Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Co zrobić z 5 tys. funtów? Z góry dziękuję za porady,

Co zrobić z 5 tys. funtów? Z góry dziękuję za porady,

zulek / 89.77.205.* / 2007-12-05 17:51
witam,
mam 5 tys. funtów i zastanawiam się, co zrobić. Zamienić na złotego, euro, dolara? Trzymać dalej? A może zainwestować funty?
Jak macie jakieś pomysły to czekam na sugestie,
Pozdrawiam wszystkich doświadczonych rozgrywających,
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-03-04 11:28 / Bywalec forum
witam.
Nie wiem czy jeszcze dysponujesz swoim kapitałem, czy też juz może coś z nim zrobiłeś....? Na pewno bym nie trzymał kapitału w walutach, gdyż za bardzo tracą na wartości. Osobiście bym polecił (tyle, że nie wiadomo na jaki okres przewiddujesz inwestycję)lokatę, bądź może jakiś fundusz obligacji, jak np UniObligacje NE (stopa zwrotu ma osiągnąć granice 8% w skali roku), tyle, że w tym przypadku ponosisz już jakieś ryzyko.
pozdrawiam
jacentym / 2008-03-04 00:38
Zapraszam na wykład specjalisty z ew. poradą indywidualną kontakt jacentym@tlen.pl
doradzCa / 89.79.147.* / 2008-02-25 21:36
kup 2 mieszkania, a najlepjenj 3!
Leh / 2008-02-25 18:38 / Bywalec forum
Zamień funty na złote i zainwestuj w fundusz akcji. Fundusz możesz wybrać na http://www.fundi.pl/analiza/
sebastian9 / 91.94.153.* / 2007-12-22 19:58
Witam, ja swoje funty zatrudniłem do pracy na 13% rocznie i jest ok.

Pozdrawiam,

sebastian9@interia.pl
bozena109 / 91.94.36.* / 2008-03-04 07:33
wpłac na 3 letnie subskrypcje biopaliwa,platyna-złoto lub produkty takie jak soja ,kukurydza lub woda.to sie opłaca ,masz gwarantowany kapitał,zwolniony z podatku belki
Myśliciel / 83.23.165.* / 2007-12-10 22:12
KUP SKOTAN - Przetwórstwo ODPADOWEJ GLICERYNY z produkcji biopaliw to rzeczywiście ZłOTA ZYłA - czego zdaje sie nie zrozumieli niektórzy. Albo nie chcieli. W skali trzech lat w Unii do benzyny trzeba będzie dolewać o ile pamiętam do 10% biopaliw. Z produkcji 100 litrów estrów powstaje 10 litrów gliceryny, z którą NIE WIADOMO CO ROBIC - koszty wylewania są olbrzymie. Skotan, mając jako JEDYNY technologię przetwarzania odpadowej gliceryny staje sie POTENTATEM SWIATOWYM w wykorzystaniu OGROMNYCH ILOśCI ODPADóW GLICERYNOWYCH. Co to oznacza? Pomyślcie trochę... Oczywiście pozostaje kwestia wykorzystania tej technologii - ale dziwne utajnianie strategii i działań spółki może dobrze wróżyć akcjonariuszom. Nie zapominajmy także o możliwej zmianie ustawy lub rozporządzeń w sprawie produkcji biopaliw, co może nastapić w skali dwóch tygodni. Zbliżamy się do końca roku, a w Unii już w 2008 r.mamy praktycznie 5% dodatku biopaliw do benzyny. Możliwy wzrost? RAZY STO.
Idyll / 2007-12-23 15:53 / Bywalec forum
Inwestycje w akcje nie są chyba najlepszą propozycją dla kogoś, kto po raz pierwszy będzie miał styczność z rynkami finansowymi. Zdecydowanie bardzie polecam zainwestować pieniądze w jakiś fundisz parasolowy, najlepiej UniFundusze, albo Skarbiec, czt ING... są to najlepsze TFI więc klient nie powinien doznać rozczarowań.
sovq1 / 2007-12-10 23:21 / portfel
Tylko trzeba pamiętać jeszcze o tym czy ta spółka jest dobrze zarządzana, czy wykorzystuje wszystkie okazje jakie daje jej rynek. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że zyski Skotanu są nieregularne i nieprzewidywalne, spółka nie wypłaca dywidendy, ale z drugiej strony nie jest zbytnio zadłużona.
POINTA: laikom nie polecam akcji - za to poleciłbym sprzedaż funta i lokatę o zmiennym oprocentowaniu albo fundusze inwest. (zależnie od tolerowanego ryzyka)
jarek79 / 81.190.247.* / 2007-12-10 20:13
Wg mnie funt w grudniu się osłabi ( ze wzgledu na powracających Polaków na Święta ) pózniej w styczniu i lutym może byc korekta trendu spadkowego i na chwile funt może się umocnic w stosunku do złotego.
Ja bym teraz sprzedał funta ( na PLN ) i zamienił spowrotem na Funta na koniec grudnia.
lub trzymał w PLN nadal.
Złotówka wg. analitykow nadal bedzie sie umacniac ( po problemach z kredytami w USA przyjdzie czas na W. Brytanie i kurs funta zachowa sie podobnie jak dolara / tylko pózniej /
Pozdrowienia i Powodzenia . oczywiście to jest tylko spekulacja , musisz sam zdecydowac
jarek79 / 81.190.247.* / 2007-12-10 20:21
A oczywiście nie polecam "bawić się " kupnem i sprzedażą walut w kantorach, lepiej założyć konto bankowe które umożliwia takie transakcje. Wiecej zostanie zyskow dla Ciebie
Adaśko z Łodzi / 79.187.163.* / 2007-12-10 14:28
już ja sie nimi zaopiekuję. ;) P.S. Dużo to Ty nie uzbierałeś w tej Anglii - 3 lata harówki po 12 godzin na dobę i niecałe 25 tys. złotych.... słabiutko!
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-10 12:02
Kub sobie jakas plazme 60 calowa dobra.
liop / 2007-12-06 15:16 / portfel
ja laduje zyski w dzialki w Rumunii zastanawiam sie tez nad Bulgaria np maly apartamencik na morzem - ceny sa atrakcyjne i kiedys zrownaja sie z Europa:).
Ostatnie 2 lata, Rumunia, wirtualny(obecnie tylko kupuje) zysk okolo 215% przy zalozeniu zbycia ziemi po cenach rynkowych.
BTW: ja masz nerwy ze stali i duzo czasu na nauke proponuje FOREX. Mozna bardzo duzo zarobic ale i tez wszystko stracic, od 3 tygodni sie ucze na jednym koncie -46% na drugim +273% ale to tylko konta demowe-rzeczywistosc moze byc gdzies pomiedzy lub jeszcze ponizej minusow ktore mam:)
Idyll / 2007-12-23 15:58 / Bywalec forum
Gość ma 5 tys funtów oszczędności, a ty mu polecasz inwestowanie na Forexie lub w działki w Rumunii. 1000 funtów wydałby pewnie odrazu na poszukanie odpowiednich doradców i pośredników, aby kupić ziemię, wiec raczej nie tego oczekuje. Nie uważasz, że obecnie inwestycja w funudsz inwestycyjny byłaby najlepsza, choćby we wspomniany już przeze mnie UniSto Procent Bis.
xxkrzsztofxx / 86.0.164.* / 2007-12-10 11:08
Ligo mam pytanie mozesz powiedziec od czego nalezy zaczac zeby kupic ziemie w Rumuni lub w Bulgari. Jak ten temat ugrysc itd ?
kaluzajan / 2007-12-05 19:26
można przepic lub wymienic na zlotowki poki jeszcze warto i przepic w polsce bo gorzala tansza ale mozna tez wplacic w fundusze o ile wracasz do pracy na wyspy
Kmon / 2007-12-06 18:31 / Dobry animator
zgadzam sie....!! jak nie masz pojęcia o giełdzie to lepiej na fundy wrzucic albo przepic bo znam calkowicie zeionych ludzi w temacie giełdy co na parkiecie z 40 000 zł wyjmowali 10 000 zł....
dss / 193.111.166.* / 2007-12-10 09:50
mozesz wpłacic na fundusze ale w gbp nie ma, wiec wplac w złotowkach na kilka róznych
i obserwuj je na rku internetowym
Idyll / 2007-12-23 16:02 / Bywalec forum
Obecnie raczej nie decydowałbym się na jakieś duże dywersyfiakcje portfela funduszy! Rynek jest niepewny, panuje pewna dekoniunktura więc w sferze zysków nie można się spodziewać kroci. Ograniczyłbym się do jednego funudszu stabilnego wzrostu, jednego obligacji i może jeszcze coś z ochroną kapitału. Pozdrawiam
laik. / 83.31.242.* / 2008-02-25 11:54
Jak UEFA zabierze nam Euro, to 100 zł będziemy tapetować ściany, a jeżeli nie to jak już mówiłem (a sprawdza się to już od dwóch misięcy), Funt po trochu będzie spadać aż do wakacji. Potem się okaże czy będzie tak nisko że ludzie zaczną wracać, albo przeciwnie zostaną...
Cesar_Cesar / 2008-02-25 15:06
Jeśli myslisz o inwestycji and 3-5 lat i powrocie do Polski to raczej sugerowałbym Euro. Ja część GBP zamieniłem na Euro, bo w końcu kiedyś wejdziemy do strefy Euro, więc lepiej teraz zahedgować ryzyko po znanym kursie, niż przewalutotywać dwa razy z GBP na PLN i PLN na Euro po kursach niepewnych. Problem w tym, że Funt ostatnio słabo stoi 1,32-1,33 do Euro, ale powrotu do 1,45 z sierpnia zeszłego roku to bym się raczej nie spodziewał. Raczej wręcz przeciwnie.

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy