Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co w miejsce funduszy akcyjnych? Może fundusze obligacji dolarowych?

Co w miejsce funduszy akcyjnych? Może fundusze obligacji dolarowych?

Seba148 / 2006-02-03 23:31
Od 27 stycznia, czyli już blisko cały tydzień FA znacząco tracą (Skarbiec -4,5, DWS -5,0, Arka -1,2%). Dlatego zastanawiam się nad alternatywnym miejscem umieszczenia swoich oszczędności. Poradniki wszelakie każą zwrócić uwagę na fundusze obligacji i pieniężne. Jako amator tak uczyniłem przeglądając osiągnięcia w/w funduszy dostępnych w SFI mBanku w ostatnim spadkowym tygodniu.

Najbardziej okazale zaprezentował się w okresie 27.I.-3.II.:

Citi Obl. Dol. 1,5%
Skarbiec Obligacja Dolarowych +1,10%
DWS Obl. Dolarowych +0,90%

I stąd moje pytanie, czy po zamieszaniu wokół stóp procentowych w Polsce i USA korzystniej jest przenieść swoją inwestycję w fundusze obligacji dolarowych na czas niepogody na polskiej giełdzie?

Mam nadzieję, że fachowców znajdzie się sporo. Czekam na rozsądne komentarze :-)
hazan / 62.121.71.* / 2006-02-04 00:23
Nie wiem jak dużo chcesz zainwestować ale ja nie skupiał bym sie tylko na USD - owszem jest to dobre zapiezpieczenie przy inwestycjach na polskim rynku ale moim zdaniem powinienes troche zainwestowac w fundusze pln.

Ps. Jestem amatorem w tej dzidzinie wiec moje uwagi traktuj raczej jako luzny komentarz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy