Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co powiecie o tym funduszu?

Co powiecie o tym funduszu?

stingeros / 2011-02-11 14:00
Witam.
Chciałbym zacząć swoją przygodę z funduszami. Od dłuższego czasu czytam, analizuję i im więcej tym mniej jestem zdecydowany.
Mam jakieś 3 tys na start. Resztę (30k) trzymam na lokacie i po jej zakończeniu część (max 10k) również z tych pieniędzy chciałbym wrzucić w fundusze. Wydaje mi się że taki podział na początek byłby odpowiedni. Jednak to dopiero za jakieś 3-4miesiące. Póki co chcialbym coś zrobić z tymi 3 tysiącami.

Myślałem najpierw o funduszach obligacji ponieważ nie należę do osób, które z łatwością podejmują ryzyko (szczegolnie jeśli chodzi o pieniądze) jednak stopy procentowe są na bardzo niskim poziomie i obawiam się że pójdą w górę przez co ewentualny zysk będzie niewielki a poza tym można nawet stracić. (myślalem początkowo o arce)

Myślałem o jakiś hybrydach ale doszedłem do wniosku, że lepiej chyba samemu podzielić sobie środki na różne fundusze niż pakowac się w coś takiego.

Fundusze akcji? Duża zmienność a poza tym kompletnie się w tym temacie nie orientuję. Wybrałem "BPH Globalny Żywności i Surowców" oraz "PKO Subfundusz Surowców Globalny" jednak chciałbym się zapytać Was jako osób, które "w tym siedzą" i znają się na rzeczy czy to dobra inwestycja?

A może moglibyście polecić coś zupelnie innego?
Wyświetlaj:
piotrekkk05 / 2011-02-20 21:01
Odradzam inwestowanie teraz w surowce. Jeżeli nie należysz do osób które z łatwością podejmują ryzyko to polecam "ING (L) Globalny Długu Korporacyjnego". Fundusz jest dość bezpieczny. Sam w nim trzymam część oszczędności i traktuję ten fundusz jako obligacyjny. Ja mam dużą łatwość w podejmowaniu ryzyka i ok. 30% moich oszczędności chciałem zainwestować bezpiecznie, z tym że wszystkie fundusze obligacyjne i rynku pieniężnego mnie nie satysfakcjonowały więc wybrałem ten. Dostępny jest w mbanku http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/sfi/fi.html?IGDK miłej lektury i pozdrawiam
robertkajzer / 2011-03-24 11:33 / Bywalec forum
Problem w tym, ze nie mozna doradzic kup fundusz Xi Y. Prawdziwe pieniadze zarabia sie nie na strategii kup i trzymaj, ale na aktywnym zarzadzaniu portfelem inwestycyjnym.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
spec41 / 81.219.142.* / 2011-02-13 10:27
polecam Panu Platformę BESTfunds.pl - fundusze inwestycyjne przez Internet bez opłat i prowizji
stingeros / 2011-02-13 18:35
Akurat jeśli chodzi o platformę to wolę mBank - blisko konta, szybko i również bez prowizji i opłat.
marcinkowalski / 188.33.62.* / 2011-02-11 23:09
Dla fazy cyklu koniunkturalnego w której obecnie jesteśmy nie jest charakterystyczny wzrost surowców.

Pozdrawiam,
Marcin Kowalski
KrainaFinansow.pl
inny. / 77.255.49.* / 2011-02-14 09:04

Dla fazy cyklu koniunkturalnego w której obecnie jesteśmy nie jest charakterystyczny
wzrost surowców


Taa, a najlepiej o tym mówi ten wykres:
http://stooq.com/q/?s=cr.f&d=20110211&c=1y&t=c&a=ln&b=1
stingeros / 2011-02-12 09:48
To co wg Ciebie zasługuje na uwagę?
max1224 / 2011-02-11 22:49 / Tysiącznik na forum
a dlaczego wszystko w surowce? a inne sektory, a może dywersyfikacja geograficzna? a może jakieś fundusze zagraniczne? no a czas inwestycji ? a strategia ? a ile jesteś gotów ewentualnie zaryzykować strat (podczas spadków)?
stingeros / 2011-02-12 09:57
Tak jak powiedziałem na start mam dopiero 3k więc nie ma chyba sensu tego rozdzielać. Resztę po skończeniu lokat będę w jakiś sposób starał się rozdzielić. Na pewno nie chcę wszystkiego w surowce wpakować.
Czas inwestycji to ok 5 lat - no chyba że coś by nie szło danemu FI to bym coś zmienił. Myślę że nieco ponad 10% strat to jak dla mnie dostateczny sygnał do wyjścia z inwestycji.

Nie jestem w sprawach finansów znawcą więc jeśli chodzi o strategię to po prostu wrzucam pieniądze na wybrane fundusze, które mogą wg prognoz w przyszłości się dobrze sprawdzić no i obserwuję. Jak jakiś FI leci na łeb na szyję przekraczając ustalony przeze mnie próg strat odsprzedaję i przenoszę gdzieś indziej. Część gotówki (około 30-40%) trzymam na bezbelkowych lokatach. Poza tym miesięcznie planuję odkładać minimum 700 zł.
marcinkowalski / 46.113.137.* / 2011-02-12 17:57
5 lat to dość rozsądny okres. Można w tym czasie już coś sensownego zrobić, zwłaszcza jeśli równocześnie zamierza Pan odkładać jakąś regularną kwotę. Są na rynku w tej chwili programy do inwestowania gdzie przy tych parametrach które Pan wymienił może Pan odkładać regularną kwotę będzie Pan miał możliwość wyboru różnych funduszy inwestycyjnych, koszty zarządzania już od 1% w skali roku, brak podatku belki przy zmianach funduszy. Do tego konto dodatkowe do pomnażania tego 30k, z którego może Pan w dowolnym momencie wyciągnąć środki. Przy dobrym zarządzaniu portfelem funduszy w zależności od zmian jakie zachodzą na rynku można na takim rozwiązaniu i dobrej strategii zarobić od kilkunastu do dwudziestu kilku procent w skali roku.

Pozdrawiam,
Marcin Kowalski
www.krainafinansow.pl
stingeros / 2011-02-12 23:27
Problemem jest jednak to że nie mam dostatecznej wiedzy dotyczącej finansów (jestem programista) żeby móc stwierdzić w jaki fundusz wejść w danym momencie. Im więcej czytam tym większy mentlik w głowie mam i nie mogę się zdecydować. Byłbym wdzięczny jakby Pan dał mi jakieś wskazówki od czego najlepiej zacząć przygodę z funduszami. Początki są niestety najgorsze.
Pozdrawiam.
marcinkowalski / 188.33.85.* / 2011-02-13 18:42
Jeżeli chce Pan się spotkać lub porozmawiać to zapraszam do kontaktu na kontakt(at)krainafinansow.pl

Pozdrawiam,
Marcin Kowalski
www.krainafinansow.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy