Forum Forum inwestycyjneFundusze

co sądzicie o portfelu ?

co sądzicie o portfelu ?

max1224 / 195.117.209.* / 2007-10-15 19:06
arka akcji fio 25%
franklin tempelton asian growth found 25%
ml world gold found 25%
ml world minning found 25%
to ma być mój 3 filar perspektywa ok 20 lat drobne wpłaty po ok 200 do 500 miesięcznie, będę wdzięczny za wszelkie opinie zastanawiam się jeszcze nad tempelton BRIC found
Wyświetlaj:
Pilsener / 2007-10-15 23:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeszcze coś dodam: Surowce wydają się dobrą alternatywą, kiedy mamy bessę, recesję, stagnację, koniunkturalny dołek itp. - jednak takie kryzysy rzadko trwają dłużej niż 3 lata (no maks 5), obecnie sytuacja światowej gospodarki jest dobra, dominacji kapitalizmu nic nie zagraża, ładowanie połowy portfela w surowce na 30 lat wydaje mi się przesadnym czarnowidztwem.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-10-17 09:08
A kto powiedział, że to ma być portfel niezmienny przez 30 lat? Zanim zaczniesz komentować tematykę surowców zobacz sobie wyniki Mininga i Golda za ostatnie parę lat hossy.
new_rejs / 2007-10-15 22:33 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
portfel jak najbardziej na plus
jedynie Twoja dopisana ideologia mi nie pasuje:
to ma być mój 3 filar perspektywa ok 20 lat

Zakładam, że chcesz zarobiś pieniądze. Więc je zarabiaj jak potrafisz najlepiej. Dbaj o swoją inwestycję jak o przyjaciela, a ona zwróci Ci się stukrotnie. Nawet najwięksi spece nie są w stanie powiedzieć jak będą stały Twoje fundusze za rok czy dwa, a co dopiero za lat dwadzieścia.
Czyli dobrze wybrałeś, inwestuj i co najważniejsze KONTROLUJ wartości jednostek. A jak trzeba to przechodź do innych funduszy. Nie zostawiaj inwestycji samej sobie.
max1224 / 195.117.209.* / 2007-10-16 19:18
jasne że mam zamiar zaglądać reagować i co nieco korygować stąd ten BRIC w każdym razie dzięki za wszystkie rady wszystkim którzy się wypowiedzieli dodam jeszcze że arka pojawiła się u mnie niedawno wcześniej miałem legg mason akcji ale coś się im moim zdaniem popsuło 27. 09 zmieniłem na arkę od tego czasu a przecież to krótko arka robi lepsze wyniki i coś m się zdaje że tak jeszcze jakiś czas będzie a potem się zobaczy 50% w surowcach to skutek zamieszania na rynkach kredytów coś mi się wydaje że to nie koniec jeszcze dziwne informacje się będą pojawiać ocywiście jak zrobi się bezpieczniej to pewnie złoto zamienię na BRIC a może pojawi się coś lepszego pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję na dalsze ciekawe wymiany poglądów
Pilsener / 2007-10-15 22:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakoś sceptycznie jestem nastawiony do długoterminowego inwestowania w surowce. Co prawda w ciągu ostatnich 5-ciu lat ceny złota podwoiły się, ale kto wie, co będzie w perspektywie 30 lat? Nie jestem niestety ekspertem od surowców, więc proszę potraktować to obiektywnie, ale wierzę, że to przemyślana decyzja.

Ja na 30 lat bym wrzucał śmiało wszystko w akcje, z czego raczej większość na fundusze prowadzące bezpieczną politykę.
Pilsener / 2007-10-15 22:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
SUBIEKTYWNIE miało być, korekta
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy