Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Co to oznacza "PP" na wykresach

Co to oznacza "PP" na wykresach

nowicjusz: :) / 80.53.239.* / 2007-08-25 16:40
Wiatam wszystkich bardziej doświadczonych graczy. Mam pytanie co oznacza "PP" na wykresach niektorych społek i kiedy to zjawisko powstaje. Acha jeszcze jedno czy dobrze rozumiem ze split akcji np 1:10 to zjawisko ze z jednej akcji zrobi mi sie 10 ale przy okazji 10razy tańsze.

pozdrawiam i czekam na odp
Wyświetlaj:
ekspertofinansowy / 149.254.192.* / 2007-08-25 21:51
Witaj. PP to Pierwsza Pelnia. Fazy ksiezyca w kwartale. Zjawisko czeste i w miare bezpieczne. Zjawisko splitu rowniez jest w miare logiczne mniej wiecej tak jak to rozumiesz. Wystepuje w okresie przesilenia, kiedy akcje sa juz tak drogie ze nikt ich nie chce kupowac, wtedy nadchodzi split i znow sa tanie. milego wieczorku zycze.
ekspertofinansowy / 149.254.192.* / 2007-08-25 22:01
nie, no sorki, nie mam serca sie z ciebie nabijac, sam tez zaczynalem a teraz jaja sobie robie...
PP to prawo poboru. Ustalane na zamkniecie gieldy w danym dniu. Jak masz w tym dniu akcje na koncie to masz prawo poboru, czyli prawo do kupna nastepnych akcji po preferencyjnej cenie. same prawa poboru nie sa wieczne i z czasem traca waznosc. Do tego czasu mozna je sprzedac (mozna tez kupic jak ktos chce) lub skorzystac z opcji zakupu preferencyjnego.
Split to tak jak rozumiesz. po prostu podzial. Tylko to nie zjawisko a zabieg zarzadu. Decyzja. Ma za zadanie poprawic plynnosc akcji. Latwiej handlowac 10 akcjami po 100 zl niz jedna po 1000. Pozdrowki i powodzenia zycze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy