Forum Forum prawneCywilne

cofniecie wypowiedzenia nc+

cofniecie wypowiedzenia nc+

automaniak / 2013-04-18 08:41
niedawno jak sie zrobilo goraco w temacie polaczenia cyfry+ z telewizja N, wypowiedziałem umowe swojemu dostawcy z racji tego ze nie podobaly mi sie oferty zaproponowane przez nc+, teraz po zmianach jakie nastapily w ich polityce, chcialbym zostac jednak przy tym co mialem bo powstala taka mozliwosc. Czy w takiej sytuacji mozna w jakis sposob cofnac wypowiedzenie ktore zostało im wyslane?
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-04-18 10:09
W ustawie Prawo Telekomunikacyjne nie znalazłem o tym wzmianki, ma zastosowanie zatem ogólna zasada:
- obowiązują zapisy w umowie/regulaminie świadczenia usług, a jeśli takiego zapisu w tych dokumentach nie ma- zapis Kodeksu Cywilnego- art. 60 do 65.

Mianowicie- jeśli cofniecie/odwołanie wypowiedzenia dotrze do operatora jednocześnie lub wcześniej (np. inną dopuszczalną drogą, np. faksem) niż wypowiedzenie- to jest ono ważne, 'znosi' wypowiedzenie. Jeśli dotrze później- wycofanie takie wymaga już zgody operatora, tj. on decyduje, czy uznaje wypowiedzenie, czy cofnięcie- a w praktyce czy umowa zostanie wznowiona na dotychczasowych warunkach, czy podpisana nowa, na warunkach jak dla innych nowych abonentów- czyli wg. nowych cenników, z opłatą instalacyjną itd.
studenciak22s / 2013-04-18 10:36
znalazlem gdzies informacje ze nc+ wycofala sie calkowicie ze swoich zmian jakie chca wprowadzic i zastosowali pewne ustepstwo mianowicie: "Wszyscy Klienci, którzy podjęli decyzję o rezygnacji w marcu lub kwietniu 2013 r., mogą wycofać swoje wypowiedzenia do końca maja 2013 r. i skorzystać ze zmian w ofercie nc+. W tym celu prosimy o kontakt z nami."
paczydlo / 2013-04-24 09:11
zgadza sie, mozesz to zrobic telefonicznie albo przy okazji ebdac na miescie i udajac sie do stanowiska nc+ i tam zglosic wypowiedzenie wypowiedzenia :) tzn cofjniecie wypowiedzenia :)

Najnowsze wpisy