Forum Forum dla firmKsięgowość

Co grozi za brak zapłaty podatku i ZUS?

Co grozi za brak zapłaty podatku i ZUS?

Money.pl / 2009-07-15 22:34
Komentarze do wiadomości: Co grozi za brak zapłaty podatku i ZUS?.
Wyświetlaj:
joh / 85.202.32.* / 2012-05-17 13:06
A co grozi za brak mozliwości normalnego leczenia mimo, ze mam oplacone składki. Ból głowy od tygodnia a wizyta u laryngologa za miesiąc. To jest normalny kraj?
Przychodnia a zus / 77.115.163.* / 2009-11-19 20:39
Co za chory system. A co my wszyscy możemy zrobić?? Zdrowotne- zapisałem się na wizytę do stomatologa. Czas od zapisu do wizyty 3 tyg. Zachodzę do przychodni i co??? Zonk. Dentystki nie ma w pracy. Proponują albo termin za miesiąc, albo iść do niej prywatnie (w godzinach kiedy powinna być w pracy jej nie ma a prywatnie przyjmuje?? Za co my mamy płacić??????????
fifi313 / 2009-07-17 21:54
ZUS niszczy ludzi,którzy nie płacą i płacą. Moje składki dobrowolnie płacone nazwał nienależnie płaconymi i nie podlegającymi zwrotowi, cztery lata płacenia składek emerytalno-rentowych przelewem z konta po 600zł nie zaliczył do emerytury i nie oddał. Takie prawo mamy ustanowione państwa w państwie, lecz nie dla państwa płacącego,które straszą,egzekwują,doprowadzają do ruiny.Bardzo jestem niezadowolona z kraju, w którym żyję!
Ob-Server / 83.5.216.* / 2009-07-17 09:18
A może tak od razu KARA ŚMIERCI, po co to się mają tzw. rządzący martwić o naszą przyszłość i egzystencję. Tylko gdzie pochowają tych wszystkich niesubordynowanych płatników haraczu na rzecz budżetu?
Kiedyś minister Kołodko powiedział:" że pieniądz nie jest farbowany i wkładając go do jednej kieszeni może go wyjąc z drugiej z przeznaczeniem na inne cele". Tym samym przyznał, że przedstawiciele Państwa mogą okradać Obywateli w świetle prawa całkiem legalnie i bez żadnych konsekwencji....
uuuuuuuuuuuuu / 83.27.217.* / 2013-04-16 07:49
Mamy tak jak mamy przez takie [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
jak ty, o które ktoś się musi "martwić".
Tak cię obskubują na lewo i prawo.
Ob-Server / 83.5.216.* / 2009-07-17 09:12
Jaka to wielka hipokryzja i zakłamanie ze strony tzw."Państwa"! Czy się mylę, czy czasem Państwo to nie my, Jego Obywatele?
Obecnie, w dobie kryzysu tzw. przedstawiciele Państwa tj. urzędnicy tak bardzo się martwią o wpływy ze składek na ZUS, a wiadomo, że gdyby ich nie było, to sens pracy i legitymizacja urzędników by naturalnie zniknęła. Czy nie lepiej byłoby, aby to zatrudnieni płacili składkę naprawdę dobrowolnie i tym samym usunęli powód zmartwień tych wszystkich zakłamanych krwiopijców co to się "martwią" o nasza egzystencję?
Andre7 / 2009-07-17 16:59 / Tysiącznik na forum
Próbowali tego USA i kończy sie tak że 15% obywateli nie ma wcale ubezpieczenia medycznego (czyli nie przyjma ich w szpitalu chocby umierali). A i tak sporo duzych firm ma obowiązkowe systemy ubezpieczenia dla pracowników, bez tego byłoby jeszcze gorzej.
Libertea / 91.96.84.* / 2009-07-19 11:21
Mylisz pojęcia, składka zdrowotna ze składką na zus. Składkę zdrowotną w PRYWATNEJ ubezpieczalni chętnie bym płacił. Poświęcił bym sobie tydzień, żeby wybrać to co mi odpowiada, jakość usług do ceny i tyle. Natomiast z ZUS to każdy może sobie policzyć, że odkładając na głupią lokatę bankową o wiele lepiej wyjdzie niż będąc niewolnikiem tego chorego systemu. Poza tym w stanach (nigdy nie byłem to nie wiem na 100% ale znam pare osób ze stanów i rozmawiałem o tym) istnieją publiczne szpitale i w razie jak umierasz czy jest zagrożenie twojego życie to udzielą ci pomocy.
Ob-Server / 83.5.216.* / 2009-07-17 09:05
A jak Państwo polskie zwraca nadpłacony przez podatnika podatek po kilku miesiącach to nie powinien płacić odsetek za obracanie cudzymi funduszami?
Dartek / 90.156.120.* / 2009-07-17 00:28
W tej chwili walczę o przetrwanie . Mam 20 zatrudnionych pracowników .Zalegam z ZUS-em i US tylko dlatego , że mi też zalegają moi kontrahenci . Przecież będę płacił z odsetkami , czy to nie wystarczy ?! . A poza tym jak bym miał z czego zapłacić to bym zapłacił to chyba logiczne ale jak widać nie dla wszystkich . Jak mi do tego wszystkiego dowalą jeszcze jakieś kary to po prostu zwinę interes i tyle . 20 pracowników będzie chodzić po zasiłek do pośredniaka . Proszę wybrać lepsze rozwiązanie . Pozdrawiam
Taki sobie przedsiębiorca / 95.50.150.* / 2010-05-19 20:42
A ja mam tylko siedmiu pracowników i też zalega z ZUS i dochodowym. W tym roku to w ogóle wszystko padło i kontrahenci nie płacą:( A w sądach wszyscy podnoszą zarzuty, nie ważne jak bardzo abstrakcyjne tylko żeby przeciągnąć wydanie nakazu. U klientów mam 5 razy więcej niż zalegam (licząc tylko przeterminowane o co najmniej 3 miesiące faktury) a jak tak dalej pójdzie to komornik mi rachunki zajmie.
tatex / 2009-07-17 02:42

Proszę wybrać lepsze rozwiązanie


To trzeba zrobić tak, by zus-u wogóle nie płacić - przynajmniej za siebie :-)
Libertea / 91.96.84.* / 2009-07-19 11:25
W niemczech tak jest, że jak sobie założysz firmę to za siebie nie musisz płacić składek na niemiecki ZUS. Pozatym od pewnego progu dochodu (wysokiego) wogóle nie musisz płacić ubezpieczenia emerytalno rentownego. Logika taka, że sam się doskonale zabezpieczysz. W Polsce ten kto zniesie zus będzie moim ulubionym politykiem po wsze czasy.
MichalCygan / 2009-07-15 23:47
hmmm szkoda że za brak lub opóźnienie przy waloryzacji świadczeń ZUS nie ponosi tak wielkich konsekwencji...dopiero byłaby dziura budżetowa :D
aquariuss / 83.18.89.* / 2009-07-15 22:34
Zapomniałem z zapłatą 2zł, zapłaciłem z 2 miesięcznym opóźnieniem podatek dochodowy.

Już nie mogę się doczekać kiedy się tego dopatrzą i przyślą mi karę w wysokości 200zł, Ave Poland!
Brachmaputra / 80.72.34.* / 2009-07-16 19:36
zus powinien być płacony od zysku a nia w formie haraczu
tatex / 2009-07-17 02:40

zus powinien być płacony od zysku a nia w formie haraczu


tak, masz rację - ale tak nie jest i pewnie nigdy nie będzie,
dlatego trzeba zrobić tak, by zus-u wogóle nie płacić :-)
iti48 / 79.187.63.* / 2009-07-17 11:06
Przecież wpłaty na ZUS to minimalne zabezpieczenie starości każdego zatrudnionego. Czy da się z tego minimum wyżyć - to inna sprawa. Więcej ulg w podatkach dochodowych....
ddddddddddddd / 83.27.217.* / 2013-04-16 07:52
bzdura to zwykła kradzież.
W UK emerytury mają z podotków tylko.
Niewolnik / 83.12.163.* / 2009-07-17 23:53
Moi drodzy; rozmawiamy tak sobie i tyle co możemy zrobić! Po wejściu do uni mieliśmy odzyskać Wolność i dobrobyt, politycy obiecywali złote góry, zapomnieli dodać że na własnych podwórkach! Wracając do fiskusa i ZUS-u, ten kraj nigdy tak naprawdę nie potrafił pomóc obywatelowi, musimy dawać, a zachęcają nas nakładając coraz wyższe kary. Czy nie czujecie nad sobą bata!?

Najnowsze wpisy