Forum Archiwum tematów giełdowych

Cierpliwość popłaca

Cierpliwość popłaca

ravdrab / 2006-02-14 17:30
Witam Was serdecznie.
Dobrze, że się tak stało, ale wydajemi się, że to już ostatnie takie zachowanie inwestorów.
Jeśli w ciągu pół roku będzie podobny wygłup, to duża część inwestorów zwinie manatki i przejdzie gdzieś indziej.
Nie tylko na polskiej giełdzie się zarabia.

Tak na koniec mogę się pochwalić, że mój portfel dziś wzrósł 8.5%. A w porównaniu do ostatnich dwóch dni już tylko 3%.

Proponuję się przyjrzeć na BETACOM, TETĘ, (mój) BORYSZEW, HOOP, PCGUARD, LENTEX.

Jakie są Wasze spostrzeżenia?
Wyświetlaj:
Cansas / 2006-02-14 20:49
Teta zaczela w koncu marsz na polnoc. Zobaczymy na ile starczy pary, ale dlugoterminowo wyglada ciekawie.
Jesli chodzi o betacom to niestety swego czasu sie zastanawialem czy nie wejsc, ale teraz pociag odjechal. Wzrost powyzej 10% w ciagu sesji wiaze sie z dosc duzym ryzykiem, ale sadze ze jeszcze pociagnie w gore jesli dookola bedzie zielono. Potencjal ma. Obserwowalem dzis zachowanie kursu i jakos na koniec brakowalo pary.

Ja z kolei z zaciekawieniem przygladam sie Ciechowi, szkoda ze juz odpalil bo perspektywy ma ciekawe a i wyniki powinne byc bardzo dobre. Co sadzicie?

Aha - odnosnie LZPSu. Przyjrzalem sie, ale boje sie w to ladowac, poniewaz spolka ta nosi miano balona spekulacyjnego (napompowana strasznie nie jest jak na razie)...
ravdrab / 2006-02-14 21:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli miałbym wolne środki, ostrożnie wszedłbym w Betkę.
nonname / 2006-02-14 23:34 / Bywalec forum
Ja ttam wiem jedno zakończyło sie wysprzedawanie LZPS i spokojne schody w góre kilka pozytywnych informacji a wystrzał murowany
Dzis rwygrany przetarg na buciki dla wojska :) czeka jeszcze na rozpatrzenie i rusza do realizacji :)
Pozatym dzis bardzo ale to bardzo małe obroty na LZPS pozatym sam zrobiłem jakieś 40 % :) złotóweczka miedzy ceną kupna a ceną sprzedaży czyni cuda :) i niezły zysk :)
Cansas / 2006-02-14 20:51
korekta - Ciech jeszcze nie odpalil, pomylilo mi sie z Alma ktora wlasnie przegladalem :D

Wy tez tak macie ze dziennie spedzacie po kilka godzin na analizy spolek? Rany drugi etat mi sie z tego zrobil... ;P
ravdrab / 2006-02-16 00:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Od kiedy "wszedłem" to ten drugi etat (łacznie z pisywaniem na forum) zajmuje coraz więcej czasu.
borek / 217.116.100.* / 2006-02-14 18:56
mysle ze HOOP to napewno i Boryszew rowniez
ravdrab / 2006-02-14 17:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
STALPROFIL wyceniony na 14 zł.
Wyniki 28 lutego.
16 mln zł na inwestycje.

Parkiet podaje, że: ...na akwizycje Stalprofil może przeznaczyć ok. 20 mln zł w perspektywie 2-3 lat. Na tyle prezes spółki szacuje okres konsolidacji w branży dystrybucji stali. Po trzech kwartałach 2005 r. Stalprofil zarobił 16,5 mln zł netto, przy 349,6 mln zł obrotów. W rekordowym 2004 r. spółka miała 45,1 mln zł i 622 mln zł przychodów. Zarząd będzie rekomendować na dywidendę 20% zeszłorocznego zysku. Wczoraj kurs wzrósł o 2,75%, do 11,2 zł.

A dzisiaj 5.2% do ceny 12,25
ravdrab / 2006-02-16 00:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyzby ludzie przeczytali i się tym zasugerowali?
ravdrab / 2006-02-14 17:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak tak dalej będzie z Biotonem, to przy cenie 15,00-15,50 kupię do 10% swojego portfela.
ravdrab / 2006-02-16 23:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I mi Bioton odjechał:-(((
tom&jerry / 2006-02-15 21:03
Jestem na poziomie novice jeśli chodzi o giełdę ale zastanawiam się jaka jest szansa, że w niedługim czasie odrobie straty kupna BIOTKA po 17zl... Kiedy będą (albo były, bo mogłem przegapić) publikowane okresowe wyniki biotonu?
Chcę rozplanować sobie portfel średnio i długoterminowyi PROSZĘ O KOMENTARZ TEGO PORTFELA (oczywiście nie kupię wszystkiego od razu):
GETIN, BORYSZEW, TVN, BZWBK, CAPITAL, ELSTAROILS, 12PIAST
ravdrab / 2006-02-16 00:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bioton 28 lutego.
Jeśli można się ustosunkować:
GETIN (najlepsza spółka bankowa) będzie miała wzrosty, ale już nie takie duże jak wcześniej - dobry typ.
BORYSZEW - zapoznaj się z wiadomościami na temat połączenia Impexmet z Boryszewem (jest zbyt wiele spekulacji w zakresie ustanowienia parytetu). W ciągu 5 dni Impexmet poszedł 40% do góry, Boryszew "troszkę" mniej.
Jesli chcesz kupić Boryszew, to proponuję Ci kupić 6/10 Boryszewa 3/10 Impexmetalu i - po ostatnich wiadomościach - 1/10 Fasingu.
TVN - nie mam zdania (kupiłem 88 i sprzedałem 95.50)
CAPITAL - znam takich co kupują, ale również znam takich, co się chwalą, że właśnie sprzedają.
Reszta mnie nie interesuje.
nonname / 2006-02-15 21:29 / Bywalec forum
Co do wyżej wymienionych walorów to tak

capital - spółka o bardzo dużym ryzyku i mocno spekulacyjna chyba nie polecam pozatym juz ostatni bardzo podjechała ale i tak wszystko będzie zależeć od spekulacji
Bioton - trzymaj i nie puszczaj na mur beton dojdzie to tej sumy nawet przebije
TVN - nie mam zdania idzie w góre ale trudno oszacować do kiedy
Getin - można zakupic kolo 7 zl ale bez szaleństw niektórzy analitycy uważają że akcjie getingu są przecenione
Elstaroils - dobra inwestycja biopaliwa to przyszłość (długoterminowe)
12 piast -nie pchał bym się w fundusze inwestycyjne
Boryszew - R. Karkosik i wszystko jasne (długoterminowe pozatym teraz miały dołek ale już w góre)
BZWBK - lepiej nie banki są ciut przecenione to lepiej Milenium
borek / 217.116.100.* / 2006-02-14 18:59
a co myslicie o unimilu??? ostatnio widzialem rekomendacje z cena docelowa 66zl. co wy na to???
arty / 217.116.100.* / 2006-02-14 18:06
... i bardzo dobrze zrobisz!! ja trzymam go juz od sierpnia i wciaz dokupuje,po tym jak pokazal na co go stac. Poza tym,to farmacja-insulina. Krauze nie inwestuje w byle co !!
ravdrab / 2006-02-16 00:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jak gumka pęknie.
Nie chce mi się wierzyć w tą ich rekomendację
Cansas / 2006-02-14 19:20
Tez sie ostatnio nad tym zastanawialem. Trzeba tylko poczekac az skonczy leciec, a to moze potrwac jeszcze kilka sesji. Arty - dokladnie. Krauze to biznesmen, nie pozorant jak Karkosik albo cwaniak jak Ela z synkiem...
ravdrab / 2006-02-14 19:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Coś mi się wydaje, że w ciągu trzech miesięcy będzie umorzenie akcji.
Unimil dobry, ale na dłuższy czas.
Na tydzień, dwa nie kupuj na dłużej warto.
Ale to tylko moje zdanie.

Najnowsze wpisy