CCC

skomentuj
Money.pl / 2007-02-07 13:16
Komentarze do spółki: CCC.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - martusia0000000.]
Wyświetlaj:
-kris- / 89.79.209.* / 2014-04-02 11:01
Marzec 2014 był trzecim najlepszym pod względem przychodów miesiącem w historii spółki. Większa sprzedaż spółka zaraportowała tylko w październiku 2013- 225,6 mln i we wrześniu 2013- 201,8 mln.
Imponujący wzrost w marcu 2014, co prawda, wynikał z niższej bazy, gdyż w marcu 2013 spółka miała 95,7 mln przychodów, które były niższe o 26,3% od przychodów z marca 2012, gdzie CCC uzyskał 129,4 mln zł.
Łącznia sprzedaż w 1Q wyniosła 361,4 mln- więcej o 63,4% rdr.

Przyczyn tak spektakularnej sprzedaży jest kilka:

-wcześniejsze wprowadzenie do sprzedaży kolekcji wiosna- lato 2014

-kolekcja ,zdecydowanie pod wieloma względami, wyróżniała się na tle oferty konkurencji

-otwieranie nowych salonów o większej powierzchni handlowej, gdzie nowa kolekcja mogła być w pełni zaprezentowana

-przebudowa istniejących salonów na większe z ww względów

-otwarcia zagraniczne, gdzie sprzedaż jest kilkakrotnie większa niż średnia sprzedaży w kraju ( Niemcy, Austria) i bez pików sprzedażowych obserwowanych w kraju

-aktywna polityka promocji i programów lojalnościowych pobudzających sprzedaż.
-kris- / 89.79.209.* / 2014-03-24 19:59
''Od początku roku Polska jest regionalnym safe haven – uważają analitycy Wood. Ale dostrzegają zagrożenia na horyzoncie.


Mimo ekspozycji na Rosję i Ukrainę, polska gospodarka pokazała, że może byś traktowana jako bezpieczna przystań dzięki stabilnej walucie i perspektywom wysokiego wzrostu gospodarczego – uważają Mateusz Zawada i Carsten Hesse, stratedzy w londyńskim biurze Wood.

Specjaliści dostrzegają jednak pewne zagrożenia.
- Niektóre krótkoterminowe wskaźniki wyprzedające sugerują, że gospodarka traci dynamikę, co – jeśli się potwierdzi – zwiększy ryzyko rozczarowań – uważają analitycy.
Ich zdaniem, dla lokalnego rynku akcji niekorzystne jest też wyjście funduszy emerytalnych za granicę – jak szacują Mateusz Zawada i Carsten Jesse, większość lutowych napływów do OFE została zainwestowana poza warszawską giełdą.

- Jeśli udział zagranicznych akcji w portfelach OFE do końca toku miałby wzrosnąć do 10 proc., oznaczałoby to, że fundusze prawdopodobnie musiałyby sprzedać polskie akcje o wartości około 400 mln zł miesięcznie – obliczyli specjaliści.

Analitycy Wood rekomendują „przeważaj” dla PKO BP, BZ WBK i Aliora, wśród faworytów wymieniają też CCC i LPP oraz Orange Polska i Netię. Wśród spółek chemicznych preferują Azoty nad Synthosem, a paliwowych – Orlen nad Lotosem. Radzą natomiast unikać walorów spółek użyteczności publicznej (czyli głównie energetyki) i Eurocashu.''

http://pulsinwestora.pb.pl/3606402,40491,wood-polska-bezpieczna-przystania
pawka313 / 111.205.136.* / 2014-03-03 04:58
zgadzam sie z opinia o reklamacjach i jakosci - dlatego na ich akcjach zarobilem ale butow bym tam nigdy nie kupil - paradoks; na producentach ktorych jestem klientem nigdy nie zarobilem;
Ktosiu. / 185.18.135.* / 2014-07-30 00:33
Straszne,
-kris- / 89.79.209.* / 2014-02-26 20:42
Rekomendacja DM BZ WBK jest najwyższa...jaką do tej pory dostał lider sprzedaży obuwia w Polsce. Jakże bardzo kontrastuje z nią mało precyzyjna i ...tendencyjna rekomendacja ''nadal''- sprzedaj- od ING Securities z ceną ...90 PLN.

Obserwowana polaryzacja rekomendacji nie ma już wartości kilkudziesięcio procentowej, ale ...102.5%!!!

''W naszym przekonaniu obecna wycena CCC dyskontuje tylko działalność w Europie Środkowo-Wschodniej, bez uwzględniania przez inwestorów potencjału nowych rynków"- brzmi w uzasadnieniu Pana Tomasza Sokołowskiego,analityka DM BZ WBK.
W opozycji, analitycy ING Securities, Pani Milena Olszewska i Pan Mariusz Puchałka uzasadniają własną wycenę faktem, iż ...''rynek uwzględnia sukces CCC w rozwoju zagranicznym, który naszym zdaniem nie jest taki pewny.(...) Nasze prognozy wskazują na znaczną poprawę zysków, pomimo faktu, że CCC nie wykonało swoich planów w poprzednich latach''.

Jako akcjonariusz odpowiem, że nie odpowiada mi retoryka i uzasadnienie analityków ING. Na giełdzie liczą się PRZYSZŁE projekcje zysków oraz potencjał nowych kierunków ekspansji ( Niemcy ,Turcja ) i to powinno być przedmiotem analizy, a nie ''karcenie'' spółki za nie dotrzymanie planów z lat ubiegłych.

Poniżej przedstawiam bardzo profesjonalny, rzeczowy, z uwzględnieniem mocnych stron spółki, komentarz do wyników za 4Q '13 analityka DM BZ WBK Pana Tomasza Sokołowkiego, autora rekordowej rekomendacji dla CCC:

''Podtrzymujemy pozytywna ocenę spółki.Z naszego punktu widzenia, CCC robi właściwy ruch próbując napędzać rozwój działalności poprzez międzynarodową ekspansję na rynkach zachodnich. Agresywna i ambitna strategia powinna przynieść wyniki w dłuższej perspektywie. Poniżej przedstawiamy uzasadnienie:
Po pierwsze, z naszego punktu widzenia jest to jedyny sposób, aby zapewnić wzrost działalności w długim okresie. CCC to zdecydowany lider w Polsce z największym udziałem w rynku obuwia i byłoby bardzo trudno spółce wypracować zadowalający wzrost biznesu dla inwestorów, zwłaszcza w świetle, że CCC operuje pod jedną masową marką mody ''CCC''. W naszej ocenie, możliwości tworzenia nowych marek jest znacznie mniejsze w stosunku do rynku odzieży, ze względu na inny charakter produktu.
Po drugie, uważamy, że CCC ma przewagi konkurencyjne pozwalające skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych. Spółka posiada 1) jasną wizję ekspansji zagranicznej, 2) dobry koncept odświeżonego sklepu, który jest wspierany przez nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną logistykę, oraz 3) generuje wyższe marże w porównaniu do głównych konkurentów na każdym rynku, co wynika z większego udziału w ofercie butów skórzanych pod własna marką w porównaniu do strategii odsprzedaży międzynarodowych marek przez konkurentów. Zarząd jest bardzo zaangażowany i zdeterminowany, aby zdobyć nowe rynki ponieważ trudna sytuacja głównych konkurentów, którzy ograniczają skalę swojej działalności (Reno, Vogele, Humanic i Bata) lub są przygotowywani do sprzedaży, stwarza okazje do zbudowania widocznej pozycji na rynkach Europy Zachodniej. W naszej ocenie fakt, że deweloperzy operujący w Europie Zachodniej obecni są na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i są bardzo dobrze zaznajomieni z marką CCC, powinien pomóc w znalezieniu nowych lokalizacji.''
-kris- / 89.79.209.* / 2014-02-21 15:10
Pani Maria Mickiewicz, analityk BESI, pozytywnie odnosi się do ekspansji CCC na nowe rynki, podkreślając, że w 2015 r...''to właśnie nowe rynki będą musiały stać się motorem wzrostu firmy, rekompensującym spowolnienie rozwoju powierzchni w Polsce ze względu na znaczące nasycenie rynku (...) To ambitne plany, ale wydaje się ,że realne (...)-dodaje.''

Pan Tomasz Sokołowski z DM BZ WBK również pozytywnie ocenia plany spółki, podkreślając, że ekspansja to właściwy ruch, aby napędzać wzrost działalności ...''i powinna przynieść wyniki w dłuższej perspektywie''.

