Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chochołowski: Dzięki Relidze zaoszczędzimy 100 zł

Chochołowski: Dzięki Relidze zaoszczędzimy 100 zł

Wyświetlaj:
Anest / 194.126.147.* / 2006-11-20 17:52
Swoją drogą - zrobiłem kiedyś taki eksperyment, że będąc wśród kilku osób zatrudnionych na etatach na róznych stanowiskach o o zdecydowanie róznym statusie materialnym i wykształceniu - zafdawałem pytanie: ile Pan płaci składki zdrowotnej?. I mimo że kazdy z nich dostawał na pismie informacje co miiesiąc na tzw. " pasku wypłaty" to nie umieli na to pytanie odpowiedziec !!! poza stwierdzeniem, że duzo ( dużo w stosunku do czego ?)
Anest / 194.126.147.* / 2006-11-19 22:58
Proszę bardzo. Jestem lekarzem anestezjologiem i tez jestem za liberalnym podejsciem do słuzby zdrowia. Niech kazdy płaci za siebie, a z czasem jak w kazdej gospodarce rynkowej, na skutek konkurencji ceny spadną. W przeciwnym wypadku jak w kazdej gospodarce pseudo-rynkowej ceny nie spadna. popatrzmy z reka na sercu ile osób płaci składki zdrowotne ; rolnicy nie, bezrobotni nie, młodzi do lat 18 lub ci uczący sie do 25 r.z. nie ( tzn maja ubezpieczenie " od " rodziców ale faktycznie - nie płaca.Wyjdzie na to ze połowa albo i wiecej narodu nie płaci. Stop - druga połowa za nich płaci. Ustawa, która powoływała Kasy chorych zaprogramowała ze 2007 rok bedzie ostatnim rokiem kiedy składka zdrowotna wzrośnie o 0,25 % i na tym koniec. A Panstwo juz teraz widzi, ze bez nastepnego wzrostu nie da rady - stąd te goraczkowe próby znalezienia dodatkowych pieniedzy i to bardziej na lata po 2008. Ja sie cieszę, ze jestem anestezjologiem bo zaczyna nas brakowac i stworzyło sie cos na kształt rynku : chcesz miec moja usługę to zapłac ( jak w sklepie ), a nie to pójdę gdzie indziej. Ponad 20 lat judymówki mi wystarczyło i moje myslenie zmieniło sie na liberalne, co nie znaczy ,ze nie wykonuje swojej pracy dobrze.
bizon / 83.12.11.* / 2006-11-16 13:45
To jest chamskie podnoszenie podatków!!!!!!!! te pieniądze pójdą na kolejną inwigilacyjną agencję rządowa nie na leczenie.
Ciekawe gdzie jest opublikowany cennik usług medycznych.
steve / 83.16.97.* / 2006-11-15 16:44
......Religa i PiS faktycznie podnoszą składkę na ubezpieczenie zdrowotne , tyle tylko , ze nie w pozycji składka zdrowotna a w pozycji ubezpieczenie samochodu , dokąd to zmierza ..... najdroższe jest to co za darmo ; sprywatyzować w 100 % służbę zdrowia i wtedy koszty bedą niższe , inaczej to droga donikąd ; tam właśnie zmierza Religa .............
rybka / 2006-11-15 12:09 / Tysiącznik na forum
Jak mawiali starożytni: "Wszyscy to wszyscy, Babcia też"
Czemu tylko kierowców "karać" wyższym OC!
Wyjście zimą na większość naszych chodników, to sport nie mniej ekstremalny niż rzut granatem na łące.
Czemu więc, na składanie moich gnatów, połamanych w wyniku nieudanej próby przejścia kilka kroków osiedlową aleją, ma być przeznaczone mniej pieniędzy, niz na leczenie kogoś, kto "zaliczył" zderzenie z super furą o poj. 3000cm???
A dowalmy wszystkim równo: kierowcom, dozorcom, św. Mikołajowi, producentom blachy, z której robi sie samochody, itd. itp. itd.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-11-15 13:38
święta racja , a policja powinna kontrolować ubieranie czapek i szalików poniżej -5oC - tyle pieniędzy kosztuje "nasze państwo" leczenie przeziębień !!!
fis / 83.15.97.* / 2006-11-15 08:11
Podatek łupiący właścicieli samochodów bo samochód to luksus i mają go tylko bogaci kombinatorzy. Za jazdę na dwóch gazach OC powinno kosztować bardzo dużo. Jednak punkty karne zarobił prawie każdy, więc wyszłoby na to co chce Religa tylko z inną motywacją. Duży silnik to dopiero okazja do łupienia kapitalisty pod pozorem zmniejszania zużycia paliw i ochrony środowiska. I wcale nie chodzi tu o 5-cio litrowe silniki bo właściciela takiego samochodu stać na wszystkie fanaberie fiskusa.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-15 07:56
Hahaha! Nareszcie wykryłem, dlaczego wysokość składki jest zależna od pojemności silnika!!!

Otóż przy typowym zderzeniu czołowym Jaguara o pojemności 3000cm z Fiatem 126p o pojemności 650cm - standardowo kierowca Jaguara wychodzi bez obrażeń oraz następuje zgon lub ciężkie obrażenia kierowcy Fiata.
Zatem SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA nakazuje, aby kierowcy dużych, bezpiecznych samochodów płacili dużo, a kierowcy małych, niebezpiecznych - płacili mało.

Niech żyje socjalista Religa!!! I cały ten zafajdany socjalistyczny rząd i socjalistyczny ustrój III i IV RP...
Floyd / 2006-11-15 13:12 / Tysiącznik na forum
A jak kupię sobie czołg to dopiero będę się czuł bezpieczny i chętnie będę oczekiwał czołowego zderzenia z tobą.
Mam też nadzieję, że będę calkowicie zwolniony z opłat.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-15 13:33
Nie wiedziałem, że SBecy są zwolnieni z opłat OC. Więc dowiedz się, jaką pojemność skokową ma silnik w czołgu. A potem policz sobie, ile cię będzie kosztował.
Poza tym nie będziesz mógł jeździć po ulicy i to nie dlatego, że nie wolno - lecz przy twoim upośledzeniu umysłowym nikt nie wyda ci uprawnień...
:-)))
Floyd / 2006-11-15 17:32 / Tysiącznik na forum
Zawsze to miłe przeczytać kilka ciepłych słówek. Swoją drogą to ciekawe gdzie to uczą takiego wytwornego języka. Mam na ten temat swoje przemyślenia ale nie chciałbym nic sugerować bo mógłbym nie docenić.
PS.
Za przyjacielską radą rezygnuję z czołgu (na razie) i przerzucam się na walec drogowy, równie skuteczny (nawet taka fura o pojemności 3000cm mu nie da rady), a jednocześnie pożyteczny.
PiSior / 193.111.166.* / 2006-11-15 10:31
Ciekawe, liberalne do szpiku kości podejście. Czyli najlepiej zawsze mają najbogatsi;-)
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-15 11:30
Niektórzy złośliwi ludzie twierdzą, że bogaci, którzy z reguły jeżdżą drogimi, dużymi samochodami - mają krótkiego ... Więc według tej poprawiającej samopoczucie teorii - nie zawsze ;-)))
Wiechs / 83.10.22.* / 2006-11-15 20:51
Kraj idiotów, to i idioci rządzą i idioci idiotów wybierają.
Totalny brak chęci do jakiegokolwiek własnego myślenia.
Tylko czekać jak Chińczyk przyjdzie i wprowadzi "porządek".
A jak sprawiedliwość to oczywiście społeczna.

Najnowsze wpisy