Forum Forum inwestycyjneFundusze

co sądzicie o moim portfelu?? proszę o opinie!

co sądzicie o moim portfelu?? proszę o opinie!

iks / 83.25.16.* / 2007-07-10 14:38
Millenium Akcji 26%
BPH Dyn. Spółek 17%
Millenium Zrównoważony 12%
Millenium Stabilnego wzrostu 5%
lokata długoterminowa (5,5% rocznie) 20%
i pieniądze które chcę gdzieś wpłacić: 20%

zastanawiam się nad Legg Masonem albo PZU MiŚ, ale może lepiej wpłacić na coś mniej ryzykownego??
dodam że to jest inwestycja na jakieś 15 lat, a pieniędzy z banku z lokaty nie chcę ruszać- wiem że to może się nie opłaca ale wolę mieć trochę na lokacie na "czarną godzinę"
co sądzicie o moim portfelu?
i jeszcze pytanko, gdzie korzystnie ulokować euro?
Wyświetlaj:
afka / 2007-07-10 15:16 / portfel
za duzo funduszy millenium w twoim portfelu.
sprzedaj Millenium zrownowazony, stabilnego wzrostu i kup za całość Legg Masson.
za 20% które masz pozostałe kup PZU MISS
BPH DS od dwóch miesięcy kiepsko idzie a ty masz go dość sporo, więc może zostawić sobie tylko 10% , a za reszte kupić Idea akcji, skarbiec akcji lub unikorone akcji:)

Wszystkie fundusze wymienione przez ze mnie sa dostepne w Mbanku i bez prowizji za zakup:)
iks / 83.25.16.* / 2007-07-10 16:29
czy Twój pomysł nie jest zbuyt ryzykowny??
mam nadzieję że BPH zacznie iść w górę troszkę, bo narazie faktycznie...
a może oni tak stopują przed korektą?? żeby nie stracić za dużo??
TaS / 2007-07-10 23:40 / Tysiącznik na forum
Iksie,

jestes jedną z pierwszych osob zadajacych ajkies pytania na tym forum, ktore maja lokate:) GRATULUJE ROZSĄDKU!!! :)

moze 20% to nie duzo, ale zawsze cos tam masz w zabezpieczeniu.

Co do portfela to faktycznie masz za duzo w jednym towarzystwie, ale w chwili obecnej nie warto tego ruszac - niech juz pracuje.

Co do reszty kaski widziałbym dwie rzeczy, albo akcje zagraniczne, albo obligacje :) np. 10% i 10% :)

Afka wspomniała o UniKoronie akcje - polecam :)

a z Bphem faktycznie nie jest obecnie za ciekawie - za duzo kaski maja, ale z drugiej strony maja swietna kadre i wierze,ze wybrna z problemu :)
iks / 83.25.11.* / 2007-07-11 10:47
dzięki,
ale poco władowywać kaskę w obligacje jeśli mają takie same lub mniejsze zyski od lokat??
Wolałbym wpłacić jeszcze na tą lokatę zamiast na obligacje.
z drugiej strony, fundusze stabilnego wzrostu lokują większość w obligacje, i resztę w akcje. I tak naprawdę to akcje naganiają %. wg. mnie f. stabilnego wzrostu są tylko dla tych których przeraża stopa zwrotu FI akcyjnych.
przecież jeżeli spadają akcyjne to i te spadają- fakt, mniej ale one będą dłużej to odrabiały!!!
raczej po 10% dziennie nie będą spadały ceny FI akcyjnych więc zawsze można wyjąć tą kaskę, z opóźnieniem ale można.

co do BPH dyn. myślicie że to problemy?? a może oni robią coś w rodzaju amortyzacji przed korektą?? nie znam się na tym tak naprawdę...
co do kadry, czy została ona zmieniona, czy dalej "króluje" ta sama która wypracowała 65% w ciągu 5 lat??

z racji tego że chcę zainwestować te 20% na okres bardzo długi (czyt. 10-15 lat) zainwestuję w akcje. Następne pieniądze (zimą) zainwestuję w zrównoważony FI.

co do unikorony- 53% w ost. roku jak na fundusz akcyjny to dużo?? patrząc na inne fundusze. teraz zastanawiam się też nad Skarbcem Akcja.
czy to dobry podział tych 20%??
50% Legg Mason
30% Skarbiec Akcja
20% PZU MiŚ- z uwagi na to że mam BPH MiŚia, i liczę że wkońcu zacznie zarabiać jak na MiŚia przystało :)

proszę o wypowiedzi!! :)
TaS / 2007-07-11 14:40 / Tysiącznik na forum
obligacje sa wyzej niz lokaty - zwlaszcza obligacje komercyjne. Popatrz na skarbiec. To raz.

Dwa to to, że stopa zwrotu z przeszłości nie gwarantuje zysków na przyszłość UniAkcje inwestuje w wig 20 :) kghm i te sprawy. Jesli bedziesz kieowal sie wylacznie historyczna stopa zwrotu to daleo bys nie zajechal - popatrz na ceny akcji np PONAR - 2200% w ciagu roku było, ci co kupili liczac na dalsze wzrosty... no coz dali ciała.

co do bph dyn sp - nie patrz na wycene starsza niz pazdzerniki 2006 - wtedy ten fundusz tak naprawde wystartowal, wczesniejsze wyniki to sa funduszu o ile dobrze pamietam top ameryka czy jakos tak - bph zeby oszczedzic na kosztach zmienila profil i nazwe funduszu zamiast nowy rejestrowac :)

co do stabilnych - moze i wolniej odrabiaja, ale i wolniej spadaja :)
afka / 2007-07-11 12:14 / portfel
Jak na 10-15 lat to śmiało wchodz w akcyjne:
Legg Masson, skarbiec akcja i pzu miss to bardzo dobre fundusze, moze za 2-3 lata beda inne lepsze to zmienisz na inne fundusze. Póki co to wybór świetny, sama mam te fundusze i jestem bardzo zadowolona:)
Zamiast 30% w skrabiec to podzieliłabym po 10% na unikorone akcji, skarbiec akcji i idee akcji.
iks / 83.25.11.* / 2007-07-11 10:49
hehe, przepraszam, te władowywać to z rozpędu :D
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy