Forum Forum inwestycyjneFundusze

CIERPLIWI ZARABIAJĄ

CIERPLIWI ZARABIAJĄ

Krucha / 89.230.52.* / 2008-01-18 11:37
Opamiętajcie się! Wcale nie ma recesji. To jest wszystko naganianie. Krach na rynku nieruchomości w USA. Kompletna bzdura. Po prostu normalna postać rzeczy. Po huraganach odbudowywano bardzo dużo domów w tamtym roku. Dlatego stosunek % r/r wyszedł teraz tak mizernie (do przewidzenia). Kłopoty banków - druga bzdura. Po prostu ZYSKI były mniejsze. Kto powiedział że kredyty udzielone przez banki są stratą? Bzdura. Bezrobocie w USA mocno spadło czyli więcej ludzi pracuje i ma pieniądze na zapłatę rat. Zabezpieczanie się banków przed ewentualnymi stratami (odpisy) jest to normalny schemat działania banków. Ale po co? Po to żeby wyłudzić pieniążki z rezerw. A wtedy banki będą miały "darmowe" pieniądze które mogą pożyczać już nie za darmo. Prościej się tego nie da wytłumaczyć. Kto za tym stoi? Ci którzy mają w ręku banki (domyślcie się). Pytanie czy chcą zasiać niepokój w Europie? Chyba tak. Bo nie jestem w stanie wytłumaczyć tak dużych spadków na naszych giełdach.
Powodzenia.
PS.Jak zaczynałem grać na giełdzie wprowadzający mnie powiedział mi tak:
PAMIęTAJ ZAWSZE PO NOCY PRZYCHODZI DZIEń. Toteż życzę każdemu cierpliwości (zawsze skutkuje w takich momentach). A może mi ktoś podziękuje za parę dni za te słowa.
Wyświetlaj:
dakaraa / 83.25.219.* / 2008-01-18 14:00
podzielam zdanie Krucha, swieta racja - nikt nie jest w stanie racjonalnie wytłumaczyc takiego stanu rzeczy, to jest ogólno panujaca panika, nic poza tym
miki3d / 2008-01-18 12:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wytłomacz to tym, co umorzyli już ponad 5 mld zł w funduszach.
10MM / 212.106.191.* / 2008-01-18 12:26
Taki duży chłopczyk i wierzy w te bajeczki?
mon1 / 2008-01-18 12:57
też mi się zdaje że ten kryzys amerykańskich banków to lipa Wirtualne straty nadmuchane przez nich Wszystko się kręciło między nimi Ile zyskali o tym zapomieli powiedzieć Tylko liczą straty ale rynek ich przekręty odpowiednio wyceni
boolo / 83.30.102.* / 2008-01-18 13:36
Każdy Bank jak pożycza na kredyt .Każdy kredyt musi być ubezpieczony,i toubezpieczenie pożyczki tobie pobierają nic tobie nie mówiąc .O jakich stratach oni mówią.Specjalnie media robią panikę aby ludzie umarzali .Póżniej tanio odkupią.Pamiętajcie wszystko zależy od psychologji proste? jak w pokera.
10MM / 212.106.191.* / 2008-01-18 13:38
Ludzie też mogą tanio odkupić.
st_lech / 2008-01-18 13:54 / Bywalec forum
Nie bardzo...
Zwykli ludzie przeważnie mają krótkie boki, a koszty psychiczne nie są równe zero.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy