Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chochołowski: Dziękuję liberałom za III RP

Chochołowski: Dziękuję liberałom za III RP

Money.pl / 2007-10-17 07:58
Wyświetlaj:
Europejczyk / 80.53.142.* / 2007-10-17 10:32
Dziekuję Autorowi (specjalnie dużą literą) ale tylko za pamięć. Bo choć pisze o (przepraszam za cytat) "prawdzie oczywistej", to kto tak naprawdę jest dzisiaj tą prawdą zainteresowany? Napewno nie Ci u steru. Myślę sobie tak. Żeby wszystkie dokonania tranformacyjne zostały właściwie ocenione potrzebne są olbrzymie nakłady na szkolnictowo i oświatę w ogóle. Należałoby wprowadzić lekcje z: ekonomii , historii, psychologii jako obowiązkowe przedmioty nie tylko dla młodzieży szkolnej ale i ogółu społeczeństwa. I znowu pytanie. Kto tak naprawdę jest zainteresowany wykształconym i światłym społeczeństwem. Pewnie tylko źli liberałowie. Bo zdanie budowniczych obecnego ustroju znamy i dobrze pamietamy wszyscy. Troszkę parafrazując brzmi ono: "Ciemny lud więcej kupi".
Pozdrawiam
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-10-17 18:01
Drogi Europejczyku pracuję w szkolnictwie od 94 roku. Co rok dostawaliśmy mniej pieniędzy na cele tzw. statutowe i dydaktyczne. Największe cięcia były za czasów KLD (znam tylko z opowiadań) i Balcerowicza (doświadczyłem sam - a dodatkowo podam, że moja pierwsza pensja wynośiła brutto 350 zł). Największy chaos za czasów Handkego a potem Łybackiej.
W zeszłym roku (2006) dostaliś nieco więcej niż zwykle, jakieś grosze, ale zawsze. W roku 2007 wzrost jest 5x (słownie pięciokrotny) przynajmniej w mojej placówce. to jak mam rozumieć twoje zdanie:

"Kto tak naprawdę jest
zainteresowany wykształconym i światłym społeczeństwem. Pewnie
tylko źli liberałowie. Bo zdanie budowniczych obecnego ustroju znamy i dobrze pamietamy wszyscy -"Ciemny lud więcej kupi".
Klops / 83.26.194.* / 2007-10-17 09:58
Historia po 89 roku przedstawiana przez PiS idealnie wpisuje się w mentalność ludzi sterowanych radiem, którzy lata swej młodości przeżywali w tamtym systemie i to młodzieńcza radość niczym mgła zasnuwa szarość egzystencji w tamtych czasach. Niestety jest to szczególny wyraz cynizmu bliźniaków, grają populizmem na uczuciach ludzi zagubionych i samotnych w swej walce o dzisiaj.
Pan Bartosz zwerbalizował to co wszyscy młodzi wiedzą ale o czym mówić nie chcą bo liczą że zajadli w swej głupocie staruszkowie sami się wyrżną i nastanie czas ludzi młodych którzy bardziej niż o rządzeniu myślą o zarządzaniu.
?! / 2007-10-17 10:09 / Tysiącznik na forum
Fantastyczny komentarz. Brawo!
?! / 2007-10-17 09:37 / Tysiącznik na forum

To wszystko oczywiście nie byłoby możliwe, gdyby nie naczelny szatan III RP - Leszek Balcerowicz - oraz premierzy, którzy pozwolili mu działać i posłowie, którzy głosowali za lansowanymi przez niego ustawami.

Dzięki Ci, Boże, za Szatana Balcerowicza i tych "niemądrych" premierów i parlamenty, które go popierały, uchwalając jego ustawy. Dzięki za "piekło" III RP, bo z "niebem" IV RP coś krucho!
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 12:22
co konkretnie zrobił Balcerowicz dla wolnego rynku ( poza gadaniem o nim ) ??? wymień np ustawy,
jaro67 / 2007-10-17 08:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nawet nie czytałem , nie wiem kto to Chochołowski

ale już sam tytuł jego artykułu budzi odrazę przecież od 18-u lat rządzą socjaliści ludzie kiedy to zrozumiecie
państwo od 89 roztacza opiekę nad coraz większym zakresem gospodarki to chore
wernyzdrowa / 84.234.0.* / 2007-10-17 08:52
To co pisze Bartosz to aż strach czytać. Krótko mówiąc komuna i opozycja (czytaj marksistowska żydokomuna) wykolegowała przy okrągłym stole Naród polski. PO prostu Polskę okradziono a Polaków zostawiono z 1000 zł pensją lub 500 zł eneryturą czy rentą. Ponadto w/w towarzystwo odbierało i odbiera tożsamość narodową. To w/w towarzystwo jest odpowiedzialne za państwowy dla wybranych kapitalizm i mafie polityczno-gangstersko-kapitałowe. Banki, media, w dużej części przemysł już nie są polskie! Panie Bartoszu! Albo jest pan wrogiem Polski albo redaktorską prostytutką co to za kilka srebrników.... Wstyd!
Silesia / 83.30.68.* / 2007-10-20 17:42
Niestety podzielam powyższą opinię i wszystkie podobne, a czynie to z gorzkim poczuciem bezsilności wobec takich działań za jakie dziękuje pan Chochołowski. Polska została okradziona w biały dzień i przy otwartej kurtynie przez tych, którzy wywąchali dobry interes w kraju, w którym 40 mln obywateli przywykło do klepania biedy i któremu wmówiono przy pomocy miejscowych pseudoliberałow oraz zwykłych gangsterów w garniturkach i białych kołnierzykach, że za transformacje trzeba zapłacić. Oskubano nas jak gęsi - do żywego ciała i pozbawiono godności, bo praca za 600 złotych miesięcznie jest obelgą dla człowieka chcącego żyć z uczciwej pracy. Różni teoretycy i eksperci wmawiali nam, że taka jest cena wprowadzania zasad gry ekonomicznej w naszej gospodarce, że taka jest cena wprowadzania kapitalizmu, ale ich własne wymagania płacowe były z zupełnie innej bajki. Znam to z autopsji, bo wiem jakie cenniki obowiązywały za różne naukowe ekspertyzy w górnictwie. Pan Balcerowicz i lego liczni kolesie tez nie ponosili "kosztów transformacji", a przy tym wszystkim nie zauważyli, że nie prowadzą Polski do kapitalizmu, ale w epoke wczesnego feudalizmu, w której każdy kmiot, który nazwał sie prezesem stawał sie udzielnym panem życia i śmierci swoich pracowników. Okradziono nas także z dorobku 50 letniej pracy dwu pokoleń i tak skopanych przez życie w czasie II wojny wojny i lat stalinizmu. Długo myślałam, że sa to tylko błędy naszych "reformatorów", zapatrzonych w teorie ekonomiczne, ale od chwili gdy poznałam kulisy sprowadzenia do Polski super szamana z Peru jako kandydata na prezydenta, zrozumiałam, że jesteśmy ofiarami wiekszego planu zrodienia kuku durnym Polakom, którym zachciało sie wolności. Nie udało sie nas skompromitować wyborem Tymińskiego, no to dobrano sie do naszej narodowej kasy )banki) i majatku ( złodziejskie prywatyzacje). No boza wolność trzeba zapłacić, nieprawdaż? W procederze tym uczestniczył oczywiście cały wolny zachód, który słowami Chiraka dokładnie okreslił nam rolę: cieszyc sie z tego, że możemy siędziec cicho w kącie... Gratuluję towarzystwa panie Chochołowski
jaca2007 / 83.24.133.* / 2007-10-21 05:41
drogi redaktorku, piszem do money.pl i pewnie dalej bedziesz pisal bo te wypociny nie nadaja sie do powaznej prasy. problem lezy w tym ze trzeba rozumiec i rozgraniczac pojecia bo w polsce -naszym a nie tym kraju - pojecia te oznaczaja zupelnie co innego niz w tym swiecie cywilizowanym o ktorym masz tak malo pojecia. musisz wiecej czytac a przedewszystkim sluchac i samemu wyciagac wnioski a nie strzelac frazesami prosto z gazety wyborczej
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-17 13:20
Nareszcie jakiś pożytek z wypowiedzi "wernyzdrowego/-ej". Otóż dzięki autorowi tego postu dowiedziałem się kto jest Polakiem w Polsce. Reszta emerytów z emerytów +500 PLN, lub ktoś kto ma pensję większą niż 1000 PLN.
nadobny maciek / 2007-10-17 11:34
wernyzdrowa, a ty jak zwykle swoje. Tylko że tym razem obraziłaś mnie osobiście. Odczepcie się wy, wasz ojciec dyrektor i całe to wasze stronictwo od Żydów. Przestań obrażać ludzi zupełnie bezpodsatawnie. Wstyd to przynoszą nam ludzie tacy jak ty i pan Maciej Giertych, narodowcy szukający wszędzie wroga. Wszystkich wyzywasz od prostytutek, i zdrajców. Zrozum, twój czas już minął. Pogódź się z tym i nie pluj juz jadem
nadobny maciek / 2007-10-18 08:46
sztaniwon-szkoda słów. Chroni cię maska anonimowości i dlatego jesteś bezkarny(a). Normalnie to pozwałbym cię o zniesławienie ale ludzie twojego pokroju nie są w stanie mnie obrazić. Mówi się" Bąć dumny ze swego wroga i ciesz się jego sukcesem". Niestety wobec ciebie nie ma ono zastosowania. Więc zamiast odpowiadać na obelgi którymi we mnie strzyknąłeś(aś) odsyłam cię do Biblijnej Księgi Wyjscia zwanej też Drugą Mojżeszową. Znajdziesz tam 10 przykazań. Znajdziesz tam jedno o miłowaniu bliźniego.Przeczytaj je kilka razy.
Z twej wypowiedzi można wywnioskować że to raczej ty jesteś " w mocy Niegodziwca". Możesz też przeszukań Nowy Testament a znajdziesz tam Kazanie na Górze i złotą regułę to jest mniej więcej tak: Co kolwiek chcielibyście aby inni wam czynili, to im czyńcie.
Sartre(taki filozof XXwieczny) twierdził że piekło to inni. W kontekście muszę się z nim zgodzić.
Z resztą i tak pewnie tego nie przeczytasz.
Przepraszam wszystkich forumowiczów za ten wywód.
sztaniwon- życzę ci wszystkiego dobrego. Musisz być nieszczęśliwym człowiekiem.
nadobny maciek / 2007-10-17 13:06
No, mylisz się, nigdy nie opluwałem katolików bo większość ludzi których znam to katolicy i bardzo ich lubię a niektórych nawet kocham. Ale skoro większość naszych rodaków deklaruje się jako katolicy to wychodzi na to że ktoś opluwa swego współwyznawcę. Zwróć dla przykładu uwagę na to co robią Konio i Wernyzdrowa, to jest dopiero ściek. A przecież jesteśmy inteligentnymi ludźmi. Możemy się chyba różnić jakoś po ludzku i wsposób cywil;izowany. Wiem że adwersarze PiS też nie raz wyrażają się nieelegancko, sam mam na koncie kilka takich odzywek i za swoje przepraszam. Jeśli obraziłem czyjąś wiarę to przepraszam. ale trudno mi patrzeć na tę propagandę złości i brutalnych ataków.
Pozdrawiam
maa / 2007-10-17 10:02 / Tysiącznik na forum
On myśli, ty masz z tym trudności...

Tak też myśli 40% Polaków.

I dodam więcej: Kaczyńscy to TKM (jakbyś zapomnniał co twój wódz powiedział: "Teaz k[..]wa my!" Tyle, że są zawiedzeni, że histowra nie nie dała im tego powiedzieć o sobie zaraz po upadku PZPR. Gdyby dała, kontynuowali by zbożne dzieło Jaruzelskiego z kartkami na mięso, SB zamienioną na CBŚ i CBA, pańśtwowymi hutami, gdzie 30% ludzi po przyjściu do pracy obijało by się 8 godzin, itp.
Boli ich te 17 lat, gdy Polska wyszła z komunistycznej nędzy.
Że "przekręty szły", ajk mówicie? Tego przy takich transformacjach uniknąć się nie da. I tak było ich mało, jak na 40lat demoralizacji komuną (choć i wcześniej dużo lepiej, zwłaszcza w Kongresówce, nie było). Jak nie wierzysz, poczytaj o Ukrainie, Rosji, czy choćby Bułgarii.

Kaczyńskich dobrobyt, zdrowie Polaków nic nie obchodzi. Dla nich najważniejsza jest władza nad ludźmi. Poza nią nic się nie liczy.

I jeśli cię to interesuje, wątpię by Kaczyńscy oddali władzę, nawet, gdyby mimo akcji CBA przegrali wybory. A znając Europę, to obawiam się, przełknie to, tak samo, jak przełknęła stan wojenny. Nie bój się więc, PiS "wygra"!

Jesteś neobolszewikiem wernyzdrowa. I to nawet nie katolickim - za dużo w tobie pogardy, jadu, zawiści i nienawiści. To łaczy cię z sbekami, którzy mnie kiedyś nachodzili.
wernyzdrowa / 84.234.0.* / 2007-10-17 10:28
Skąd cię naszło sierżancie SB, maa na takie wynurzenia autobiograficzne jakie zaprezentowałeś w ostatnim i nie tylko zdaniu twojego wpisu?
nadobny maciek / 2007-10-17 12:05
jak zwykle płytko i nie na temat, krytyka widocznie ubodła
maa / 2007-10-17 11:00 / Tysiącznik na forum
Tylko tyle "zrozumiałeś" z tego, co napisałem?

Chcesz mi powiedzieć, że PiS to partia uzupełniających się wzajemnie idiotów i łajdaków?
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-17 10:45
Mniej Gwiezdnych Wojen, więcej podręczników ekonomii radzę.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-17 09:28
Państwowy kapitalizm będzie rósł w siłę niezależnie czy rządzi lewica czy prawica, ale wraz z wzrostem liczby urzędników, ilości regulacji i wysokością podatków, bo to są jedyne źródła władzy i dochodów urzędnika, dzięki któym może wymuszać łapówki. Podczas rządu Kaczyńskiego liczba urzędników wzrosła o kilkadziesiąt tysięcy. Reszta rzeczywiście niewiele się zmieniła, czyli nie zdołał swoich socjalistycznych poglądów jeszcze do końca wprowadzić.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 11:12
jliber jak na postępowego lewicowca przystało usiłuje zmienić znaczenie słów, tu - kapitalizm. Kapitalizm państwowy to oksymoron
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-17 12:06
Kapitalizm państwowy to rzeczywiście oksymoron, ale używa się do określenia ustroju pseudokapitalistycznego jakim jest socjalizm narodowy (czyli PiS w odróżnieniu od marksistowskiego LiD). W tym ustroju niby dalej jest własność prywatna, ale o wszystkim de facto decyduje urzędnik.
Myślący / 83.14.226.* / 2007-10-17 17:10
Człowieku nic nie rozumiesz. Żeby był kapitalizm (naprawdę-vide Sawicka) to musi być silne państwo i dobre prawo. Inaczej będzie jak w III RP,czyli gorzej niż na dzikim zachodzie.Zabity gen. Papała,zabity prezes NIK Waldemar Pańko, w dziwnych okolicznościach zginęło wielu ludzi , zlikwidowano wielw b.dobrych firm(Optimus. JJT) i nikt nie szukał a policja tuszuje lub boi się. To jest Państwo ?
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 12:17
to idźmy dalej - czy przy rządach prawicy ( nie mylić z pobożnymi socjalistami a'la PiS) może wzrastać ilość urzędników i regulacji prawnych ??
jliber / 83.24.49.* / 2007-10-17 08:37
Według logiki Kaczyńskich wszystko powinno być państwowe bo inaczej "kieruje się rządzą zysku i nie służy społeczeństwu". Oczywiście to myślenie wszystkich socjalistów. Tak jakby biednemu panstwo nie moglo pomoc kupujac mu chleb w prywatnej piekarni. Nie, musi byc panstwowy moloch, tak rzeczy mozna w nim bylo zatrudnic rodzine i znajomych. Gdyby to Kaczyńscy obalali komunizm, wymieniliby po prostu urzędasów na swoich, tak jak do tego się sprowadza obalanie "III RP".
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2007-10-17 08:02
Jednym z "boskich "dokonań "wielkiego" Balcerowicza było zamrożenie na 18 miesięcy kursu dolara przy równoczesnym bankowym oprocentowaniu kapitału złotówkowego sięgającym 90 proc. rocznie. Pozwoliło to wszelkim spekulantom z całego świata na uzyskanie 250 proc. zysku. Wystarczyło przywieźć do Polski dolary, żeby po kilkunastu miesiącach wywieźć z niej dwa i pół razy tyle.Za ten wymarzony „numer" cwaniacy Wschodu i Zachodu winni soli­darnie wznieść panu Balcerowiczowi pomnik o wysokości Wieży Eiffla, i to ze szczerego złota, którego ciężar byłby lichym ułamkiem ich „doli".Za to kochają go wszyscy finansowi spekulanci tej Ziemi.Nasz Naród podniósłby sie z kolan o wiele szybciej i mniej boleśnie gdyby nie miał na swoim tyłku "ciał obcych" pokroju "wielkiego ekonoma"
ZQW / 83.29.177.* / 2007-10-17 11:30
Dobry człowieku , sam nie wiesz co piszesz. Nikt tobie nie broni inwestować w krajach wysokiego ryzyka i zarabiać lub tracić. Przypomnij sobie jak w Argentynie peso było związane z dolarem , a stopy procentowe sięgały 17% lub więcej i to za obligacje . Część ludzi zarobiła , część zaryzykowała i straciła.
W 1998 roku był też stały kurs rubla do dolara , a stopy procentowe wynosiły 30-40% . Jak się posypało to większość straciła. W 1990 roku Polska była postrzegana znacznie gorzej niż Rosja w 1998 lub Argentyna w 2001 , choćby z tego powodu , że istniał jeszcze ZSRR a w Polsce stacjonowała sowiecka armia. Do tego w każdej chwili możliwe były strajki i niepokoje społeczne.
Stąd i wysoka premia za ryzyko dla inwestorów portfelowych. Jakoś wtedy prawie każdy "Kowalski" miał oszczędności dolarowe i wcale ich nie przewalutowywał
na złotówki aby zarobić . Ciekawe czemu ?
jliber / 83.24.49.* / 2007-10-17 08:34
Balcerowicz nie jest libertarianinem, ale najbliżej mu do nich z najbardziej znanych polskich ekonomistów. Oczywiście, możesz argumentować że Balcerowicz powinien być bardziej liberalny, uwolnić wszystko, znieść wszystkie regulacje, wszystko sprywatyzować. I on by to zrobił, ale pamiętaj że nie rządził sam, zawsze miało na rządy w Polsce mnóstwo socjalistów z lewa i prawa.
Sabre / 2007-10-17 07:58 / Tysiącznik na forum
Źródło: Sam Jarosław Kaczyński w wywiadzie rzece “Odwrotna strona medalu” (Oficyna Wydawnicza MOST, Wyd. VERBA 1991r. ISBN: 83-85061-18-5)

"Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości. Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że nie zapłacił rachunku, bo telefon jest wyłączony. W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało ..."

Zgadnijcie jaki to dzień ze swojego życia opisywał Jarosław Kaczyński?
Ten człowiek przespał dzień wprowadzenia stanu wojennego. Jego nie interesuje gospodarka (sam to przyznał) - jego interesuje faktyczne utrzymanie władzy, za każdą cenę, wszelkimi dostępnymi środkami. A najlepszym środkiem okazało się antagonizowanie społeczeństwa.
konio_kp' / 83.29.0.* / 2007-10-17 08:30
Nie wiem ile masz lat, ale logika to na poziomie pięciolatka. "Jego nie interesuje gospodarka (sam to przyznał) - jego interesuje faktyczne utrzymanie władzy, "
Ja powiem krótko w podobnym stylu:
"Dla Sabre nie jest ważne by pisać z sensem, ale to by codziennie pisać głupoty na forum."
Jest jednak pewna różnica w tych dwóch cytatach. Ten pierwszy jest bez sensu i nie oddaje prawdy, a drugi trafia w samo sedno.
Sabre / 2007-10-17 08:44 / Tysiącznik na forum
Ja tylko przytoczyłem jego słowa - w pierwszym przypadku podałem wszelkie dane, w drugim, niestety, pamiętam tylko jego słowa. Twierdził że interesuje go wyłącznie polityka, a jak PRAWIE wszystkim wiadomo, głównym celem polityka jest zdobycie władzy. Sugerujesz więc że Jarosław Kaczyński kłamał? To ma być twój sens?

I w jednym tekście cytujesz swoje własne słowa jako mądrości - obawiam się że masz pewne problemy.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy