sił nadprzyrodzonych, inne legendy mówią pojawieniu się Pomazańca, który zrzucił Apostatę z tronu. O tym zdaje się mówić "Legenda o powrocie Aleksandra Wielkiego". Nie wiemy przy tym, czy chodzi - ahistorycznie - o starożytnego władcę Macedonii (a jeśli tak - to dlaczego właśnie o niego?), czy też o innego Aleksandra, któremu wdzięczna pamięć ludu przydała przydomek "Wielki". Tak czy inaczej - upadek Apostaty to początek końca Mrocznego Wieku Lustracji.

Szanowni Państwo! Podsumujmy krótko: w świetle źródeł Jarosław Apostata jawi się jako postać, jednak, historyczna. Był to brutalny władca z epoki Ciemnego Wieku Lustracji, któremu ludowa wyobraźnia przydała cech demonicznych inspirując się wyraźnie legendami o Antychryście. Kończąc chciałbym wyrazić nadzieję, że odkryte zostaną następne źródła, które historię Apostaty pozwolą uczynić pełniejszą.

dobranocka
IGła
rotux / 2007-06-15 00:09 / Uznany Gracz Giełdowy
niewąskie..dzięki :)
apap
inwestor1975 / 2007-06-15 00:07 / Tysiącznik na forum
Aleksander zniszczy Apostata? :-)
hehe
needle / 2007-06-14 23:55 / Bez rangi
sf - to rozumiecie...ale autora nie znam
cz
bebe / 2007-06-15 00:08 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
szkoda,ze nie znasz autora.
needle / 2007-06-15 00:50 / Bez rangi
tu znajdziesz inne teksty tegoż autora
kazdemu szczerze polecam
http://perlyprzedwieprze.blox.pl/html
kijek78 / 2007-06-14 23:44 / portfel / Bywalec forum
Hejka! kiedy pp mastersa?
bollullos / 2007-06-15 01:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
najbardziej akuratne informacje: www.bankier.com > forum
TaS / 2007-06-15 01:25 / Tysiącznik na forum
czuje, ze ktos Ci bęcki zaraz spuści :) uciekaj stąd szybciutko ;)
bollullos / 2007-06-14 23:28 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Kupiłem loda Grand i na patyczku było "wygrałeś Granda". A na wygranym na patyczku to samo. Jutro odbieram kolejnego. Smak bananowo-czekoladowy.
bollullos / 2007-06-14 23:33 / portfel / Uznany Muł Pancerny
w sumie: 200% loda w jeden dzień.
bebe / 2007-06-14 23:36 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no i popatrz...jaki zysk
bollullos / 2007-06-14 23:38 / portfel / Uznany Muł Pancerny
najlepsze jest to, że żona i córka też kupiły... i nie wygrały!
bebe / 2007-06-14 23:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
po prostu miales szczescie.....podobnie mozna miec na gpw...

MSZ

de havik / 2007-06-14 23:18 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Jeśli założyć, że w sprawie PRK7 MSZ dogadał sie z syndykiem i za dopuszczenie do przetargu (odroczono go o tydzień na wniosek ZO) dojdzie do zmiany postępowania upadłościowego na układowe, to MSZ będzie głównym udziałowcem pozostałej cześci PRInz. W jej skład wchodzi min. PRInz Surowce, który zarządza kopanią Stare Glinki. Z tekstu z 2001r. : W "Starych Glinach", wbrew nazwie, wydobywa się bardzo dobry surowiec. Wysoka jakość wynika z jego jednorodności. W Jaroszowcu występują praktycznie tylko dwa rodzaje skał: dolomit triasowy i dewoński. Dlatego wydobywany tam materiał, jak wykazują badania laboratoryjne, nadaje się do budowy wszystkich rodzajów dróg. [Alibaba, Parkiet].
Być może jednym z celów działania Holdingu będzie mocne wejście w budowę dróg, co w obecnej sytuacji (min. euro 2012) może tylko dobrze sie skonczyć. To, obok developerki (od dłuższego czasu o tym sie pisze), drogą, która może doprowadzić do znacznego wzrostu wartości tej firmy....

Taka naszła mnie refleksja po przeczytaniu watku MSZ na parkiecie. Sytucja hipotetyczna, ale kto wie :))

Cały czas najpoważniejsza pozycja w moim portfelu :)

Pozdrawiam wieczornie
rotux / 2007-06-14 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj
A co z samym PRK7?
Bo Longterm pisał ostatnio:
"Witam, dzisiaj megainfo związane z MSZ. Zbych wystartował w przetargu o PRK7 - najbardziej zyskowną spółkę PRINŻa, budownictwo kolejowe i developerka warszawska."
de havik / 2007-06-14 23:49 / portfel / "Tysiącznik na forum"
PRK7 zostało kupione przez Trakcje za 70mln, MSZ oferował 65 to była druga oferta.
Myśle, ze układ jest mozliwy, a ZO walczył jeszcze o całą pulę...
dobry gracz, jak na razie
Longterm / 2007-06-15 00:08 / Mostek Zwyciężymy!
Hej a co powiecie na to: "Po dniu bilansowym na skutek pozwu wniesionego przez Emitenta w dniu 2 kwietnia 2007 roku Sąd Okręgowy w Gliwicach w dniu 16 kwietnia 2007 roku wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym przeciwko Spółce Business Center 2000 w Gliwicach o zapłatę kwoty 14.137.490,12 zł na rzecz Emitenta. Nakaz nie jest jeszcze prawomocny."
Longterm / 2007-06-14 23:41 / Mostek Zwyciężymy!
pozdrawiam havik. dużo pieniędzy zarobimy niedługo.
de havik / 2007-06-14 23:50 / portfel / "Tysiącznik na forum"
pozdrawiam :)

cały czas zakładam perspektywę wielomiesięczną,
na razie wytrzymałem 10m, z małą 2-tygodniową przerwą
Longterm / 2007-06-15 00:07 / Mostek Zwyciężymy!
to kupiliśmy mostka mniej więcej w tym samym czasie ...ja zaczynałem kupować po ok. 2,7 zł później nową emisje po 2zł
bebe / 2007-06-14 23:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
daje do myslenia.pozdro
de havik / 2007-06-14 23:53 / portfel / "Tysiącznik na forum"
pisze z perspektywy niskiej ceny zakupu,
teraz już ryzyko większe
bebe / 2007-06-15 00:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
rozumiem
charmag / 2007-06-14 23:18 / Bywalec forum
witam,
dopiero znalazlem chwile zeby popatrzec co to sie dzis dzialo na parkiecie - bedzie ktos tak mily i podpowie skad taki skok na sanwilu ??

