Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chlebowski: 9 miesięcy rządów PiS było dla gospodarki czasem straconym

Chlebowski: 9 miesięcy rządów PiS było dla gospodarki czasem straconym

Wyświetlaj:
czekista / 83.17.92.* / 2006-07-21 10:13
Też osobiście był pan przeciwny wprowadzeniu kas fiskalnych do automatów hazardowych. Wspólnie z posłanką Błochowiak też walczyliście o obniżenie, opłat od tzw "jednorękich bandytów" A jak donoszą Konfrontacje TVP całości lobbował Jaskiernia poseł SLD. MNo cóz w dobrym towarzystwie pan sie obraca. Nie jest pan wiarygodny i nie mam powodów panu wierzyć w co kolwiek. To tyle. Po tym programie w TVP nic pan nie zrobił aby oprotestować informację, co oznacza że TYP przekazała prawdę o pana zaangażowaniu w ten projekt hazardowy. Ile tam wyprano pieniędzy ?
Życze dobrego samopoczucia, w końcu dużo panu płacimy jako podatnicy, nyślę, że ma się pan dobrze. Kasa uber ales ! amigos
Baja / 82.41.56.* / 2006-07-21 03:27
Dziś - 01:54
Dla wszystkich z Was, ktorzy mieli jeszcze jakies zludzenia. Jutro prawdopodobnie odbedzie sie glosowanie w sejmie dotyczace nowego podatku na sprowadzone z UE uzywane samochody. Wszyscy wiedza, ze podatek ten bedzie niezgodny z prawem europejskim, bezzasadny i bolesny przede wszystkim dla najbiedniejszych. Nikt jednak nie ma rowniez watpliwosci, ze nasz skorumpowany rzad, pod wodza dwoch Kartofli doprowadzi do ratyfikacji tego podatku. Wszystkie duze media w Polsce, jak jeden maz popieraja ten niecny wystepek i ogolnie maja w dupie, ze jest niezgodny z prawem i nieakceptowalny dla znakomitej wiekszosci Polakow. Dilerzy nowych aut zaplacili a reszta jest milczeniem. Chce mi sie rzygac!!!

Ps:Stworzylem taka mini-strone internetowa www.geocities.com/nielegalnypodatek .Moze ktos sie zainteresuje i poglebi projekt!?
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-20 21:17
to jest prawo opozycji krytykować rząd pis po sld czy kto inny będzie w rządzie opozycja itd.
DA / 195.225.71.* / 2006-07-20 17:26
Nie popierajcie!!! I tak bez was się uda je wprowadzić. Bicie piany Pana Chlebowskiego i dodawanie sobie splendoru. Od Pana NIC w tym kraju nie zależy. I dobrze!!
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-20 17:45
Durny Analfabeto!
Za chwilę napiszesz komentarz: Co zrobiła opozycja?
Zdecyduj się wreszcie - dobrze że od opozycji nic nie zależy czy też nie dobrze.
I zapamiętaj sobie raz na zawsze: Chiny nie pisze się przez 'H'.
Durny ten elektorat PiSu że aż przykro czytać...
George / 83.25.203.* / 2006-07-21 07:47
Całe szczęscie, że mamy w Polsce takich inteligentnych i subtelnych, z ogromnym poczuciem humoru komentatorów jak antyPiS. Zapewne wielbiciel PO, a szczególnie D. Tuska....
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-21 08:18
Wiadomo nie od dziś, że PiSiory nie lubią konkurencji. (obawiam się, że nie możesz nie zrozumieć aluzji)
George / 83.25.206.* / 2006-07-22 07:43
Ależ to że się nie lubi konkurencji, to raczej norma, a nie odchylenie. Ludzie prywatnie, partie polityczne, firmy, kościoły itd. itp. nie lubią konkurencji. Dlaczego więc to że PiS nie lubi konkurencji miałoby być jakoś szczególnie naganne?
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-07-21 00:32
Napoczątku to mnie śmieszyło, że totalna krytyka opozycji zapędza się tak daleko, iż krytykuje się nawet to co chciało się wprowadzić gdy było się u władzy.
(Uważnym słuchaczom nie umkną takie fajerwerki)
Na szczęście nie doszliśmy jeszcze tak daleko w tej paranoji jak w USA. Niejednokrotnie można zaobserwować jak byli wysocy funkcjonariusze władzy po ustapieniu ze swych stanowisk, podają władzę której byli przestawicielami totalnej krytyce.
"Kulisy władzy", "tajemnice SIA" to się dobrze sprzedaje. Ciekawe kiedy my do tego poziomu dorośniemy.
Marek53 / 83.24.49.* / 2006-07-20 23:45
No cóż, antyPis zabrał się za ortografię. Rewelka. Sam wali byki jak byk ale za to jaki ostry jak inni to zrobią.
Czasami tak się zapędza, że nawet poprawne poprawia na nieortograficzne. Ale to z założenia, bo jest anty.

A JESTEM CIEKAW, CZY SAM ODSZCZEKAŁ (właśnie tak, wielkimi literami domagał się ode mnie poprawienia " czy mnie Pan skaże na ...itd).

A jak mu łatwo przychodzi to słowo durny,

Kłaniam się nisko Jego Światłości,
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-21 08:05
Ależ ty w żywe oczy kłamiesz... Pofatygowałem się i sprawdziłem. Kazał Ci odszczekać nie popełniony przez ciebie błąd ortograficzny tylko niesłuszne posądzenie o plagiat. A na twój błąd ortograficzny tylko zwrócił ci uwagę.
Wy PiSiaki jesteście tak załganymi kłamcami że aż rzygać się chce.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-21 07:57
Dlaczego łżesz jak bura suka? Podaj link do jakiegokolwiek komentarza z błędem ortograficznym, OK?. Ja nie sobie takiego nie przypominam.
ws / 83.31.44.* / 2006-07-20 20:40
Ja też jestem elektoratem PIS-u. Jeśli uważasz, że możesz mnie obrażać, to chętnie stawię ci czoła. Ale wiem, że się nigdy nazwiskiem i imieniem nie podpiszesz. Więc dam ci radę: całuj psa w d...
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-20 20:50
Nie moja wina, że twoi kumple się tak kompromitują. Ten powyżej np. potrafi napisać "Hiny". Dziwnym zbiegiem okoliczności u przeciwników PiSu takich kompromitacji nie widać.
BTW: Jeśli nadal wierzysz w 3 miliony mieszkań nadajesz się do leczenia psychiatrycznego. I wcale Cię nie obrażam tylko stwierdzam fakt.
George / 83.25.203.* / 2006-07-21 07:56
Szanowny antyPiS to chyba jakiś dzieciak wychowany na "zankomitych" tekstach polskich raperów lub internetowych czatach, w których brak słów powszechnie uważanych za nieprzyzwoite lub obraźliwe odebrałby im sens istnienia i skazał na niebyt. Grypsera którą uprawia ma dodać jego wypowiedziom ciężaru gatunkowego, ale gdyby pozbawić ją osobistych docinków pozostałyby chyba tylko spójniki, no i może jeszcze trochę zaimków. Może jednak lepiej poszukać czegoś na swoim poziomie?
Marek53 / 83.24.49.* / 2006-07-20 23:56
Kłopoty z ortografią to Pana specjalność, nie od dzisiaj.
Wytykanie tego innym nie zmieni tego faktu.
A szczególnie obrzucanie obelgami.

Wynika z tego, może nie wprost, że jest Pan zakamuflowanym pisuarem, a co najmniej nie jest przeciwnikiem PiS-u - powołuję się na Pana logikę.

Proszę się dalej nie kompromitować.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-21 07:56
Dlaczego łżesz jak bura suka? Znajdź choć jeden błąd antyPiSa. Ja nie pamiętam.
BipBlop / 2006-07-24 14:17 / portfel / "Dr No"
"NoDucks"? Czy ten nick oznacza sprzeciw wobec wszystkich reprezentantow kaczego rodu? Takze Kaczorowi Donaldowi? ;)
Pozdr.
George / 83.25.206.* / 2006-07-22 07:45
Czy antyPiS i NoDucks to jeden i ten sam dzieciak?
zx / 83.16.202.* / 2006-07-20 12:38
Zgadzam się z twierdzeniem, że określenie kotwica budżetowa jest sztuczne i śmieszne. Niestety jest to zabieg retoryczny, którego celem jest ukrycie albo co najmniej osłabienie wymowy rzeczywistego faktu, że państwu brakuje pieniędzy i musi je pożyczyć na rynku. Idąc dalej kotwica budżetowa na poziomie 30mld oznacza tyle, że w każdym następnym roku politycy będą w naszym imieniu zaciągać kolejne 30mld długu, który następnie my oraz nasze dzieci będziemy spłacać naszymi podatkami. Ponieważ polityka takich "kotwic" jest już prowadzona od pewnego czasu zatem nie ma się co dziwić, że poziom naszego zadłużenia jest już tak wysoki, że długi okresu Gierka widziane z tej perspektywy stają się dziecinną igraszką. Dlatego mnie osobiście nie cieszy zapowiedź takiej czy innej kotwicy bo wiem doskonale, że oznacza to dalsze brnięcie w długi, za co Ci co podejmują te decyzje poniosą w przyszłości albo i nie odpowiedzialność polityczną czyli żadną. A ja i moje dzieci będziemy płacić, płacić i jeszcze raz płacić.
MN / 80.51.231.* / 2006-07-20 14:56
zx, jak myślisz czy jeżeli nasz (państwowy) dług wzrośnie w tym roku o 5%PKB i wzrost godpodarczy będzie wynosił 5% to ile wyniesie rzeczywisty PKB.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-20 12:45
100% racji tak kotwica to nowomowa mająca ukryć zamiar okradania ( w końcu to zabór bez wiedzy i zgody ) następnych pokoleń. Najgorsze jest to że kojarzy się to z bezpieczeństwem.... a obecna obsługa długu to więcej niz kwotowy wzrost PKB ( cokolwiek ten dziwny współczynnik nie oznacza )
Mops / 83.22.184.* / 2006-07-20 15:03
Obecny koszt obsługi długo jest na poziomie tej "kotwicy" ( nawet nie wiem jak to określić ,w wysokości kotwicy czy jak?). Inaczej mówiąc koszt obsługi długu wynosi dokładnie tyle samo co coroczny przyrost tego długu. Deficyt budżetowy w całości idzie więc na ten cel. W takim przypadku jedynym rozsądnym wyjściem jest redukcja tego długu do możliwie najmniejszego poziomu. Niestety nie doczekamy się tego. Sprawność i kompetencje ministra finansów mierzy się zdolnością do takiego stworzenia budżetu aby rządząca partia ( koalicja) uzyskała jak największe poparcie. Bieżące potrzeby polityczne spychają więc na dalszy plan cele strategiczne. Oczywiście ,że kiedyś ktoś za to zapłaci. Jednak na razie przyjęcie trwa i nikt wazy z pączem wynosić nie ma zamiaru. Koniunktura jest dobra a w razie czego wszystko można zwalić na poprzedników lub obwinić Platformę.
Dług publiczny sam w sobie nie jest zły. Ważne jest jednak na co te pieniądze są wydatkowane. Jeżeli na rozsądne inwestycje to wszystko jest ok. Kiedyś te zainwestowane pieniądze się zwrócą. gorzej jednak gdy dług jest zaciągany na realizację wypłat socjalnych . Wtedy pieniądze są w zdecydowanej mierze marnotrawione i ktoś za to będzie musiał w przyszłości zapłacić.Jak to wygląda w naszej sytuacj ,każdy widzi.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-20 16:52
nie mogę się zgodzić że dług publiczny nie jest zły - NIE MA takiej działalności państwowej , która by była bardziej efektywna niż prywatna, więc jest to zwyczajne marnowanie środków. Nie mam oczywiście na myśli wojska, policji czy sądów.
Mops / 83.22.184.* / 2006-07-20 17:46
Generalnie masz rację lecz są dziedziny ,które są domeną państwa ( inna sprawa czy niektóre z nich nie powinny być sprywatyzowane ale to juz inna rozmowa). Do takich dziedzin należy np szeroko pojęta nauka oraz edukacja.
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-07-20 08:33
Chlebowskiego też niekorzystnie dotknęły upały !
LP / 83.135.139.* / 2006-07-20 12:13
Jaki Twoim zdaniem powinien mieć odbiór czytelnik który przeczytał ten wywiad ,a później Twój komentarz?
Czy też jak przy wypowiedziach Kaczyńskich potrzebny jest Tłumacz do interpretacji : "z waszego na nasze"?
VCX / 62.233.197.* / 2006-07-20 07:29
... który nie wiedział, że Pekao SA i PKO BP to dwa różne banki?
LP / 83.135.139.* / 2006-07-20 12:06
Kolego !
Czy wiesz na czym polega tragizm Twojego Komentarza?
Przypuszczam że nie.
Może pomyślisz ?

Najnowsze wpisy