Forum Polityka, aktualnościKraj

Ceny mieszkań. Czy będzie jeszcze taniej?

Ceny mieszkań. Czy będzie jeszcze taniej?

Money.pl / 2011-09-25 09:18
Komentarze do wiadomości: Ceny mieszkań. Czy będzie jeszcze taniej?.
Wyświetlaj:
rejtek / 212.96.244.* / 2012-05-21 12:30
Raczej nie będzie już taniej, chyba że dany klient faktycznie chce szybko sprzedać nieruchomość, bo w przeciwnym wypadku nie ma szans. Jeśli macie kapitał to obserwujcie bazy Jartomu - można trafić teraz świetne okazje i zrobić dobry interes.
primaB / 2011-10-21 09:01

Gdzie można sprawdzić firmę przed jej zatrudnieniem?


Są od tego specjalne firmy. Sprawdzają na Twoja prośbę dana firmę i wiesz dzięki temu, czy firma za chwilę nie ogłosi upadłości. Znam m.in. Verdict z Warszawy. Wpisz w google i zobacz ich stronę.
aara / 78.8.157.* / 2011-10-20 12:46
Ja już kupno mieszkania mam za sobą więc myślałam, ze do co najgorsze już przeżyłam. Ale okazało się, że niestety tak nie jest. Wszędzie szukam jakieś pożądanej ekipy remontowej i tylko na partactwo ciągle trafiam. Gdzie można sprawdzić firmę przed jej zatrudnieniem?
bassiia / 83.26.39.* / 2011-10-23 02:12
Ja jak remontowałam mieszkanie to najpierw brałam ludzi z polecenia ale to oczywiście się nie sprawdziło. Potem mąż stwierdził, że kupi raport o dwóch wybranych przen niego firmach u Vedrict i na bazie informacji które uzyskał wybrał fachowców. Poszło szybko, sprawnie i o dziwo wcale nie drogo.
Barbara01 / 2011-10-20 13:09
Dla mnie nawet teraz kupno mieszkania jest czymś nie do pomyśłenia!! Po prostu nie ma na to pieniędzy!
sdsdas / 80.239.242.* / 2011-09-27 19:43
1.Bezrobocie w Polsce, będzie rosło, co przełoży się na spadek cen nieruchomości
2.Nadchodzi niż demograficzny, przez co nieruchomości nie są dobrą inwestycją na
lata. Będą tracić na wartości.
3.Nie nastąpiła znacząca korekta po wzroście cen z okresu boomu budowlanego!!!
Średnio potaniały tylko o 10%.
4.Jest trudno o kredyt hipoteczny.(Rekomendacja T,S)!!!
5.Ceny wynajmu mieszkań potaniały, a kredyty hipoteczne wzrosły. Przez co
kupowanie na kredyt mieszkań na wynajem przestało być rentowną inwestycją
6.Zakup nieruchomości za gotówkę na wynajem też nie jest rentowną inwestycją,
Ponieważ ceny mieszkań są z boomu budowlanego i gospodarczego + spekulacji na nim
7.Wyprzedaż mieszkań pakietowych(kupowanych podczas hossy przez zagranicznych
inwestorów to 35% rynku)
8.Paszport energetyczny
9.Oddanie do użytku przez deweloperów wielu projektów rozpoczętych w
latach (2006,2007,2008,2009!!!)
10.Przesycony rynek w mieszkania kupowane podczas boomu gospodarczego,
budowlanego tzw. hossie. Które są wystawione po cenach, po jakich były
kupowane w tamtych latach!!!
11.Jest masa nieruchomości zawyżonych, przez spekulantów, ale także przez
ludzi nie kompetentnych w wycenie. Przez co ceny średnie są zawyżone.
12.Bardzo drogie apartamenty budowane w dodatku w czasie hossy, są
wielokrotnie przewartościowane. Ich cena wbrew temu, co mówią analitycy
też spadnie i to najbardziej. Ponieważ na rynku wciąż powstają nowe
apartamentowce, które są budowane na tym samym poziomie, lecz taniej.
Kiedy pojawia się na rynku nastąpi korekta rynku. To dobrze, ponieważ
cena średnia też ulegnie korekcie!!!
13.Odrolnienie gruntów w obrębie miast spowoduje drastyczny spadek
ziemi!!!
14.Agencie nieruchomości w ofertach ogłoszeniowych nie zmieniają cen,
ponieważ mają marżę od ceny sprzedaży.
15.Upadek firm; budowlanych, deweloperów, agencji nieruchomości, firm
usługowo-wykończeniowych ze skierowaną ofertą na rynek nieruchomości
16.Marża deweloperów podczas hossy wynosiła od 50% do 60% WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI!!! Teraz
to jest nawet 30%,ale jest to wciąż o 20% więcej niż Np. w Niemczech. I trzeba dodać, że
to najniższa marża, o jakiej słyszałem wśród deweloperów.
17.Dziura budżetowa
18.Kryzys, który jeszcze do Polski nie dotarł, ale dotrze!!!
19.Inflacja,która powoduje spadek ceny nieruchomości.
20. Ci deweloperzy, którzy teraz budują. Doprowadzą do upadku innych deweloperów tych,
którzy zamrozili projekty. Ci pierwsi, będą teraz budować taniej, przez to nikt nie kupi
nieruchomości, które już istnieją.
Tylko kupi nowe nieruchomości, które będą tańsze, dlatego, że;
-Grunt pod ich budowę był kupiony taniej
-Ceny materiałów spadły i obserwuje się ich coraz większy spadek!!!
-Pensję robotników, inżynierów, kierowników, itp. itd. Spadły, a tam gdzie jeszcze są
wysokie to niedługo spadną!!! To przełoży się na stopniowy spadek. Taka piramida w dół
21.Do spadków przyczynią się również nieruchomości na aukcjach komorniczych. Tzw.
nieruchomości skonfiskowane przez banki
22.Należy także wspomnieć o powtarzających się ofertach nieruchomości. Co przekłada się
na zawyżenie cen średnich.
…………….
1000000.Polska ma trudności z wejściem do strefy rm2, żeby przyjąć walutę euro
……………


Itd………
yutyuytut / 81.219.195.* / 2011-10-03 15:07
trafna i realna ocena rynku -nic dodać nic ujać
misiakkkkk / 87.166.187.* / 2011-09-27 02:06
sami "ekonomiści" i "wróżki" komentują czy będzie drożej czy taniej przedstawiająć śmieszne argumenty. czekam od 2008 r na obnizki 50% bo tak wszyscy byli tego pewni i co? i jajo. ceny są takie a nie inne i trzeba nauczyć się żyć, radzić sobie w tej szarej rzeczywistości, a nie czekać ciągle na cud i glupio komentować, że kredyt to sznur na szyje, jak się jest matołkiem i nie bierze się pod uwagę innych przyszlosciowych kryteriów to niech to zostawi dla siebie i dalej niech pogłebia swoją frustracje. trzeba umieć sobie radzić a nie być nażekającą sierotą. pozdrawiam i zycze dalej milego nazekania na wszystko
karoliina / 87.105.191.* / 2011-09-25 12:14
Ja tam nie wiem jak do tego podejść. Co dwa tygodnie zdanie zmieniają. Raz piszą, żę będzie taniej, raz że drożej. Ja teraz mam stabilmą sytuację, więc się za temat z openem biorę. A jak stanieją i się okaże, że nie skorzystam to kij im w oko.
arch / 2011-09-25 12:29 / Tysiącznik na forum

Raz piszą, żę będzie taniej, raz że drożej.

Nie słuchaj manipulacji .Pomyśl samodzielnie . Mam pytanie - jakie czynniki przemawiaja za wzrostem cen mieszkań ?
Amerykanin / 213.195.174.* / 2011-09-25 10:19
Bedzie taniej i to juz wkrottce, zaraz po mistrzostwach pilki noznej. Ceny mieszkan spadna o 50%
k aczordonald / 92.20.26.* / 2011-09-25 12:05
ja stawiam na 20% obnizki w ciagu 4 lat (2-3% rocznie plus inflacja).Potem 2-3 lata powoli do gory(2-3% rocznie) czyli realnie na zero.

Pozdrawiam doradcow Home Broker ktorzy doskonale o tym wiedza :::))))

To dobrze ze ta przecena w Polsce bedzie szla powoli.Dobrze dla ludzi ktorzy zostali oszukani i kupili 2 pokoje w bloku na kredyt, za cene splaty az do emerytury.Tak jakby 2 cele w szeregu z sasiadem za sciana mialy byc warte poswiecenia calego zycia Brrrrrrrrrr-okropna manipulacja, czy jakas nowoczesna forma niewolnictwa.

Coraz wiecej ludzi spotykam za granica ktorzy nie dali rady ze splata tego "apartamentu " w kraju.(a kredyt jednak im udzielono).Mowia zawsze to samo.Doradca powiedzial zeby sie spieszyc, bo bedzie tylko drozej, nie czekaj, zainwestuj.
Nie wytlumaczyl tylko ze dach nad glowa z inwestycja nie ma nic wspolnego, bo w inwestycji sie nie mieszka.
edeq / 188.33.124.* / 2011-09-25 11:26
Na pewno nie w W-wie. Za dużo ludzi i kapitału migruje do tego miasta.
k aczordonald / 92.20.26.* / 2011-09-25 11:46
zawsze beda miejsca i lokacje (lepsze, luksusowe) gdzie bedzie drozec, ale to jest maly ulamek rynku mieszkaniowego.W UK mieszkania w dobrych lokacjach dla bogatych caly czas drozeja, a rownoczesnie sa obnizki cen nieruchomosci.Bo to od Kowalskiego zalezy ten sektor(90%).
Tak ze nic nie stoi na przeszkodzie, zeby ceny nowych mieszkan w Warszawie, na standardowych osiedlach spadaly.
Przeciez 2000PLN netto w stolicy to dosc powszechny zarobek Kowalskiego.
arch / 2011-09-25 09:18 / Tysiącznik na forum

Spośród doradców, którzy wzięli udział w badaniu, prawie trzy czwarte to pesymiści, czyli osoby, które „zagłosowały” na spadek cen.

To są realiści , a nie medialno-mafijni naganiacze .
k aczordonald / 92.20.26.* / 2011-09-25 11:04
a do tego tytul:

"Czy bedzie jeszcze taniej ?"-a przeciez ceny na dzis zawyzone sa o 30% biorac pod uwage zarobki.
Rzeczywiscie medialno-mafijni naganiacze.

Wystarczy ze przez kolejne 4 lata mieszkania beda taniec realnie 2-3% rocznie(co widac juz teraz ze tak bedzie), to biorac pod uwage wzrost cen, inflacje da nam jakies 20% obnizki.
Prosze sie nie obawiac ze potem ceny mieszkan zaczna szybko rosnac, raczej przez kolejne 2-3 lata nie beda taniec.
Szalenstwo minelo juz nieodwracalnie.Zagraniczni inwestorzy kupujacy pakietowo mieszkania juz odplyneli i czekaja na kolejne kraje.Bo to oni zaczeli te spekulacje cenowo w Polsce, razem z cwaniakami skrobiacymi te artykuly na money.
tesa1959 / 2011-09-25 13:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Obyś miał rację, ale wydaje się to możliwe.
merytorycznie / 178.180.219.* / 2011-09-25 13:55
faktycznie, posiadanie racji wydaje się możliwe,
tesa1959 / 2011-09-25 13:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pesymista czy złośliwiec?
arch / 2011-09-25 15:23 / Tysiącznik na forum
Zawodowiec- , i pełna kultura ]
tesa1959 / 2011-09-25 15:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

i pełna kultura ]

a to już jest złośliwe

Najnowsze wpisy