Forum Forum ubezpieczeńInne

co sądzicie o fIrmie GENERALI??

co sądzicie o fIrmie GENERALI??

mc_loud / 83.28.232.* / 2008-07-07 21:31
co sądzicie o firmie GENERALI?? Bo widze najstabilniejsza w ostatnim okresie.
Wyświetlaj:
hultaj1 / 89.174.52.* / 2011-01-31 20:20
Poczytałem i widze ze nie tylko ja mam przejscia z pania Ewelina z Katowickiego generali.
Norma opryskliwosc, niekompetencja. Po 33 dniach po zgloszeniu sprawy zadzwoniłem pani Ewelina stwierdzila ze czeka na odpowiedz banku ktory kredytowal autko, Nastepnego dnia zadzwonilem do banku i okazalo sie ze bank wyslal pismo tego dnia w odpowiedzi napismo pani eweliny z dnia poprzedniego czyli wyslala jett uz po naszej rozmowie 33 dni po zgloszeniu sprawy. Po 2 dniach dostalem decyzje z banku wiec zadzwonilem do p.Eweliny i uslyszalem ze ona dostanie to pismo za 2 do 3 tygodni bo poczte dostaja workami i nieprzerabiaja jej tak szybko. To ja sie pytam z kim ja podpisalem umowe z panem stasiem czy miedzynarodowa instytucja finansowa.
Wnioski zostawiam wam.
tey / 93.176.222.* / 2011-06-15 19:01
a czy nie przyszło Panu do glowy,ze pismo z banku moglo nie dojsc?
Pokrzywdzony przez Generali / 217.98.96.* / 2011-01-24 19:32
Eme gratuluje wiedzy owocnej pracy w firmie.
Pokrzywdzony przez Generali / 217.98.96.* / 2011-01-23 15:06
Eme wszystko rozumiem i zrozumiałem dobrze. Szkodę z OC sprawcy należy zgłosić do 7 dni po zdarzeniu (w przypadku PZU) Generali tak długo trzymało dokumenty,że PZU najzwyczajniej w świecie nie przyjęło tej sprawy po tym czasie a Generali umywa sobie rączki i przysyła kolejne pismo, że jak mi się coś nie podoba to mam ich podać do sądu. Widzisz człowieku, sprawy nie znasz a próbujesz się mądrować. Co Ty agentem Generali jesteś? Szkoda mi Ciebie, jeśli należysz do tej bandy nieudaczników, ale rozumiem że jesteś lojalnym pracownikiem i bronisz swoją złodziejską firmę, poczekaj aż Ty się przejedziesz wtedy nie będziesz takich głupot pisać i nie będziesz próbował obrażać innych.
maixi / 83.238.13.* / 2011-04-05 07:46
Jakie 7 dni??????? człowieku PZU to moze sobie wymyslac co chce, masz 3 lata na zgłoszeni szkody z OC.
Wystarczą w takim przypadku faktury za naprawę pojazdu lub wycena.
eme / 87.205.209.* / 2011-01-23 19:29
Pokrzywdzony. Nic mnie nie łączy z Generali nie jestem ich pracownikiem ani agentem. OK?
Masz uzasadnienie odmowy wyplaty z OC? Wątpię. Na dochodzenie roszczenie za szkodę z OC sprawcy masz 3 lata a w niektorych ( nie bede sie rozpisywal) przypadkach do lat 10 to reguluje kodeks cywilny . Towarzystwa okreslaja ten okres (głoszenie szkody) z reguly jako "niezwłocznie" Obawiam sie że jednak mylisz pojęcia. Te 7 dni dotycza zgłoszenia szkody z AC a to istotna różnica. Jest spawca jest odszkodowanie z jego OC. Nie ma sprawcy lub jest szkoda z wlasnej winy to albo odszkowanie z AC albo z wlasnej kieszeni. Wyluzuj i nie obrazaj.
Pokrzywdzony przez Generali! / 217.98.96.* / 2011-01-21 18:13
Generali to jedna z największych i z najbardziej niekompetentnych firm. Moja sprawa leżała na półce od 12.11.2010 do 07.01.2011, gdyby nie to, że zatelefonowałem do nich dowiedzieć się jak się moja sprawa ma to do dziś dzień by leżała na tej półce. Po dwóch tygodniach przyszło pismo urzędowe, że niestety odszkodowanie mi się nie należy ale mogę się domagać zadośćuczynienia z polisy OC sprawcy , tyle tylko,że sprawa się przedawniła i zostałem z ręką w nocniku a szkodę naprawiam ze swojej kieszeni! Jeśli chcesz stracić pieniądze, czas i nerwy to tylko ubezpieczaj się w Generali. --Wpis usunięty ze względu na regulamin forum.---
eme / 87.205.209.* / 2011-01-22 07:11
Pokrzywdzony..

Moja sprawa
leżała na półce od 12.11.2010 do 07.01.2011,

a później piszesz

ale mogę
się domagać zadośćuczynienia z polisy OC sprawcy , tyle tylko,że sprawa się przedawniła i
zostałem z ręką w nocniku a szkodę naprawiam ze swojej kieszeni!


Bzdury piszesz, nie mogla sie przedawnic lub czegos ie dopowiedziales lub nie rozumiesz
B.Gorzów / 77.242.236.* / 2011-01-14 17:23
W przypadku likwidacji szkody z polisy OC sprawcy ubezpieczonego w Generali polecam!!!!

LIKWIDACJA SZKODY Z AC – znany sprawca

Gdy dochodzi do kolizji i znany jest sprawca, korzystamy z OC sprawcy w celu uzyskania odszkodowania. Osoby, które mają także polisę AC, mogą zlikwidować sobie szkodę z własnego ubezpieczenia, a później ich ubezpieczyciel odbierze należną kwotę od ubezpieczyciela sprawcy tzw. regresem.
ED_DE / 193.200.133.* / 2011-01-11 01:00
Widząc komentarze wielu osób napiszę krótko i treściwie.
> zespół likwidacji szkód w Katowicach - kontakt prawie nie możliwy, rozmowa telefoniczna to rarytas.
> szkoda na ciągniku siodłowym (same części bez robocizny około 3500) koniec lipca 2010
> zero informacji
> wypłata odszkodowania w ostatnich dniach grudnia w wysokości ..... 537, 71 zł (myślałem że to może na karpia :)
> teraz będę próbował - ślę pisma do zespołu likwidatorów, zarządu generali, rzecznika ubezpieczonych no i chyba do komisji nadzoru finansowego
Pożyjemy zobaczymy
ED_DE / 193.200.133.* / 2011-05-14 11:37
WRESZCIE MI SIĘ UDAŁO !!!
__________________________________________
Postanowiłem powrócić do wątku, który w styczniu wpisałem.
Tak jak pisałem posłałem pisma z zażaleniem o podobnej treści do:
- zespołu likwidatorów w Katowicach
- prezesa Generali w Polsce
- Rzecznika Praw Ubezpieczonych
Z komisją Nadzoru Finansowego postanowiłem się wstrzymać.
Wszystkie pisma wysłałem w połowie stycznia.
Od Zespołu likwidatorów i prezesa oczywiście nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Na początku lutego Rzecznik Ubezpieczonych napisał do A.O. prezesa Generali w Warszawie z prośbą o ponowne zbadanie mojej sprawy.
Pod koniec marca Generali ponownie rozpatrzyło sprawę i ..... przyznało się do winy i wyliczyło nowe odszkodowanie.
UWAGA - ponad 6900 zł !!!
Jest znaczna różnica pomiędzy początkowym a końcowym odszkodowaniem.
Ludzie walczcie o swoje. Nie sprzedawajcie jakimś śmiesznym firmom swoich spraw za grosze tylko piszcie pisma do Rzecznika.
To nic trudnego - wystarczy opisać wszystko dokładnie jak było, załączyć wszystkie dokumenty i czekać.
Pozdrawiam
kosa@k15 / 87.207.209.* / 2011-10-12 21:54
gratulacje ja czekam 13 miesięcy. NIGDY WIĘCEJ GENERALI
ED_DE / 193.200.133.* / 2011-01-11 01:05
zapomniałem o jednej rzeczy
- likwidator przyjechał do mnie chyba w drodze na plażę w krótkich spodenkach i klapkach - porażka
pani m / 83.5.27.* / 2011-01-20 19:28
jeśli już to przyjechał do Pana rzeczoznawca, nie likwidator :)
ED_DE / 79.189.152.* / 2011-01-24 01:24
Oczywiście - rzeczoznawca - nie poznałem po klapkach i krótkich spodenkach :D
waa / 153.19.102.* / 2010-12-02 12:00
DZIEKI ZA NAMIARY DO KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO. TRZECI MIESIĄC WALCZE Z ODSZKODOWANIEM ZA ZALANIE
ciemnosc007 / 79.184.219.* / 2010-12-15 21:23
GENERALI - jedna wilka porażka. dostać od nich odszkodowanie to wielki cud, po 2 miesiacach dowiedziałem się ze niedostali notatki policyjnej ale oczywiście powiedzieli że POICJa jest wina i im nieprzysłała. uruchomiłem kilka kontaktów i się okazało ze GENERALI pomyliło moje nazwisko i date kolizji o z POLICJI dostali odmowe ponieważ w kakiej DACIE i NAZWISKO niebyło kolizji. no i dostali notatke faksem w ciągu 10 minut no i oczywiście dzwonie po tygodniu a oni nadal niemają notatki to tak się wkur.... ze masakra a notatka leżała sobie kolejne dni przy faksie wystarczyło ją wziaśc i dołączyć do tych ich wypocin. dlatego kolejna kolizja w której sprawca bedzie w GENERALi i kase ściągan z AC mojej normalnej ubezpieczalni a oni niech się z nimi męczą bo mi szoda czase i nerwów na takich ludzi. pieniądze otrzymałem po miespełna 5 miesiącach - ŻENADA TO GENERALI.
wściekła / 89.174.214.* / 2011-01-10 14:20
.
Zgadzam się w 100% najbardziej dziadowska firma jaka istnieje na rynku!!! Moją sprawą
zajmowali się uwaga 3 miesiące i oczywiście wynik był zadowalający tylko dla
GENERALI,kilka odwołań kilka róznych ekspertyz rzeczoznawców firmy jak również
niezależnych i co ?ONI SĄ NAJMĄDRZEJSI!!!

Wpis usunięty ze względu na regulamin forum.
jasność007 / 83.27.184.* / 2011-01-08 21:00
jeśli telefonowałeś do nich i w podobny sposób przedstawiłeś sprawę jak w tym komentarzu (liczne błędy) to nie dziwie im się, że nie rozumieli co do nich bełkotałeś:)
pozdrawiam
Behemott / 178.182.86.* / 2011-02-24 13:59
a ty na pewno jesteś jednym z tych leniwych i niekulturalnych pracowników generali, bo tylko od nich ironią i złośliwością zionie z daleka! zamiast siedzieć na forum, wróć do pracy, bo poszkodowani czekają!!!
fysio1978 / 2010-11-22 21:45
Witam wszystkich
Ja też mam problem z tą firmą ,ale może zacznę od początku regenerowałem turbinę w swoim samochodzie w jednej łódzkiej firmie to było 6.10.2010. 28 października będąc z moim klientem we Włoszech turbina padła auto zostawiłem w serwisie gdzie potwierdzili moją diagnozę więc zadzwoniłem do firmy ,która naprawiała i powiedzieli że są ubezpieczeni na moje nieszczęście w Generali od 28 10 próbuje się dowiedzieć co w mojej sprawie i nic raz sprawę prowadzi Pan A.Magdziarz a raz Pani B. Dragon sami nie więdzą kto ? Dzwoniłem już nawet do KNF oraz rzecznika ubezpieczonych powiedzieli że spróbują mi jakoś pomóc ale znając Generali to będzie ciężko koszt naprawy to 1300eur + parking 25eur za każdy dzień . Boję się że w tym roku święta spędze w hotelu ale wiem jedno wszelkie koszta poniosę wydobędę od nich choćby spod ziemi . Miałem parę wypadków w swoim życiu ale takiej obsługi nigdy nie widziałem jeżeli ktoś z was jak do nich uderzyć to proszę o komentarze albo maila krzysztofzasadowski@hotmail.com pozdrawiam i omijajcie tę firmę z daleka .A jeszcze jedno jak my nie zapłacimy składki albo nie wykupimy ubezpieczenia to szybko wysyłają monity firmy windyk. i komorników dlaczego to nie dział w drugą stronę gdzie są instytucje nadzorujące takie przedsiębiorstwa . Pytaaam Gdzieeee?
tey / 93.176.222.* / 2011-06-15 19:09
czy wypisywanie nazwisk likwidatorow, oczernianie ich nie jest przypadkiem karalne?
witula / 94.254.175.* / 2010-11-27 11:12
radzę zgłosić całą ubezpieczalnie do KOmisji Nadzoru Finansowego...dobiąrą im się do tyłka...
a ja dodam swoje:Powiem krótko...katastrofa...zalano nam dom,pękła rura...styczeń 2009,praktycznie cały parter pływał w wodzie.Rzeczoznawca wycenił szkodę:UWAGA na 170zł!!!!!!!!(bez komentarza)...po dostarczeniu faktur czekamy na wypłatę reszty odszkodowania...sprawą zajmowała się Gdynia(pani LIDIA CHRUŚCIŃSKA)3miesiące leżały na biurku dokumenty,ta ciągle w terenie,telefonicznie nieosiągalna,obiecała wpływ kasy na 10 listopada i co się okazało...nie ma ani kasy ani dokumentów sprawy...a w Gdyni nikt nie wie o co chodzi...np.pan Szymon D...masakra...czas ich zgłosić do TVN...niech robią reportaż...jak funkcjonuje owa ubezpieczalnia i jak traktuje klienta...
eme / 81.219.92.* / 2010-11-24 08:53
fysio
Moze ktorys z agentow Generali wypowiadających sie na forum ci pomoze:):)
olo1324 / 188.47.64.* / 2010-11-19 13:10
Miałem kolizję we wrześniu, zgłosiłem szkodę z AC.
Rzeczoznawca pojawił się (po wielu interwencjach) w listopadzie!
Miałem dzwonić po wycenę, niestety od 4 dni staram się dodzwonić do Pani która prowadzi mają sprawę bezskutecznie.
Jak możecie to omijajcie tą firmę.
olivier35 / 81.219.15.* / 2010-11-10 17:25
ja jak juz wczesniej pisalem mialem problem z generali tez mnie olewali az w koncu napisalem do nich maila ze pisze skarge do komisji finansowej i tak tez zrobilem. napisalem skarge a jeszcze tego samego dnia ktos z generali zadzwonil do mnie. przez 30 dni nie moglem sie doprosic o kontakt a tutaj nagle taka zmiana. wszystkim polecam taka metode zalatwiana sprawy.
andrzej2010 / 93.159.143.* / 2010-10-28 14:29
NIE POLECAM.!!!!!!!
Posiadam firmę i leasingowany samochód ubezpieczony w generali.
Oczywiście pełny pakiet.
Zgłosiłem szkodę z AC
Zostałem SKIEROWANY przez generali do zakładu naprawczego.
forma rozliczenia bezgotówkowa.
obecnie generali oświadczyło że zapłaci tylko 80%faktury zakładowi naprawczemu
ponieważ naprawiam pojazd poza ASO. (W OWU jest taki zapis).
Cy nie uważacie, że to idealny sposób na nuzyskanie dużych oszczędności kosztem klienta. Powtórzę że to generali skierowało mnie do tego zakładu znając warunki ubezpieczenia. Zostałem uśpiony tym, że w polisie jest jasny zapis o zniesieniu udziału własnego w szkodzie....
maryjan 2 / 83.238.13.* / 2010-11-04 16:29
jeżeli jest taka prawda, to radziłbym zgłosić reklamację, a nie żalić się na forum.
adampool / 87.205.202.* / 2010-10-21 01:24
Chyba większość z was nie czytała OWU. Firma ta przede wszystkim sprawdzony II i III filar sam już od 7 lat mam produkty tej firmy i nie narzekam. Gdyby nie konkretny pośrednik to nadal nie wiedział bym o szerokich opcjach proponowanych przez tą firmę. A ubezpieczenia samochodów najlepiej w HDI robić. pozdrawiam
SławekD / 79.163.178.* / 2010-10-19 20:23
witam, miałem wypadek 8 pażdziernika z jednym z waszych
ubezpieczonych. Najechał mi na tył rocznego vw passata. Dzwoniłem po
godz 18 ale już nieczynne. Zgłosiłem to rano w poniedziałek,
powiadomiono mnie, iż rzeczoznawca skontaktuje się ze mną do 7 dni
roboczych. Prosiłem telefonicznie w piątek oraz dziś, bo upłynął
termin waszej realizacji zgłoszenia, żeby ktoś się tym zajął.
Posiadam 2 firmy, samochód codziennie jest mi potrzebny 24h/dobę.
Jeżdżę już 1,5 tygodnia z rozwalonym zderzakiem i lampą bo wy nie
raczycie się odezwać. Termin minął, nie będę pozywał was do sądu bo
nic mi to nie da. Jakbym miał samochód trwale uszkodzony to pewnie 2
miesiące widząc wasze zaangażowanie bym poruszał się taksówką, albo
była by potrzeba zakupu nowego samochodu. Jak dawniej najechał mi też
inny samochód na mój to PZU załatwiło sprawę, rzeczoznawca następnego
dnia, a samochód po tygodniu naprawiony. To samo jak ja miałem kolizję
innym autem, to dzięki AVIVA w przeciągu 1,5 tygodnia miałem samochód,
dodam, że w obu przypadkach miałem samochody zastępcze, a u was nawet
rzeczoznawca się nie zjawił. Domyślam się, że to daremne pisanie, ale
powklejam to gdzie się da, by waszą firmę oczernić, bo po tym zajściu
nie polecę jej nikomu, a wręcz odradzę ją na każdym forum
ubezpieczeniowym. Pech chciał, że trafiłem na idiotę, który szalał
samochodem na prostej drodze, a dodatkowo ubezpieczony był u was,
podwójny pech. Proszę o kontakt z rzeczoznawcą, bo to już przesada
żebym nie mógł się doprosić naprawienia szkody. Posłałem im już maile, dzwonię, a oni mówią, że ktoś kiedyś się zjawi, żeby oszacować szkody. Firma porażka, nigdy nie przystąpię do nich, ani nie polecam jej nikomu
itan55555 / 83.238.46.* / 2010-10-19 10:17
Generali NAJGORSZA firma jaką znam,traktuje swoich petentów w karygodny sposób,czekam 2 miesiące na pieniądze za szkodę AC ,która miala miejsce w wyniku gradobicia, i NIC, ani odpowiedzi dlaczego wszystko się przeciąga ani pieniędzy ani wyceny szkody.Tak naprawdę nie wiem,czy to jest szkoda częsciowa czy calkowita.Dzwonię monituję i jestem ZBYWANA!!!!!Moja sprawa jest rozpatrywana w oddziale w Gdyni na Wielkopolskiej,obsluga TRAGICZNA nikt nic nie wie,albo nie chce wiedzieć!!!Jeżeli jeszcze jesteście w tej firmie to UCIEKAJCIE jak najdalej!!!!
gary11 / 83.19.141.* / 2010-10-11 17:36
Niestety czekałem 5 miesięcy na odszkodowanie - żadnego kontaktu, nic nie wiadomo po 5 miesiącach przysłali 1/5 należnego odszkodowania.
Bardzo bardzo niesolidna firma - nikomu niw polecam - po prostu skandal

Najnowsze wpisy