co mam zrobić?

Beata_zar / 2009-01-28 18:11
kupiłam samochód z komisu.20 10.2008r W dokumentach dostałam ubezpieczenie samochodu , które obowiązywało tylko miesiąc od 6.10.2008r do 5.11.2008r. z TU Warta Samochód zarejestrowałam 31.10.2008 i nową umowę zawarłam 3.11.2008r w Mbanku. Wczoraj to jest 27.01.09 dostałam zawiadomienie do zgłoszenia się do PZU do uregulowania ubezpieczenia , ponieważ mój samochód był ubezpieczony w Pzu o czym ja nic nie wiedziałam. Byłam dzisiaj w PZU i pani twierdzi że skoro nie rozwiązałam umowy to muszę zapłacić całą składkę.Ale jak mogłam rozwiązać skoro nic o tym nie wiedziałam. Proszę o pomoc. Mam teraz dwa ubezpieczenia za które muszę zapłacic.
Wyświetlaj:
Marcin G / 62.61.35.* / 2009-01-29 22:14
Chyba czas się skrzyknąć i podać nasze państwo za takie ustawy conajmniej do Trybunału Konstytucyjnego. Po pierwsze, zmuszani jesteśmy, a praktycznie zawiera się mocą ustawy umowe za nas, bez naszej akceptacji, wiedzy, a co najważniejsze bez znajomości warunków umowy, którą mamy zawrzeć, jesteśmy pozbawieni możliwości skutecznego rozwiązania/niezawierania umowy niekorzystnej dla nas, jesteśmy zmuszani do podwójnego opłacania - z mocy ustawy - ubezpieczenia, mimo że drugi ubezpieczyciel nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności, mało tego bezwzględnie egzekwiuje opłaty - bo ustawa tak mówi - jesteśmy zmuszeni do wyszukiwania egzotycznych zakładów ubezpieczeniowych, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia a z którymi musimy rozwiązać umowę. Chyba dość na jedną ustawe. Proponuje połączyć siły, zrobić zrzute i wynająć dobrą kancelarie prawną, nagłośnić sprawe w mediach i rozpocząć walke z systemem, nawet oddając sprawe do Trybunału w Hadze. OC jest potrzebne i trzeba je zawierać, ale nie może być przymusu, który następuje pomimo wykonania tego obowiązku i obywatel ponosi z tego tytułu niepotrzebne i zbędne koszty.
Lech3 / 2009-01-29 10:34 / Bywalec forum
Proponuję napisać pismo do PZU z prośbą o rozwiązanie polisy , motywując to tym , że nie otrzymałaś żadnych danych o tym ubezpieczeniu .
Do prośby załącz polisę z Warty , z którą nabyłaś pojazd , oraz nową polisę , którą zawarłaś już po zakupie polisy .
Jeżeli dyrektor inspektoratu okaże "ludzką" twarz , w takim przypadku polisę może Ci rozwiązać . Ale to tylko jego dobra wola , w przeciwnym wypadku sąd :)
Beata_zar / 2009-01-29 16:33
dzięki, myślałam że bez problemu wyjdę z tego ale widzę że to nie takie proste
Lech3 / 2009-01-30 18:38 / Bywalec forum
Jeśli zastosujesz się do moich wskazówek :) , powinno zadziałać :)
Jeśli nie :( , w sądzie bankowo wygrasz , no ale to niestety zamieszanie :(
ssss / 89.77.160.* / 2009-01-28 19:48
no niestety to jest wlasnie tzzw podwojne OC, wydaje mi sie ze musisz to zaplacic i zaden sad Ci nie pomoze. dobra rada na przyszlosc ja ubezpieczylem samochod u lidki 3 lata temu, jestem tam caly czas i raczej nie zmienie tego TU. przynajmniej nie narazam sie na takie pulapki.
Beata_zar / 2009-01-28 20:31
dzięki za radę ale humoru mi nie poprawiłeś

Najnowsze wpisy