Forum Forum prawneCywilne

Co może zrobić babcia

Co może zrobić babcia

joaska / 2008-03-26 17:59
Najmłodsza córka dostała całe gospodarstwo wraz z domem jednorodzinnym,aby dziadkowie dostali emeryturę.Nigdy nie opiekowali się nimi.Po śmierci dziadka w 2007r. w tym roku podała swoje dzieci o alimenty ponieważ brakuje Jej pieniędzy na wszystko.Babcia ma 80 lat inie porusza się samodzielnie, ma osobne CO.Wszystkie dziecina sprawie w sądzie nie zgodziły sie na płacenie alimentów.Czy córka, która dostała wszystko też ma prawo nie płacić alimentów za to co dostała od rodziców
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-27 10:39 / Bywalec forum
napisz to jeszcze raz bo nic nie rozumiem z tego stanu faktycznego babcia, dzieci, rodzice nie wiadomo kto jest kto i napisz to w jakiej jednolitej formie osobowej bo trudno to zrozumiec.
joaska / 2008-03-27 16:32
Moja babcia ma pięcioro dzieci trzy córki i dwóch synów ,jedna córka opiekuje się rodzicami od 1992r.Kiedy zmarł dziadek to zaczęły się kłopoty. Córka która opiekowała się rodzicami nadal opiekuje się matką.Wszystko było w porządku do póki babcia nie złożyła sprawy do sądu o alimenty od czworga dzieci które nie pomagały w niczym i nigdy się nią nie opiekowały.Druga córka dostała od rodziców gospodarstwo wraz z budynkiem jednorodzinnym aby jej rodzice(czyli moja babcia i nie żyjący już dziadek) mogli dostać emerytury oczywiście równie dobrze mogli zdać to na skarb państwa ale uczynili inaczej.Córka która dostała to gospodarstwo z budynkiem jednorodzinnym mieszkała i mieszka w nim wraz ze swoją matką,ale nigdy nie sprawowała nad matką i nie żyjącym już ojcem żadnej opieki.Tu jeszcze dodam że za życia ojca często się z nimi sądziła .Teraz twierdzi że nie miała obowiązku opieki nad rodzicami i twierdzi że alimentów też nie musi płacić.
Moje pytanie:Czy ta córka co dostała ten spadek od rodziców ma prawo nie płacić alimentów.

Myślę że teraz dobrze i w miarę zrozumiale napisałam.
Dziękuję i pozdrawiam.

Najnowsze wpisy