Forum Forum prawneZmiany w prawie

Cesja praw z umowy deweloperskiej - jak uniknąć ryzyka?

Cesja praw z umowy deweloperskiej - jak uniknąć ryzyka?

Wyświetlaj:
Emi gd / 91.187.225.* / 2010-06-18 12:32
Zwracam sie o pomoc w zakresie rozwiazania problemu cesji wierzytelnosci jako sprzedazy praw do nieruchomosci.
Czy umowa posrednictwa oraz prawo pozwala posrednikowi na obrot cesjami wierzytelnosci.
Czy mozna zawrzec umowe z osoba,nie bedaca wlascicielem nieruchomosci, na ktorej jest dokonywana cesja wierzytelnosci u dewelopera?

Bylabym wdzieczna za wskazania aktow prawnych itp, ktore pozwalaja posrednikowi na bezproblemowe podpisywanie umow posrednictwa przy tzw cesjach.

Czy u Pana byly rozpatrywane kwestie cesji wierzytelnosci, lub ekspektatywy, roszczenia do zawarcia umowy na wybudowanie lokalu.? Czy sa jakies publikacje?

Jak w swietle praw i na podstawie,ktorych rozporzadzen, ustaw,aktow prawnych Posrednik moze zajmowac sie cesja,jezeli nieruchomosc nie jest w pelni jego wlasnoscia.

Bede wdzieczna za pomoc lub wskazanie osob, ktore moglyby w tejnkwestii wypowiedziec sie jako eksperci.
nikyta / 89.229.80.* / 2008-05-13 18:06
mam pytanko:
czy mozna poprzez taka cesje unikn�� podatku ?? (19%)
budynek juz stoi ,ale nie mam jeszcze aktu.Moj potencjalny nabywca doradzil mi cesje praw zeby uniknac opodatkowania ,ale chcialbym podpytac bardziej zorientowanych.
dzieki

Najnowsze wpisy