pozd
jeż / 2007-06-14 23:28 / Bywalec forum
musisz zapytać P. Moski
charmag / 2007-06-14 23:30 / Bywalec forum
chetnie, ale gdzies mi sie zapodal numer do niego na kom ;)
anna. / 2007-06-14 23:34 / Uznany Gracz Giełdowy
jest artykuł na PB o sanwilu, ale tylko same domysły
charmag / 2007-06-14 23:55 / Bywalec forum
dzieki, juz rzucam okiem;)
marlowe / 2007-06-14 23:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam wieczorkiem przy piwku. Dzisiaj całkiem, całkiem...
bebe / 2007-06-14 23:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam.
Romi / 2007-06-14 23:03 / portfel / Koci Tata
W mordę misia to jutro znowu up?
Co polecacie na zakupy longterma bo u mnie tylko takie jutro wchodzą w rachubę lub lokata na 1 rok , ale to niezbyt korzystna opcja:))
bollullos / 2007-06-14 23:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Wawel - dobrze wygląda fundamentalnie, wskaźniki w porządku, stale rosnący zysk, świetne ostatnio produkty.
PedroGonzalez / 2007-06-14 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy
czemu akurat jutro po takich wzrostach chcesz cos na longa brac ? :-)
Romi / 2007-06-14 23:08 / portfel / Koci Tata
Bo nie chcę mrozić w kolejnej działce a za tydzień będę miał okazje do przetargu. Chyba na krus przejdę:))
bebe / 2007-06-14 23:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a, gdzie te dzialki sa...?
bollullos / 2007-06-14 23:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny
na lusterku podzielone żyletką...
bebe / 2007-06-14 23:54 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
bollullos.... ------ ?
bebe / 2007-06-14 23:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
aj...teraz zalapalam ....smieje sie..
PedroGonzalez / 2007-06-14 23:13 / Uznany Gracz Giełdowy
z tego co mowisz to dzialki okolic Ostrody preferujesz ? :) jak tam cenowo ziemia stoi ? :) ostatnio kolega w okolicy wegorzewa bral po 5tys/ar (ziemia pod rekreacje):)
Romi / 2007-06-14 23:15 / portfel / Koci Tata
to tanio ja za rolną jeszcze po 7,500 wyrwałem
PedroGonzalez / 2007-06-14 23:18 / Uznany Gracz Giełdowy
no udalo mu sie...do tego jeszcze domek w dobrym stanie za 10tys...gosc kupil caly osrodek i go na kawalki podzielil i posprzedawal..swietna okazja...ale to trazeba wiedziec gdzie i kto bo takie okazje to w tydzien "rozszabrowali" i nie bylo sladu po domkach i ziemi :)) informacja to potega :))
Indy / 2007-06-14 23:26 / Bywalec forum
racja ja znam panią ,która była sekretarką w magistracie w mieście Kraka ,teraz ma 2 kamienice kupione dosłownie za grosze, dziś za wynajem miesięcznie bierze tyle co za nie zapłaciła... tylko ,że to już zwykła kradzież ,a nie informacje
modliszka / 2007-06-14 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No i jak ma Krasnale ? :-)
Zawdowoleni, z dzisiejszego obrotu sprawy ? ;-)
marboru / 2007-06-14 22:48 / portfel / "Bankier giełdowy"
witaj Mo, Mostek dziś ładnie.
modliszka / 2007-06-14 22:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ma ;-)
Mostek cacy :-) reszta w normie . Centek też nie najgorzej, Stalek się starał, wiec dzien należy zaliczyć do udanych ;-)

Pozdrawiam
bollullos / 2007-06-14 23:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
cześć, ja brałem centka po 16.10 a spuściłem dzisiaj po 17,60 micha mi się cieszyła. Wcześniej na nim wtopiłem biorąc po 22...
needle / 2007-06-14 23:27 / Bez rangi
rozuniesz po TYM swoim poście gdzie robisz błąd?
bollullos / 2007-06-14 23:34 / portfel / Uznany Muł Pancerny
niech zgadnę... za szybko sprzedaję? ale inaczej (trzymając od 22 do dziś) straciłbym więcej. a tak strata już niemal odrobiona.
needle / 2007-06-14 23:38 / Bez rangi
+ i - co Ci dają?
chyba, że grasz dla zabawy
bollullos / 2007-06-14 23:47 / portfel / Uznany Muł Pancerny
1. Zawsze alpinus (czy + czy -)
2. Wychodzę zawsze w dół przy 50% tego, co w górę (kwotowo).
Tzn.
1 spadek i 1 wzrost = zarabiam
2 spadki i 1 wzrost = jestem na 0
3 spadki i 1 wzrost = tracę
A ponieważ:
po każdym zarobku ustawiam się niżej od ceny wyjścia
po każdym spadku też ustawiam się niżej od ceny wyjścia
znacznie obniżam ryzyko.
needle / 2007-06-14 23:50 / Bez rangi
jest późno i czas na relax
przegrałem 7 grę w snookera pod rząd!!!
niczego nie rozumiem co piszesz, ale życzę Ci jak najlepiej
innym też
i coś wkeję na noc
bollullos / 2007-06-14 23:48 / portfel / Uznany Muł Pancerny
PS jak nie wchodzi (po zysku) niżej, tylko rośnie silnym ruchem, wchodzę też wyżej.
bollullos / 2007-06-14 23:30 / portfel / Uznany Muł Pancerny
jednak biorąc po 22 nie grałem jeszcze wg strategii. Dziś już gram.
bebe / 2007-06-14 23:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj.
modliszka / 2007-06-14 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Bebe :-)
marboru / 2007-06-14 22:56 / portfel / "Bankier giełdowy"
na Centka nie miałem kasy...a taka ładna cena była w okolicach 16 ehhhhh
Stalek wg przewidywań, jutro dalszy ciąg zmagania - myślę, że zazieleni pod koniec sesji.
modliszka / 2007-06-14 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stalek jest w fazie wybicia, ale nie długotrwalego....za bardzo obleszcony a do tego sypanie NFOŚ....tutaj na zaskoczenie , jeszce troszkę należy poczekać, choć sądzę, że nie tak długo, jak niektórzy wiszczą ;-)
marboru / 2007-06-14 23:04 / portfel / "Bankier giełdowy"
to zależy. jeśli NFOŚ przestanie sypać (być może zszedł poniżej 10% i stanie) to zbieracz zacznie zbierać to co jest a to wpłynie na stabilny wzrost.
Satalek Mo chyba już sporo wyleszczony jest.
Zobaczymy co jutro się dziać będzie.

Pozdrawiam i dobranoc.
modliszka / 2007-06-14 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-) dziękuję za mail - odpisałam ;-)
Dobranoc :-)
aszulski57 / 2007-06-14 23:23 / Tysiącznik na forum
Te Ma i MO to ja wymyśliłem.
Co do Styksa /rzeka płynaca do Hadesu -na wody tej rzeki przysięgali greccy bogowie// być może /kiedyś były takie perfumy "Być Może" / do Was dołaczę.
Ale jeszcze trochę poczekam na promocyjną cenę.
Jak pociąg podstawi się to wsiadę a jak nie to wsiadę do innego.
Pozdrawiam.
needle / 2007-06-14 22:29 / Bez rangi
2007-06-14 21:25:04 | *.*.*.* | tafcik-real [ Portfel ] [ "Leszcz do kwadratu" ] | needle - skrzynia... pęka

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~``~~``~~``~~
1 mail 1 zdanie i...pęka
ale ad rem
Ja nie zawsze umiem odnieść się do pytań, które mi zadajecie, nie wiem czy coś spadnie czy wzrośnie czy może będzie trend horyzontalny i jak długo...takie rzeczy to wie tylko Kenobi no chyba, że jest jeszcze ktoś na forum, ale się nie ujawnia. Również teraz nie wiem.
Po 10 latach silnych spadków i wzrostów, chciałbym trochę odpocząć i moja perspektywa patrzenia na rynek jest inna niż tych, którzy grają 2 lata lub 2 miesiące...idą wakacje, te sprawy, a nad morzem ma bezpłatne lokum, kiedy chcę
Każdy ma inną strategię inwestowania i trudno doradzić komuś, kto się zadowala wyszukiwaniem spółek na 2,5 % zysku - prowizja...ja wyszukuję takich papierów, które wg moich kalkulacji mają szanse 60% wzrostu...minimum...i powiem coś co moich nieprzyjaciół zdenerwuje jeszcze bardziej:
...moje spółki wzrosną o tyle...
ale kiedy, nie wiem
ja się różnie od większości z was, bo nie tnę strat, ale "względnie" spokojnie czekam, aż zarobię i zdarza się, żę się zadowolę mniejszym zyskiem...ale ten papier później i tak urośnie...
...a zarobić jeszcze się da bo bessy nie przewiduję...ale korektę niejedną
skoro tak uważam to trzymam, nie można mnie krytujować bo żyję z giełdy, a zaczynałem przed dekadą od 1600 zł
Wprawdzie dołożyłem tam sporo, ale dziś wyjąłem kolejną porcję, która po zsumowaniu z innymi wypłatami równoważy już prawdopodobnie wszystkie wpłaty, których kiedyś dokonałem
Początkującym doradziłbym nie angażowanie się teraz i zakupy pod koniec korekty
Czy zatem ja też wyjdę z rynku, zapytacie?
Otóż nie!
No mógłbym sprzedać GTC czy Drozapol i 5 zostawić, ale nie muszę...i nie mogę
Ja nie mam innego źródła utrzymania i nie uciekam wraz z niekorzystnym trendem
Przed chwilą zadzwoniłem do szczecińskiego kumpla, który kilkakrotnie namawiał do sprzedaży Fasingu po 4 latach, nagrałem się na autosekret i poprosiłem, aby w tej sprawie nie dzwonił...bo nie sprzedam
TaS / 2007-06-14 22:59 / Tysiącznik na forum
zabawne jest to, ze tez mam gtc :) i jestem wciaz pod kreska i tez sie don przysrubowałem...

nie wiem czy masz racje, czytam co piszesz i czekam... ;)
TMS'84 / 83.31.93.* / 2007-06-14 22:55
Odnosnie kupowania pod koniec korekty... co sadzisz o zalozeniu zeby zamiast kupic tanio i sprzedac drogo kupic drogo i sprzedac jeszcze drozej z jeszcze wiekszym zyskiem? Jestem poczatkujacym inwestorem i zgadzam sie z tym co piszesz, jednak wielu inwestorow wychodzi z zalozenia kupna po korekcie i sprzedazy na gorce - i tutaj czesto okazuje sie ze spolki ktore rosna po kilkaset% rocznie wlasnie po wybiciu sie z korekty formuja nowa baze i wybijaja sie jeszcze wyzej - tych co sprzedali na gorce omija najlepsze.
needle / 2007-06-14 23:05 / Bez rangi
niewielu...
...nikt nie wie kiedy będzie, wszyscy tylko tak mówią lub piszą
marboru / 2007-06-14 22:49 / portfel / "Bankier giełdowy"
najważniejsz swojej strategii się trzymać.)
bebe / 2007-06-14 22:42 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dzieki needle, masz w wielu sprawach racje, ktora ja przyjmuje....bo wiem...pozdro
bollullos / 2007-06-14 22:39 / portfel / Uznany Muł Pancerny
hehe. moje spółki longtermowe dały mi grubo ponad 100% w rok... też w nie wierzę że dalej będą dawać choć mam inne źródła utrzymania.
Z drugieh strony piszesz "trudno doradzić komuś,
kto się zadowala wyszukiwaniem spółek na 2,5 % zysku -
prowizja"
Powiedz mi, co za różnica czy zarobisz +60% w 180 dni na LT, czy codziennie średnio +0,34% przez 180 dni na DT?
W pierwszym przypadku łatwiej zarobić podczas hossy, więcej można stracić na trendzie dolnym. W drugim przypadku, nawet na trendzie spadkowym sporo można ugrać. A przynajmniej zwiększyć liczbowo portfel
needle / 2007-06-14 22:45 / Bez rangi
pomyśl - wiem że poradzisz sobie:-)
bollullos / 2007-06-14 22:51 / portfel / Uznany Muł Pancerny
rzeczywiście w przypadku DT dochodzi "procent składany" więc wynik będzie o wiele wyższy!
a teraz:
2007-06-14 21:57:29 | *.*.*.* | bollullos [ Portfel ] [ Muł pancerny ]
w takim razie zrzucę na stopie po 37,8 i odkupię po 36,2 tak mi system radzi... ale
może z rana zejdzie po 40,15? skomentuj
2007-06-14 22:08:51 | *.*.*.* | needle [ "Bez rangi" ]
źle Ci radzi skomentuj
Dlaczego źle radzi - myślę że do 40,15 wybije chociaż na 1 minutę i mi to wystarczy żeby sprzedać. Przy takich obrotach duże wah-wah całkiem są możliwe.
bollullos / 2007-06-14 22:44 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tym bardziej DT jest dobre jak masz na przykład kasę powiedzmy na miesiąc-dwa i musisz oddać a co ugrasz - Twoje. Można się dosyć dobrze zabezpieczyć i ugrać co najmniej tyle co w rok na lokacie. A grając longterm (rozumiem przez to uśrednianie na spadkach) masz ryzyko że za miesiąc-dwa jesteś mocno w plecy...
Indy / 2007-06-14 23:22 / Bywalec forum
co do dt to przynajmniej ja mam trzy strategie:

-albo wybieram spółkę z mocnymi fundamentami i dobrze rozgryzioną ,przy takiej składam zlecenia i sobie normalnie pracuję co jakiś czas zaglądając ;)

-albo włączam się w czasie boomu w spółkę której za dobrze nie znam ,tylko wtedy trzeba być cały czas on line ;)

-albo kupuję mocno na - licząc na lekkie wybicie choćby 2% i z tego 1,61% moje ale to też wymaga sledzenia kursów non stop ...

a jako ,że gram od niedawna proszę o ocenę strategii ;)
needle / 2007-06-14 23:51 / Bez rangi
ale jak na dt to po co ci fundamenty?
bollullos / 2007-06-14 23:40 / portfel / Uznany Muł Pancerny
mi się podoba. wybieram a i c. Na b zazwyczaj tracę.
needle / 2007-06-14 23:16 / Bez rangi
ludzie którzy mając kasę na dwa miesiące, chcąc ją pomnożyć zazwyczaj przegrywają...i odchodzą z grona inwestorów
za 10 lat sam będziesz to pisał debiutantom
PedroGonzalez / 2007-06-14 22:39 / Uznany Gracz Giełdowy
wlasnie...ja po 3 miesiacach nauki..eksperymentow..prob...stwierdzam, ze musze uzbroic sie w cierpliwosc bo wszedlem na gielde w niezbyt dobrym okresie dla poczatkujacego...ale moze dzieki temu ze nie jest latwo to odrazu nie popadlem w samozachwyt i sie nie zepsuje i nie bede hardy co czesto jest szybko karane przez zycie a w tym przypadku rynek :-)) dzis wycofalem wiekszosc kapitalu i czekam na korekte...poprostu za kazdym razem zbyt plytko wchodze w cene zeby moc spokojnie siedziec na tylku przynajmniej z kilka miesiecy bo najblizsza korekta poprostu sprowadzilaby moje zakupy do poziomu zakupu czyli po np. miesiacu guzik bym zarobil a sie tylko cofna :) co do zyskow rzedu 50% (pomijam "zjawiska" typu pcp, fon itp) to kwestia dobrego wytypowania...sam doswiadczylem zysku 40% z jednej spolki jednak zbyt malo w nia wlozylem (strach niestety) zeby cos extra zarobic..ale nie stracilem wiec nie nazekam (spolka Police) wiec wszystko przed nami i kazdy dopracuje swoja metoda ktora mu najwiecej korzysci i przyjemnosci przyniesie :) amen :-))
needle / 2007-06-14 23:07 / Bez rangi
z tego co piszesz ...wróżę ci sukcesy
PedroGonzalez / 2007-06-14 23:20 / Uznany Gracz Giełdowy
"nie" dziekuje :) mam nadzieje, ze jestes tak dobrym prorokiem wobec ludzi jak inwestorem =)
needle / 2007-06-14 23:26 / Bez rangi
no, nie zawsze...
...np zniechęcałem do tytoniu mojego partnera...deblowego, jak jeszcze grałem
on starszy ode mnie sporo, 20 lat w MO, opój straszliwy i wyglądał tak, że ...no nie rokowało
i przestał i nie pali kilkanaście lat
needle / 2007-06-14 23:17 / Bez rangi
tzn...nie z tego co powyżej, ale na forum:-)
bollullos / 2007-06-14 22:41 / portfel / Uznany Muł Pancerny
police, policys, on policy
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy