Forum Forum prawneKarne

Co grozi za...?

Co grozi za...?

Awruk / 87.205.179.* / 2007-12-19 20:35
Witam,
Najpierw przedstawię sytuacje. Chodzę do kościoła, aby mieć zaliczone bierzmowanie. Dostaliśmy indeks, w którym po każdej mszy ministrant stempluje ów indeks. I teraz moje pytanie: czy grozi coś za wyrobienie takiej pieczątki, i samodzielne stemplowanie niedziel, bez uczesnictwa w mszy? Pewnie dużo osób taki pomysł skrytykuje, ale jestem niewierzący, a chciałbym w przyszłości wziąć ślub, co bez bierzmowania będzie niemożliwe. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale jestem nieletni i nigdy nie byłem karany. :D
Wyświetlaj:
Che Lepper / 2011-03-28 13:53 / Bywalec forum
Najlepsza pieczątka to tylko z ziemniaka!!
baobab / 87.99.54.* / 2011-03-26 21:03
wieczne potępienie
pf82 / 2007-12-21 09:31
Ja bym dodał jeszcze, że ślub mozna zawrzeć cywilny.
przewodnick / 2007-12-20 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szczerze odradzam. Po co Ci ślub skoro nie wierzysz ?

Art. 270 § 1 k.k. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
mikan4 / 2008-01-16 20:13

Art. 270 § 1 k.k. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub
takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności
albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Pytanie tylko czy jest to dokument, osobiście powiem Ci, że nie przejmowałbym się tym artykułem zbytnio :) CO innego podpis, za samo podrobienie jest konkretnie (chyba 8 lat), jest to przestępstwo bezskutkowe, więc nawet jak się podpiszesz za kogoś na swoich 4 literach to już będzie przestępstwo, ale ogółem jeżeli ta pieczatka nie jest właściwa dla tej parafii, np. parafia jakaś tam gdzieś tam itd... to możesz :)

Najnowsze wpisy