Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Co robić, gdy bank chce zmienić umowę kredytową

Co robić, gdy bank chce zmienić umowę kredytową

Wyświetlaj:
Andre7 / 2009-11-16 16:48 / Tysiącznik na forum
Zmiany umowy w toku to jest skandal. "Jeżeli bank udzielił klientowi kredytu i ten go spłaca w terminie to bank nie ma prawa do żadnych zmian umowy mogących skutkować wzrostem obciążeń dla klienta, a wszelkie takie zmiany są z mocy prawa nieważne".
Koniec kruczków, przecież normalny Kowalski w walce z bankiem jest bez szans i nie ma wpływu na to że wycena mieszkania w którym mieszka nagle spadła.
Plus dodanie do spisu klauzul niedozwolonych wszelkich zapisów o zwiększeniu marży, podwyższeniu spreadu i wymaganiu dodatkowych zabezpieczeń, oświdczeń lub wypowiedzenia umowy w sytuacji innej niż zaprzestanie regulowania kredytu przez dłużnika.
nabita w Polbank / 213.199.238.* / 2009-03-28 00:59
http://kupfranki.pl/networks/forum/thread.8325
Pod tym adresem znajdziecie Państwo kilka konkretnych porad w oparciu nie tylko o powtarzane przez "ekspertów" zapisy w umowie, ale także uwzględniające przepisy prawa nadrzędne nad umową. Wskazany wątek forum dotyczy skandalicznej próby wymuszania przez pracowników Polbanku zgody na podpisanie aneksu, w którym to uwaga!!! : KLIENT prosi o to żeby Polbank się łaskawie zgodził przyjąć od szczęśliwego posiadacza kredytu hipotecznego w tym banku więcej pieniędzy

Po prostu niespotykana arogancja i bezczelność Polbanku.
JasioSmietana / 87.105.213.* / 2009-03-27 16:32
Witam
A ja mam w PKO BP w Pln , kredyt oparty jest o wibor 1 M plus marża i najlepsze jest to ze stopa podstawowa zostala ustalona na 3.75 a Wibor 1M na dzis wynosi 3.67 :))) dla mnie super ale nie kumam dlaczego jest nizej niz stopa referencyjna ustalona przez RPP, uwazam ze 1M to najuczciwszy sposob rozliczania kredytu bo zmienia sie co miesiac a jest liczony od 25 poprzedniego miesiaca do 24 biezacego miesiaca od szczytu w listopadzie rata spadla mi o ponad 800 zl a to jeszcze nie koniec :))pozdrawiam
piteczek1 / 2009-03-28 21:25 / portfel
Piszesz że to najuczciwszy sposób.

Tylko trzeba wziąść poprawkę ze te sk............ banki nie są uczciwe.
I to wszystko wyjaśnia.
mała sugestia / 195.212.74.* / 2009-03-27 11:17
można zademonstrować tam swoją opinię na temat poczynań mBanku i Multibanku
Maratończyk / 195.212.74.* / 2009-03-27 11:16
Klientów mBanku (i Mutlibanku też, to przecież razem BRE Bank) zapraszam na maraton organizowany przez mBank 17 maja w Łodzi. Można się zapisywać.
Zmęczenie fizyczne złagodzi nerwy.
Zawsze też można zademonstrować tam swoją miłość do BRE Banku.
janiszek1972 / 85.222.86.* / 2009-03-27 11:12
W momencie kiedy bank chce zmieniać warunki umowy należy przejść się bezpośrednio do prezia np. do Janka Krzysztofa Bieleckiego i skuć mu twarzyczkę. Ci ludzie nie czują, że jest kryzys. To najlepsza metoda na banki. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
hipoteza / 79.184.47.* / 2009-03-30 20:11
Dodałbym jeszcze parę innych adresów !?
Już mnie ręce " świerzbią " !!!
czySąUcziweBanki / 195.212.74.* / 2009-03-27 11:09
BRE (Multibank i mBank) zawarł w swoich umowach zapisy niedozwolone. Właśnie UOKiK oskarżył go przed sądem, ale klienci tych dwóch banków są co miesiąc skubani przez BRE. Nim sąd wyda wyrok, a i tak każdy będzie musiał indywidualnie oddać sprawę do sądu, BRE wyrwie olbrzymie pieniądze od klientów, a prezesi wezmą premie.
Gdy BRE będzie oddawał z odsetkami, będą już inni prezesi.

Unikać tych banków jak ognia, chyba że lubicie włóczyć się po sądach.
www.nabiciwmultibank.pl
www.nabiciwmbank.pl
1410- / 83.29.29.* / 2009-03-27 10:27
Ludzie trzeba wreszcie dokonczyć rewolucje solidarnościową i jak powiada L.Wałęsa trzeba tych złodzieji i oszustów puścić w skarpetkach,.To banki są winne bo zaczęły spekulować na opcjach i one doprowadziły do osłabienia zł.A teraz chcą lichwy.Co robić.Zebrać się tłumnie przed siedzibami prezesów,mieć taczki przygotowane i tłumem wejść do biurowca i szukać tych złodzieji-wszędzie pod stołem ,za szafą itd. a ze będzie duży tłum to i będzie z tego demolka.
substytut / 2009-03-27 09:26 / Money Maker
Zadluzac sie nikt nie kazal,
Zakup mieszkania to nie kupno pralki ze splaci sie szybko i sie nic nie odczuje. Za wszelka cene brano kredyty, bo mieszkania mialy podrozec, bo banki mialy zaczac zadac wkladu wlasnego. I jesli ktos patrzyl krotkowzrocznie to niestety musi ponosic konsekwencje.
Staner / 217.98.12.* / 2009-03-27 09:22
Niech pierwszy rzuci kamień, kto nie wiedział o ryzyku kursowym biorąc kredyt w walucie. Gdy Kali płacić ratę niższą o 300zł od Peelena, Kali wysmiewać się pisząc niewybredne komentarze pod adresem kolegi, że Franek musiał by 4zł kosztować aby przestało się opłacać, że w ciągu 30 lat sa takie wahania, że okres podwyższonych rat trzeba przetrwać, że rata tak znowy nie skoczyła bo Cehaef stopy obcina. Peelen czasami swiadomie brał w swej walucie, czasami Rada Ryzyka kazała mu wziąć bo zdolność miał tylko na złotego. Szczerze watpię że banki w obstawie komorników zaczna krązyć nad osiedlami porywając bardziej bladych mieszkańców - nie pozostaje więc nic innego jak przeczekać a jeśli już zgodzić się na wyższą marże to wyłacznie na okres przejściowy!
Bodek2 / 2009-03-27 11:05 / Bywalec forum
Ja mogę rzucić. Wiedziałem i kalkulowałem - w sensie wysokości rat.
Dzięki obniżce stóp, praktycznie nie odczuwamy wzrostu rat, a w stosunku do analogicznego kredytu złotowego, spłacamy mało.

Jednak zagrywek w rodzaju podnoszenie marż, czy wypowiadanie kredytu pomimo stabilnego zatrudnienia nie przewidywałem i byłby to duży kłopot...
AUtOR@1 / 195.14.4.* / 2009-03-27 11:16
nikt kredytu nie wypowie.. ewentualnie będą kombinować jak wyciągnąć parę groszy więcej.. nie opłaca im się teraz wypowiadanie umów..
No chyba że się uprzesz i przestaniesz spłacać :)
wnerwiony / 195.212.74.* / 2009-03-27 11:13
chyba że masz kredyt w BRE
mBank i Multibank nie zauważyły że LIBOR spadł
choć gdy wzrastał, oczywiście od razu to odnotowały w podwyżce odsetek

w tej chwili bycie klientem BRE z kredytem w CHF to najgorsza możliwa opcja
zostaje tylko unikać wszystkiego co związane z BRE na przyszłość
i nie trzymać tam pieniędzy (bo pewnego dnia mogą zinterpretować sobie umowę ROR tak, że nałożą na nie 10% podatek czy inną opłatę)
dowcipniśśś / 195.14.4.* / 2009-03-27 11:20
:) zarząd nasz PANNNNN... !
Zarząd mówi skacz, my pytamy jak wysoko mój Panie.... !

W Bree to dopiero sieka...
Joł / 212.2.96.* / 2009-03-27 09:19
Nareszczie przydatny artykuł

PS Tych wyssanych z palca komentarzy analityków odnośnie naszej waluty już nie dało się czytać
T1 / 195.14.4.* / 2009-03-27 11:23
a ja tam je lubię :)
ich zdanie wacha się tak samo mocno i często jak giełda w stanach :)
Kiedys zrobię zestawienie-naczelni "pseudo analitycy" i ich przewidywania.. fajnie jest patrzeć jak robią z siebie pośmiewisko.. teraz już nikt im nie będzie tak wierzył i ufał, więc może mniej spekulacji będzie...
W zasadzie, to szmbo to przez nich..
scrappler / 2009-03-27 08:52
BANKI TO ORGANIZACJE PRZESTĘPCZE O CHARAKTERZE FINANSOWO KORUPCYJNYM Z TAK ZWANĄ TWARZĄ W POSTACI ODDZIAŁÓW.
T1 / 195.14.4.* / 2009-03-27 10:42
Więc jeśli z nimi trzymasz sztamę-np masz konto, kredyt, lub lokatę w jakim kolwiek z banków również jesteś przestępcą.. Co takie posty mają wnieść pożytecznego??

Najnowsze wpisy