Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co zostawi po sobie Marek Belka?

Co zostawi po sobie Marek Belka?

cesar / .* / 2004-04-26 10:25
Komentarze do wiadomości: Co zostawi po sobie Marek Belka?.
Wyświetlaj:
meneger / .* / 2004-05-18 20:22
Ten nieoceniony umysł już był poprzednio i zostawił po sobie smród i podatek bankowy - na taczkę z nim.
Włodek / .* / 2004-05-12 11:28
Bardzo dobra analiza pana Wójcikowskiego.Z tym,że ja się cieszę, że trafiło na Belkę.To jest swietny fachowiec, Balcerowicz może mu buty czyścić.Oczywiście żadnej gruntownej reformy państwa nie zrobi.Nie wiem,czy jest na tyle uczciwym człowiekiem,żeby próbować-oceniam go pod kątem fachowości, nie uczciwości.Ale choćby był Herkulesem, to i tak nie da rady mając za zaplecze SLD. Raz już próbował chociaż trochę ustabilizować polskie finanse jako minister, to najpierw mu świetlane poprawki wepchnęli "fachowcy" od Marka Pola, a potem wyleciał z rządu.Tak, wiem,że sam odszedł, ale widac ma dosyć osobistej godności,żeby nie godzić sie na rolę marionetki.Teraz ci sami ludzie mają być jego zapleczem parlamentarnym.A cieszę się, bo alternatywą nie jest żaden rząd fachowców tylko Oleksy albo inny świr.SLD władzy nie odda nawet o minutę wcześniej, niż będzie musiało.A po Belce przynajmniej jeszcze będzie co zbierać.Jeżeli nawet nie będzie w stanie Polsce pomóc, to myślę,że zdoła jej ,celowo działając, jak najmniej zaszkodzić.Bo tylko tyle może zrobić "Wallenrod" z SLD
Rozsądkowy / .* / 2004-04-26 13:12
Ta agonia może trwać jeszcze rok? Kolejny rok? Taaa, to kolejny rok stracony. Dobrze Pan to zauważył, Panie Rafale. Potrzebne jest katharsis. Natychmiastowe przyspieszone wybory. Lepper na premiera. Rozpirzyć ten układ w drobny mak. To chyba najbardziej słuszna opcja w tej chwili.
Prawicowa / .* / 2004-10-08 11:21
Lepper na premiera? Gdyby wszyscy rolnicy posłuchali Pana Leppera w sprawie UE nie mieliby dzisiaj dopłat i dotacji.
slonik / .* / 2004-04-26 13:06
I wten piękny sposób dyskutując "po polsku" o Marku Belce doszliśmy do mafiosów, Superexpressu, Rywina. Aż się prosi żeby dodać jeszcze paę słów o dupie Maryni, żeby sprawę skwitować. Problem brzmi: czy fachowiec ? (niekoniecznie Belka) czy polityk ? Polityk będzie patrzał na wszystko w kontekście przyszłych wyborów, bo wtedy będzie dalej istniał jako polityk, a fachowiec jak naprawić finanse publiczne, bo wtedy będzie nadal istniał jako fachowiec. To dylemat polskiej polityki: czy mieć miejsce w sejmie czy zrobić coś sensownego. Sensownie nikt nie chce w tym sejmie działać, w tym również opozycja łudząc się, że wołania o dobro kraju poprze przyszła opozycja. Będzie biblijnie - oko za oko, i o tym trzeba pamiętać (Miller nie pamiętał).
Kazimierz / .* / 2004-04-26 12:06
Czy zostawi? być może tak i to pozytywnego. Pytanie - czy obecnie jest ktoś w Polsce kto potrafi sprostać misji poprawy sytuacji w Polsce? Misji, która zaowocuje poprawą przynajmniej w sondażach. Problem jest jeden, że nie ma "takiego" odważnego i odpowiedzialnego, bowiem poprawa ma dotyczyć nie odległej perspektywy, ale dziś i trwałej na lata.Czy będzie kiedyś taki ktoś, kto podejmie się takiej misji - tak, będzie, jeśli będzie się liczyć gospodarka i sytuacja wszystkich obywateli Polski, a nie "opcja i stołki".
S.R. / .* / 2004-04-26 11:14
Marek Belka nie pozostawi po sobie nic pozytywnego . Kogo stać na to , aby zatrudniać osobę , która nie potrafi zrobić coś sensownego . Zadna prywatna firma nie pozwoliłaby sobie na takie wygłupy . Polskę jednak na to stać .
ksawery / .* / 2004-04-26 10:27
Dla mnie Belka zawsze będzie się kojarzyć z paskudnym podatkiem od zysków i chamskim przedrzeźnianiem się w sejmie: i nic już nie zmnieni tego: nie chcę aby został premierem!
cesar / .* / 2004-04-26 10:25
Oczywiście w interesie Polski byłoby rozpisać wcześniejsze wybory. Ale nie byłoby to w interesie Kwaśniewskiego. On ma widać chrapkę na przewodnictwo w SLD po zakończonej kadencji, ale potrzebuje większego "medialnego" poparcia dla SLD, bo przy obecnym to zostałoby mu jedynie pochowanie nieboszczki. Są wszelkie przesłanki na rozwiązanie tego parlamentu. Nieudolność i kompromitajca widoczne są na każdym kroku.Przecież obecny parlament + prezydent (przez małe p) skompromitowali się obaleniem przez Trybunał wszystkich ważnejszych ustaw "poprawiających" reformy. Dwa i pół roku napychnia własnych kieszeni posłów, stracony czas dla Polski. I teraz jeszcze Belka, bo sondaże już raczej nie będą gorsze, a nuż może wzrosną. Co MAMY do stracenia...? Polska poczeka...Choćby roczek porządził to zapomnimy wszyscy o Milerze i znowu SLD będzie cacy. Wstyd i hańba.Historia was oceni panowie... i mam nadzieję Trybunał Stanu też!!!-------------------------Za czasów cesarstwa rzymskiego to by się przynajmniej wytruli nawzajem...
ena / .* / 2004-04-26 12:32
Jaki tam Trybunał Stanu, skoro jego członkami są ludzie pokroju mec. W. Tomczyka, bardzo ustosunkowani i wykorzystujący te stosunki dla spektakularnych celów.
ena / .* / 2004-04-26 12:37
W/w adwokat to pelnomocnik Panów: Oleksego, Sobotki, Rywina i innych, o którym swojego czasu pisał "Superexpress", pisząc o jego fundacji z lat 90-siątych i powiązaniach z niemieckim mafioso, który umarł w podejrzanych okolicznościach.

Najnowsze wpisy