Analitycy wspominają o istnieniu ryzyka inwestowania na nowych rynkach.
telll / 92.233.88.* / 2014-02-18 21:00
Jak myslicie, czego mozna sie jutro spodziewac ?
Ktosiuu / 185.18.135.* / 2014-02-18 22:42
Deszczu meteorytów
oliwka33 / 176.27.44.* / 2014-02-17 17:10
zapomnijcie o jakichkolwiek związkach zawodowych! raz wspomniałam że tak duża firma powinna a nawet musi mieć przynajmniej 1 związek zawodowy to tydzień później byłam już ustawiona w kolejce do pośredniaka:)
-kris- / 89.79.209.* / 2014-02-13 17:39
Dzisiaj LPP podała bardzo dobre ,choć poniżej konsensusu, wyniki kwartalne okraszone dużą dozą informacji o kierunkach geograficznych ekspansji,sumy inwestycji i marżowości biznesu w 2014 r.
Niewykluczone, że dobra sesja dla LPP miała przełożenie na wzrosty notowań CCC, która za tydzień opublikuje raport za 4Q i ujawni więcej informacji o planach rozwoju na najbliższe lata...'' o ilości otwieranych sklepów, skali i tempie ekspansji oraz o kierunkach geograficznych'' -mówi Piotr Nowjalis, wiceprezes CCC.

Szczególnie po 13.30 dał się zauważyć zwiększony popyt kupujących,co doprowadziło do pokonania oporu na 124, z którym to kupujący mieli problem od kilku ostatnich sesji.Szczyt intraday na 125 i lekkie, niegroźne cofniecie na fixingu na 124.5 każe domniemywać, iż to jeszcze nie koniec wzrostów na walorze, co potwierdza krótkoterminowa analiza techniczna z formacją chorągiewki, zapowiadającą...kontynuację hossy.
-kris- / 89.79.209.* / 2014-02-12 12:49
...za granicą.

''RYNEK CZEKA NA NOWĄ STRATEGIĘ CCC

Analityk DI Investors wskazuje, że stosunkowo tanio wyceniana przez rynek jest spółka CCC, z P/E na 2014E w okolicach 20x.

- W przypadku CCC katalizatorem może być zapowiadana publikacja nowej strategii. Potencjał do zaskoczenia rynku jest nieduży, ale pytanie, na ile będzie ona ambitna. W krótszym terminie spodziewałbym się rozwoju na rynkach już testowanych, w dłuższym terminie spodziewałbym się też otwarć na rynkach francuskim, brytyjskim i włoskim" - powiedział Łukasz Wachełko.

Spółka zapowiadała, że w lutym, przy okazji publikacji wyników za 2013 rok przedstawi zaktualizowaną strategię rozwoju, która uwzględniać będzie plany rozwoju na rynkach zachodnich. Informowała, że plany obejmować będą Niemcy, Austrię, Turcję, Słowenię i Chorwację.

- Zakładam, że spółka ogłosi w nowej strategii plany większej penetracji na rynkach, które są już w obszarze jej zainteresowań. Myślę, że CCC będzie chciało pokazać większe wzrosty w powierzchniach handlowych i w związku z tym w przychodach - powiedziała Sylwia Jaśkiewicz z DM IDMSA.

Jaśkiewicz szacuje, że zysk netto CCC wzrośnie w tym roku do 189 mln zł z ok. 130 mln zł w 2013 roku, a sprzedaż wzrośnie do 2,1 mld zł z 1,63 mld zł.''

http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/dobry-kwartal-spolek-odziezowych-czynnikiem-wzrostu-ekspansja-za-granica,23721_0.html
-kris- / 89.79.209.* / 2014-02-06 20:48
Dzisiejszy dzień to początek wybicia z formacji chorągiewki, które zostało potwierdzone wolumenem. Zasięg ruchu ok 9- 10 PLN , co implikuje wartość kursu w granicach 127 - 128 PLN po ukształtowaniu pełnego wybicia z formacji.

Chorągiewka jest obok flagi jedną z najbardziej "pewnych" formacji. Kształtuje się najczęściej w okresie od 3 do 4 tygodni i występuje po bardzo szybkim (prawie pionowym) ruchu cen. Chorągiewka zapowiada kontynuację ruchu w danym kierunku.Podczas kształtowania się chorągiewki wolumen obrotów powinien bardzo wyraźnie maleć. Zasięg ruchu po wybiciu z formacji powinien być co najmniej równy wielkości ruchu dojścia do niej, mierzonego od jakiegoś punktu charakterystycznego - np. od wybicia z poprzedniej formacji bądź przebicia poziomu oporu.Idealnie zgodna z wzorcem chorągiewka zapowiada kontynuację ruchu o określonym zasięgu z prawdopodobieństwem aż 90%.
-kris- / 89.79.209.* / 2014-01-31 12:30
Dnia 1 lutego nastąpi otwarcie największego salonu CCC w Europie.
Salon mieści się w Galerii Korona Kielce i po przebudowie będzie miał ...844 mkw (sic!!!) powierzchni.

Nowy salon jest nie tylko większy, lecz także prezentuje wnętrza urządzone według nowego konceptu marki CCC.
Nowy koncept to charakterystyczny design wnętrza nawiązujący do naturalnych materiałów i barw ziemi. Nowoczesny wygląd, duża przestrzeń, zastosowanie specjalnego oświetlenia, wygodne stanowiska do przymierzenia obuwia, sprawiają, iż każdy klient powinien poczuć się komfortowo. Salon został przygotowany z dbałością o każdy szczegół zgodnie z nowym standardem ekspozycji.

W sprzedaży nowa kolekcja wiosenna! Wszystko -20% od 1 do 16 lutego!
blanka931 / 78.8.181.* / 2014-02-04 20:59
najwiekszy jest w berlinie-2000 m :) a 800 m jest kilka w polsce -935 ma matarnia 928 ma piastow
fhjhhjuikuio / 89.76.73.* / 2014-01-31 22:34
Na otwieranie salonów kasę mają a podwyżek dla pracowników brak :/
obserwik / 178.181.110.* / 2014-01-30 19:56
Koledzy z ING Securities dzis przesadzili i to ostro, Panowie trochę pokory i rozwagi!
-kris- / 89.79.209.* / 2014-01-31 09:15
Autorem raportu ING jest analityk giełdowy Pani Milena Olszewska.
Tak jak w poprzednim raporcie, jako główny powód rekomendacji ''sprzedaj'' wymienia wysokie wskaźniki wyceny rynkowej CCC.

Nie podzielam pesymizmu ING Securities odnośnie ceny docelowej spółki,a zgadzam sie z Panem Jackiem Rzeźniczkiem z Secus Asset Management,który wczoraj na ''gorąco'' skomentował, mówiąc o ''ograniczonej wartości'' rekomendacji dla CCC i LPP, w kontekście obecnych wycen rynkowych.

Obserwowana polaryzacja wycen CCC ma swoje podłoże w doszacowaniu lub nie przyszłej ekspansji zagranicznej i związaną z tym właściwą wyceną przyszłego wzrostu dla spółki.Projekcje wzrostu dla CCC poszczególnych DM na 2014 r oscylują wokół 25-40 %.

CCC

klientka57 / 5.172.248.* / 2014-01-27 16:25
nie polecam, sprzedają buble, lekceważą klienta, nie uznają reklamacji. Odradzam i ostrzegam przed tymi oszustami!!!
slepywy / 81.190.156.* / 2014-01-27 17:15
dla tego maja dobre zyski :) wiec na gpw jak znalazl
-kris- / 89.79.209.* / 2014-01-25 19:50
W poniedziałek, 27.01 rusza nowa kampania wizerunkowa kolekcji wiosna-lato 2014.
Aktor, Pan Piotr Adamczyk będzie nadal twarzą marki CCC.Z ubolewaniem donoszę, że Pani Ania Przybylska nie reklamuje już najnowszej kolekcji CCC, a równie urocze...dwie młode modelki...:-)).

Sesja z Panem Piotrem i nowymi twarzami CCC została zrealizowana w Los Angeles-USA, w przepięknej letniej scenerii palm na tle wspanialej posiadłości i...chevrolet camaro wersji SS z 1969 r.
jazzfanka / 95.171.222.* / 2014-01-23 12:53
Mam serdeczną prośbę o nie wpisywanie komentarzy dotyczących spółki, nie związanych z tematyką portalu.
To forum biznesowe, giełdowe, czego wiele osób do tej pory nie zauważyło, wypisując swoje pretensje pracownicze czy też zastrzeżenia klientów dotyczących spółki.
-kris- / 89.79.209.* / 2014-01-23 13:16
Dziękuję za głos rozsądku w tej sprawie...:-)).
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy