Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Co trzeba wiedzieć zakładając jednoosobową działalność gospodarczą

Co trzeba wiedzieć zakładając jednoosobową działalność gospodarczą

Wyświetlaj:
tolasola / 89.74.68.* / 2018-06-22 13:06
Trzeba zadbać o odpowiednie zadbanie o rozliczenia. Mój mąż i ja korzystamy z usług biura rachunkowego, bo to bardzo ułatwia nam pracę. My zdecydowaliśmy się dokładnie na biuro rachunkowe gama, które znajduje się na Białołęce w Warszawie, koleżanka nam je poleciła i miała rację, praca wykonywana jest rzetelnie i na czas.
Elenea / 81.190.22.* / 2018-02-01 18:47
Tak, jak ktoś pisał prędzej – biuro rachunkowe, najlepiej od razu, polecone przez kogoś zaufanego. Postawiłabym też na dobry, prosty CRM, np. https://csmart.pl, żeby od początku sprawnie zarządzać firmą.
KubaZa / 77.254.138.* / 2018-01-08 23:06
Zdecydowanie trzeba nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Ja tego nie zrobiłem i była, kolokwialnie mówiąc masakra. Wiadomo, że jak człowiek własną firmę prowadzi i skupia się na niej, to może przeoczyć nowe przepisy. Przeoczyłem przez przypadek, z czystej głupoty i niedoczytania, a oberwało mi się, jakbym oszukał US na miliony złotych. Eh. OD dwóch lat współpracuję z Gama (Grabowskich). Biuro warte polecenia. MA się spokój.
Alan691 / 185.28.249.* / 2017-10-23 16:39
Trzeba wiedzieć co się chce robić ;) i jak to robić. Mając te podstawy, warto pomyśleć o narzędziach, które ułatwią samo prowadzenie firmy jako takie - w moim przypadku dużym wsparciem jest oprogramowanie od RESET2 z Wrocławia.
mateusz386 / 79.184.202.* / 2017-10-23 11:43
Warto wybrać sobie biuro rachunkowe. Ja za późno się za to zabrałem, ale znalazłem Liczyka.
Jerzy Bywalec / 2014-01-16 08:56
Obecnie firmę można zakładać jak dowód osobisty. Firm może powstać w jeden dzień tyle ile jest dorosłych Polaków. Nie w tym jest problem. Problem jest w ryzyku na wypadek bankructwa. O tym nikt jakoś nie mówi. Tysiące firm bankrutuje bez najmniejszej własnej winy. Powstają zadłużenia, zupełnie nie zależnie od prowadzonej działalności gospodarczej. Pokusił się ktoś o analizę statystyczną ile takich firm jest w Polsce? Jak to się dzieje, że wszyscy doradcy namawiają innych do uruchamiania działalności gospodarczej a sami jej nie uruchamiają? Rynek zawalony jest po same "sufity" ofertami dogodnych kredytów. Tysiące pożyczkodawców, po słupach, klatkach schodowych, Internecie itd. Przy obecnych przepisach prawnych nie w fazie uruchamiania tylko w przypadku, gdy interes nie wypali - bankructwo, trzeba być kompletnym idiota ekonomicznym żeby uruchamiać działalność gospodarczą nawet na poziomie łózka polowego na targowisku. Trzeba bezwzględnie skupić się nie na udogodnieniach w uruchomianiu firm, tylko uelastycznienia spraw wynikłych z ew. bankructwa. Ograniczenia w czasie windykacji długów i całkowita kasacja. Opodatkowanie progresywne długów. Taka sytuacja winna dotyczyć tych firm, które zbankrutowały bez najmniejszej winy. Wyłączyć z tego pospolitych złodziei i przestępczych cwaniaków. Jeżeli takie coś zostało by prawnie uregulowane wówczas można dopiero rozmawiać o uruchamianiu własnej działalności gospodarczej. Jeżeli tego nie ma, lepiej jest zmywać naczynia i zamiatać ulice np. w Anglii. Ciułacze i handlarze forsą zwani obecnie "inwestorzy" niech się udławią własna kasą lub sami wezmą się do jakiejś uczciwej roboty i zaczną zakładać swoją działalność gospodarcza. Dlaczego tego nie robią? Kasy mają jak lodu skoro chcą pożyczać, i jeszcze na dodatek wydają pieniądze na reklamę jako pożyczkodawcy.
jeleń / 46.205.50.* / 2013-05-30 00:00
Na chwilę obecną własna działalność to strzał w głowę,najlepiej zainwestować swoje pieniążki i pracować na tych co są oczko wyżej np hurtownie,dystrybutora,Zus plus cała masa naciągaczy którzy tylko patrzą coś kasy wyłudzić(np Allegro).Moja działalność to sklep internetowy prawda jest taka że na każdym kroku jest sie okłamywanym wciska się jeden kit że komputer i internet ma każdy wystarczy tylko zarejestrować działalność i zarabiamy realne pieniądze.Podsumowując lepiej być bez pracy i wyjść z pieskiem na spacer niż pracować a płacone mieć nadzieją że w przyszły miesiacu zarobisz.
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-09-01 21:30
Żeby prowadzić dzisiaj w "demokratycznej" Polsce działalność gospodarcza trzeba mieć łeb konia , zdrowie ryby i pieniądze na życie po nieudanym interesie.
terek / 31.175.59.* / 2011-09-01 21:09
Te wszystkie niedogodności rekompensuje satysfakcja z pracy dla siebie a nie na żałosnych cwaniaczków zwanych szumnie "pracodawcami".Może z 10% jest w porządku ale reszta to skąpe buraki,którym daleko do kultury bycia jaką mają zachodni pracodawcy.
pinokio z dortmund / 31.174.199.* / 2011-09-01 21:15
....nie mów, proszę - źle o Człowieku; bo On podsłuchuje w Tobie :)
pracujący na kontrakcie / 79.173.44.* / 2012-05-13 13:30
W większości wypadków mając jednoosobową działalność gospodarczą pracuje się jak na umowie o prace tylko że bez przywilejów takich jak chorobowe urlop odzież ochronna i to za niewiele większe pieniądze. Kontrakt często nie gwarantuje nic poza tym że jak pracodawca będzie chciał cie zwolnic to zrobi to bez konsekwencji. 4 lata posiadam już działalność gospodarczą i od czterech lat nie miałem urlopu, gdy chorowałem to chorowałem w pracy by nie stracić pieniędzy, kontrakt przedłużam co 3 lata czyli co 3 lata strach czy nie rozwiążą ze mną umowy. Raz już stawkę godzinową obniżyli a co będzie przy kolejnym konkursie kontraktów? Nie mam zagwarantowanej liczby godzin w kontrakcie (świadoma polityka pracodawcy) jak podpadne to dadzą mi 3 dyżury że nawet nie starczy mi na opłacenie zusu. Kontrakty dla ludzi prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze to tak zwane umowy śmieciowe mające na celu obniżenie kosztów tych najbogatszych.
Jakub Braun / 94.42.246.* / 2012-06-29 14:57
Ojej... To po co Ci działalność skoro nie potrafisz jej wykorzystać? Ja mam DG od 2 miesięcy i teraz zamiast 1 pracodawcy mam 50. Szczęście że moja branża pozwala mi "obijać się" za czyjąś niewiedze. Jak będzie tak rosło wszystko jak teraz to będę musiał zatrudnić ludzi.
Romek 1970 / 46.205.50.* / 2013-05-30 00:08
Ty chyba coś mocniejszego piłeś pisząc komentarz
pyszczak / 2013-05-21 12:11
no to powineines sie cieszyc ze dajesz zatrudnienie tak wielu ludziom a ze branza taka a nie inna to ciesz sie ze potrafiles wykorzystac potencjal i zarabiac na tym pieniadze :) powodzenia i wiekszyc zatrucnien
anonim168 / 95.40.91.* / 2014-01-15 18:17
a za miesiąc zlikwidujesz bezrobocie w polsce brawo hehe nie pij prosze
aaadfgg / 89.67.177.* / 2014-02-08 17:07
A ja myślę, że żeby w ogóle brać się za działalność gospodarczą, trzeba mieć albo talent, albo dużą wiedzę w danej branży.

Najnowsze wpisy