Forum Polityka, aktualnościKraj

Coraz chętniej zakładamy firmy

Coraz chętniej zakładamy firmy

Money.pl / 2008-07-29 10:01
Komentarze do wiadomości: Coraz chętniej zakładamy firmy.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-07-29 10:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Bo podatki dla pracujących coraz wyższe, więc opłaca się zarejestrować działalność i świadczyć usługi, a nie podpisywać umowę i pracę. Wielu pracodawców już w ogłoszeniach pisze "z własną działalnością gospodarczą". Obywatele bronią się jak mogą, przed "ochronną" ręką socjalistycznej polski, która ich wyzyskuje i upokarza.
2. Mając własną działalność łatwiej oszukiwać urząd skarbowy i działać w szarej strefie.
3. Można wyciągać kasę z UE.
Bodek2 / 2008-07-29 10:45 / Bywalec forum
No właśnie... ja w swoim miejscu pracy nie mogę przejść na działalność i jako jeden z nielicznych bidaków płacę 40% PIT plus ileś tak NFZ plus masę ZUS...
Na szczęście w przyszłym roku zmniejszy się z 40 do 32... Już nie mogę się doczekać!
tyfus / 217.116.98.* / 2008-07-29 10:14
prawie sie zgadzam z przedmowca. Ale jedno małe ale ...
nie zgadzam sie z określeniem "oszukiwać urząd skarbowy" to tak jak oszukiwać oszusta. US ściąga lichwę i nie posiada praktycznie żadnej odpowiedzialności.
Prosty przykład: "komornik sciagnal ze mnie dlug + odsetki - za to dostał spora nagrodę pieniężna - odwołałem się do NSA i wygrałem po ponad roku US oddał kasę. Ciekawe czy komornikowi nagrodę oddał???
Eugeniusz78 / 90.156.28.* / 2008-07-30 19:53
Jak od pewnego czasu noszę się z zamiarem założenia firmy. Jak to zwykle bywa brakuje mi pomysłu na biznes. Znalazłem fajną stronkę z pomysłami MamBiznes.pl, ale serwis chyba niedawno wystartował więc trochę tego mało. Znacie inne serwisy poświęcone tej tematyce?

Pozdrawiam!
Eugeniusz

Najnowsze wpisy