Forum Polityka, aktualnościKraj

Chlebowski stawił się przed komisją i zasłania manipulacją

Chlebowski stawił się przed komisją i zasłania manipulacją

Wyświetlaj:
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-21 23:18
Ciekawostki dla potrafiących czytać dłużej niż minutę:
http://filipstankiewicz.salon24.pl/151547,media-manipuluja-deficyt-97-mld-senator-po-miazdzy-palikota
Hiena cmentarna ? / 83.7.93.* / 2010-01-21 22:11
To prawidłowa nazwa !
reakcjonista. / 109.243.159.* / 2010-01-21 21:48
Muszę przyznać, że chociaż zdanie na temat polityków mam od dawna wyrobione, i jestem przekonany, że wytłumaczyć potrafią każde swoje draństwo, to pan Chlebowski zaskoczył mnie wyjątkową bezczelnością. Bo jak inaczej można nazwać probę wyjaśnienia charakteru rozmowy z paniem Sobiesiakiem, nagranej przez CBA - podczas której Chlebowski m.in. żali się Sobiesiakowi , że sam musi walczyć o blokowanie dopłat, bo pan Schetyna i pan Drzewiecki mu w tym nie bardzo pomagają - tym, że nie bardzo wiedział co mówi?! Takie były mniej więcej jego wyjaśnienia podczas dzisiejszego przesłuchania. Pan Chleboski wyznacza rzeczywiscie wysokie standardy uprawiania polityki. Co na to premier?
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 20:55
Czy ludzie wyznający prawdę Kamińskiego naprawdę są głupi, czy naiwni?
Po co Kamiński polazł do premiera?
Co, jak po wizycie szefa CBA premier zaczął się interesować hazardówką, to nie idzie się domyślić po co był sze CBA?
Musi dojść do przecieku?
Zlitujcie się obywatele.
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-21 22:10
Miszczu skomentuj łaskawie to:
"...Warto poświęcić odrobinę uwagi sposobowi w jaki prowadzi zeznania świadków Pan Sekuła.
Chciałbym się dowiedzieć od dziennikarzy, którzy udzielają się tutaj w salonie24, czy normalnym trybem przesłuchania świadka jest 10 minutowa rąbanka z przewodniczącym, o możliwość zadania precyzyjnego pytania?
Czy normalnym jest przyznanie się samego Sekuły, że jego rolą jest stanie po stronie świadka. Szkoda że nie każdego świadka, ale tylko tego z jego ugrupowania.
Czemu Sekuła nie przerywa słowotoku Chlebowskiego?
Czemu nie żąda od niego precyzyjnych odpowiedzi?
Chlebowski jako świadek wyznacza ramy działania komisji, rugając przesłuchujących go śledczych, a poseł Sekuła mu przytakuje.
Notka jest pisana w nerwach, będę nad nią pracował, ale chciałem poinformować co zrobił Sekuła:
-zarządził przerwę pół godzinną,
-zmienił na 10 minut,
-po dziesiędzi minutach zasiadł sam
- zapytał sam siebie, czy komisja chce zakończyć przesłuchanie,
- potem stwierdził, że nie ma głosów sprzeciwu.
-stwierdził wyczerpanie punktu prac komisji i pożegnał osobiście, uściskiem dłoni Muflona Chlebowskiego. ..."
To tylko dla takich jak ty jest normalne. Kompletne przeświadczenie, ze Polacy to takie POdebile do kwadratu i można im wszystko wcisnąć .. Nawet nikt się nie sili na zachowanie jakichkolwiek pozorów ... bo po co, nie..? Juki i many 13-ste wszystko już wiedza lepiej - pewnie wskazówki już dawno przekazane.
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 23:36
Nie rozumiem co ta wypowiedź ma wspólnego z moją.
Ja nie neguję, że przynajmniej część władz PO zachowuje się nagannie, jestem też głęboko przekonany o winie Chlebowskiego, czy Drzewieckiego.
Chcę wskazać tylko, że z jakichś powodów pan Kamiński postanowił wyjawić całą sprawę przed czasem, czym spowodował, że się chłopaki wywiną.
Tyle.
jeko002 / 89.74.246.* / 2010-01-21 23:49
jezeli Ci chodzi o wizyte u premiera to przeciez sprawa jest jasna. Celem było ostrzezenie premiera - miał przyglądać się uważnie temu co się dzieje wokół ustawy. Czy Kamiński mógł przewidzieć że od Tuska będzie później przeciek i sprawa będzie spalona?? Jeśli idzie sie do kogoś na tak ważnym stanowisku to chyba ma sie jakieś zaufanie.
Elendir / 2010-01-22 08:09 / Łowca czarownic

Czy Kamiński mógł przewidzieć że od Tuska będzie później przeciek i sprawa będzie spalona??

Z czego wynika że przeciek nastąpił od Tuska? Jakoś nie widać dowodów w tej sprawie. A może przeciek nastąpił od Kamińskiego by rzucić podejrzenie na przeciwnika politycznego?
AleAparat / 77.253.100.* / 2010-01-22 11:24
Kamiński zadzwonił do Sobiesiaka i go ostrzegł, by tym samym skompromitować swoje działania i tym samym zakończyć swoją karierę? Kamiński usunął po swoim wyjściu od premiera z księgi wejść i wyjść kancelarii premiera niektóre nazwiska które błyskawicznie później się w kancelarii pojawiły? Kamiński pominął w raporcie wejść i wyjść swoją wizytę u premiera? POprawne rozumowanie.
Elendir / 2010-01-22 15:50 / Łowca czarownic

Kamiński zadzwonił do Sobiesiaka i go ostrzegł, by tym samym skompromitować swoje działania i tym samym zakończyć swoją karierę?

By rzucić podejrzenie nie musiał osobiście dzwonić. Donieść mógł "życzliwy". I bynajmniej nie przeciek w tej aferze spowodował dymisję Kamińskiego. Jakby normalnie zebrał dowody i przekazał materiały prokuraturze toby włos mu z głowy nie spadł, a wręcz przeciwnie, umocniłby swoją pozycję.

Co ma do tego księga wyjść i wejść? Nie wynika z niej kto był źródłem przecieku.
JX / 91.193.160.* / 2010-01-21 21:53
Yuki, okazuje się, że zwrot Zbigniewa Wassermana do Jarosława Urbaniaka podczas obrad komisji śledczej:
„Pan nie zrozumiał swojego pytania”,
można zastosować także do Ciebie.
Rozumujesz kategoriami żołnierza mafii, tymczasem mamy do czynienia z wysokimi funkcjonariuszami administracji Państwa.
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 23:42
Jakiego żołnierza?
Jak w ogólniaku za szkołą paliłeś papieroch ze Zenkiem, a potem nagle widzisz jak Zenka zwija dyro i patrzą na ciebie to nie domyślisz się, że trzeba wiać?
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 23:40

„Pan nie zrozumiał swojego pytania”,

Jeśli Wasserman takie stwierdzenia z siebie supła, to oznacza tylko tyle, że jest nadętym bufonem, który wie lepiej, niż wypowiadający się co ten chciał powiedzieć.
reakcjonista. / 109.243.159.* / 2010-01-21 21:52

Po co Kamiński polazł do premiera?

Poszedł, aby przekazać mu informację o wykrytej korupcji.

Musi dojść do przecieku?

Nie musiało. Wystarczyło, żeby premier polecił zająć się sprawą np. ministrowi finansów. Nie zrobił tego.
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 23:38

Poszedł, aby przekazać mu informację o wykrytej korupcji.

Takie rzeczy służby specjalne powinny załatwiać dyskretnie, nie w biały dzień na oczach zainteresowanych gapiów.

Nie musiało. Wystarczyło, żeby premier polecił zająć się sprawą np. ministrowi finansów. Nie
zrobił tego.

Co doporwadziło by do zainteresowania sprawą osób, które były nieetycznie w nią zaangażowane.
kkadg / 24.114.255.* / 2010-01-21 21:48
Czy ludzie wyznający prawdę CHLEBOWSKIEGO naprawdę są głupi, czy naiwni?
Zlitujcie się obywatele - PO juz tyle nam dalo po d_upie - rozwala media publiczne, sluzbe zdrowia, stocznie, a oprocz tego kreci lewe interesy w najwyzszych szeregach rzadzacych...
Nagrane podsluchy rozmow tez niektorych t_empoli nie przekonuja ?
Zlitujcie się obywatele.
PranieMózgów / 77.253.100.* / 2010-01-22 10:56
Oni mają tak przeprane mózgi, że w swym zaślepieniu będą z pianą na ustach szli na dno. Jak na tonącym Titanicu. Orkiestra rżnie walczyka, więc tańczą jak im nakazano.
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 23:33
Tej wypowiedzi nie warto komentować.
hipoteza / 79.184.42.* / 2010-01-26 17:30
... to ciebie nie warto komentować, pozorną logiką próbujesz udowodnić kwadraturę koła !
teżZbycho / 83.10.56.* / 2010-01-21 20:01
Spodziewałem się że p. Chlebowski będzie wierzgał jak tonący, ale sądziłem że będzie miał więcej ambicji i wytłumaczy się sprytnie ale z kulturą. Ten styl arogancki jaki zaprezentował / najlepszą obroną jest atak / dobrze nam znany z podejrzanych środowisk wcale mu nie pomógł. Na próbę przerzucenia
manipulacji z siebie na CBA nikt się nie nabierze. W tej chwili nie mam wątpliwości co do winy tego pana.
gggggg / 24.114.255.* / 2010-01-21 21:50
teżZbycho, nie badz czlowieku naiwny - jeszcze nie wiesz kto rzadzi w Twoim kraju ???
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 20:43

W tej chwili nie mam wątpliwości co do winy tego
pana.

I co z tego?
Dowodów brak, bo się Kamiński za szybko chciał wsławić i tyle niestety z tego będzie, że wszyscy wiedzą jak jest, a udowodnić nikt nie jest w stani.
Smutne.
robbert1 / 24.114.255.* / 2010-01-21 21:52
Smutne to jest to ze jeszcze duza czesc ciemnogrodu popiera PO, ktore doprowadza Polske do kleski.
jt / 78.8.235.* / 2010-01-21 21:13
Nie tak do bardzo smutne.Jak wszyscy wiedzą jak jest to niech im POkażą "czerwoną kartkę przy wyborach".
JX / 91.193.160.* / 2010-01-21 19:36
Zbycho przyjął znakomitą taktykę:
"Odpowiem precyzyjnie, zgodnie z najlepszom wiedzom - nie wiem."
Posługując się zbyt daleko posuniętym tupetem, sztuczną uprzejmością i wyraźną grą na zwłokę, Zbycho stwarza jednak fatalne wrażenie. Uderzające jest podobieństwo do przypadku sprawcy złapanego za rękę, który twierdzi, że to nie jego ręka.
Wczuwając się w rolę Zbycha, oczekuję teraz zatrzymania byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego. To przecież od niego zaczęła się ta cała afera!
siłom / 200.96.49.* / 2010-01-21 20:15
z tą "wiedzom" to celna uwaga. Jakiej wyobraźni należy użyć, na jakie szczyty abstrakcyjnego rozumowania należy się wspiąć i w końcu jaką gigantyczną beszczelnością należy się wykazywać, aby tego i innych jego POkroju prostaków, awiszować jako nadinteligencję.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-01-21 19:15
Okrągłostołowi stalino-grandziarze, gdzie chlebowski nie stanowi wyjątku, posługują się erystyką, sofistyką a wszystko to podlane bezczelnością i bezkarnością! Komisja, która nie dysponuje wszystkimi materiałami pozyskanymi przez CBA, nadyma tylko, świadomie lub nie, Chlebowskiego w oczach skretyniałych wyborców PO!
A może tak ma być!
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-21 20:45
Klopot w tym ,że CBA nie przedstawiło żadnych dowodów, tylko poszlaki, umożliwiając zamieszanym w sprawę wywinięcie kota ogonem.
~holf / 87.206.157.* / 2010-01-21 18:51
Ależ właśnie po to się odbiera prawa publiczne, po to się sądzi, wydaje i PUBLIKUJE wyroki, po to rozprawy są jawne - żeby patrzeć przez ten pryzmat na działalność publiczną takiego osobnika i być w stanie stwierdzić gdzie jest jego miejsce w szeregu.
JX / 91.193.160.* / 2010-01-21 19:48
~holf, nie zawsze jest tak, jak napisałeś.
Obejrzyj sobie przebieg rozprawy dotyczącej morderców z pogotowia w Łodzi:
http://pl.gloria.tv/?media=44815
Jest to przesłuchanie przed sądem Witolda Skrzydlewskiego - łódzkiego radnego i największego w Łodzi przedsiębiorcy pogrzebowego:
"Córka radnego Skrzydlewskiego to posłanka Platformy Obywatelskiej na sejm V i VI kadencji, aktualnie posłanka do Parlamentu Europejskiego Joanna Skrzydlewska, jej babka i jednocześnie założycielka pogrzebowego imperium Skrzydlewskich jest rodzoną siostrą łódzkiego arcybiskupa,
Władysława Ziółka".
Sędzia:
„Proszę świadka, czy pan zna powody, dla których przeciwko panu w tej sprawie nie toczyło się żadne postępowanie karne?”
„Przeprowadzane postępowanie przed sądem dowodowe w tej sprawie wskazuje na to, że był pan pomysłodawcą tego całego procederu”.
POdly typ / 83.10.135.* / 2010-01-21 16:57
i wykorzystuje jej tragiczna smierc by grac na uczuciach
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-01-21 17:35
nawet jak na PO - wyjatkowo obleśna kreatura
EDiS / 2010-01-21 16:50 / Tysiącznik na forum
Kilku łobuzów zwąchało blusa
Zbycho, Grzecho i Miro co lubi USA
Pisali ustawę na cmentarzu - zuchy
Bo lubią spokój święty i duchy.
kaczorek ma motorek / 2010-01-21 16:28 / Tysiącznik na forum
Bardzo blado wypadły tłumaczenia się Chlebowskiego wobec zeznań Kamińskiego
Chodź Chlebowski bardzo się przygotował do przesłuchania to odpowiedzi jego w porównaniu z wolną jego wypowiedzią nie są spójne. Bardzo pomocną stroną dla Chlebowskiego było to że nie udostępniono dla Komisji Śledczej wszystkich bilingów i stenografów rozmów, i w tej sytuacji Pan Chlebowski może opinię publiczną bajerować
Chlebowski również niema pojęcia o Kodeksie Karnym i Kodeksie Postępowania Karnego
Nadto przez to dodatkowo, niechcący przyznał się do złamania tajemnicy mu powierzonej !
Ogólnie wolną wypowiedz Chlebowskiego należy odczytać
" Wysoki Sądzie jestem nie winny , winne jest nasze społeczeństwo,wielka polityka, i nasze współczesne czasy gdzie polityk z racji swojego stanu musi się spotykać z różnymi osobami ,nie zawsze o czystych rękach, to właśnie wielka polityka i osoby pokroju Kamińskiego czynią z tak uczciwego człowieka jak ja aferzystę. Mój dorobek polityczny ukoronowany uczciwą pracą jest powszechnie znany czy za tym sąd może brać pod uwagę zeznania Kamińskiego i zebrany przez jego CBA materiały które można tłumaczyć dwuznacznie "
Elendir / 2010-01-21 17:13 / Łowca czarownic
A poza politycznymi frazesami czy potrafisz wskazać na czym konkretnie polega słabość argumentacji Chlebowskiego? Bo jak dla mnie z przesłuchań wynika na razie manipulowanie faktami przez Kamińskiego mające na celu przekonanie opini publicznej do jego twierdzeń. Jako przykład można podnieść tą słynną rozmowę telefoniczną, tak często cytowaną przez PiSowiaków również na tym forum, która miałą niby świadczyć o winie Chlebowskiego, ale w praktyce okazało się, że dotyczyła czegoś innego.
kaczorek ma motorek / 2010-01-21 19:39 / Tysiącznik na forum
Panie Elendir sukcesem jest dobra pamięć i umiejętność analizy jeżeli miał Pan z tym problem jeszcze o godzinie 17:33 to już teraz o 19:38 nie powinien Pan mieć , a jeśli nadal Pan ma to już oznacza co innego
Elendir / 2010-01-22 07:44 / Łowca czarownic
No to jaki wniosek należałoby wyciągnąć z pisania samymi ogólnikami, bez żadnych konkretów i braku odwołania się do nich nawet na bezpośrednią prośbę?
xyz 123 / 79.184.65.* / 2010-01-21 16:09
widzę,że siedząca za stołem komisji p.kępa często rozmawia przez telefon.domyślam się,że gdzieś siedzi liczne grono doradcow i jej podpowiada.Mam pytanie czy jest to zgodne z prawem i czy osoby z zewnątrz mogą ingerować w prace komisji.
aferały / 77.253.100.* / 2010-01-22 11:18
W języku polskim nazwisko pisze się z dużej litery. To taka mała uwaga, bo widać że wydziałowi propagandy KC-POPZPR nie przyszło to do głowy, by przekazać to swoim uczniom.
kaafuuu / 24.114.255.* / 2010-01-21 21:57
Odwracanie kota ogonem - taktyka PO
chrisone1 / 2010-01-21 16:07
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
chrisone1 / 2010-01-21 16:03
PRAWDA JEST NASTĘPUJĄCA: Chlebowski został wydelegowany przez Tuska do kontaktu z byłymi oraz przyszłymi sponsorami kampani wyborczych do parlamentu i samorządu...którym musiał okazać wdzięczności i wprowadzić takie ustawodawstwo które zabezpiecza interesy tych osób ze względu na ich różne interesy jak również i przede wszystkim ze wzgledu na przyszłe oczekiwania osłów "po" co do wsparcia finansowego ich przyszłości w formie kampani parlamentarnej i prezydenckiej - naczelnego osła tuska...który wykonuje również sądaże za ich pieniądze - wykonując nikczemne działania w obszarze gospodarczym społecznych i zdrowotnym a potem się z nich wycofuje gdy obraz sądaży jest nie po myśli osłów wraz z naczelnym...
rozwado / 2010-01-21 15:44 / Tysiącznik na forum
Kaminski spieszyl sie bo wisial mu topor nad glowa. Nie czekal wiec na dowody, szedl na calego. Teraz gwno z tego wyjdzie.

Najnowsze wpisy