Forum Forum finansoweKonta

Co myslicie o koncie dbNET w Deutsche Bank

Co myslicie o koncie dbNET w Deutsche Bank

Yarcio / 93.122.70.* / 2009-08-24 14:22
Zastanawiam się nad zmiana konta i banku oczywiście, najbardziej interesuje mnie wypłacanie gotówki w różnych bankomatach, a w szczególności bankomatach innych banków, transakcje bezgotówkowe oraz przelewy internetowe. Wyszukałem sobie dbNET. Czy ktoś miał juz styczność z tym bankiem i ma jakieś doświadczenie ?
Wyświetlaj:
dobrapolisa / 87.99.111.* / 2016-12-14 18:54
Uwaga na konto firmowe. Przy składaniu wniosku przez internet jest informacja że następny krok to telefon od kuriera który umówi się na dostarczenie umowy proszą o przygotowanie ksero dowodu osobistego. Jednak procedura jest inna.
Dzwonią z info lini przeprowadzają dokładny wywiad w sprawie profilu działalności firmy a na koniec zażyczyli sobie przygotować ksero książki przychodów i rozchodów. Zaznaczam że nie starałem sie o limit kredytowy więc nie rozumiem po co im to. Domyślam się że chca odrazu przygotować ofertę kredytową ale ja nie lubie jak mi się coś wciska na siłe.
Ż / 101.98.83.* / 2016-08-21 13:15
Zgadzam się z jednym z komentarzy. Gdy otworzyłem parę lat temu konto (chyba to było jakoś 2010 lub 2011) to wszystko było super w porównaniu z innymi bankami. I tak było przez jakiś czas. Potem zaczęły się dodatkowe opłaty, zmniejszanie oprocentowania i jakieś inne kombinacje. A największym oszustwem ostatnio jest niby darmowa wypłata pieniędzy ze wszystkich bankomatów na świecie. W tym roku zauważyłem, że banki zagraniczne z których bankomatów pobierałem pieniądze bez problemu wcześniej pobierają dodatkowe opłaty teraz a DB mi wciska, że jak właściciel bankomatu ma dodatkowe opłaty to nic nie mogą zrobić (a wczesniej mogli?). Więc dlaczego reklamują darmowe wypłaty skoro ich nie ma. Poza tym na swoich przelicznikach walutowym sobie tak wszystko odbijają, że wychodzi do zapłaty więcej niż w bankach, które pobierają prowizje. Czas niedługo się przenosić...
LukasD / 95.49.85.* / 2016-03-19 10:52
Bank beznadziejny nie warto zakładać u nich konta.
Lokaty i konto z prawie zerowym oprocentowaniem. Naciągają na różne opcje jak polisy, żeby tylko nabić sobie prowizję, a nawet regulaminu nie znają. Okłamują Klienta dla własnego zysku. Unikajcie szczególnie oddziału LEGIONOWO. Lalunie bez kompetencji.
Waldemar Słomski / 77.253.16.* / 2015-07-20 23:34
Mam dbNet kilka już lat. Na początku wszystko było bezpłatnie. Niestety wraz z upływem czasu warunki się pogarszają: wprowadzono opłatę za kartę kodów 20 zł, kilka razy zmniejszono oprocentowanie, ostatnio zmieniły się warunki opłaty za kartę viza, gdy założyłem konto w walucie euro, to nikt mnie nie poinformował, że się płaci 5 euro miesięcznie, gdy chciałem wpłacić kilka euro, to się okazało, że nie w każdej placówce można. Na dzień dzisiejszy zdecydowanie odradzam konto w Deutsche Banku.
Mikomaus / 77.252.233.* / 2015-07-30 08:15
Zgadzam się w pełni z przedmówcą. Konto w DB mam od 5 lat i jest tylko gorzej. NP: Podniesiono od czerwca limit płatności kartą Visa (aby uzyskać rabat na opłatę za obsługę karty) z 200 zł do 700 zł (o 350%!!!- prowizja od transakcji dla banku), a opłatę zwiększono z 5 do 10 zł - o 100% - Bank tylko łupi klientów na kase!!! zastanawiam się nad rezygnacją z DB, karty już nie mam! Są inne banki, mniej pazerne i wcale gorsze!
magsu / 31.61.138.* / 2015-05-22 08:56
Do założenia konta firmowego w DB skłoniła mnie atrakcyjna oferta. Niestety, działanie serwisu internetowego jest skandaliczne - do dokonywania wpłat do ZUS-u czy Urzędu Skarbowego służą osobne formularze, które regularnie się zacinają. W serwisie Obsługi Klienta, usłyszałam, że formularz działa poprawnie tylko w przeglądarce Internet Explorer (!) a na Mac-u to już w ogóle nie będzie działało. Pani, z którą rozmawiałam wspomniała między wierszami, że nie pierwszy klient dzwoni w tej sprawie. Co do obsługi klienta - w moim mieście już na etapie zakładania konta musiałam trzy razy pojawiać się w placówce gdyż zarówno w okresie przed, jak i po świętach wielkanocnych za każdym razem brakowało tej jednej, jedynej pani, która zajmuje się zakładaniem kont firmowych.

Atrakcyjne warunki proponowane przez DB przypłaca się więc później zbędnymi nerwami, korzystaniem z archaicznego serwisu internetowego i nieprofesjonalną obsługą. Niestety, odradzam.
Marcin881 / 89.78.33.* / 2015-05-07 10:53
Zdecydowanie odradzam to konto!

To, że jego otwarcie trwa 14 dni, zamiast 30 minut jak w innych bankach, to pikuś.

Najlepsze jest to, ze Deutsche Bank ma super tajną tabelę z kodami PKD. Jeśli Twoja działalność jest na tej liście, to nie otworzysz u nich konta.

Oczywiście żaden pracownik nie poda Ci jakie kody znajdują się na tej liście, bo to tajemnica. Powinieneś więc złożyć wniosek i modlić się o to, żeby Twojego PKD nie było na liście, bo inaczej po 14 dniach dostaniesz decyzję odmowną.

Paranoja!
Aeon / 89.250.202.* / 2015-08-20 15:02
Byłem w oddziale założyć konto, ale uprzejma pani poinformowała mnie, że trwa to 4 godzin. Zaproponowała złożyć wniosek drogą elektroniczną, tak też uczyniłem. Czekałem 18 dni, po czym usłyszałem, że nie mogą podpisać ze mną umowy, ponieważ w nazwie firmy mam niedozwolony znak. Zaproponowali podpisanie umowy jak zmienię nazwę firmy. Ot taki bank, który przoduje w rankingach. :)
mario140 / 194.153.119.* / 2015-04-02 07:26
Da tych co się interesują tym kontem mam wiadomość. Bank zmienia cenniki od czerwca 2015.
Żeby karta była za free trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe za min. 700 zł, a jak nie to 10 zł.
teomnich / 2015-03-26 20:44
czekalem na otwarcie konta ponad dwa tygodnie i dostalem odmowe
niegdy nie bylem zadluzony i jestem pozytwny w BIK
a taka tresc dostalem
Dziękujemy za wypełnienie wniosku o otwarcie internetowego konta dbNET w Deutsche Bank Polska S.A. oraz dostępu do Funduszy Inwestycyjnych. Z przykrością informujemy jednak, iż Pani/a wniosek został odrzucony*. Tym samym konto nie zostanie uruchomione.
Dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszego Banku.

Z poważaniem,
Madaart / 77.65.85.* / 2015-01-18 14:07
Mnie się nawet nie udało otworzyć (na szczęście) konta firmowego w tym banku ;)
Kompletowanie dokumentów trwa już ponad dwa tygodnie i też tak długo nie kontaktuje się ze mną kurier ;)
Trudno... konto firmowe już założone w innym banku i szczerze mówiąc nawet opłatę za prowadzenie jestem w stanie uiścić, ale obsługę mam natychmiastową, do niczego się przyczepić...
Strach pomyśleć co by było w db skoro nawet skompletowanie dokumentów do samego założenia konta przez internet trwa już tyle czasu ;)
LMSDesign / 89.77.228.* / 2015-01-26 14:22
Absolutnie się zgadzam, nie warto, dwa tygodnie kuriera nie ma z umową.... i całe szczęście :)Konto założyłam w między czasie w Mbanku w 20 minut było już aktywne !!!. Są tam zresztą fajne bonusy, gorąco polecam, na wstępie powiedziałam w Mbanku że chce konto firmowe od ręki... i nie było żadnych ale to żadnych problemów, a bankowość internetowa trafiona w dziesiątkę, intuicyjna
gsk / 83.10.40.* / 2014-10-16 11:26
Znów deutsche bank OKRADŁ mnie na 5 zł. Znów tajniacko wprowadzili zmiany w tabeli prowizji i opłat o czym dowiadujesz się człowieku w momencie jak ci z konta kasię skubną. Stary numer tego banku, wprowadzić zmiany i złupić klientów na te dziadowskie parę groszy nim ci się w tych zmianach połapią.
pavelcio@yahoo.pl / 2014-11-12 08:50
Rozumiem, że masz przynajmniej 2 rachunki, tak? Bo pierwszy rachunek jest darmowy, ale jak już masz rachunek oszczędnościowy to płacisz 5 zł? Tak przynajmniej jest w cenniku.
H Szatkowski / 2014-10-16 11:38
Oczywiście tajniacko. Każdy bank o zmianach tabel opłat i prowizji informuje na swojej WWW z wyprzedzeniem. Informuje też drogą elektroniczną- mailową, o ile klient nie odznaczył braku zgody na tę formę komunikacji.

Co więcej niemal w każdym banku przy obsłudze konta on -line jest też wewnętrzna 'poczta', która komunikat taki spływa i jest widoczny dla logującego się klienta.
Kris136 / 83.24.37.* / 2014-08-16 21:58
SZCZERZE ODRADZAM.
Przeszedłem do tego banku skuszony obietnicą darmowego konta. W ostatnim miesiącu zmiana w tabeli opłat. Konto walutowe nie jest już darmowe a opłata za kartę podniesiona z 0 zł na 5 zł. DB podcina gałąż na której siedzi.
BylyKlient / 89.78.161.* / 2014-10-04 00:59
Podpisuje sie nogami i rekami, procz oplat za karte, których w ogole mialo nie byc, sa tez problemy z przelewmi oraz czasem ich realizacji. Jednym zdanie kwintując owe konto i caly bank zostal stworzony chyba z mysla tylko i wylaczbnie o emerytach i rencistach oraz ludzi, którym kompletnie nie zalezy na czasie.
ivo292 / 77.253.29.* / 2014-08-14 09:26
zalozylem konto w lipcu 0zl za przelewy w sierpniu zmiana 0,5 zl za przelew ale moge pojsc do oddzialu podpisac aneks zaplacic 40 zl i bedzie 0 zl za przelewy Przelew zlozony po 15 wychodzi nastepnego dnia brak informacji o tym fakcie i wiele innych ciekawostek o ktorych nie chce mi sie pisac .Podsumowujac odradzam na dniach zmieniam bank
Fendd / 79.175.193.* / 2014-08-05 16:01
Niby fajne, ale jak zwykle Banki w ciągu kilku lat od otworzenia konta zmieniają zasady i przykładowo niepłatne dotąd sprawdzanie salda w bankomacie teraz jest płatne 5 zł. Mi tak sciągnęło 50 zł w od poczatku roku do końa lipca o CZYM NIE MIAŁAM ZIELONEGO POJĘCiA, bo jak twierdzi bank nie jest to standardowa operacja, więc pobierają za nią prowizję. Czekam, za co znowu zapłace, bo Bank zmieni sobie zasady.
H Szatkowski / 2014-08-05 20:15
Żaden bank nie gwarantuje niezmienności tabeli opłat i prowizji.
Andrzej Socha / 212.106.29.* / 2014-05-18 18:26
Zgodnie z podpisaną umową dokonanie jednorazowej operacji kartą debetową zwalnia z uiszczenia opłaty w wysokości 5 zł. Przez kilka miesięcy nie korzystałem z usług banku gdyż moja karta została zablokowana. Jakież było moje zdumienie po zalogowaniu się na stronę Deutsche Bank. Mam kilkadziesiąt złotych na minusie bo nie korzystałem z karty debetowej. Zadzwoniłem na infolinię i łaskawy pan z infolinii wytłumaczył mi, że karta została zablokowana tymczasowo dlatego naliczana jest od niej opłata. Gdyby była zablokowana na stałe opłat by nie pobierali. Moim zdaniem jest to typowe oszustwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8. Ale kogo oskarżyć, zawiadomić organy ścigania o przekrętach Deutsche Bank ? Odradzam korzystania z usług tego banku !
Andrzej Socha / 212.106.29.* / 2014-05-18 17:56
Uwaga na tych krętaczy! Bezpodstawnie wyłudzają opłaty, nie stosują się do prawa bankowego i wypocin w swoim regulaminie. Nie polecam, stanowczo odradzam! To dziki bank!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: