Forum Polityka, aktualnościKraj

CIA odtajnia raporty Kuklińskiego

CIA odtajnia raporty Kuklińskiego

Money.pl / 2008-12-12 08:38
Komentarze do wiadomości: CIA odtajnia raporty Kuklińskiego.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.11.114.* / 2008-12-15 13:47
I jak to jest na tym świecie... SB-ckie szumowiny wespół z komuszkami z KOR-u i PZPR-u zażywają sławy bohaterów, niektórych nawet uhonorowano nagrodą Nobla, tymczasem ten, który faktycznie nadstawiał głowę i zapłacił za swoją bezprzykładną służbę krajowi i oddanie w jego sprawach tak wysoką cenę wyzywany jest od zdrajców. Jeśli Kukliński jest zdrajcą, to jak nazwać takiego Wałęsę, Michnika, Kuronia, Geremka, Lityńskiego, itd?
andowc / 83.30.89.* / 2008-12-14 16:28
Raportami CIA niechaj sobie wytrze "dupę", jak brak papieru toaletowego w USA (jak dawniej w Polsce "Trybuną Ludu, Robotniczą itd...).
buzza / 2008-12-13 19:19 / Bywalec forum
najwyższy cza zrobić w polsce porządek z eks komunistami i rozliczyć ich za przynależność do KC PZPR.i za ludobójstwo w Polsce.
Wapniak / 2008-12-13 15:24 / Tysiącznik na forum
Co nie zmienia ani na jotę postaci, ani istoty rzeczy... Jak łatwo wkłada się kij w mrowisko. Dobrze, że chociaż one są mądrzejsze.
picownik5 / 2008-12-13 06:06 / Bywalec forum
w moim osiedlu na jednej ze scian budynku dzieci napisały : KUKLINSKI ZDRAJCA nie JEST ! WALESA BIHATEREM nie JEST no i co moi milusinscy nie glupie dzieci nie???????????????
Bryzga / 85.222.34.* / 2008-12-12 19:55
Najbardziej mętna i fałszywa postać z której zrobiono kiczowatego bohatera. CIA przekazał plany mobilizacyjne i kierunki natarcia Armii Polskiej w przypadku konfliktu z Zachodem. Możecie matoły robić z te4j gnidy bohatera. Gdyby doszło do konfliktu Polska Armia uległa by likwidacjiw wyniku atatków amerykańskich rakiet taktycznych. Duze miasta i tak zostały by zniszczone. ^ Pomorska Dywizja Powietrzna Desantowa w przypadku konfliktu miała zająć Kopenhagę. Ten zdrajsca wskazał miejsce lądowania dywizji. Wielu polskich durni nie rozumie, że kukliński podobnie jak drugi boghater pawłowski zdradzili dla pieniędzy. Dla mnie to gnida.
A dlazczego CIA odtajnia teraz i to zaledwie 1/40 tego co ta gnida przekazała. A co zrobili amerykanie poza ustawieniem celowników na miejsca przyszłych koncentracji polskich oddziałów.?
ityle / 213.158.199.* / 2008-12-12 20:39
wyru...ł gruntownie czerwoną hołotę, dając świadectwo temu, że swołocz nie może sobie planować, tak dla jaj, marszu na Danię.
SB / 83.238.240.* / 2008-12-14 14:10
za to swołocze moga bezkarnie planować marsze na Irak, Afganistan,Falklandy itd.itp...(powinni wracać w dębowych jesionkach)
Gall# / 213.158.196.* / 2008-12-13 11:13
Tez stale się zastanawiam, czy nie lepiej było powywieszać te czerwone świnie za zdrade ojczycny i kolaborację z sowieckim najeźdźcą. Albo lepiej wysłać do ich raju - Kraju Rad - może tam na Kołymie spotkali by jeszcze swoich dziadków z KPP :-)
Bryzga / 85.222.34.* / 2008-12-12 21:06
ityle może w nagrodę za "patriotyczną postawę" wykazaną tutaj na forum wyślą ciebie do Afganistanu albo innego kraju, gdzie należy przywrócić demokrację,w amerykańskim stylu. Polacy już walczyli o demokrację w Grenadzie, Iraku i byłej Jugosławi. Ale w Ameryce Środkowej też należało by chronić plantacje bananów prze tubylcami. Allan Dulles pierwszy szef CIA zrobił to skutecznie w latach 40.u.w. obalając legalnego prezydenta. Ale ityle przed wysłaniem na taką misję musiałbyś zdać test na podstawowy poziom inteligencji a z tym u ciebie może być pewien problem. Ale staraj się.
SB / 83.238.240.* / 2008-12-12 18:21
Skoro dokumenty wywiózł kukliński ,to znaczy że wcześniej były w Polsce,tzn. że są znane w pewnych kręgach i na pewno istnieją u nas ich kopie(jeśli wywiózł kopie- raczej bardziej to jest prawdopodobne-to u nas są oryginały).Dlaczego więc odtajnieniem ich nie zajmie się np. IPN? tylko CIA - a może zostały one spreparowane przez odpowiednie służby w wiadomym celu?
Pilsener / 2008-12-12 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dostał kasę, razem z rodzinką go ewakuowali i ma w d.. ten kraj. A co z tymi, co tu mieszkają? Wszyscy mają się ewakuować z tego post-sowieckiego padołu? Może i ja wyniosę jakieś dokumenty z samorządu to mnie nareszcie stąd ewakuują?
Gall# / 213.158.197.* / 2008-12-12 11:03
Pilsner,
a jeśli to jednak prawda, że Pan Ryszard Kukliński z pobudek patriotycznych narażał życie własne i swojej rodziny? A jeśli to prawda, że poświęcił dostatnie życie w najbardziej uprzywilejowanej kaście PRL -kaście sytych czerwonych, bezkarnych świń-, przyjął los bezimiennego zbiega- tułacza?

Czy Twoim zdaniem ujawnienie założeń planów UW, które zakładały taktyczne wypalenie bronią atomową wielkich obszarów naszej ojczyzny?

Kim Ty właściwie jesteś Pilsner (może Czechem?) skoro Polskę nazywasz "post-sowieckim padołem" ?
Interesyje mnie, czy Ty szczerze wierzysz, że Pułkownik kierował się chciwością ???
SB / 83.238.240.* / 2008-12-12 18:24
a kim ty jesteś? teraz bezkarnie wypasają się czarne świnie(nie mylić ze świnką wietnamską)
Gall# / 213.158.196.* / 2008-12-13 11:03
Staraj trzymać sie tematu SB-ku, bo z takiej bezwiednej paplaniny przybędzie Ci tylko sieczki w głowie.
SB / 83.238.240.* / 2008-12-14 14:06
co ma kosa do kutosa? -ale,ale ,tobie nic już nie przybędzie bo gdzie?(trzeba mieć głowę a nie durszlak)
malowanieścian / 213.158.199.* / 2008-12-12 18:31
hm, a trzeba było jak w Rumuni w 1989r. i nie byłoby komu pytań podobnych zadawać
SB / 83.238.240.* / 2008-12-12 19:51
a co takiego tam było - jednego kropnęli zeby za dużo nie wyśpiewał , a reszta Securitate rządzi do dzisiaj-za młody jesteś i nie wiesz co piszesz ,wg. tego co sugerujesz to dopiro było by teraz gości do zadawania pytań.
m1954 / 81.190.125.* / 2008-12-15 14:34
śledząc tę dyskusję można dojść do czarnego ( nawet bardzo ) scenariusza. Gdyby nie stan wojenny powyrzynalibyśmy się sami. Dlaczego tej kwestii nikt nie porusza. Nienawiść aż kipi. W takiej atmosferze w tłunie jedno słowo i jatka się zaczyna. Pamiętacie pewno hasła które były głoszone tuż przed stanem wojennym " targanie po szczękach" " a na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści" pomyślcie trochę jaki to był czas niezadowolenia i napięcia. Myślenie naprawdę nie boli.
Pajchiwo / 2008-12-12 09:38 / Tysiącznik na forum
Khem...
Zginęło dwóch jego synów już na emigracji w "niewyjaśnionych okolicznościach" (tak jak wielu innych niewygodnych dla nowej władzy w samej Polsce) kiedy miał dawać wywiad dla dziennikarzy na temat tamtych czasów.
On sam zresztą już nie żyje.
Naprawdę chciałbyś czegoś takiego doświadczyć?
Pilsener / 2008-12-12 10:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie powierzyłbym swojego losu politykom, obojętnie jakiej opcji - sowieci Ciebie zabiją, polacy - okradną, a alianci - wystawią. We wszystkich opcjach konfidenci, płatni informatorzy etc. są najmniej cenieni i nikt im nie ufa - dziś zdradził sowietów, jutro może Ciebie.

Każdy próbuje się jakoś ustawić - ja na jego miejscu gdybym miał możliwość tobym uciekł, ale bez tajnych dokumentów - takie działanie byłoby nawet bardziej szkodliwe, bo reakcja odwetowa na "podłego zdrajcę" jednoczy wojskowych i partyjnych dygnitarzy (przecież zdradził, bo był inspirowany przez obce służby, należał do układu, był opłacany etc.) oraz może zaszkodzić ruchowi pro-demokratycznemu, natomiast zwykłe ucieczki wysokich urzędników osłabiają mocno system.
Pajchiwo / 2008-12-12 10:10 / Tysiącznik na forum
Heh - nie mów mi, że każdy próbuje się jakoś ustawić, bo to nie jest prawda, tylko wymówka, mająca poprawić komfort człowieka idącego "po trupach" - no bo przecież "wszyscy tak robią". Coś jak "wszyscy kradną", "wszyscy piją", "wszyscy biorą".
Otóż - nie wszyscy.
Mów o sobie, bo to wiesz na pewno Kolego.
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-12-12 11:03
Zgadzam się - nie każdy próbuje się jakoś ustawić, chociaż u nas w kraju jest to działanie bardzo popularne, szczególnie widac to na przykładzie tzw. "polityków".
Uważam też, że ja nie muszę tłumaczyć swojego postępowania, robię tak bo wszyscy tak robią, bo wiem że ja nie muszę robić tak jak wszyscy.
Tak samo moim zdaniem wymówką jest jak ktoś twierdzi, że jest ubogi bo nie chce kraść i że tylko złodzieje się bogacą.
Natomiast pułkownik Kukliński na pewno nie jest moim bohaterem.
oszukana / 2008-12-12 22:24
Czy tak postępuje przyjaciel? oczernia, donosi a raczej wynosi, ucieka w trudnej chwili. Pewnie miał swoje powody, to wynika z cech charakteru, trudno mi oceniać, od tego są psycholodzy, to jest skomplikowane, dlatego pochopni niech nie identyfikują się z tą osobowością, raczej potępianą i nie przyjmują podobnej postawy. Aby wyciągnąć wiadomości stał się bliski Jaruzelskiemu, żeby potem Go opluć i zwiać, tak robi tchórz uwikłany w brudną robotę. Czy Polak Brzeziński o Ameryce informował Wojtka? Zostawili nas samych sobie i opływając w dostatku przyglądali się z oddali. Kukliński mógł nawymyślać bzdety chcąc się przypodobać i być uhonorowanym za wzorowe wykonanie zadania i polepszenie bytu. Kto to dziś sprawdzi? a trzęsącego się staruszka Jaruzelskiego na szubienicę, żeby miał już spokój. A tym pastwiącym się na Wojtka wypowiedziach, też nie komentowałbym, gdybym dowiedział się, że "kolega" mnie zdradził - życzę tak samo "spokojnej" starości!

Najnowsze wpisy