Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chińczycy wysyłają okręty. Co na to Japończycy?

Chińczycy wysyłają okręty. Co na to Japończycy?

Wyświetlaj:
ryki kiki koko / 212.14.47.* / 2012-10-16 13:53
Toteż tutaj Chińczycy ustalają reguly i zasady co do praw terytorialnych i nic Amerykanom do tego. Jakoś Chńczycy nie wtykają swojego nosa w sposób rozstrzygania sporów terytorialnych w rejonie Kontynentu Amerykańskiego. Natomiast USmani wszędzie wpychają sojego obsmarkanego kinola i wszystkich pouczają oraz szczują na siebie. Jest to najardziej agresywny kraj świata USA.
Z. / 196.3.50.* / 2012-10-16 09:50
Te chińskie okręty to tylko sygnał od Chin, że nie ustąpią. Prawda jest taka, że Japonia, Korea Południowa i Tajwan znajdują się w obszarze rażenia chińskich systemów rakietowych i wystarczy tylko chwila, żeby te trzy kraje zostały doszczętnie zniszczone. Chiny nie muszą wysyłać nawet jednego statku i narażać jego załogi.
fajter / 212.49.50.* / 2012-10-16 10:14
Jeżeli myślisz, że na rakietach by się skończyło to jesteś w błędzie. Liczy się kontrola terytorium, a ją zdobędziesz tylko wysyłając żołnierzy. W takiej sytuacji konflikt by się zaostrzył, bo kraje które wymieniłeś do słabeuszy raczej nie należą. Myślę, że USA też by się w to włączyło, więc generalnie rezultat tego nie byłby dla nikogo z nas ciekawy.
Z. / 196.3.50.* / 2012-10-16 11:23
Poszukaj sobie informacji na temat koncepcji wojny Chin z USA na Pacyfiku. Już w 2010 roku dowództwo sił wojskowych USA opracowało taki hipotetyczny plan i przyznało, że Chiny stały się tak potężne, że USA nie jest w stanie obronić swoich sprzymierzeńców w rejonie Chin! Ciekawa lektura, zwłaszcza, że od momentu opracowania tej koncepcji Chiny jeszcze bardziej wzmocniły swoją pozycję w regionie! Weź pod uwagę, że w tym konflikcie Chiny operowałyby na swoim terenie a USA wszystko musiałoby transportować przez Pacyfik.

Co do opanowania terenu to się zgadzam., Tylko, że najpierw zniszczą rakietami systemy obronne wroga a później wyślą statki. Odwrotna kolejność nie ma sensu. Narażać statki na zatopienie? Po co, skoro można je wysłać żeby dokończyły robotę?

Najnowsze wpisy