Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Chwilowe przebudzenie giełdy?

Chwilowe przebudzenie giełdy?

Money.pl / 2008-01-18 17:25
Komentarze do wiadomości: Chwilowe przebudzenie giełdy? .
Wyświetlaj:
miki69 / 83.21.83.* / 2008-01-21 06:15
Witam. Azja na czerwono więc dziś pewnie my na dużym minusie skończymy. pozdrawiam
adrianrj / 2008-01-21 05:24 / portfel / Bywalec forum

Demokracja czy nie....
Media to siła propagandy nie zależnie od
ustroju....
i nie ma to większego znaczenia kto ją tworzy.....
Propaganda to propaganda ....różnica taka na czyich
usługach


na uslugach tych samych, wszedzie:( ron paul... slyszeliscie? nie przejmujcie sie, wiekszosc amerykanow tez, a jest to czlowiek, ktory zdobyl 2 miejsce w prawyborach republikanskich w newadzie... co na to media? new york times pisze glownie o rommey'u, a paul'a wymienia razem z mccain'em jakoby uplasowali sie obaj za nim z 12% glosow, podczas gdy naprawde pierwszy dostal 13.7 a drugi 12.7... dodatkowo paula nie znajdziecie na glownej tabeli podsumowujacej oddane glosy na glownych kandydatow - tej gdzie to widnieja fotki i wyniki z glosowan z poszczegolnych stanow, wiec o tym ze byl drugi w newadzie dowiecie sie dopiero jak wejdzieceie na linka do wynikow z tego stanu... a washington post przy okazji wynikow z newady nie wspomina o paul'u, a skupia sie glownie na wynikach z poludniowej karoliny, gdzie to wygral mccain... a wszystko dlatego, ze ron paul jest przeciw establismentowi... a facet naprawde wie co mowi, szczegolnie gdy mowi o obecnej sytuacji finansowej w us!

wejdzcie na http://www.ronpaul2008.com/ to naprawde budujace, a szczegolnie rzesza entuzjastow, ktora te kampanie rozkreca i w necie i w realu... szkoda tylko, ze wedlug mnie facet nie ma najmniejszej szansy sie przebic... ale zawsze to jego przeslanie dotrze do szerszego grona wspolobywateli, ktorzy moze wreszcie zaczna myslec i zauwazac jak sa manipulowani przez wszystkich wokol, a media w szczegolnosci...
bebe / 2008-01-21 02:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dobranoc.......pchły na noc.......
/pchły...to zysk/........
Life / 2008-01-21 00:51 / Tysiącznik na forum
Wiatr będzie wiał ze zmienną prędkością ....raz z południa .....a raz z północy.
Czasami umiarkowany ....a czasami porywisty......
Temperatura będzie.....oj będzie.... :)) ....umiarkowana raz dodatnia a raz ujemna.
Biorytm w zależności od zajmowanych pozycji....korzystny lub nie.....
...................................
I wszystko jasne! To są wnioski po przeczytaniu opini na forum. :)))
bebe / 2008-01-21 01:32 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dopiszę Life.......pozwalam sobie.......
zbig$.........układa astrologię....../ew.zachowań/ i nie tylko.......gratki...
Pedro.......układa "spojrzenie" NATURY.........i zachowań.....gratki
Natura.....jest wszechobecna.......dziala......i oddziałowuje........
Brydzia......odczytuje szyfry /bystro/.......ale jest kobietą......... - z pazurem...-
a ja......ulegając temu wszystkiemu........trzymam w garści trochę papierów.....- dla mnie twardych.......i kasę - bo lubię-............i miotana...........nie wiem NIC.......emocje mnie /kobiete/ powalają........więc.....wiedząc o tym.......- stoję - z tym co mam i muszę /tak sobie nakazuję na "dzisiaj"/.....obok i patrzę ze stoickim spokojem...../po cichu życząc sobie wygranej/......nie wiem nic.......ot zamotka......
bebe / 2008-01-21 00:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
DO HolderSor.........
jeszcze raz dziekuję......za.....właściwe podpowiedzi......poprzerabiałam....-jak widzisz temat-........aleeeeeee, no własnie aleeeeeee......NIC nie przeskoczę......
a co najgorsze w tym......to to, że TYLE CZASU.!!!!!!!!!!!.....zajmuje mi - własciwie prosta rzecz.-.......a ja najbardziej nie znoszę straty MOJEGO CZASU.....na rzeczy głupie...., CZAS, który... przy dobrych, PRAWIDŁOWYCH zasadach.....mogłabym wykorzystać na inne sprawy.......
a kysz.....
ta beznadzieja mnie wprawia w białą gorączkę.....- bo widze inne programy, które właśnie bardzo mi ułatwiają życie i pracę.....oszczędzając mój - dla mnie drogocenny CZAS, .......mało.....ta głupota programowa"Platnika" nadal jest kontynuowana......rosną wymądrzalscy na etatach........itd..wiesz o czym mówię.....pozdro Holder......i dziękuje..../przynajmniej sobie ponaklinamy razem w tej sprawie/......aleeeeee to nie zmienia FAKTU.......tej głupoty......
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-21 00:37
Wersja 7.02.001 rozwiąże Twój problem

Mniej idzie mi o Płatnika, a znamienna jest cała
polityczna otoczka którą widzę na tym przykładzie... zwolnienie Wypycha...
odwracanie uwagi od spraw istotnych...
ogłupianie mas

wielu rżnie głupa czy tez pali kota...
a dziś w radio usłyszałem (M.Wolski)
że "szkło kontaktowe" w TVN24
ma zmienić nazwę na "bielmo kontaktowe"
bebe / 2008-01-21 00:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Holder........właśnie czujesz tego zusowskiego bluuuuuusssssaaaaaaa......!!!!!...idealnie ....!!!!! i do samego CNA sprawy.......do samego DNA.....
ze tez tego nikt nie weźmie w "obroty"........wszak dotyczy to wszystkich w kraju....!!!!
Hit / 87.205.194.* / 2008-01-23 16:04
mnie nie dotyczy. jestem bezrobotny i nieubezpieczony, bez zadnych praw :))
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-21 00:50
Dominacja mediów...
Ogłupianie mas...

Jak mówił R.Ziemkiewicz... coś w tym stylu
Ludzie w czasie stanu wojennego aby wyjechać za granicę
kombinowali, ukrywali się jak ci bracia co uciekli do Szwecji
a tu jedną z telewizji tworzy facet który w czasie stanu
wojennego miał pięć paszportów na pięć nazwisk
inni jak mieli 100 $ to był majątek
a tu inną firmę tworzy facet którego tatuś dał 1 mln $
i teraz takie indywidua "uczą" Polaków demokracji
i wolności słowa

Pozdrawiam i Dobranoc
zbig$ / 2008-01-21 03:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
sama esencja...)))
bebe / 2008-01-21 01:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
również pozdrawiam ciepło i Dobranoc........nooooo i zielonych.....HolderSor
Life / 2008-01-21 01:04 / Tysiącznik na forum
Demokracja czy nie....
Media to siła propagandy nie zależnie od ustroju....
i nie ma to większego znaczenia kto ją tworzy.....
Propaganda to propaganda ....różnica taka na czyich usługach
bebe / 2008-01-21 01:19 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jasne.....panowie.......jasne.........- wniosek.....?
trzymać się tego.....co mamy.....co chcemy......co chcemy widzieć....i do czego dążyć....
i twardo nie zgadzać się z obłudą........dany nam jest ROZUM......i MYŚL......I CO ZNAKOMITE...........każdy ma dane.......doświadczenie......- a w tym rozwój techniki i myśl techniczna ma nam służyć.......
A .....
nie zabijać......nie tłamśić.....nie szufladkować....iiii sponiewierać......
- "bo gwałt niech się gwałtem"..........itd....../mickiewicz/
bollullos / 2008-01-21 00:01 / portfel / Uznany Muł Pancerny
cześć jestem po 2 piwie
polecam do kupienia na dłużej:
MCI, BPHFIZSN, Kredyt Bank, 08octava, a to wszystko, bo są wskaźnikowo tanie (w miarę możliwości, potem można uźredniać w dół).
Marins / 2008-01-21 01:02 / portfel / Tysiącznik na forum
BBIC tez mozna do tego dodac...
rotux / 2008-01-21 00:25 / Uznany Gracz Giełdowy
2008-01-19 15:27:36 | *.*.*.* | Jeck
Ja chwilowo bez perełki..:-(


W takich okolicznościach przyrody mówisz kupować MCI? ;-)
bebe / 2008-01-21 00:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cha........ha........cha.......
cholera...wszak na południu wieje halny......ten to młóci..../wiatr/.....oj młóci......
Marins / 2008-01-21 01:02 / portfel / Tysiącznik na forum
no ładnie:)
bebe / 2008-01-21 01:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Marins........młóci najsłabszych........młóci słabych........ot.....
Jaronero / 2008-01-21 00:01 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Właśnie mi się skojarzyła jeszcze duża sprawa z września/ pażdziernika:
Bardzo dużo osób (w tym ja) wieściło mini bessę od marca... planowane było wychodzenie powoli z akcji tak w styczniu, w lutym najpóźniej.... przypomnijcie sobie...
Albo wychodzi na to że większość się jak zwykle myli (ale my nie większość przecież, tylko ta lepiej znająca się część)
albo grubi jednak nas czytają i wyprzedzają nasze ruchy !!! więc piszmy że jest bessa, ok? :)))
Longterm / 2008-01-20 23:29 / Mostek Zwyciężymy!
Według mnie ten tydzień powinien w końcu przynieść jakieś umiarkowane odbicie. Przynajmniej do czwartku do 16 00...czasu jest więc sporo i okazji do wyjścia ze swoich akcji...
inwestor1975 / 2008-01-20 23:58 / Tysiącznik na forum
ja tam myslę że góra jeszcze do sierpnia jezeli ma leciec
dlatego po troszku coś tam kupuje
jutro moze łylma
blazek999 / 2008-01-20 23:43 / Bywalec forum
przypomnę wskazanie antywskaźnika wigometru na nadchodzący tydzień...znowu na plusie ;)
aszulski57 / 2008-01-20 23:27 / Tysiącznik na forum
Na tym forum scierają sie przeciwnicy :
Hossa czy Bessa
Jest recesja nie ma recesji
Czarne czy Białe.

A przecież jest cała gama kolorów pośrednich.


Dobranoc.
Jaronero / 2008-01-20 23:47 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
taaa, na przykład czerwony i zielony ;)))))) to ja ju z wolę black&white jak śpiewało "Kombi" :))) Na giełdzie jest tak mało wyrazistej czerni lub bieli, zazwyczaj jest szaro... że zaczyna mi się to wszystko kojarzyć z "szarą strefą" naszego życia.... :)
Chociaz bardzie krajobraz naszej giełdy kojarzy mi się z komuną:
-jedni stoją w kolejce społecznej za papierem toal. (Fon)
-cinkciarze spekulują dolarami (wzrośnie, spadnie)
-dalej pokutuje hasło "kup pan cegłę" (boom budowlany, MSZ, STX)
-klasa robotnicza znów zapieprza w czynie społecznym przez "onych" (wykonaliśmy (fundusze) 350% planu, lecz niestety zyski zostały zniweczone przez wrogich kapitalistów)
-wiele niebieskich ptaków nie wnosi nic do pkb, tylko gra w trzy kubki (krótka wygrywa, długa przegrywa)
- kolektyw z ramienia partii ma zawsze rację (jak przewodniczący mówi że jest bessa, to Wy Kowalski macie zrobić tak, żeby była)...

:))) ordery rozdamy pośmiertnie, za wybitne osiągnięcia :))
kisiel2 / 2008-01-21 00:34
dobre :)

szczegolnie z FONem :D:D:D
bebe / 2008-01-21 00:06 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Jaronero............jesteś.........-jak to teraz młodzi mówią w żargonie......za....
je...
.....
cha.....ha.....cha.......... TY
cha.....ha.....cha..........
Jaronero / 2008-01-21 00:09 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Bebe... można by książkę satyryczną napisać z takimi porównaniami, Yayurek mógłby się tu wykazac ;)) ja zacząłem, reszta dopisuje :))) całuski, ide spać zaraz, ileż można... a to podobno weekend... choć nie dla mnie...
bebe / 2008-01-21 00:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
yayurek.......jest dla mnie wiodący........"mówimy partia......a w domyśle lenin........mówimy lenin.....a w domyśle partia"..........cha...ha..cha......pozdro Jaronero...
i zielonych.........cha...ha...cha....całuski.....pa
Hades / 2008-01-20 23:22 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
witam
Najlepsze jest to że TFI na umarzaniu jednostek dużo nie tracą bo i tak pobierają roczną prowizję za zarządzanie bardzo dużymi aktywami !
najwięcej tracą mali inwestorzy którzy weszli na szczytach hossy, bo pozostali którzy kupowali w 2005r są nadal do przodu ok 30% i umarzając po prostu realizują zyski.
Longterm / 2008-01-20 23:05 / Mostek Zwyciężymy!
Skrobnąłem coś na blogu i podałem aktualny - defensywny portfel na bessę:)
Jakby ktoś miał ochotę to zapraszam:
http://longterm.bblog.pl/
_wookash_ / 2008-01-21 00:07 / Bywalec forum
dzieki..
jasne ze zajze :)
Krzych / 2008-01-20 22:37 / Płoteczka na forum
zielonych snów dla optymistów i czer............... nie kończę :))
inwestor1975 / 2008-01-20 23:11 / Tysiącznik na forum
dla króciaków
lojka / 2008-01-20 22:41 / Tysiącznik na forum
optymiści mają zawsze zielone ;))
abyśmy ciągle je mieli ;)
wojby / 83.3.181.* / 2008-01-20 22:13
z tymi sugestiami od fundow zeby kupowac to ostroznie
dzwonia do wszystkich i na komorke i na domowy nawet
przypominam ze po ani oni ani my nie jestesmy w stanie stwierdzic czy to juz dobruy moment na kupowanie jednostek funduszy(nie akcji bezposrednio)
zgadzam sie ze prawdopodobnie bedziemy mieli odbicie teraz powiedzmy 10% do 3350 w oncu to nornalne a i pewnie bedzie spekulla pod decyzje fed(czy podiosa wiecej niz 0,5%)
TYLKO CO POTEM
analizy techniczne wskazuja na zjazd w kierunku 2700
sprzedawc jednostki ??
zbig$ / 2008-01-20 23:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
2700 to wbrew "sztuce", no chyba ze tam znieisenie jakiejs innej fali...
Raczej jak piszemy o jakims poziomach, to piszmy choc ze 2 zdania uzasadnienia. Poniewaz obecne ruchy są dość poważne, trzeba liczyc juz całą hossę, a zniesienie 38% jest na 2850 (chyba było dotknięte, ale nie zamknięte), albo 2500 - 50% zniesienia...
Spadlismy ok. 1000 pkt, wiec 250 lub 380 a moze 500 pkt korekty należy się jak psu buda...)))Pytanie, czy juz bedzie korekta czy jest to zatrzymanie tylko i zmierzamy na 2500...No i dla optymistow - moze zacznie sie całkiem nowa fala wzrostowa - oczekiwana 5ka???
Krzych / 2008-01-20 22:26 / Płoteczka na forum
Akcje mocno tanieją już od początku roku, ale dopiero w ostatnim tygodniu na warszawskim parkiecie doszło do paniki, której kulminacja przypadła na środę. Sprowokowały ją coraz gorsze wieści z gospodarki amerykańskiej.
Podczas gdy rzesze mniej doświadczonych inwestorów szturmowały w środę biura maklerskie i powierników, aby pozbyć się akcji i jednostek funduszy inwestycyjnych, na parkiet wyruszyli łowcy okazji. To najbardziej doświadczeni i lubiący najwyższe ryzyko inwestorzy, którzy wkraczają do akcji, wcielając w życie słynną maksymę: "Kupuj, gdy leje się krew". Krwawa środa okazała się - przynajmniej krótkoterminowo - dobrym momentem do zakupów.
Z naszych obliczeń wynika, że w dwa dni po największych spadkach można było zbić nawet małą fortunę. Spośród 20 największych i najbardziej płynnych spółek z prestiżowego indeksu WIG20 podrożało 17 spółek, a rekordzista PBG dał aż 12 proc. zysku.
W praktyce zyski mogły być jeszcze wyższe, bo wzięliśmy pod uwagę kursy z zamknięcia środowej sesji, a w jej trakcie papiery można było często kupić po jeszcze niższych cenach.
NOORA / 91.94.179.* / 2008-01-20 22:23
tak sprzedać ( ale teraz niebo dołek )... wyceny są z lekkim poślizgiem w stosunku do giełdy , teraz to takie krótkie inwestowanie , jak w papiery ....
panikarz / 2008-01-20 22:03 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
wszyscy obkupieni ?
no to we wtorek usa -7% i bedzie odpal :D
Krzych / 2008-01-20 22:19 / Płoteczka na forum
Patrząc na to, co działo się w ubiegłym tygodniu na GPW, warto przypomnieć słynne powiedzenie guru warszawskiej giełdy lat 90. Zenona Komara. Podczas jednej z gigantycznych przecen zapytał obecnych na spotkaniu z nim drobnych inwestorów: "To co, mamy bessę czy hossę?". Przez salę Domu Maklerskiego "Magnus" przebiegł nerwowy śmiech, bo prawie każdy inwestor liczył ciężkie straty.

Ale gdy Komar dodał: "Kto ma akcje Zasady?", wszystko się wyjaśniło. Tego dnia, gdy indeksy dramatycznie spadły, papiery Zasady podrożały o 10 proc. W ten sposób Komar udowodnił, że zawsze jakieś spółki zachowują się wbrew trendowi spadkowemu. Tak samo jak w czasie hossy są takie, które mogą tracić na wartości nawet przez długi czas.
czekaj na te -7 powodzenia....
lojka / 2008-01-20 22:25 / Tysiącznik na forum
dokładnie tak Krzychu

zawsze znajdą się spółki, na których będzie można zarobić :)
Krzych / 2008-01-20 22:31 / Płoteczka na forum
witam nieobecną i gorąco pozdrawiam
"aby mury szły do góry" słynne hasła:))
lojka / 2008-01-20 22:36 / Tysiącznik na forum
oby ;)
pozdrawiam
Templeton. / 77.114.107.* / 2008-01-20 23:12
tak i łatwo trafić na te 3 rosnące w bessie z 300 spadających hahaha
panikarz / 2008-01-20 22:30 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
a czy ja zaprzeczam ze jutro beda spolki ktore ostro do gory podskocza ?
warren buffet / 2008-01-20 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie mam sil nawet was doczytac dzis. rzadko tak mam. do zobaczenia rano. hey !
szymon / 2008-01-20 22:04 / Uznany Gracz Giełdowy
to juz chyba nizej niz dno bessy, sam warren nie ma sily :))
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy