Forum Forum inwestycyjneFundusze

CO TERAZ ZROBIC ? CZY TO BESSA?

CO TERAZ ZROBIC ? CZY TO BESSA?

student z lublina / 91.123.161.* / 2007-11-19 21:24
witam
sprzedalem wszystkie jednostki legg mason akcji na rekordach wigu bo balem sie ze znowu zacznie leciec i jak sie okazalo dobrze zrobilem
ale mam teraz problem bo wszystko zlecialu juz na ten poziom z lipca i chcialem kupic ale widze misie spadly jeszcze nizej niz w lipcu i od lipca praktycznie nie wzrosly
w usa strasza ochlodzeniem gospodarki to samo w chinach Polacy wyprzedaja tak popularne ostatnio fundusze boje sie wchodzic bo sie okaze ze te spadki potrwaja dlugo
ale z drugiej strony gdzie bedzie rosla gielda jak nie w polsce do ktorej idzie kasa z UE a wyniki gospodarki nie wskazuja bynajmniej ze bedzie zle a raczej coraz lepiej
co sadzicie czy zacznie odbijac jak ostatnio czy to dlugofalowa fala ?
dzieki za podzielenie sie opinia
Wyświetlaj:
cortez / 2007-11-22 22:57 / Bywalec forum
Zacznie odbijać to na pewno, kwestia tylko kiedy. Myślę, że w grudziniu będziemy raczej odbijać, powoli, ale jednak, w końcu czeka nas rajd:) Potem mam nadzieję będzie efekt stycznia i kolejna fala wzrotów. Natomiast w lutym będzie trzeba realizować zyski, bo... nie kraczmy, ale pewnie się zaczerwni. Jeśli boisz się wchodzić w fundusze, to po porstu zacznij od bezpieczniejszych, potem zmieniaj systemtycznie na agresywniejsze.
student z lublina / 91.123.161.* / 2007-11-23 03:47
dzieki wielkie wreszcie konkretna spojrzenie na sprawe
wejde na pewno w akcyjne bo zysk mnie interesuje jak lupnie to najwyzej poczekam dluzej zeby nie wtopic :)
ale skoro wyszedlem na gorce z akcyjnych fartem to nie chce wejsc w trakcie spadkow bo szkoda :)
qaz. / 83.29.149.* / 2007-11-20 21:14
tak to besa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miki3d / 2007-11-23 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A przeżyłeś już jakąś?
student z lublina / 91.123.161.* / 2007-11-19 23:39
czas inwestycji jest niesprecyzowany :) ciulam na mieszkanie... wiec to potrwa...

to sa moje poczatki na gieldzie wiec nie chcialbym wejsc w zlym momencie jesli udalo mi sie wyjsc przed spadkami to szkoda teraz to zmarnowac ale juz tyle spadlo ze przydaloby sie pod koniec tygodnia wejsc znowu ale sam nie wiem...

wiem tyle ze nikt nie wie co bedzie wszyscy sie o tym przekonamy niebawem ale co byscie zrobili na moim miejscu ?
Jarris / 2007-11-20 19:42
Lepiej zainwestuj w lokatę terminową. W Skoku Wołomin (siedziba na Krakowskim Przedm. obok Multibanku) mają teraz korzystną oferte - 7.5%. Skoro zbierasz na mieszkanie, to pewnie chcesz zminimalizowc ryzyko. Przeczekaj niepewne czasy na gieldzie i ewentualnie wróć w fundusze. Pozdrawiam Lublinianina :-) - Lublinianin z Irlandii.
mati300i / 2007-11-24 14:31
Ta lokata 7,5% to dobra sprawa ... nie znam szczegółów , ale chyba wyzszego oprocentowania nie ma w tym czasie na rynku, czy znacie cos?
student z lublina / 91.123.161.* / 2007-11-20 20:30
hmm 7% w skali roku to na mieszkanie dla swojego dziecka moze nazbieram
gdybym minimalizowal ryzyko to bym nie trzymal calej kasy w funduszach akcyjnych gdzie przez ostatnie 2,5 miesiaca wyszedlem +9,8% na reke
miki3d / 2007-11-23 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Taki wynik to fuks. Wydaje mi się, że wzrosty na funduszach średnio 15% w skali roku można uznać za wysokie. Oczywiście uśredniając, czyli zyski w czasach hossy musża być wyższe, aby pokryc straty w czasach bessy. Przyjdą (niestety) czasy, kiedy bedziesz polował na takie lokaty.
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-11-19 22:05
Jeżeli chcesz okres inwestycji planujesz na kilka ładnych lat 6-8 to kupuj. Jak na krócej to moeże być "krucho". Polska gospodarka bedzie Ok, ale żyjemy w globalnej wiosce!
kuzynx / 2007-11-19 21:30 / Tysiącznik na forum
idz i odkup te jednostki w najblizszym czasie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy