Forum Forum dla firmKadry

Co piąty pracownik zmienił pracę

Co piąty pracownik zmienił pracę

Money.pl / 2008-07-29 13:50
Komentarze do wiadomości: Co piąty pracownik zmienił pracę.
Wyświetlaj:
Kynikos / 195.26.77.* / 2008-10-06 11:52
czyżby zawiało cywilizacją? jak świat światem pracuje się dla pieniędzy, nie potrzeba pieniędzy to po co pracować? dla idei? xD to dobrze że ludzie zmieniają pracę bo płynny rynek pracy to małe bezrobicie
lciesiel / 2008-07-29 13:50 / Bywalec forum
To dość ciekawe, bo niedawno słyszałem ( wyniki jakiś badań ), że pieniądze są najsłabszym motywatorem.
Aleksandravip / 213.134.28.* / 2008-07-29 14:10
pieniądze są ważne - bardzo ważne i bez nich nie da się żyć w godny sposób . Oczywiście nie dajmy się zwariować- nie są najważniejsze ... jednak są bardzo często powodem zmiany pracy ..i w tym złego nic nie ma.
Jednak nie powinniśmy przy ewentualnej możliwości zmiany pracy pomijać jednego istotnego elementu . Godność , honor i zasady . Wiem, wiem , wiem ... łatwo się mówi , ale pamiętajmy ,że można wszystko, ale najwłaściwiej działać tak ,żeby siebie nie sprzedać- bo wtedy to te pieniądze są nic nie warte...................................................
Pilsener / 2008-07-29 15:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trudno mysleć o godności, gdy zarabiasz 1500 brutto, a honor i zasady to nie w polsce. Tutaj ludzie najczęściej nie mają żadnych zasad ani honoru. Ostatnio za 6 lat nienagannej pracy zaproponowano mi 1200 brutto - nie winię za to pracodawcę, tylko polskę, bo to polska odpowiada jako kraj za to, że jej obywatele żyją w ubóstwie. Zresztą czego można oczekiwać od ludzi, których ciągle oszukuje, poniża i okrada ich własny kraj?
xD / 89.200.165.* / 2008-08-05 23:00
1200 brutto człowieku gdzie ty pracujes? Ja się uczę i licze na zarobek na poziome od 2000 w góre ;D oczywiście netto Ja jestem uparty i będe się tak długo uczył i wyciskał z siebie aż dostane posade i zarobek powyzej 10.000 ;D oczywiscie nie jestem na tyle durny by wiezyc ze to osiagne po 3 latach pracy ;)niech bedzie i 20 lat ale myśl ze zarabiam np. 10x wiecej niz zwykły kowalski była by miła :)
młoda emerytka / 87.105.145.* / 2008-08-03 23:00
Zgadzam się z tym,że pracodawca jak nie musi to płaci najniższą stawkę jaką musi i próby jakiekolwiek o podwyżkę komentował, że zatrudniłam się za taką kwotę i mam pracować. Tylko, że miałam być pomocą biurową a nie projektantem, ofertowcem itp. Wobec tego najlepiej zrobiłam przechodząc na wcześniejszą emeryturę. Mam dwa razy więcej na rękę. I to się liczy. Jeżeli mówi się, że Pięćdziesięciolatki zbyt łatwo odchodzą na emeryturę to jest wina pracodawcy, którzy nie szanują doświadczonych kobiet. W moim przypadku - przez dwa lata ani jednego dnia nie byłam na zwolnieniu lekarskim. Jestem zdrową, energiczną i wykształconą (Politechnika Wrocławska-Wydział Elektryczny) 55-latka. I na prawdę miałam problemy w nalezieniu prac w zbliżonym do wykształcenia. Więc takie mówienie o tym, ze nie ma chętnych do pracy to nie prawda. Obecnie jestem emerytką. A wolałabym pracować. Tylko, że w Polsce są złe relacje i przepisy i morale.
Mr.Smith / 81.145.156.* / 2008-07-29 15:26
Sugeruje przestac "gadac" na Polske. To dobry, piekny kraj. Jako Polak powinienes w niego wierzyc, a winy bardziej poszukac u siebie (moze nie masz studiow, a moze się jąkasz jak się wypowiadasz - nie chce cie obrazić) - i jak 6 lat można pracować za takie kwoty widać czyja to wina.

W stanach jedna wypowiedz jest znana od dawna:

NIE PYTAJ CO KRAJ MOZE ZROBIC DLA CIEBIE TYLKO TY DLA KRAJU

I Polscy wreszcie zacznijmy doceniac to co mamy !
ghfsd / 83.22.201.* / 2008-08-01 20:16
To nie Polska jest tu winna tylko to, ze jest sterowana przez debili, tobie podobnych, ktorzy niczego inne go nie widza poza potrzebami wlasnego niepodtartego tylka....
Arek Maczuga / 217.37.213.* / 2008-07-31 17:15
jestes bezdennym imbecylem
adam222 / 77.88.184.* / 2008-07-29 18:31
Co za debil. Złodziej złodzieja okrada. Złodzieje w rządzie, złodzieje w Sejmie. Taki jest obraz dzisiejszej Polski. A on chciałby coś zrobić dla kraju? Niech się powiesi. Przynajmniej ZUS nie będzie musiał płacić mu emerytury i dostaną ją mundurowi albo inni uprzywilejowani.
VideCor / 83.29.158.* / 2008-07-29 16:01
JEDEN WIELKI FARMAZON. DROGI AUTORZE ZMIEŃ "MR.SMITH" NA "MR.FARMAZON"
mgr.inż_za_1700brutto / 212.191.87.* / 2008-07-29 19:08
Jedno jest pewne nie zmieni sie wiele w najniższych pensjach dopóki ZUS będzie okradał ludzi. Im mniejsza pensja tym składka ZUS jest bardziej dotkliwa bo jest obliczana względem średniej krajowej. Jeśli ktoś zarabia znacznie więcej niż średnia krajowa to ZUS nie jest dla niego kłopotem. Ale jeśli zarabia sie znacznie poniżej średniej krajowej to jest tragedia!!.
Gdyby jakiś mądry polityk pomyślał i składka ZUS liczona by była od pensji pracownika to najmniej zarabiający mieli by znacznie lepiej !! a bogatsi by tylko nieznacznie zbiednieli. Jak zamiast 1200zł netto zarobi sie 1500zł to już spora różnica. A jeśli zamiast 3300zł zarobi sie 3000zł to nie jest tak tragicznie. Na pewno rodzina nie będzie głodować.

W skali kraju dochody ZUS-u pewnie sie nie zmienia a prawdopodobnie wzrosną. Bo polska to kraj bogatych ludzi skoro średnia krajowa to prawie 3tys:P
Amelia36 / 83.18.231.* / 2008-07-30 09:04
Panie mgr inż. składka ZUS jest liczona od pensji pracownika a nie od średniej krajowej. Od średniej krajowej ZUS liczony jest tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jakieś fałszywe informacje Pan posiada.
WKURZONY / 91.94.196.* / 2008-08-02 22:19
Pracowałem jako przedstawicel handlowy 4 lata temu. Oczywiscie "świadczyłem usługi " pewnej znanej firmie . Własna działalność.....WIELKA ŚCIEMA. Teraz ponoszę za to karę. MAM WŁASNY BIZNES ZAŁOŻONY NA KREDYT. PRACUJĘ PO 15H DZIENNIE I PŁACĘ WIĘKSZY ZUS. To jest chore, Ponieważ nowa ustawa, o preferencyjnym zusie, dotyczy tyko nowo założonych mikrofirm.
KTO zadecydował o TYM? Jaka mam być przerwa między zakładanymi działalnosciami i wyliczył sobie 5 lat? Na jakiej podstawie?
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-07-30 13:34
Tak a osób prowadzacych działalność gospodarczą na własny rachunek i ryzyko jest w Polsce już 2 miliony i większość z nich niemoże wyjść zbiedy mimo pracy po 14 godzin dziennie, bo ich obciążenia w proporcji do dochodów są najwyższe gdyż ZUS ponad 770zł co miesiąc trzeba zapłacic nawet wtedy, gdy dochodu nie ma bo jest strata. Tymczasem niby rolnik a własciwie obszarnik posiadający 1000 ha gruntu i zatrudniajacy w tym gospodarstwie 10 pracowników płaci na kwartał składek do KRUS 300zł. A dochód z jednego ha przeliczeniowego urzytków rolnych to około 2000zł rocznie czyli już 50Ha daje 100 000PLN dochodu rocznie. Pozatym "rolnik może dorabiać usługami transportowymi, mieć sklep i warsztat naprawy maszyn rolniczych i nie tylko moze wynajmowac pokoje to wtedy zapłaci za prowadzenie działaności gospodarczej nie rolniczej kolejne 300 złotych na kwartał. czyli razem 600zł na 3 miesiące a sklepikarz w tym czasie zapłacić musi 3x 770 zł i to jest złodziejstwo w glorii niesprawiedliwego prawa. Bo Rolnicze emerytury w 93 % wypłącanesa z podatków zabieranych osobom pracującycm poza rolnictwem między innymi tym 2 milionom mikroprzedsiębiorców z których 40% ledwo wąże koniec z końcem
lciesiel / 2008-08-18 09:01 / Bywalec forum
Dodaj jeszcze niższy VAT na niektóre produkty oraz kuriozalną sytuację, że w przypadku nabycia płodów rolnych od takiego rolnika - zobowiązanym do wystawienia faktury jest... nabywca.
nierolna / 87.105.145.* / 2008-08-03 23:15
To prawda. Mój mąż prowadzi firmę i co miesiąc płaci ok. 800 zł na ZUS. Natomiast kolega męża, który ma nie całe 2 hektary ( gdzieś w innej części Polski - ok. 350 km od miejsca wykonywania działalności i nic nie robi na roli) , i prowadzi taką samą działalność jak mój mąż, płaci około 230 zł na kwartał. Czyli 10 razy mniej. To jest wielka niesprawiedliwość - chyba tylko w POLSCE. I Pawlak o tym dobrze wie, i nadal broni tych "oszustów" w KRUSIE. Nie jestem za likwidacją KRUSU. Tylko niech zwykły rolnik płaci te składki. A każdy, nawet rolnik jak dodatkowo wykonuje działalność gospodarczą to niech płaci ZUS taki jak każdy prowadzący działalność. Może wówczas w tym czasie nie płacić KRUS,u.
realista / 87.205.251.* / 2008-08-03 19:55
Wychowałem się na wsi i muszę się wypowiedzieć. Zgadzam się że składki rolnicze powinny być uzależnione od areału, gdyż absurdem jest stan gdy ktoś kto ma 100 ha płaci tyle samo co ten z 5-cioma ha. Równocześnie mitem jest dochód z hektara przeliczeniowego na poziomie 2000zł, który wprowadza zamęt podobie jak średnia płaca bo niby kto zarabia 3tys?? Wszyscy wymawiają rolnikom dopłaty, które w ostatnich latach padły łupem producentów i pośredników środków do produkcji, nie wspominając o paliwie. Osobiście uważam, że wysokość dopłat też powinna być uzależniona od powierzchni gospodarstwa (odwrotnie proporcjonalna), gdyż rolnik co ma dużo hektarów jest w tej komfortowej sytuacji, że korzysta z efektu skali produkcji, dla małego rolnika dopłaty to być albo nie być.
Mało kto natomiast zwraca uwagę, że z rolnictwa bezpośrednio i pośrednio utrzymuję się tak naprawdę lwia część społeczeństwa. Rolnictwo to nie tylko ten rolnik co uprawia rolę, to także produkcja środków do produkcji, przetwórstwo, armia pośredników, to również urzędnik w ARiMR oraz weterynarz co od wizyty inkasuje 150 zł. Pragnę zwrócić uwagę również na fakt, że produkcja rolna to najbardziej nieprzewidywalna z działalności, gdyż pod gołym niebem.

Sorry że troszkę nie w temacie. Pozdrawiam
zfhhfh / 83.22.201.* / 2008-08-01 20:23
Ciekaw jestem z kad ludzie biora takie bzdurne dane.
Proponuje Ci rzuc wszystkim i kup sobie ziemie a wtedy nawet w totka nie bedziesz musial grac. Bedziesz sobie spal a w polu ci samo bedzie roslo. Bedziesz mial tez mozliwosc zweryfikowania tych wyssanych z palca sumek i szybkiej plajty na drogich srodkach do produkcji rolnej i niskich cenach produktow rolnych.
pochodząca ze wsi / 87.105.145.* / 2008-08-03 23:22
To nie są bzdurne dane , a kupować ziemi nie potrzeba. Wystarczy, że ma się w rodzinie rolnika i te 2 ha - przepisze (tak proForma- dla "picu"). Znam to , bo w moim otoczeniu są takie osoby i śmieją się w nos takim jak ja, która uczciwie pracuję a nie robię kantów z przepisaniem kawałka ziemi dla siebie!.

Najnowsze wpisy