Forum Forum inwestycyjneFundusze

co kupic najlepiej???

co kupic najlepiej???

aga123 / 83.10.213.* / 2007-08-18 21:30
witam mam ok 25000 zł i chce je zainwestowac w fundusze akcyjne, co najlepiej kupic i w jakim banku.Nie chce isc do banku i tam pytac bo wiem ze beda mnie przekonywac ze ich fundusz jest najlepszy. słyszałam ze najlepiej mozna zarobic na "młodych funduszach". prosze o konkretna rade
Wyświetlaj:
mario30 / 2007-08-19 19:09
"co kupić najlepiej???" - nikt tu na to pytanie nie da prostej odpowiedzi, bo jej nie ma:) Nie jest prawdziwe proste stwierdzenie, że f.akcji dają najlepiej zarobić, bo w okresie dekoniunktury większy zysk może dać f.obligacyjny i to na nim będzie można najlepiej zarobić. Czy zastanawiała się kiedyś Pani dlaczego/po co jest tyle rodzajów/typów funduszy? Skoro wiadomo, że "najlepiej" dają zarobić f.akcji, to po co są wszystkie inne? Ludzie są chyba idiotami, że prowadzą f.pieniężne, obligacyjne itp. i ładują tam swoje pieniądze, przecież mogłyby być tylko f. akcyjne i wszyscy mieliby maksymalne zyski, czyż nie?
Pozdrawiam!
TaS / 2007-08-19 10:31 / Tysiącznik na forum
tjaaa...

uwielbiam posty w stylu mam x kasy i chce max zysku...

mlode fundusze aby pokazać swoją atrakcyjność (pozorną) inwestują bardzo agresywnie, a to wiąże się z silnym ryzykiem w krótkim okresie (przykład - po raz tysieczny bph dyn spolek pod koniec 2006 roku)...

konkretna rada: nauczy sie o co chodzi w tej zabawie i jak zbduowac portfel by pomnażać oszczędności nie jadąc po bandzie...
aga123 / 83.10.251.* / 2007-08-19 12:57
nie rozumiem o co ci chodzi chyba logiczne ze chce max zysku, a ty inwestujesz tak zeby miec minimum zysku?????????????????????????
radziej / 2007-08-19 13:14 / Bywalec forum
agresywna jak fundusz akcyjny.... myśle że tas nie miał nic złego na myśli, ale oczywiście mozesz go potraktować karabinem jeszcze raz, mnie oczywiście też.
TaS / 2007-08-19 20:36 / Tysiącznik na forum
:D

wybacz Radziej - miałem coś bardzo zlego na mysli - ryzyko :D a nawet cos bardzo bardzo złego - ograniczanie ryzyka :D

Aga,

ja inwestuje tak by korelacja zysk/ryzyko była moim zdaniem rozsądna :)

gdybym chciał max zysku to po ostatnich spadkach chyba bym się nożem pociął w takim wypadku :)

pamiętaj poza zyskiem liczy się stopień ryzyka :) "czy wiesz co to takiego?" - zapytam niczym Kazik w Idolu :)
KoP / 2007-08-19 08:22 / Bywalec forum
'młode fundusze' często bardzo agresywnie lokują nasze pieniądze, windując niemiłosiernie ceny posiadanych akcji. Na mniejszych firmach to nie problem. Taka taktyka przynosi dobre efekty w czasie panującej hossy, ale w przypadku jakiejkolwiek korekty straty tych funduszy także są największe. Poza tym, co wiesz o zarządzających tymi funduszami, o ich kwalifikacjach i doświadczeniu. Powierzając im swoje pieniądze powinniśmy być pewni, że będą nimi dobrze gospodarować.
Poza tym, dywersyfikacja. To podstawa, nie ma ludzi akceptujących stratę, mimo, że nieraz piszą na forum o możliwości podjęcia mniejszego czy większego ryzyka. Gdy zaczną tracić oni najbardziej panikują.
cortez / 2007-08-19 03:22 / Bywalec forum
Myślę, że naj lepszym rowiązaniem byłoby inwestowanie przez SFI (mbank), wygodnie, prosto. Druga sprawa, że jak to piszesz na młodych, starych funduszach można też STRACIĆ i to dużo. Zobacz co się stało z oszczędnościami tych co inwestowali w akcyjne 2-3 miesiące temu. Moja rada: poczytaj jeszcze trochę, nie inwestuj jedynie w akcyjne, dywarsyfikacja to podstawa. POza tym nie napisałaś na jak długo planujesz inewstycję, jakie ryzyko jesteś w stanie zaakceptować, czyli ile "w razie" jesteś w stanie stracić. Wtedy dopiero można CI coś doradzać lub odradzać. Jeśli jednak upierasz się tylko i wyłacznie na akcyjnych to moje porpozycje do przeanalizowania to: aig akcji, unikorona akcji, lm, pzu miss, bph dyn spółek, bph europy wschodzącej, uniakcje nowa europa. Jednak te fudusze obarczone są bardzo dużym ryzykiem i radzę dwa, a nawet trzy razy pomyśleć zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Ewentualnie zamiast akcyjnych bezpiecznym rozwiązaniem są fundusze aktywnej alokacji np. uniona
mar_duk / 2007-08-19 01:22
Nie ma odpowiedzi na to pytanie ,kazdy chcialby wiedziec co bedzie najbardziej zwyzkowac
Musisz sobie zadac pytanie na jaka strate mozesz sobie pozwolic i na jaki okres czasu jest to inwestycja
Jezeli zaczynasz to polecam supermarket w mBanku ze wzledu na duzy wybor funduszy i brak prowizji
ags / 83.22.120.* / 2007-08-18 21:43
Pamiętaj, ze stracić też można. I to dużo
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy