Forum Forum inwestycyjneFundusze

Chciałbym oszczędzać 200-300zł m-c/ ok 6 tys rocznie. Jak? Gdzie ? W co?

Chciałbym oszczędzać 200-300zł m-c/ ok 6 tys rocznie. Jak? Gdzie ? W co?

skomentuj
25bolo / 85.202.50.* / 2010-10-29 17:39
Witam. Mam 25 lat, mam firmę, zarabiam ok. 5000 miesięcznie. Chciałbym zacząć oszczędzać, bo emerytura z ZUS-u mi nie wystarczy. Pytanie tylko jak? Nie mam zbyt dużej wiedzy o finansach. Co będzie dla mnie najlepsze? Fundusze inwestycyjne, polisa z możliwością inwestowania a może jeszcze coś innego ? Dziękuje.
Wyświetlaj:
marcinkowalski / 188.33.185.* / 2011-02-20 17:40
Jeżeli nie ma Pan pomysłu na to w jaki sposób zarządzać funduszami inwestycyjnymi, nie polecam. I nie ma tu znaczenia czy zrobi to Pan przez mbank, polisę, bank lub cokolwiek innego.

Pozdrawiam,
Marcin Kowalski
www.krainafinansow.pl - jak wybrać III filar
robertkajzer / 2011-02-24 09:25 / Bywalec forum
Na poczatek wystarczy podstawowa wiedza i zapal do dalszego zdobywania wiedzy, uczenia sie na swoich bledach i testowania roznych strategii. Nikt nie urodzil sie super inwestorem. Tego trzeba sie nauczyc.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
robertkajzer / 2011-02-20 15:58 / Bywalec forum
Na poczatek polecam inwestowanie poprzezmbank bez zadnych umow wiazacych Cie na 10-30 lat. Oczywiscie jezeli chcesz osiagac zyski musisz stale uczyc sie inwestowania. Poinwestujesz troche zobaczysz czym to sie je i przekonasz sie czy fundusze inwestycyjne sa odpowiednia dla Ciebie inwestycja.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
KK30 / 81.219.142.* / 2011-02-19 17:51
inwestuj przez internet bez opłat i prowizji...

polecam Ci platformę BESTfunds.pl

inwestujesz dowolne kwoty i wypłacasz środki kiedy masz na to chotę bez ponoszenia jakicholwiek kosztów...

nie daj się sprzedawcom polis !!!
annagold / 77.65.149.* / 2011-02-18 21:26
Najbezpieczniejsze i najbardziej opłacalne są fundusze inwestycyjne.
Polecam Generali.. 180 lat na rynku polskim i zagranicznym.
Pierwsze miejsca w rankingach KNF i Rzeczypospolitej
Proszę śmiało pisać.. doradzę, pomogę

mail: annagold@onet.pl
opiekuninwestora_pl / 2011-02-18 21:52 / -
Czy będzie to Generali, axa, skandia nie ma żadnego znaczenia. To, że Generali ma 180 letnią historię nie ma żadnego znaczenia. No, może dla działalności ubezpieczeniowej. Ale nie dla inwestycji w fundusze za pośrednictwem Generali.

Jeżeli mówimy o polisach inwestycyjnych to jedynie od inwestora zależy czy i ile zarobi. Czyli tylko od tego kiedy i jakie fundusze wybierze.

Na temat funduszu ze średnią stopą zwrotu 12% ... trudno się wypowiadać. Czasem, w określonym odpowiednio dobranym okresie taki znajdziemy...

Przy okazji - słysząc, że giełda w długim okresie zarobi - czyli, że warto inwestować długoterminowo w fundusze akcji polecam mój dzisiejszy artykuł na blogach wyborcza.biz

http://opiekuninwestora.blox.pl/2011/02/Gielda-w-dlugim-okresie-swietnie-zarabia-Czy-aby.html

I zapytać o to doradcę finansowego.

Swoją drogą ciekaw jestem w jakich rankingach Generali jest na czele? Bo o rankingach dotyczących wyników inwestycyjnych nie słyszałem - ponieważ takich za bardzo być nie może. Gdyż nikt w Generali nie zarządza pieniędzmi inwestorów.

Przed podjęciem decyzji o inwestowaniu warto udać się po wiedzę. Odkładając wiele lat pieniądze na emeryturę nie można tak po prostu wpłacić pieniędzy tylko dlatego, że gdzieś ktoś opublikował jakiś ranking...
dorfin / 83.9.231.* / 2010-11-08 20:20
Fundusze inwestycyjne. Przy składce regularnej 200 zł do emerytury uzbierasz nieco ponad 1 000 000 co da Ci mies. 5000 emerytury. Fundusz ze średnia stopą zwrotu 12%. Zapraszam do kontaktu. tel 506444748
25bolo / 85.202.50.* / 2010-10-31 13:58
Dziekuję za radę. Dowiem się więcej o IKE. I być może tam będę wpłacał dodatkowe pieniądze. Jeśli chodzi o polisy to strasznie wysokie są tam koszty. We wszystkich ubezpieczalniach. Jeśli chodzi o potrzebę oszczędzania to przyświeca mi cel, aby w wieku 50 lat już nie pracować, a żyć za zaoszczędzone pieniądze. Wydaje mi się to możliwe jeśli będę trzymał się kilku zasad (systematyczność, wytrwałość i z czasem coraz większe składki). Bo jak ktoś mądry powiedział jesteśmy bogaci gdy dużo zaoszczędzimy a nie gdy dużo zarabiamy. Jakoś tak to szło :) pozdrawiam i czekam na jakieś nowe propozycje.
radiator / 212.180.168.* / 2010-11-02 13:53
Podobno najważniejsza jest systematyczność - jesteś młody wejdź w jakieś TFI - spodziewam się sporej tolerancji na ryzyko więc pewnie w akcyjny. Znajdź ranking funduszy i wybierz jakiś - porównaj także tabele opłat. Z tego co pamiętam to w rankingach od dłuższego czasu najlepiej wypadają aviva i chyba uni.
max1224 / 2010-10-31 15:10 / Tysiącznik na forum
a jeśli za te "wysokie ceny" mam znaczną część kapitału w razie W pod ręką to nić??? z IKE w razie kłopotów można tylko się wycofać po kosztach likwidacyjnych (to dopiero haracz) i choć na polisach jest tak samo można tego w znacznej części uniknąć mam wolne w ramach swojej polisy ponad 70% które mogę w każdej chwili wypłacić beż żadnych opłat
Zeus52 / 2010-10-31 17:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,o jakim zakresie czasowym autor wątku myśli...w tym czasie wiele się zmieni. Jeszcze będzie parę lokalnych,paroletnich hoss i bess...wszystko w ramach wielkiej,kilkunastoletniej depresji...aż nadejdzie wielka,taka prawdziwa hossa...może za 10 lat,może za 15,ale on zdąży się na nią załapać. Dobrze,że teraz o tym myśli.
max1224 / 2010-10-31 20:04 / Tysiącznik na forum
to w pierwszym wpisie (na samym dole zdaje się) dla mnie ważne że to coraz częstsze przypadki świadomego podejścia młodych ludzi do własnej bądź co bądź przyszłości
Zeus52 / 2010-10-31 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Otóż to. Ja widzę w takim układzie,właśnie T.U. Z niską,dla bezpieczeństwa(trzeba założyć,że niezłe dochody nie są rzeczą zaklepaną raz,na zawsze)składką podstawową,z długim okresem umowy(mniejsze koszty)...a większość kasy na składce dodatkowej...tu mogą być nieograniczone w górę sumy...i na takich samych zasadach,jak składka główna:darmowe manewry pomiędzy dowolnymi fundami. Możliwość 100% wypłaty z tej części wolnej w każdej chwili. Coś tak,jak u nas. Jeśli planuje na tak długi czas,to blokada środków z części bazowej(tylko części środków z tego rachunku),nie powinna przeszkadzać. Za to jaki dostęp fundów,różnych TFI... i dowolność,bez opłat, manewrów pomiędzy nimi!
max1224 / 2010-10-31 22:53 / Tysiącznik na forum
prawda ale standardowo powinny rosnąć w miarę upływu czasu a więc i łatwiej odkładać zresztą sam po sobie wiem ile miałem na starcie a ile po 23 latach i jeszcze przecież od roku mam dodatkowe źródełko
miki3d / 2010-10-30 13:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przy takiej wysokości składek polisa może nie być najtańszym rozwiązaniem. Jeśli jest realna szansa na dotrzymanie tej kasy do wieku emerytalnego IKE w funduszu inwestycyjnym będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
max1224 / 2010-10-29 18:26 / Tysiącznik na forum
najważniejsze że widzisz taką potrzebę bo to oznacza że znajdziesz coś dla siebie rynek stwarza coraz więcej możliwości
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy