Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ciszewski: Nienawidzę telewizji publicznej

Ciszewski: Nienawidzę telewizji publicznej

Money.pl / 2007-02-28 07:53
Komentarze do wiadomości: Ciszewski: Nienawidzę telewizji publicznej.
Wyświetlaj:
Nieznajomy / 83.28.242.* / 2007-04-09 14:33
Ja na przykład nienawidzę tvn-u, a uwielbiam Polsat
jotka / 88.199.20.* / 2007-03-01 09:48
Przyznam, że kiedyś nie zastanawiałem się nad telewizją publiczną. Ale teraz gdy zrezygnowałem z kablówki i mam jedynie państwową telewizję, dostrzegam jak niewiele programów mnie w niej zainteresowało...
acomitam / 83.25.240.* / 2007-03-01 06:17
E... Chyba autor przesadza. Dlaczego niby J. Pospieszalski miałby być w swoich programach wzorem obiektywności? Program "Warto rozmawiać" to nie program informacyjny, ale program prezentujący pewien światopogląd - konserwatywno-prawicowy - i nikt tego włącznie z prowadzącym nie ukrywał. Ja tam z przyjemnością je oglądałem. Rzucanie rękawicy TVN 24 to też żaden zaszczyt i chyba nie ma takiej potrzeby. TVN 24 to kanał "informacyjny" służący do prezentacji określonych treści i stanowisk, które z rzetelnością mają tyle wspólnego ile ja z cesarzem Heile Selasje. To taka tuba propagandowa "salonowców" i zacietrzewionych przeciwników lustracji. Również "Szymon Majewski show" nie wyznacza żadnego poziomu odniesienia. Program jest tak samo żenujący jak jego prowadzący. Po co więc starać się naśladować takie dno? A już argument że wysoki udział w rynku reklam to plus dla TVP jest zupełnie niezrozumiały. Co ma piernik do wiatraka? Dla mnie walka u udziały w reklamach to właśnie słabość telewizji publicznej. Jak autor tak tęskni do reklam to niech ogląda TVN, w której bloki reklamowe trwają chyba dłużej niż programy główne. W ogóle wydaje mi się, że w TVN to właśnie reklamy stanowią główne danie, przerywane od czasu do czasu jakims filmem czy prognozą pogody.
ydk2 / 46.134.197.* / 2011-11-29 19:47
@acomitam kilka lat temu pokłóciłem się z kolegą ze szkoły, z której wracaliśmy , to było na śródmieściu (W-wa). A co zobaczyłem w TVN , że grupy przestępcze walczą tam o wpływy i ujęcie naszej kłótni, to jest prawda TVN , pomimo zwrócenia im uwagi nie dostaliśmy przeprosin , nie było sprostowania, o mało nas ze szkoły nie wyrzucili byłym wtedy w 3 kl. technikum elekronicznego.
Tak wygląda prawda TVN i nigdy nie uwierzę w żadną informację podaną przez tą stację.
Ich interesuje tylko przemoc , zbrodnia i często sami tworzą fakty, oraz naginają rzeczywistość jak im wygodnie.
TVN to tylko bezczelny telewizyjny tabloid.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-03-01 00:49
A ja nie nawidzę komercujnej, Chociaż w pierwszych latach jej istnienia dałem się nabrać...
~Janek / 83.27.29.* / 2007-02-28 23:38
Zgadzam się z Panem w 100%
. / 2007-02-28 17:05 / ................
TVP3 i to tylko ze wzgledu na wiadomosci lokalne.
Po co to komu.Zero roznicy,jeszcze wiecej seriali,oglupiajacej paki dla ludu.Roznica jest taka,ze np. Polsat zatrudnia chyba okolo 1000 ludzi a TV publiczna ponad 11tys.Nadaje te same programy i taka sama ilosc reklam.I jeszcze co chwila probuje nas zmusic do placenia abonamentu.
A my mamy prosta propozycje: zakodujcie ja i kazcie zaplacic;cokolwiek.Wtedy zobaczymy,ilu ludziom jest potrzebna i za co biora pensje kreatury takie jak Wildstein.
pawelz / 2007-02-28 21:13
Polsat to firma mafijna: Zegarek pożyczył od Żemka z funduszu FOZZ
Nieznajomy / 83.28.242.* / 2007-04-09 14:35
Nie wiem kim jesteś, ale nie zgadzam się z tobą
desperado / 2007-02-28 16:33 / Bywalec forum
Niech bedzie normalnie i beda tylko prywatne media ewentulanie telewizja publiczna typu DW. Bez politykierstwa i komercji. W obecnym ksztalcie telewizja to trybuna rzadowa z komercyjnym badziewiem - od roku prawie w ogole nie ogladam TVP i nie brakuje mi tego wcale ...
Roberto nostressos / 213.17.140.* / 2007-02-28 16:12
Momento, momento. To że nie udało sie nam osiągnąć poziomu BBC nie znaczy że mamy burzyć ta instytucję do gołej ziemi! Poziom publicystyki to żenada i tu pełna zgoda, sport, i rozrywka kuleją, ale lepiej coś zmieniać niż "zaorać".
Jeśli będziemy jedynie niszczyć wokół wszystko co nam się nie podoba, to czym sie będziemy różnili od członków PiS'u? Na prawdę nie możemy w dyskusji schodzić do takich nizin....
GB / 83.25.85.* / 2007-02-28 15:38
Panie Bartłomieju, TVP to nieustający program z cyklu "przeżyjmy to jeszcze raz...". potem jeszcze raz, jeszcze raz, i jeszcze raz... Nie jestem PRLowskim dinozaurem, w 1989 roku miałem 20 lat, ale zdążyłem przyzwyczaić się do pieprzenia o misji TVP (?), choc uważam, że jak misje to do Afryki! Lepiej, niestety, raczej nie będzie, a mogłoby być. Obiema rękami i nogami podpisuję się za likwidacją KRRiTv, komercjalizacją TVP i likwidacja abonamentu RTv.
(... a zapłacił Pan go, bo tylko o to umie powalczyc TVP)
prawicowy oszołom / 83.19.175.* / 2007-02-28 15:36
Nie wie Pan dlaczego tytuł brzmi "A dobro Polski"?. Otóż wielce obiektywny Panie Redaktorze, gdy przy okazji delegowania swojego kandydata na stanowisko publiczne przez Prezydenta Aleksandra Kwasniewskiego dziennikarze watpiący w jakość owego delegata zadali pytanie Kwasniewskiemu : a dobro Polski? - P. Kwasniewski odpowiedział: nie znam takiego kandydata. Ale nie wolno było skrytykować Ojca Narodu. Ówczesna TVP, TVN i Polsat oraz vice-prezydent Michnik robili z niego wzór Europejczyka. Pozdrowienia dla wszystkich wyznawców Polsatu i TVN-u
killbill / 83.18.17.* / 2007-02-28 14:14
he he ... śmieszne... ale niestety prawdziwe. To prawda, że w ostatnim czasie TVP nie potrafi wyprodukować dobrego programu, a pomysły czerpie z telewizji komecyjnych. Każdy widzi, jaki jest tego skutek.
Zyskuje jednak popularnymi telenowelami i utrwalonymi wśród widzów teteturniejami ... ale jak długo można tak trwać na rynku ...
sierp i młot / 83.17.92.* / 2007-02-28 13:18
ojej tak się zmartwiłem, no trudno. Ale wiesz zuchu w TVP nie zobaczysz programów na poziomie majewskiego i wojewódzkiego, nic się nie zmieni, przepraszamy, zbyt wysoki poziom intelektualny. Ale gdybyś chciał zobaczyć sport, dobry teatr, programy geograficzne, przyrodnicze kulturalne, ciekawy film tczy porządne teleturnieje wiedzy to włacz TVP. Nie wiem jak długo będa cie jeszcze fascynować licencyjne programy TVNu , tańczące lalki Barbie i gotowanie na ekranie, i kronika wypadków i kronika kryminalna? W przerwach między reklamami co oglądasz na TVN-nie ?
