Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chorzy oblegli prywatne szpitale

Chorzy oblegli prywatne szpitale

Money.pl / 2007-07-23 10:10
Komentarze do wiadomości: Chorzy oblegli prywatne szpitale.
Wyświetlaj:
Obiektywny / 217.153.161.* / 2007-07-25 09:05
Oto prognoza jak wygra PO. Masz pieniądze żyjesz. Nie masz umierasz. Wyborcza prowadzi kampanię wyborczą. Tylko tak dalej.
historyk / 83.5.147.* / 2007-07-24 13:37
chorzy zawsze maja nadzieje że jak zapłacą to zostana wyleczeni, ale to złudzenie będa tak samo leczeni w prywatnej służbie zdrowia jak i w państwowej to sprawa znana w całej Europie, chodzi o to żeby zroboc wrazenie że jest juz zgoda na prywatyzacje słaba ta propaganda zwolenników prywatyzacji jest ona jak za PRL od razu czytelna, możecie sobie pomarzyć prof Winiecki do czasu jak Tusdk zostanie prezydentem
(LeniN) / 83.238.240.* / 2007-07-23 22:15
Chorzy...są pod wrażeniem...- dziwne żeby nie byli za 5 patoli za kilka dni!
myśliciel / 83.175.149.* / 2007-07-24 20:43
miły Leni_wcze, tyle kosztują zabiegi w szpitalu, tylko z niewiadomych przyczyn ludzie o tym nie wiedzą
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-23 10:57
którzy na codzien maja czas na korzystanie z tzw'sarmowej' (bo z naszych podatków) sluzby zdrowia. Wielu ludzi juz dawno korzysta z platnych form opieki bo nie ma czasu (pracujac i bedac dyspozycyjnymi) na stanie w kolejkachh do panstwówki. W ten sposób aktywni sa lupieni przez Panstwo zabierajace im podatek zwany dla niepoznaki skladka na cel z którego i tak nie moga skorzystac. Z tego podatku z kolei pelnymi garsciami korzystaja Ci , którzy prawie lub w ogóle go nie odprowadzaja. Co z tym zrobic? Ano sprywatyzowac wszystko poaz ratowaniem zycia i przed kalectwem. Reszta platna w formie ubezpieczenia i/lub na miejscu. Diabel tkwi w szczególach. NIestety polityka dominuje i zadnych sprawnych rozwiazan sie nie spodziewamy. Cale szczesiecie ze o budowie samochodów decyduja fachowcy a nie politycy.
HWM / 83.30.92.* / 2008-01-10 14:22
odprowadzam na NFZ rocznie ponad 10000tys. i mam dość łupania mnie w ten sposób. zdecydowanie poprawi mi samopoczucie posiadanie tych moich pieniędzy na imiennym "koncie na cele zdrowotne", i tak muszę za wszystko płacić więc nie obchodzi mnie "koszyk", a tym bardziej NFZ, a zapewnienie "minimum" dla tłumu mogłby rząd realizować z podatków (19%-30%-...) jest to takie proste, ale nie można okradać ludzi w prostych układach.
JanKS / 2007-07-23 13:49 / Bywalec forum
Teraz już tak (co do samochodów). Bo jeszcze 20 lat temu również o budowie samochodów decydowali politycy - i jakie były skutki widać było po "fiatach". Nie mówiąc już o dostępności tych "samochodów".
A dla tych, którzy nie pamiętają: były dostępne tak, jak obecnie państwowa służba zdrowia..... a nawet gorzej, bo część państwowej służby zdrowia jednak działa - pomimo socjalistycznego zarządzania. Bo znaczna część personelu medycznego, ma jednak świadomość, że to jest służba, a nie praca i że chodzi o ludzi, a nie o przedmioty. I chwała im za to.
I oby jak najszybciej doczekali się normalnych warunków pracy (służby), ale - jak pokazuje doświadczenie (nie tylko polskie) - takie warunki mogą zapewnić tylko niepaństwowi zarządzający...
Pozdrawiam
Optymista / 195.205.141.* / 2007-07-23 10:10
No i po co składka zdrowotna?
Lepszym rozwiązaniem sa prywatne ubezpieczenia. I wreszcie nikt nikomu nie będzie robił łaski za ciężko opłacone " usługi zdrowotne".
gregor67 / 90.156.29.* / 2007-07-24 10:49
Dziwie sie chorym i im biernosci - co miesiac placa i w zaden sposob sie nie upominaja o to co im sie nalezy - nie od lekarzy , ale od panstwa, ktory za okreslona skladke zagwarantowal okreslone swiadczenia i nie wywiazuje sie z umowy. Przestac placic za uslugi, ktorych sie dostaje. Koniec.
HWM / 83.30.92.* / 2008-01-10 14:28
zgadzam się !!! w ten sposób śmiercią naturalną umrze NFZ, wraz z nim intratne stanowiska opłacane ze składek, będą pieniądze na leczenie... zróbmy to
mamuska60 / 85.219.187.* / 2007-07-25 23:07
Popieram przedmówcę. Niech złodziej ZUS odda mi moje pieniądze, które płace co miesiąc /ok.800zł/ a od 3 miesięcy nie mgę uzyskać pomocy lekarskiej, bo strajkują.W prywatnym gabinecie- gdy poprosiłam o rachunek to Pani recepcjonistka patrzyła na mnie ze zdziwieniem -co ja chcę- i jak ma tu byćdobrze???

Najnowsze wpisy