Forum Forum inwestycyjneForex

Co zrobić z dolarami ?

Co zrobić z dolarami ?

simon_k86 / 2009-10-16 17:34
Witam,
Szanowni Państwo,

Proszę o podpowiedz kiedy i jak przewalutować dość dużą kwote w $ na PLN. Czy czekać, a może przewalutować w coś innego ?.
Kurs dolara jest bardzo niski porównując np. z 2009-02-18 - 3,8978.
Dziękuję za pomoc
Wyświetlaj:
xoxox / 83.17.247.* / 2009-10-20 11:01
Za dolary kup złoto. Ale ciemnogród takie jaja piszą ze się śmiać chce idzie druga fala kryzysu po ''korekcie'' napędzonej sztucznie w połowie dolar na dwa złote leci złoto do końca roku 1300 dolarów a znając fakt ze ludzie maja złe oczekiwania względem inwestowania to kolo marca 1400 to się nie zdziwię szkoda ze ludzie ze szkoła a tematu nie kumają -krowy paść okres letni napędził gospodarkę światową trzeba znać jeszcze psychologie i historię tej zimy padną następne gałęzie gospodarki jak pszczoły w ulu po zimie wszystko jest nastawione na przeczekanie ale w nieskończoność nikt nie bedzie w stanie wytrzymać kto ma pieniądze ten ma i bedzie miał i na kryzys s.. złota tak jak papieru nikt się szybko nie pozbędzie będą jaja jak inflacja globalna zacznie skakać na wiosnę - jest jedna prawda ''są rożne systemy władzy i wartości ale jest jedna sprawiedliwość- śmierć a nieśmiertelne jest tylko złoto'' ktoś powie ze dobra złoto zdrożeje a dolar spadnie ale jak się sytuacja odwróci zróbcie doświadczenie połóżcie 10 deko złota i 10 tys zł i niech ktoś wybiera co by zwiło dodajcie ze jak by był kryzys wojna niepewna sytuacja sami dojdziecie do wniosku i niesłuchające ''specjalistów''co zarobili na bumie bo to babcia potrafi teraz to was oskubią chyba ze macie miliony rząd tez prosty aż się śmiać chce powinien krzyknąć kupować taka a taka walutę w kupie siła i każdy zarobi to sami robią kasę i się śmieją.
kryzysowy_narzeczony / 2009-10-19 19:23 / Bywalec forum
http://img27.imageshack.us/img27/3120/coostradefxusdpln.png
konkurent / 87.207.40.* / 2009-10-19 23:46
przerysuj moze ze dwa wykresy od tych co sie na tym znaja bo ten ktory podales to nic nie mowi
pokaz / 87.206.243.* / 2009-10-18 03:31
daj mi najlepiej, bo widząc o co i jak pytasz to tylko spać nie będziesz mógł przez nie.
nena / 83.202.80.* / 2009-10-19 19:14
Co myslicie o obligacjach dolarowych PIONIER??????
rafcio555 / 188.33.130.* / 2009-10-16 18:53
Trzymaj i czekaj na korekte na giełdach wtedy dolar sie umocni i powinien przebić 3zł. Im głębsza korekta będzie tym dolar bardziej sie umocni. Przewalutować w kantorze z tym że trzeba sie targować i można przy dużych kwotach osiągnąć wtedy cene rynkową. To co napisałem to tylko moja opinia i moge sie mylić....
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-10-18 22:42
Raczej się rafcio nie mylisz. Może dojsć nawet do 3,20
pokaz / 87.206.243.* / 2009-10-18 03:34
zwłaszcza, że stany dewaluują swoją walutę. No i pytanie czy korekta będzie w ogóle. Nie pewna ta twoja rada. Dobry moment na sprzedaż dolara już był.
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-10-18 22:49
Jak był po 2zł, to wielu głosiło,że bedzie po 1,5 a nawet po 1 zł.
Ze obruci w drugą stronę do 3,9. to nikt się nie spodziewał.

Obecnie na rynku finnansowym takie ruchy to normalne.
Pieniądz musi pracować, Musi być ruch w interesie. Jak nie giełda to waluta.
cosmo / 87.206.243.* / 2009-10-19 00:29
No nie wiem czy tak nikt się tego nie spodziewał, a że ma być po 1,5 czy na po 1 PLN to pierwszy raz słyszę od Ciebie.

Heheh dobra jest druga część widzę, że nie wiesz co to rynki walutowe i na czym polega handel walutą ;)
rafcio555 / 89.108.255.* / 2009-10-18 10:52
Jedyny kraj który chce dewaluacji dolara to USA reszta świata z Chinami i Rosją na czele tego nie chce bo mają sporo rezerw walutowych w dolarze. Świat nie zgodzi sie na taniego dolara dopóty nie powstanie nowa waluta światowa która zastąpiłaby dolara.

Dobry moment na sprzedaż dolara już był.

Słuchaj teraz każdy to wie także daruj sobie takie teksty... Wracając do kursu to trzeba poczekać na korekte na giełdach.
cosmo / 87.206.243.* / 2009-10-19 00:37
Nie będę Ci tłumaczył, bo i tak nie zrozumiesz pewnie o co mi chodzi ale powiem Ci tylko jedno, że USA ma okropne zadłużenie, które musi spłacić i to jest bezsprzeczny fakt. Pytanie tylko jak to zrobić bez odpowiedniej koniunktury i gotówki. Odpowiedz sobie sam.

Rzeczy o Chinach i Rosji to chyba z faktu wyciągnąłeś. China mają ogromne ilości dolara, a Rosja sprzedaje ropę za dolary, więc nie widzę tu związku, a w ręcz dla mnie głupotę napisałeś.

Dolara możesz zastąpić w każdej chwili np Euro, pytanie co to zmieni i co to da.

Nie daruje sobie moich tekstów, bo nie przedstawiłeś żadnej sensownej odpowiedzi, która mogłaby mnie do tego skłonić. Podpowiedziałeś koledze na zasadzie: "W mojej czarodziejskiej kuli.." Co za bzdura żeby uzależniać kurs od okresowej korekty. Pokażę Ci ze 20 sytuacji, w której Twoja teoria jest w 100% błędna. Jedyną prawidłowością tu może być, iż prawdopodobnie złotówka jest niedoszacowana i w perspektywie wzrostu gospodarczego jej wartość będzie rosła. Dlatego moim zdaniem jak się ktoś nie zna i nie wie co robi, to niech lepiej mi da albo sprzeda, żeby potem nie płakał.
jadzia z magla / 92.244.61.* / 2009-10-19 17:47

Co za bzdura żeby uzależniać kurs od okresowej korekty. Pokażę Ci ze 20 sytuacji, w której Twoja teoria jest w 100% błędna.

no nie masz pojecia o walutach, o korekcie, o indeksie USD...ani o ropie...i podejrzewam, ze o zlocie takze....troche cierpliwosci i otworzysz oczy :)

p.s. jankesi maja opracowany stary trick na uwolnienie sie od nadmiernego dlugu...
cosmo / 87.206.243.* / 2009-10-20 20:37
A dlaczego nie mam pojęcia?? Wyjaśnij mi chętnie się dowiem.

Jeżeli chodzi o to czy gram, to nie gram ale pojęcie ogólne mam, dlatego chętnie się dowiem czegoś nowego w temacie, jak możesz mi pokazać co było złego w moim stwierdzeniu.
takra / 188.47.70.* / 2009-10-19 18:53
Na ogólnym jest komentarz " Sancho Pansa" g.około 0.40 ,a w nim moim zdaniem bardzo trafne spostrzeżenie."Usa mają zadłużenie we własnej walucie,a reszta świata w dolarach."Wnioski niech każdy sobie dopasuje,do swoich przewidywań.Pozdrawiam
rafcio555 / 188.33.124.* / 2009-10-19 14:01
Słuchaj że tak powiem Ameryki nie odkryłeś :) Zadłużenie USA mają duże i tak jak napisałem na dewaluacji zależy tylko im. Reszta świata nie chce słabego dolara bo na tym STRACI rozumiesz to? Ktoś zyska - USA a straci reszta świata która sponsoruje USA kupując ich obligacje - przykład Chiny. Jeżeli nie widzisz tutaj związku to radze poćwiczyć logiczne myślenie ;)

Jeżeli dolar przestanie być walutową światową i rezerwową to wtedy jego wartość drastycznie spadnie ale póki tak nie jest będzie on relatywnie silny.

Co do korekty i kursu dolara to moja teoria tutaj sie sprawdza. Porównaj sobie poziomy giełdy w lutym z kursem dolara w tym samym okresie i obecnie. Im większa korekta tym złoty słabszy.
cosmo / 87.206.243.* / 2009-10-20 20:43
nie dolar słabszy tylko złotówka słabsza a to różnica. Różnica jest też co do okresowej korekty, która nie musi wpływać na kurs a do stałego trendu, na którym opiera się twoje stwierdzenie (co do powrotu do stałego trendu to skąd takie przesłanki??). Jak całemu światu nie zależy to nie będą robić podaży bez sensu ale narzędzia do kreowania polityki pieniężnej wobec dolara mają Stany, a nie Chiny. No chyba że już nimi Chińczycy rządzą i szantażują biały dom plus bank centralny. Co do logicznego myślenia to chyba jak Stany bardzo będą chciały niższego kursu to ich nikt nie powstrzyma, przynajmniej pokaż mi mądrego, bo tej pory się taki nie pojawił i kurs leci od dłuższego czasu.
simon_k86 / 2009-10-16 19:09
dzięki poczekam zobaczymy co inni poradzą
Dodo_12345 / 83.17.113.* / 2009-10-19 10:26
Mam 3 20-dolarówki. I też zastanowiam się co z nimi zrobić: czekać, sprzedać...
Co prawda pewnie straty na nich nie będzie -w końcu to monety-ale czy da się godziwie zyskać?
irons45 / 2009-10-19 10:42 / BAKSIK ZIELONYCH
cena ok 3.0 tys zl zalezy od jakosci skupuje tez bank nbp-- mozna sprzedac tez na alegro z wyzszsa cena
ajt / 83.9.198.* / 2009-10-16 21:21
wbijaj na forum ekipy (poszukaj w watkach na dole)
tam dowiesz sie wszystkiego, co, kiedy i ile :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy