Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Co sądzicie o "PZU" ?

Co sądzicie o "PZU" ?

T. / 81.190.5.* / 2008-12-11 14:17
Mówi się tu o złodziejach , bandytach . Wymienia różne obcojęzyczne firmy ubezpieczeniowe. Różne opinie , najczęściej negatywne . - Ale nie słyszę tu nic szkalującego "PZU" ! Jestem w tej firmie od dobrych 40 - lat (!) . Raz tylko zachciało mi się zmiany, ale szybko wróciłem z powrotem do "PZU" . Teraz znowu przyszło mi do głowy zmiany , bo w "PZU" nie jest najtaniej . Ale jak czytam opinie o innych firmach ubezpieczeniowych to od razu ochota na zmiany przechodzi i zostaję w "PZU" . A to dlatego ,że jak przychodzi do wypłaty odszkodowania , to ja otrzymam "jakieś" pieniądze a nie nędzne marne grosze . Tak samo poszkodowany przeze mnie kierowca również otrzyma godziwe pieniądze z mojego , droższego "OC" na remont swojego samochodu . I o tym należy pamiętać . A nie kierować się - gdzie taniej . Bo później sami na tym tracimy !
Wyświetlaj:
Gabrynia / 83.20.163.* / 2008-12-26 17:39
Pamiętaj o jednym! Jeśli chodzi o OC, to nieważne jest, gdzie ubezpieczysz samochód, bo warunki tego ubezpieczenia są regulowane ustawowo. Przy AC radzę zastanawiać się nie tylko nad ceną, ale warto zapoznać dokładnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Poza tym nie ubezpieczaj się od razu u agenta wyłącznego. Zawsze warto sprawdzić ceny kliku TU (oczywiście trzeba pamiętać, że polisę OC wypowiadamy najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczenia, bo inaczej przedłuża się na kolejny rok w tym samym TU).
A jeśli chodzi o PZU, to zobaczymy... Kilka dni temu wjechał mi w tył ich klient. Likwidator stwierdził, że jest to szkoda całkowita. Jak wyliczą mi wysokość odszkodowania, to zobaczymy czy zmienię o nich zdanie na lepsze, czy będę zmuszona iść z nimi na wojnę.
swieta / 89.77.160.* / 2008-12-29 14:42
zgadzam sie z Toba, OC jest wszedzie takie same, ustawa to reguluje, wiec tutaj najwazniejsza jest cena, poza tym i tak nie Ty przeciez z tego korzystasz.......co do AC, to fakt OWU obowiazkowo trzeba przeczytac, czesto zdarza sie tak ze np OC wychodzi najtaniej tu AC gdzie indziej a najtanszy z tego wszystkiego jest pakiet OC + AC w trzeciej. o ile oczywiscie chcesz wziasc pakiet. ja tak mialem, wlasnie anjtaniej pakiet wyszedl mi w L4, mimo ze samo OC bylo o 50 zl drozsze
Lech3 / 2008-12-29 17:36 / Bywalec forum
Odnoszę wrażenie , że takie natrętne wpisy , są po prostu sponsorowanymi wpisami reklamowymi linka .
Idę o zakład .
Bo ceny ich znam :)
Lech3 / 2008-12-11 18:55 / Bywalec forum
Cóż. Twoje pieniądze , Twój wybór .
Tylko , że , zwróć uwagę na pewien szczegół : co wybory parlamentarne - inny prezes , dlaczego? odpowiedz sobie sam . Żaden z nich nie odchodzi normalnie tylko w atmosferze skandalu , dlaczego?.
Firmy komercyjne ciężko pracują na zaufanie klientów , i je zyskują ! dlaczego ? czyżby wszyscy wszystkich oszukiwali ?.
Nie wiem jak jest u Ciebie , ale są jeszcze inspektoraty w których czas stanął w miejscu , tak w latach 70tych , no cóż , jak ktoś lubi klimat żywcem wycięty z filmów Barei , to OK .
Pozdrawiam :)
klopij / 95.48.0.* / 2008-12-17 10:42
witam!!! Pracowałam 2 lata w PZU zapieprzalam jak dziki wół a kierownik zgarnial po 15 tys premii za wykonane plany. A jak planu nie wyrobisz to spadasz z prowizją. Co do wypłaty odszkodowania to tylko wyplacają swoim duz i poważnym klientom. mali i drobni nie maja szans na otrzymanie kasy, chyba, że 50 zł za zalanie. Odradzam PZU NAJBARDZIEJ NA SWIECIE. aKTUALNIE MAMA WŁASNĄ MULTIAGENCJE i współpracuje z tym kim chce, a PZU chce mi sprawe wytoczyc. Barany
T. / 81.190.70.* / 2008-12-12 21:47
Powiedz w takim razie , jaka firma ubezpieczeniowa jest rzeczywiście godna uwagi ??? - Inni chętnie z tej informacji skorzystają .
Lech3 / 2008-12-13 20:07 / Bywalec forum
Tego nie da się tak powiedzieć , że ta jest najlepsza a tamta najgorsza , tak samo jak nie ma najtańszych sklepów , najlepszych , np.warsztatów itd.
Na temat każdej Firmy padną tu zaraz opinię typu " a mnie tam oszukali" . Z reguły ci zadowoleni siedzą cicho . Dlaczego ? , chyba dlatego że polak zawsze "bidny" a tak zaraz by mu sąsiad zazdrościł , że duże odszkodowanie dostał .
Ale to o czym pisałem wcześniej jest faktem , czy tego chcesz czy nie , natomiast wybór ? . Należy do Ciebie :)
marian6000 / 85.222.45.* / 2008-12-14 12:16
Lech3, taka specyfika polaków, oraz specyfika internetu. Ci co są zadowoleni nie wypisują tego na forach, Ci co są niezadowoleni chcą to ogłosić całemu światu. Generalnie każdu ubezpiecza się w tej firmie, w której chce. Jeśli chodzi o OC, to logika nakazywałaby brać tam, gdzie najtaniej.
Natomiast miałem kiedyś taką sytuację, że uderzył we mnie koleś ubezpieczony w jakimś krzaku i bujałem się z wypłatą kaski ładne kilka miesięcy. Wtedy to zacząłem ciepło myśleć o PZU i ich sposobie załatwiania sprawy
Lech3 / 2008-12-14 18:36 / Bywalec forum
Wierz mi , nie ma reguły . Przerabiam to na co dzień . Każdego dnia przychodzi rozwścieczony klient narzekając na jakąś firmę , każdą bez wyjątku . Są przeszczęśliwi klienci obsłużeni przez mało znane firemki i są rozgoryczenii po załatwieniu prze tą największą .
T. / 81.190.68.* / 2008-12-14 20:23
A więc 'Lech' , nie masz kontrargumentu ! - Natomiast "Marian" jak widzę , zauważa pewne prawidłowości . Zaś moję spostrzeżenia nie opierają się na tym , kto dzisiaj prezesem . Bo prezes , to tylko prezes . Dzisiaj jest , jutro nie ma. Pracownik , co głowę nadstawia. Natomiast udziałowcy tacy sami . Ja zaś opieram się na długoletnim doświadczeniu , jeśli zauważyłeś.
Lech3 / 2008-12-15 09:14 / Bywalec forum
Mylisz się . Argumentem wielu klientów jest właśnie to , że produkt jest warty ceny . Czyli zdecydowanie drożej zapłacę ale mam super ubezpieczenie , tak?.
No i owszem , tak można myśleć , tylko te persony prezesów , dlaczego są zmieniani wraz z opcjami rządzącymi ?. Dlatego , że są fachowcami?, czy dlatego , że "mordo ty moja" wiecie rozumiecie , stołek macie ale ............ ., kampania kosztuje .
Następnie odprawy odchodzącym , wiadomo , że jak prezes leci to za nim i cały zarząd , sekretarki , zastępcy , doradcy itd . Ile to kosztuje ? .
A jak myślisz , kto za to płaci ?
Więc zastanówmy się z czego wynikają wysokie stawki OC , czy aby na pewno w tej cenie zawarta jest taka matczyna troska o klientów ?.
No i ten standard obsługi klienta , nie , no dla mnie nie do przyjęcia :/, / ale to moje odczucia/
taszkotomaszko008 / 85.222.86.* / 2008-12-17 20:40
Ja już się nauczyłem, że za pewne rzeczy nie można zapłacić najtaniej, bo się wychodzi jak Zabłocki na mydle. Swój poprzedni samochód ubezpieczyłem najtaniej jak się dało, a jak mi ktoś punknął auto na parkingu, to nagle zrobiła się moja wina z punktu widzenia ubezpieczyciela. Teraz płace pzu, ale przynajmniej wiem za co i po co. Żeby mnie traktowali jak człowieka, a nie złodzieja.
Lech3 / 2008-12-18 08:31 / Bywalec forum
No cóż . Porównał bym to tak : kupiłem zepsutego kartofla w mhmmm , powiedzmy "Tesco", więc już od tej chwili zakupy będę robił w PSS Społem , to na pewno nie kupię zepsutego kartofla .
No można i tak :)
Cypryan / 83.5.58.* / 2008-12-18 14:10
nie no wiadomo że w każdej firmie może się trafić nieszcześliwy wypadek. ale jak jedynym kryterium jest cena, to rzeczywiście możesz się naciąć na większe ryzyko zgniłego kartofla. taka jest różnica między tania firmą krzakiem a dużą zaufaną marką jak PZU.
Lech3 / 2008-12-18 18:15 / Bywalec forum
Rozumowanie jak najbardziej słuszne , tyle tylko , że w tej branży obecnie nie ma już firm typu krzak :) . Wszystkie spełniają wysokie wymogi stawiane ustawowo i wszystkie objęte są gwarancją UFG /Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny /
Opel7 / 83.27.205.* / 2008-12-20 10:12
Różnica jest taka, że w PZU płacę za cały zakres ubezpieczenia, a w innych firmach proponują na początku niższą skladkę, ale jak mówię co na prawdę potrzebują, to wychodzi drożej niż w PZU. Poza PZU można jedynie ubezpieczać obowiązkowe OC, ale nie chcial bym mieć stłuczki z kimś ubezpieczonym w jakieś axie czy link44. Natomiast AC warto tylko w PZU, bo tylko oni wypłacają tyle ile się rzeczywiście należy.
T. / 81.190.85.* / 2008-12-22 20:46
Każdy kij ma dwa końce. Jak wspomniałem ' AC ' warto ubezpieczać tylko nowe auto . W 'PZU' wypłacono mi odszkodowanie z 'AC' sprawnie i szybko ( za gradobicie). Wycena szkody była szybka i rzetelna ! Rzeczonawca nie "kombinował " co by tu obciąć . Ale w następnym roku znacznie podniesiono mi składkę . W następnym , też będę znacznie więcej płacił, niż do tej pory . Więc podliczając te powiększone składki , wychodzi na to ,że wartość opłacanych składek jest znacznie wyższa niż poniesiona szkoda ! Natomiast pozytywne jest to ,że swoich klientów traktują należycie a nie jak intruzów . - Uważam też , że dla długoletnich klientów powinny być stosowane ekstra zniżki ! - Ostatecznie to oni utrzymują ich na ryku
Lech3 / 2008-12-20 14:38 / Bywalec forum
Jaki poziom , taki wybór :)
T. / 81.190.84.* / 2009-01-05 00:49
Jaki poziom , znowu ? - Zalało Cię może ?

Najnowsze wpisy