Forum Forum emerytalneInne

Była prezes ZUS: Tusk musi być bezwględny. Pomysły Pawlaka to PRL

Była prezes ZUS: Tusk musi być bezwględny. Pomysły Pawlaka to PRL

Wyświetlaj:
MOIMZDANIEM-KP / 78.8.143.* / 2012-05-12 17:56
ile kasiory wyciągnęła z ZUS będąć prezesem?
PT146 / 77.236.8.* / 2012-05-12 16:59
Zacznijmy od tego, jak "wieloletnia prezes"-ica :-) ZUS moze być jednocześnie Rzeczniczką Ubezpieczonych. Przecież to jakby wilk pilnował stada owiec ...
Reszty pożal-się-boże wypowiedzi nie ma sensu komentować patrząc na minę ze zdjęcia plus biorąc pod uwagę, że tej właśnie pani, która żyła i żyje z ZUS-u pytać o zasadność płacenia do śmierci nie należy pytać. Odpowiedź można przewidzieć..
Żeby chociaż oddawali więcej na trumny...
qweq / 83.25.185.* / 2012-04-29 13:23
Ja mam tylko jedno, jedyne pytanie. Dlaczego nie ZUS nie wypłaci mi CAŁEJ mojej odłożonej kwoty w momencie przejścia na emeryturę? Niech mi wypłacą te 300-400tyś i niech umyją rączki, a ja sobie za to przeżyję do śmierci spokojnie, a jeszcze dzieciakom skapnie... ale nie, lepiej mi wypłacić po 800zł, a najlepiej jak umrę po roku na emeryturze, to reszta mojego kapitału nie pójdzie na moje dzieci, tylko na ZUS-owskie marmury. Gdzie tu logika? Niech będzie że mam 40 lat, odłożone choć i 150tyś. na emeryturę... tracę pracę/cokolwiek, ZUS mi wypłaca MOJE pieniądze, a ja sobie zakładam firmę/inwestuję, cokolwiek co zechcę... jak przepiję to mój problem, i tak lepsze to niż płacić za marmury ZUS.
PT146 / 77.236.8.* / 2012-05-12 17:05
Skąd Pani się wzięła.... Przecież z założenia Pani kasa nie jest dla Pani, tylko dla takiej Aleksandry Wiktorow (czytaj: Zus-u, budżetu).
Pani sie cieszy, ze oddadzą na trumnę. Chociaż- już ostatnio mniej. Niedługo będą obowiazkowe urny z PCV, następnie w ramach ekologii Uniii Europejskiej (to pretekst!) > opakowania wtórne po twarożkach homogenizowanych...
tańczący_z_fundami / 83.6.188.* / 2012-05-05 00:29
Po raz setny powtarzam: Nikt Ci nie wypłaci żadnego kapitału z ZUS bo w ZUS nie ma żadnego kapitału. Weź sobie dowolny raport roczny do ręki ! Nic nie masz tam odłożone. Mało tego - rząd tych złodziei tak się zabezpieczył że Sąd Najwyższy wydał wyrok w którym stwierdził wyraźnie że składki emerytalne nie są własnością ubezpieczonego - tylko jako rodzaj podatku są publiczne. Tak więc uważaj bo nie tylko zabierane Ci składki nie są Twoje ale jeszcze niech nic CI nie chodzi po głowie za jakąś próbą odzyskania tych pieniędzy - bo będzie to rabunek PUBLICZNYCH pieniędzy ! Już ponad 2 mln Polaków mądrze zrobiło zwiewając za granicę od tego kołchozu, zwiewaj i Ty !
G23 / 109.95.204.* / 2012-04-20 18:55
kobieto ty nie wiesz jak wygląda praca normalnych Polaków, takich jak ty p************* jest w tym kraju miliony, a przy rządach PO jeszcze to wzrosło, WSTYD dla rządzących a "zapiernicz" dla POLAKÓW
piw84 / 62.89.88.* / 2012-04-17 11:06
CO ZA WARIATKA! JAK CHCE TO NIECH PRACUJE NAWET DO SETKI, CHOCIAZ TRUDNO NAZWAĆ PRACA SIEDZENIE ZA BIURKIEM I P********* W STOŁEK. OD 1999 MAMY EMERYTURY KAPITAŁOWE I KASA KTÓRA PŁACĘ DO ZUS TEORETYCZNIE JEST NA MOIM KONCIE. WIĘC JAK ZDECYDUJĘ SIĘ IŚĆ NA EMERYTURĘ TO MI WYPŁACAJCIE Z MOJEGO KAPITAŁU, A NIE Z 50%. GDZIE JEST BUZEK AUTOR REFORMY???
wiwan / 2012-04-17 11:33
Zapomniałeś, że nie jesteś w osobnym ZUS-ie, oprócz emerytur kapitałowych ZUS wypłaca i długo jeszcze będzie wypłacał oraz PRZYZNAWAŁ emerytury liczone z lat składkowych i nieskładkowych i podstawy wymiaru. Czyli zupełnie oderwane od składek i co więcej kosztujące dużo więcej niż składki włożone.
Dymen / 195.88.91.* / 2012-04-16 14:21
co to za fachman komunistycznego ZUSu to oni pobudowali pałace z marmurów za nasze pieniądze i obwarowali się w nich by wysysać krew ze swojego narodu
edi590 / 89.230.197.* / 2012-04-14 21:04
najpierw trzeba zapewnić że każdy polak będzie miał zapewnioną pracę tak jak za PRL,w tedy ta reforma będzie miała rację. w obecnym czasie gdy co trzeci polak nie ma pracy i nic na to nie wskazuje, bo likwiduje się zakłady pracy,a prywatnym firmom zwiększa się koszty zatrudnienia, to o czym można dyskutować na temat reformy emerytalnej
edi590 / 89.230.197.* / 2012-04-14 21:04
najpierw trzeba zapewnić że każdy polak będzie miał zapewnioną pracę tak jak za PRL,w tedy ta reforma będzie miała rację. w obecnym czasie gdy co trzeci polak nie ma pracy i nic na to nie wskazuje, bo likwiduje się zakłady pracy,a prywatnym firmom zwiększa się koszty zatrudnienia, to o czym można dyskutować na temat reformy emerytalnej
viki009 / 83.10.253.* / 2012-04-14 10:40
Państwo Polskie to bieda z nędzą. Obywateli nie stać na dzieci i państwa też. Tak zwane elity i biznesmeni chcą co dziennie mieć na swoich kątach więcej i więcej. Majątek narodowy, który wypracowali obywatele za Tow. E.Gierka jest sprzedawany za grosze, a pieniądze zasilają pośrednio konta partyjne i lewych biznesmenów. Do sprzedania zostało niewiele. Rząd Tuska wymyślił więc panaceum na sytuację gdyby oligarchia straciła źródło stałych dochodów bez żadnego wkładu. Tym panaceum są emerytury po 67 roku życia. Wygląda na to że nasze pieniądze wpłacane na nasze konta zawłaszczyła jakaś organizacja przestępcza, którą dowodzi niejaki Rudy hodowca nierobów .Za te wszystkie troski i bóle wysłać Tuska na kolonie karną Wiktora Janukowicza.
F-16 / 89.68.47.* / 2012-04-12 21:20
Pani Wiktorow komuna padła. Daj sobie kobieto siana. Błądzisz w obłokach, udajesz fachowca.
BorandX / 86.63.115.* / 2012-04-12 13:12
Ta Pani wydała bardzo dużo pieniędzy na niefunkcjonujący wiele lat system informatyczny, który rówież bardzo dużo kosztował firmy i obywateli (przypomnę niekończące sie korekty, niewłaściwy dobór klucza podstawowego do identyfikacji płatników i ubezpieczonych itp.)
Czy ma prawo się wypowiadać. A może jakieś CBA powinno rozliczyć tamte lata.
J-23m / 213.25.191.* / 2012-04-12 12:57
Kobieto W..daj siana z twoimi chorymi pomysłami.Niewyszło ci z OFF, cofnij sie na zaplecze.
xtc / 83.21.36.* / 2012-03-30 09:04
populistyczna maniana dla naiwnych z tym niżem demograficznym bo gdzie są pieniądze tych co przechodzą lub przeszli na emeryturę?
BOL / 194.126.167.* / 2012-03-26 18:04
dlaczego cały ZUS jeżdzi na szkolenia zagraniczne organizowane przez Vatykański OPUS-DEJ, czyli obcy naszemu państwu organ podległy papieżowi. A podobno sam prezes jest członkiem OPUS-DEJ i finansuje te "wycieczki" z kasy ZUS. Dlaczego ta obca Polsce formacja katolicka ma taki wielki wpływ na działalnośc ZUS.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy