Forum Forum finansoweKredyty

Chole... doradcy kredytowi + KREDYT CHF

Chole... doradcy kredytowi + KREDYT CHF

kubek1978 / 2009-01-15 17:57
PKO BP. Przy prośbie o informacje jaki kredyt wybrać nie poinformowali mnie ,że kredyt w obcej walucie trzeba
brać wtedy gdy ona stoi relatywnie najwyżej w stosunku do złotego.
Bo wtedy mamy szanse największe ,że kurs może tylko spadać.
Czyli jak na ironię najlepszy okres jest teraz na kredyt we franiu!!!!

Mnie naciągnęli w lipcu 2008 gdy CHF stał najniżej od wielu lat czyli 2.0. Tak wiec mam szanse tylko taką ,że będzie stał najwyżej heh.
Niestety osobiście nie znałem się wtedy ale oni są po to żeby doradzić stałemu dobremu klientowi. Bank to PKO .BP
Jeśli by mi ktoś podpowiedział (na tamten czas),że to dużo obecne ryzyko bo jest relatywnie niski kurs CHF to bym sie nie wahał i wziąłbym w PLNach. No ale żaden skur... mi tego nie chciał tam powiedzieć. I teraz co ???? rata poszła o 500-600/ miesiąc.

Uważam ,że takie praktyki powinny być karalne czyli wprowadzanie klienta w błąd i naciąganie go na duże ryzyko ,a tak banki niczym nie ryzykują tylko kształtują sobie umowy jak chcą .

Ostatnio myślałem nad tym aby kupować na własną rękę CHF gdy jest na dołku i wpłacać bo te cholery biorą zawsze piątego i nie ważne jak stoi chf. Czy jest taka możliwość wpłacania własnego chf ????
Wyświetlaj:
Hanka123 / 2009-02-06 14:00
Tak można zakupić frank na własną rękę, ale to respektują tylko takie banki jak: Fortis, BZ WBK, Deutsche Bank. W PKO BP nie słyszałam o tym. Zawsze możesz zrobić refinansowanie kredytu hipotecznego, który masz do innego banku. Pozdrawiam
martin.. / 87.101.74.* / 2009-02-03 19:38
Wydaje mi się że kredyty w franku nie są teraz atrakcyjne, banki mają zaporowe marże (w granicy 6%) doliczając LIBOR 3M (w granicy 0,5%), porównując to w krótkim okresie może komuś wyjść niższa rata, ale co się stanie kiedy LIBOR pójdzie w górę?? Przecież marża jest stała na cały okres kredytowania. Mam wątpliwości czy warto podejmować ryzyko i podpisywać umowę na takich warunkach.
waderpoland / 2009-01-25 12:33
wykazales sie niezla ignorancja tematu, jak przed wzieciem kredytu nie przeczytales zadnego poradnika kredytowego, tylko slepo zawierzyles pseudo doradca ze swojego pseudo banczku. jasne, ze oni nie wiedza, kiedy brac kredyt walutowy, a kiedy zlotowy, bo prace dostali po znajmosci, a nie popisujac sie swoja wiedza, czy kompetencja. pewnie kupujac telewizor poswieciles wiecej czasu na analize tego, co bierzesz, niz w przypadku tego kredytu. teraz poczytaj, co mozna zrobic z ta kupa, duzo tego na tym forum.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: