Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co myslicie o CapitalOne?

Co myslicie o CapitalOne?

skomentuj
Conradd / 2008-05-26 19:20
Czy ktoś o tym funduszu słyszał. Piszcie co wiecie.
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-05-27 13:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale o co chodzi?
O to? http://www.capitalone.pl/
A może o to? http://www.capitalone.com/
A może o coś innego? Bo żadne z tych dwóch nie jest funduszem.
Conradd / 2008-05-27 18:53
``Capital One Advisers, firma doradcza specjalizująca się w transakcjach kapitałowych oraz pozyskiwaniu finansowania właścicielskiego i dłużnego, planuje w najbliższym czasie uruchomić specjalny Fundusz PRE-IPO, Capital One Equity, który ukierunkowany będzie na inwestowanie w najbardziej obiecujące i interesujące spółki, prowadzące swoją działalność na terenie Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Większość inwestycji dokonywana będzie w podmioty niepubliczne, jednakże dopuszcza się możliwość wyboru przedsiębiorstw już obecnych na rynkach kapitałowych.

Bazując na wiedzy, ekspertyzie i doświadczeniu najlepszych specjalistów Capital One Advisers, Inwestorzy otrzymają bezpośredni dostęp do najbardziej atrakcyjnych ofert spółek przygotowywanych do wprowadzenia na NewConnect. Rolą doradcy będzie przeprowadzenie szczegółowej analizy przedinwestycyjnej, a następnie podjęcie decyzji o zaangażowaniu w dany podmiot i jego zarządzanie.

Fundusz będzie miał formę spółki akcyjnej, notowanej na rynku NewConnect (w miarę rozwoju projektu planowane jest przejście na rynek podstawowy GPW).``
miki3d / 2008-05-29 12:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety nic nie wiemy na ten temat. Ale chętnie się dowiemy, jak tylko będziesz miał jakieś dalsze informacje. Ale to co cytowałeś mówi, że nie będzie to klasyczny fundusz inwestycyjny, a spółka, notowana na giełdzie inwestująca w inne przedsiębiorstwa.
Conradd / 2008-05-29 21:15
Dla zainteresowanych podaje link:
http://www.capitalone.pl/uploads/files/CapitalOneEquityPrezentacja.pdf
miki3d / 2008-05-30 15:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki za linka! Pomysł ciekawy, zwłaszcza dla ludzi gotowych zainwestować bardziej agresywnie niż fundusze miś. Tylko, że dalej nie wiadomo, jakimi kwotami można będzie wchodzić w ten interes i jak będzie wyglądała dystrybucja.
Conradd / 2008-05-30 18:18
Myśle że w czerwcu dowiemy sie wiecej.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy