Forum Forum prawneKarne

co grozi za brak karty wędkarskiej?

co grozi za brak karty wędkarskiej?

trafka / 2012-02-29 09:39
mam takie pytanie, zaczalem bawic sie w wedkarstwo, nie posiadam zadnej karty uprawniajacej mnie do tego, mam wiec pytanie co moze grozic takiej osobie jak ja ktory łowi ryby nie posiadajac takiej karta, jakiego rzedu moze byc to kara grzywny?
Wyświetlaj:
Gonzo12349 / 62.89.98.* / 2012-03-09 12:36
nie bawisz się w wędkarstwo tylko kłusownictwo. Jeżeli złapie Cię straż to: albo mandat albo sąd. Przy czym generalnie mogą zabrać Ci sprzęt tzn. nawet samochód jeżeli masz w nim ryby, łódkę itp. Mandat przy tym to pikuś. Sprzęt rekwiruje straż rybacka albo policja a przepadek orzeka sąd. Jak łowisz drogim sprzętem to musisz brać to pod uwagę. Ogólnie straży jest bardzo mało. Zależy gdzie próbowałeś łowić. Jednak czasem strażnika społecznego spotkać można.
Musisz też sprawdzić do kogo należy woda na której łowisz. Jeżeli na PZW to musisz jeszcze zapłacić sporo forsy. Najlepiej zrób kartę to koszt rzędu 30 zeta a potem znajdź jakieś bajorko niczyje, wodę państwową albo kogoś kto nie ma nic przeciwko.
Ewentualnie zbiorniki komercyjne - tam sprawdź regulamin być może nie trzeba na takim mieć karty - zwykle nie trzeba.
molek / 2012-02-29 10:50 / Bywalec forum
mi wypisali raz mandat w wysokosci 200zl

Najnowsze wpisy