Bartek Ciszewski / 2007-02-28 14:08 / Redaktor działu "Świat" Money.pl/ Bloguje na bblog.pl!
Wspaniale. Czyli świetnie czułbyś się, gdyby na twoim osiedlu pojawiła się mafia, która ściągałaby od wszystkich mieszkańców 100 zł miesięcznie i w zamian w domu kultury wystawiała sztuki Ibsena?

Ja wolałbym mieszkać na osiedlu bez mafii, gdzie jedyną rozrywką jest klub disco polo.
Floyd / 2007-02-28 17:07 / Tysiącznik na forum
Jak się widzi świat tylko w dwuch kolorach to nic dziwnego, że dla p. Ciszewskiego alternatywą dla prywatnej własności jest tylko mafia. Problem tylko w tym, że świat nie składa się tylko z samych panów Ciszewskich.
elwood / 83.7.225.* / 2007-02-28 18:21
Floyd- polecam slownik poprawnej polszczyzny :)
ambroży / 83.17.92.* / 2007-02-28 15:00
mylisz kwoty nie 100 a 23 zł
a na marginesie ile płacisz za oglądanie reklam w TVN-ie ? Ile prądu zużywasz przez e godziny reklam ? I co one robia z twoja świadomością ? lecisz do centrów handlowych jak ci każą ?
CS / 193.111.166.* / 2007-02-28 14:24
taki twój poziom i nic ci już nie pomoże
Bartek Ciszewski / 2007-02-28 14:41 / Redaktor działu "Świat" Money.pl/ Bloguje na bblog.pl!
Jak to nic? Pomoże mi mafia! Siłą zabierze pieniądze i zorganizuje ambitne sztuki. Wtedy, kiedy już za nie zapłacę, chętnie wybiorę się do domu kultury i podwyższę swój poziom. A o to przecież chodzi.
pawelz / 2007-02-28 20:53
panie "redaktorze" niech pan już sie nie kompromituje.
Defekt Motyla / 83.15.229.* / 2007-02-28 12:51
Ja ustrzegłem się przed nienawiścią: nie oglądam wszelkich produktów TV jakiejkolwiek. Wartość poznawcza TV= Grand Ziroł. Taka sama informacyjna. Ciągle też gadają dziennikarze warszawscy.
Podobnie Radio, tylko abarotna: ci co rano w radio -są wieczorem w TV.
Po drugie: warszawskie prymitywne widzenie świata. O Chinach opowiadają bywalcy "Plejuha". Samby jakieś, murzyni...Dziennikarki śmiejące się jak głupi do sera. Skąd ta menażeria się wzięła?
Bardzo dobrze trzepnął z grubej rury red. Ciszewski. Omijając zakałę tego Dumnego Narodu: polityczną poprawność.
I tak trzeba mówić jak mężczyzna: nienawidzę bezrobocia! Ot choćby dla przykładu.

Albo: nienawidzę wariackiego przepisu, który zabrania sprzedawać w aptekach antybiotyki bez recepty! Całe miasto chore na przeziębienie, ludzie muszą charować w robocie - nie mogą iść do lekarza po receptę, leczą się aspirynami. I epidemia się rozszerza. W PRL głupi "Biseptol" był - 2 tabletki rano i popołudniu na zajęcia uniwersyteckie świeżutki. A tera nie!!! Litości dziadostwo nie ma nad obywatelami. A kipnij nogami do przodu dziadu aptekarski. No.
Skoro elegancja nie pomaga i perswazja na chama - to do grobu z nimi!
Czytelnik / 83.14.128.* / 2007-02-28 12:24
Panie Bartku, ilekroć słyszę lub czytam, że ktoś kogoś lub czegoś nienawidzi, czuję się trochę głupio. Zastanawiam się wtedy czego ja nienawidzę, czego powinienem nienawidzieć aby błysnąć czasem w towarzystwie inteligentnych ludzi. W Rosji nienawidzą faszyzmu, w krajach arabskich Żydów i Amerykanów, w Ameryce Łacińskiej też Amerykanów tych z USA, w krajach starej UE raczej nikogo (dziwne). Mnie nienawidziła teściowa, ale ostatnio podobno się poprawiłem. Lubię czytać wypowiedzi internautów na portalach. Dawniej można było spotkać prawdziwe perełki humoru. Niestety od jakiegoś czasu żartownisie przestali pisać. Na forum money.pl u 75 % internautów dominuje uczucie nienawiści. Może należałoby stworzyć specjalny portal dla frustratów np. www.nienawisc.pl , a wtedy na tradycyjnie odwiedzane portale informacyjne w tym money.pl powróciliby zabawni internauci i tacy jak ja naiwni i staroświeccy.
Bartek Ciszewski / 2007-02-28 14:04 / Redaktor działu "Świat" Money.pl/ Bloguje na bblog.pl!
Pan twierdzi, że nienawiść jest problemem tych, którzy nienawidzą. Wiele w tym prawdy - wiele religii i filozofii uczy wyrzeczenia się nienawiści. Podobno łatwiej z tym żyć. Ja też się staram, ale gdy zastanawiałem się nad felietonem, trochę puściły mi nerwy. Może niesłusznie...

Jednak to, że nawet 3/4 naszych forumowiczów jest wściekła na to, że państwo okrada ich z coraz większej ilości pieniędzy i na dodatek trwoni je w bezmyślny sposób, jest w pełni uzasadnione. W warunkach polskiej demokracji ci czytelnicy mają małe szansę na dochodzenie swoich praw.

Oczywiście haracz płacony na rzecz TVP jest jedynie maleńkim ułamkiem tego, co kosztuje nas utrzymanie innych instytucji państwowych, ale telewizja, jako wciąż najpopularniejsze medium, najbardziej działa nam na emocje.
Defekt Motyla / 84.205.223.* / 2007-02-28 22:56
Niech się Pan nie przejmuje Panie Redaktorze: ludzie nienawidzą jak Sqrvysyn za bezrobocie, TV, za ostatnie miejsce w Europie i inne głodne kawałki - tylko im się wstyd do tego przyznać, że życie ich zmusza do tego. Wystarczy poczytać komentarze na portalach informacyjnych. Aż kipi. Każdy chce być elegancki, charm i wypoczęty - a dziadostwo nie daje pożyć. To co ludzie constans mówią bez wódy i po wódzie lepiej nie cytować - dzisiejsza dyskusja na portalu sam Versal do sześcianu. Ile można problem zbywać żartem?
Widziałem wielu po 1989 roku, spokojnych jak leniwa Wisła na co dzień ludzi, którzy trzęśli się z nienawiści na różnego rodzaju aberracje. Pamiętam i 1977 i śmierć Pyjasa i wściekłość studentów : ale wtedy ludzie klęli a nie nienawidzili jak teraz.
Nikt też nie powiedział, że jakikolwiek człowiek Religii nie ma prawa do oburzenia a nawet do uzasadnionej nienawiści: gdy cię gryzie codziennie ludzka świnia to jak masz do niej mówić? Celowo się sufluje zmiękczanie społeczeństwa miłosierdziami, etc - tymczasem problem jest inny. Jest nim jak w USA tzw. głuche społeczeństwo, milczące, które rozładowuje nienawiści codziennie. Ale gdzieś to się musi skończyć - wszyscy nie wyemigrujemy.
Czytelnik / 83.14.128.* / 2007-02-28 15:30
Jestem ateistą od zawsze, religia, filozofie, programy telewizyjne nie wpływają nadmiernie na moje emocje.
Może jestem dziwakiem, ale jakoś nie mogę zmusić się do nienawiści. Za to lubię się pośmiać. Pozdrawiam.
jliber / 212.180.147.* / 2007-02-28 16:07
Nienawiść to odwrotność miłości. Jeżeli nie potrafisz nienawidzieć, nie potrafisz też kochać. Ja kocham wolność i nienawidzę przemocy. Też pewnie jestem dziwakiem :)
jliber / 212.180.147.* / 2007-02-28 12:46
Osobiście nienawidze TVN tak jak kazdej panstwowej firmy ktora przemoca wymusza na nas haracz (bezposrednio lub posrednio dzieki monopolowi, przywilejom, dotacjom itp) za uslugi ktore nie chcemy. To wynika z mojej nienawisci przemocy.
Nieznajomy / 83.28.242.* / 2007-04-09 14:38
Tu się akurat zgadzam
Floyd / 2007-02-28 13:23 / Tysiącznik na forum
Ale się ubawiłem jak przeczytałem, że jliber nienawidzi przemocy. Oczywiście, że jliber nienawidzi przemocy w stosunku do niego ale nie ma nic przeciwko stosowaniu przemocy względem tych którzy mają inne zdanie niż on, tych by chętnie utopił, a przynajmniej, mówiąc delikatnie, narzucił swój punkt widzenia.
jliber / 212.180.147.* / 2007-02-28 14:56
Floyd, chyba Ci się pomieszały role. To Ty jesteś za zmuszaniem wszystkich aby płacili haracz na TVP, nie ja. A to że głoszenie mojej opini uważasz za przemoc to już jest absurd, no ale cóż, socjaliści to paranoicy przecież.
Floyd / 2007-02-28 17:39 / Tysiącznik na forum
Ciekawe cz jliber zgadnie z czyjej wypowiedzi ten milutki cytacik:"Matko niech mi podejdzie jakis socjalista, z PiSu czy z SLD, i niech zacznie bredzic jakie
to panstwowe instytucje sa fachowe i istotne dla spoleczenstwa, niech mi podejdzie, niech mu
spiore ryja, tak z rana na rozgrzewke...". To oczywiście nie jest przemoc to tylko delikatne wypowiedzenie opinii.
Floyd / 2007-02-28 17:32 / Tysiącznik na forum
Chyba jliber nie chciał powiedzieć, że szanuje tych co mają inne zdanie niż on. Przynajmniej z dotychczasowych jego wypowiedzi trudno wysnuć taki wniosek ale ludzie się zmieniają więc może jliber zmienil swoje zdanie np. na temat mocherów. O babciach i dziadkach też jliber ma nie najlepsze zdanie i chciał by ich przerobić na swoje kopyto. Dla takich jak jliber proponuje bezludną wyspę, tam nikt mu nie będzie zabierał jego pieniędzy i będzie się mógł dorabiać według swego uznania.
jliber / 212.180.147.* / 2007-02-28 12:16
Sens istnienia państwowej telewizji jest podobny jak każdego innego przedsiębiorstwa, czyli żłób dla polityków których nikt by w prywatnej firmie nie zatrudnił, no chyba że jako gościa ze znajomościami co jakieś ulgi podatkowe załatwi. Oprócz tego oczywiście państwowe firmy zakłócają wolny rynek, bo zawsze mogą liczyć na przemoc państwa aby wymusić haracz na swoich "klientach", tak jak TVP robi to przez abonament. Jak widać nawet w tej uprzywilejowanej pozycji TVP nie potrafi niczego sensownego wyprodukować, co jest normalne bo państwowe firmy to oaza socjalistycznego chaosu gdzie liczą się znajomości i opcja polityczna a nie efektywność w zaspokajaniu potrzeb widzów. Dodatkowo jako bonus telewizja państwowa służy jako tuba propagandowa rządu. Trzeba być kompletnym kretynem żeby wspierać istnienie tego potwora. Należy to jak najszybciej sprywatyzować, ale socjalistyczno narodowy PiS tego nie zrobi, podobnie zreszą jak socjalistyczno marksistowskie SLD.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy