Forum Forum prawnePracy

Co zrobić? kwestia odp/ potrącenie z wypłaty

Co zrobić? kwestia odp/ potrącenie z wypłaty

MAAArek / 81.190.227.* / 2010-06-04 14:58
Witam!
Jestem dostawcą, zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, Podczas wypełniania swoich obowiązków potwierdziłem nieuważnie własnym podpisem odbiór gotówki na fakturze VAT. Faktura to powinna być wystawiona na przelew. Po 2 tyg. dowiedziałem się o tym błędzie, bo 2 strona nie zapłaciła za fakturę, tłumacząc się iż zostało zapłacone gotówką (chociaż w księgowości nie ma o wzmianki o tej transakcji), a mój pracodawca potrącił mi tą kwotę z mojej pensji.
Czy mogę jakoś odzyskać pieniądze?
Wyświetlaj:
------ / 83.1.81.* / 2010-06-07 19:51
Jak mogłeś wogóle cokolwiek potwierdzić na fakturze? Fakturę wystawia szef, czy kasa, a nie ty. Faktura wystawiona na przelew to na przelew, jeżeli ktoś by ci zapłacił, to musi wystawić bodajże KW, a jeżeli wystawiono fakturę na gotówkę, a nie pobrałeś to niestety, musisz płacić, chyba że kogoś ruszy jak ktoś napisał wcześniej.
ws21 / 89.25.186.* / 2010-06-07 16:37
Pracodawca nie ma prawa dokonywać bez Twojej zgody takich potrąceń. Zwróć się o pomoc do PiP lub wprost do Sądu Pracy. Nawet jeśli w umowie o pracę podpisałeś zgodę na takie potącenia, zapis tan jako sprzeczny z prawem nie obowiązuje.
gsd / 136.173.162.* / 2010-06-07 15:42
z pracodawca wiele zrobic nie mozna skoro skwitowales odbior, raczej bym probowal uderzac do tego od ktorego "ponoc" miales odebrac gotowke. Czasem (rzadko) moze kogos ruszy sumienie, ze cie okradl.

Najnowsze wpisy