Forum Forum inwestycyjneFundusze

Chciałbym oszczędzać 200-300zł m-c/ ok 6 tys rocznie. Jak? Gdzie ? W co?

Chciałbym oszczędzać 200-300zł m-c/ ok 6 tys rocznie. Jak? Gdzie ? W co?

25bolo / 85.202.50.* / 2010-10-29 17:39
Witam. Mam 25 lat, mam firmę, zarabiam ok. 5000 miesięcznie. Chciałbym zacząć oszczędzać, bo emerytura z ZUS-u mi nie wystarczy. Pytanie tylko jak? Nie mam zbyt dużej wiedzy o finansach. Co będzie dla mnie najlepsze? Fundusze inwestycyjne, polisa z możliwością inwestowania a może jeszcze coś innego ? Dziękuje.
Wyświetlaj:
marcinkowalski / 188.33.185.* / 2011-02-20 17:40
Jeżeli nie ma Pan pomysłu na to w jaki sposób zarządzać funduszami inwestycyjnymi, nie polecam. I nie ma tu znaczenia czy zrobi to Pan przez mbank, polisę, bank lub cokolwiek innego.

Pozdrawiam,
Marcin Kowalski
www.krainafinansow.pl - jak wybrać III filar
robertkajzer / 2011-02-24 09:25 / Bywalec forum
Na poczatek wystarczy podstawowa wiedza i zapal do dalszego zdobywania wiedzy, uczenia sie na swoich bledach i testowania roznych strategii. Nikt nie urodzil sie super inwestorem. Tego trzeba sie nauczyc.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
robertkajzer / 2011-02-20 15:58 / Bywalec forum
Na poczatek polecam inwestowanie poprzezmbank bez zadnych umow wiazacych Cie na 10-30 lat. Oczywiscie jezeli chcesz osiagac zyski musisz stale uczyc sie inwestowania. Poinwestujesz troche zobaczysz czym to sie je i przekonasz sie czy fundusze inwestycyjne sa odpowiednia dla Ciebie inwestycja.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
KK30 / 81.219.142.* / 2011-02-19 17:51
inwestuj przez internet bez opłat i prowizji...

polecam Ci platformę BESTfunds.pl

inwestujesz dowolne kwoty i wypłacasz środki kiedy masz na to chotę bez ponoszenia jakicholwiek kosztów...

nie daj się sprzedawcom polis !!!
annagold / 77.65.149.* / 2011-02-18 21:26
Najbezpieczniejsze i najbardziej opłacalne są fundusze inwestycyjne.
Polecam Generali.. 180 lat na rynku polskim i zagranicznym.
Pierwsze miejsca w rankingach KNF i Rzeczypospolitej
Proszę śmiało pisać.. doradzę, pomogę

mail: annagold@onet.pl
opiekuninwestora_pl / 2011-02-18 21:52 / -
Czy będzie to Generali, axa, skandia nie ma żadnego znaczenia. To, że Generali ma 180 letnią historię nie ma żadnego znaczenia. No, może dla działalności ubezpieczeniowej. Ale nie dla inwestycji w fundusze za pośrednictwem Generali.

Jeżeli mówimy o polisach inwestycyjnych to jedynie od inwestora zależy czy i ile zarobi. Czyli tylko od tego kiedy i jakie fundusze wybierze.

Na temat funduszu ze średnią stopą zwrotu 12% ... trudno się wypowiadać. Czasem, w określonym odpowiednio dobranym okresie taki znajdziemy...

Przy okazji - słysząc, że giełda w długim okresie zarobi - czyli, że warto inwestować długoterminowo w fundusze akcji polecam mój dzisiejszy artykuł na blogach wyborcza.biz

http://opiekuninwestora.blox.pl/2011/02/Gielda-w-dlugim-okresie-swietnie-zarabia-Czy-aby.html

I zapytać o to doradcę finansowego.

Swoją drogą ciekaw jestem w jakich rankingach Generali jest na czele? Bo o rankingach dotyczących wyników inwestycyjnych nie słyszałem - ponieważ takich za bardzo być nie może. Gdyż nikt w Generali nie zarządza pieniędzmi inwestorów.

Przed podjęciem decyzji o inwestowaniu warto udać się po wiedzę. Odkładając wiele lat pieniądze na emeryturę nie można tak po prostu wpłacić pieniędzy tylko dlatego, że gdzieś ktoś opublikował jakiś ranking...
dorfin / 83.9.231.* / 2010-11-08 20:20
Fundusze inwestycyjne. Przy składce regularnej 200 zł do emerytury uzbierasz nieco ponad 1 000 000 co da Ci mies. 5000 emerytury. Fundusz ze średnia stopą zwrotu 12%. Zapraszam do kontaktu. tel 506444748
25bolo / 85.202.50.* / 2010-10-31 13:58
Dziekuję za radę. Dowiem się więcej o IKE. I być może tam będę wpłacał dodatkowe pieniądze. Jeśli chodzi o polisy to strasznie wysokie są tam koszty. We wszystkich ubezpieczalniach. Jeśli chodzi o potrzebę oszczędzania to przyświeca mi cel, aby w wieku 50 lat już nie pracować, a żyć za zaoszczędzone pieniądze. Wydaje mi się to możliwe jeśli będę trzymał się kilku zasad (systematyczność, wytrwałość i z czasem coraz większe składki). Bo jak ktoś mądry powiedział jesteśmy bogaci gdy dużo zaoszczędzimy a nie gdy dużo zarabiamy. Jakoś tak to szło :) pozdrawiam i czekam na jakieś nowe propozycje.
radiator / 212.180.168.* / 2010-11-02 13:53
Podobno najważniejsza jest systematyczność - jesteś młody wejdź w jakieś TFI - spodziewam się sporej tolerancji na ryzyko więc pewnie w akcyjny. Znajdź ranking funduszy i wybierz jakiś - porównaj także tabele opłat. Z tego co pamiętam to w rankingach od dłuższego czasu najlepiej wypadają aviva i chyba uni.
max1224 / 2010-10-31 15:10 / Tysiącznik na forum
a jeśli za te "wysokie ceny" mam znaczną część kapitału w razie W pod ręką to nić??? z IKE w razie kłopotów można tylko się wycofać po kosztach likwidacyjnych (to dopiero haracz) i choć na polisach jest tak samo można tego w znacznej części uniknąć mam wolne w ramach swojej polisy ponad 70% które mogę w każdej chwili wypłacić beż żadnych opłat
Zeus52 / 2010-10-31 17:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,o jakim zakresie czasowym autor wątku myśli...w tym czasie wiele się zmieni. Jeszcze będzie parę lokalnych,paroletnich hoss i bess...wszystko w ramach wielkiej,kilkunastoletniej depresji...aż nadejdzie wielka,taka prawdziwa hossa...może za 10 lat,może za 15,ale on zdąży się na nią załapać. Dobrze,że teraz o tym myśli.
max1224 / 2010-10-31 20:04 / Tysiącznik na forum
to w pierwszym wpisie (na samym dole zdaje się) dla mnie ważne że to coraz częstsze przypadki świadomego podejścia młodych ludzi do własnej bądź co bądź przyszłości
Zeus52 / 2010-10-31 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Otóż to. Ja widzę w takim układzie,właśnie T.U. Z niską,dla bezpieczeństwa(trzeba założyć,że niezłe dochody nie są rzeczą zaklepaną raz,na zawsze)składką podstawową,z długim okresem umowy(mniejsze koszty)...a większość kasy na składce dodatkowej...tu mogą być nieograniczone w górę sumy...i na takich samych zasadach,jak składka główna:darmowe manewry pomiędzy dowolnymi fundami. Możliwość 100% wypłaty z tej części wolnej w każdej chwili. Coś tak,jak u nas. Jeśli planuje na tak długi czas,to blokada środków z części bazowej(tylko części środków z tego rachunku),nie powinna przeszkadzać. Za to jaki dostęp fundów,różnych TFI... i dowolność,bez opłat, manewrów pomiędzy nimi!
max1224 / 2010-10-31 22:53 / Tysiącznik na forum
prawda ale standardowo powinny rosnąć w miarę upływu czasu a więc i łatwiej odkładać zresztą sam po sobie wiem ile miałem na starcie a ile po 23 latach i jeszcze przecież od roku mam dodatkowe źródełko
miki3d / 2010-10-30 13:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przy takiej wysokości składek polisa może nie być najtańszym rozwiązaniem. Jeśli jest realna szansa na dotrzymanie tej kasy do wieku emerytalnego IKE w funduszu inwestycyjnym będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
max1224 / 2010-10-29 18:26 / Tysiącznik na forum
najważniejsze że widzisz taką potrzebę bo to oznacza że znajdziesz coś dla siebie rynek stwarza coraz więcej możliwości
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy