Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ceny paliw nadal będą rosły

Ceny paliw nadal będą rosły

skomentuj
blaster11 / .* / 2005-08-05 19:23
Komentarze do wiadomości: Ceny paliw nadal będą rosły.
Wyświetlaj:
krzysiek80 / 81.219.25.* / 2007-02-11 13:16
ludzie trzeba wypier.............. z tego kraju tu nic dobrego już dla nas niebedzie a zycie stało się za cięzkie, tak apropo na wschodzie politycy staraja się żeby było ludziom jak najlepiej i żeby pozostawali w kraju i napedzali gospodarke, a uns niestety jest na odwrót i idzie to wszystko ku wyniszczeniu kraju( i poco wojna) sami się zniszczymy dzięki naszym rządzicielom. Własnie uciekam z tego kraju do Anglii tam jest łatwiej o przezycie. radze to wszystkim!!! zostawmy ich w tym burdelu samych żeby głosowali na siebie!!! pozdro.
beb / .* / 2005-08-07 21:45
oj, Reflex - su to oni nie maja ...
Jabłoński K / .* / 2005-08-07 09:29
Powiedzcie jak to jest u nas cena paliwa dogoniła jusz ceny zachodnie ale nikt nie patrzy na zarobki u nas za godzine pracy mozna kupic średnio 1 litr paliwa a w niemczech naprzyklad srednio mozna kupic za godzine pracy 20 litrów paliwa .Paliwa staje sie pomału niedostępne dla nas Polaków na naszym rynku ,Niech te barany w zadzie pomysla troche czy chca nas doprowadzic do bankructwa bo to jest lekka przesada ja musze pracowac 1,5 tygodnia na paliwo na dojazd do pracy czy to normalne a gdzie zycie i oplaty .Przeciez to jest jakis nonsens nic tylko sie z tad wyprowadzic gdziekolwiek na zachod moze bedzie lzej .Pozdrawiam
bab82 / .* / 2005-08-06 21:04
Dla mnie to jest wogóle śmieszna i zarazem tragiczna sprawa!!! W trójmieście, gdzie ma swoją siedzibę Rafineria, zamiast być najtaniej, jest najdrożej- gdzie tu logika!!! Poza tym przy obecnych zarobkach samochód staje się rzeczą luksusową, bo wielu ludzi nie jest stać na tak drogą benzynę!!! I trzeba zaznaczyć że ponad połowa ceny benzyny (czyli ok 2zł/l) to wartość samych opłat (akcyzy itp.)!!! Nasz kraj jest chory, a wszyscy wariaci w sejmie to lepsze cwaniaki, którzy potrafią tylko napełnic własne kieszenie i kierują się tylko swoim interesem!!! A my na nich łożymy i wypłacamy im dożywotnie, wielkie emeryturki - za nic!!! Trzeba uciekać z tego kraju, bo tu nigdy się nie poprawi sytuacja!!!
blaster11 / .* / 2005-08-05 19:23
czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego ceny paliw są tak zróżnicowane w różnych miejscach w Polsce. Biorąc za przykład LPG - najtaniej jest w woj podlaskim i mazowieckim, bo od niecałych 1,7zł za litr, z tym że w mazowieckiem jest taniej niż w podlaskiem. Czy ma to jakiś związek z logistyką i jaki , skoro Statoil bierze swój gaz z płd-zach Polski, natomiast stacje prywatne z przygranicznych (na wschodzie) naftobaz. Z tego wynika że u prywtnych sprzedawców gaz powinien być tańszy w podlaskiem niż w mazowieckiem. No a po drugie co roku sytuacja się zmienia i przykładowo podlaskie bywało jednym z województw z droższą ceną LPG w niektórych z poprzednich lat. Czy to ma związek z ustaleniami (nieoficjalnymi) pomiedzy sprzedawcami, czy też dystrybutorzy hurtowi dyktują ceny? Bo marża na gazie, w porównaniu do innych paliw jest nieporównywalnie większa
anty / .* / 2005-08-08 12:38
jest jeszcze troche inaczej-najblizsze plocka i gdanska wojewodztwo z wrockiem wlacznie ma ceny najnizsze-do niedawan litr lpg na stacji patronacjiej (czyli ajencyjnej) orlenu kosztowal 1,64, teraz 1,67. ceny benzyn oscylowaly wokol 3,9-a 4. to napewno dlatego, ze podczes transportu paliwa sa wytrzasniete na polskich dziurach i uczciwi producenci obnizaja cene takiego wytrzasnietego paliwa hehe.Swoja droga to wszystko skandal. brak konkurencji, podatki, monopol i lapowkarstwo robia swoje.
Stachu / .* / 2005-08-05 23:27
Nie zawsze ceny paliw i gazu są logiczne i związane z logistyką (typu transport), np. w Gdańsku, zaraz przy rafinerii, ceny paliw (w tym LPG) na stacji firmowej były horrendalnie wysokie.
kufelek / .* / 2005-08-06 21:32
ja tak myślę, że największe to są koszty tankowania i rozładowania paliw z cystern, a nie koszty transportu bo jak pojedzie się dalej od Trójmiasta to transport powoduje zmniejszenie kosztów tankowania i cena jest niższa (chyba firmy transportowe płacą Rafinerii za możliwość jężdżenia z paliwem) - ciekawe na co jeżdżą cysterny i gdzie się tankujądo jazdy .
czytacz / .* / 2005-08-06 07:56
Co tu dużo mówić/pisać: mafia stacji paliwowych.Nigdy nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego np. w Bielsku-Białej wszystkie stacje firm BP,Shell,Statoil mają jednakową co do grosza cenę. Tak jakby mieli identyczne koszty działania, transportu itd. Zmiany cen mają zsynchronizowane co do minuty. Nie zdaża się aby któraś się wyłamała i miała cenę niższą.Niższe ceny są tylko na stacja "niekoncernowych" ale i tak podejrzewam, że właściciele są jedni i leją tam tą samą benzynę co na "korporacyjnych" tylko szyld zmieniają. Wystarczy wyjechać 10 km za Bielsko i ceny są o ok. 10gr niższe. Jakby koszt transportu przed rogatki miasta był tak znacząco niższy niż do centrum miasta.Takie czasy....wolna konkurencja.
Christoph / .* / 2005-08-07 19:34
to wszystko to jest nic dzis rano w szwajacrii tankowalem paliwo na stacji shell cena 1,605 CHF czyli ok 4,20 PLN za litr PB95 jak dojechalem do polski to cena na shell polska 4,39 w zgorzelcu.jak to jest ze w polsce jest drozej niz w bogatej szwajcarii ktora tez ma podatki.polska to jakis kraj bogaczy hehe
arek / .* / 2005-08-08 12:46
polska to kraj s******** i p*********** zlodzieji , zobaczycie ze przez takich ch********* kiedys do rewolucji
skomentuj

Najnowsze wpisy