Forum Forum dla firmDotacje

Ciągnik siodłowy z naczepą

Ciągnik siodłowy z naczepą

Vbe42ry@neostrada / 2007-10-18 20:06
Jestem rolnikiem prowadzącym dodatkowo działalność gospodarczą,planuję zakup ciągnika siodłowego z naczepą o ładunku do 25 ton.Uzyskałem już certyfikat kompetencji przewożnika.Wszędzie mówi się o dotacjach dla firm z uni,niestety nigdzie nie mogę znaleść odpowiednich wniosków.Czy ktoś może mi podpowiedzieć coś w tej sprawie?
Wyświetlaj:
star_dan / 2008-01-22 13:59
Cytuje za PROJEKTEM rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzed......”
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 :

Jest kwalifikowany min:
................................................. zakupu środków transportu, z wyłączeniem zakupu samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej ni􀄪 8 osób wraz z kierowcą:
a) w wysoko􀄞ci nieprzekraczającej 75% inwestycyjnych kosztów
kwalifikowanych operacji – w przypadku dział. gospodarczej w zakresie
świadczenia wyłącznie usług transportowych,
b) w wysokości nieprzekraczającej 50% inwestycyjnych kosztów
kwalifikowanych operacji – w przypadku działalności gospodarczej w zakresie
świadczenia innych usług niż usługi transportowe;

Czyli jest szansa, ale dokładnie wiadomo będzie pewnie w marcu jak ARiMR ogłosi konkursy.

doradcaue@bank-kaszubski.pl
PawełG / 212.191.134.* / 2007-12-17 11:37
Z ciągnikiem siodłowym może mieć Pan problem. W ostatnich latach firmy transportowe nie mogły się starać o dofinansowanie na zakup środków transportu. Takie obostrzenia narzuciła Komisja. Widocznie polski transport jest zagrożeniem dla firm ze starej UE:(
W nowym okresie programowania ciągle brak szczegółowych wytycznych, ale w tym zakresie nie sądzę, żeby coś się zmieniło.
Proponuję śledzić stronę rządową www.funduszestrukturalne.gov.pl oraz stronę Urzędu Marszałkowskiego z Pana województwa.

Najnowsze wpisy