Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Coraz więcej ofert pracy. Sprawdź gdzie

Coraz więcej ofert pracy. Sprawdź gdzie

Money.pl / 2014-12-04 22:15
Komentarze do wiadomości: Coraz więcej ofert pracy. Sprawdź gdzie.
Wyświetlaj:
dhjete56u354543121 / 89.79.124.* / 2015-01-29 16:04
Wiele z tych ofert dotyczy w rzeczywistości jednego i tego samego stanowiska, a oferty są od wielu agencji zatrudnienia. Żeby było pikantniej na jedno i te samo stanowisko niektóre firmy rekrutują pół roku i więcej (bo na początku mają chęci, ale nie mają budżetu, później mają budżet ale są tak zasypane CV'kami, że w końcu same nie wiedzą kogo potrzebują, a później rusza właściwa rekrutacja na koniec której dzielny kandydat dostaje propozycję śmieciówki).

Poza tym ok 50% ofert jest całkowicie fikcyjna, a jedynym celem jest zbudowanie bazy danych kandydatów pod przyszłe (ewentualne) procesy rekrutacyjne gdy firma np. wygra przetarg, albo otrzyma konkretne zlecenie.

Zza biurek katedr uczelnianych wszystko wygląda "inaczej".

Sam szukam, jestem wyszkolony jak szarik (i mam doświadczenie!) i powiem jedno - rynek pracy jest bardzo słabiutki.
agniech@ / 87.205.204.* / 2014-12-04 22:16
Wreszcie mi się udało znaleźć robotę po pół roku szukania Wysłałam dziesiątki CV, już byłam załamana i straciłam wszelką nadzieję. Nie chciałam nawet spotykać się ze znajomymi bo wszyscy gdzieś pracowali i czułam się takim odszczepieńcem. Rodzina też przy każdej okazji tylko pytała „masz już pracę, udało się coś znaleźć?” To było dobijające. W końcu jednak mi się udało. Nie wiem, być może pomogła mi strona [...] na której stworzyłam sobie nowe CV i list motywacyjny. Ale po kolei. Wcześniej zrobiłam sobie CV biorąc trochę od koleżanek, trochę mojej inwencji twórczej i tak powstałe dzieło wysyłałam w świat nie zwracając uwagi czy to w ogóle ma ręce i nogi. Niedawno podpatrzyłam u kolegi że jego CV jest bardzo przejrzyste, wszystko jest w nim ułożone i w ogóle jakoś wizualnie mi się spodobało. Powiedział, że to wszystko zrobił właśnie na [...] i zajęło mu kilkanaście minut. Sprawdziłam i rzeczywiście super sprawa! Zrobiłam tam swoje nowe cv i list motywacyjny według wskazówek. Właściwie to wszystko samo się zrobiło jak wpisałam odpowiednie dane Szukając pracy zaczęłam posługiwać się już tylko tymi nowymi„dziełem” i wreszcie z sukcesem. W przyszłym tygodniu zaczynam karierę :D Dziś byłam na badaniach lekarskich. Już nie mogę się doczekać, jestem podekscytowana. Teraz będę mogła spotykać się ze znajomymi z podniesioną głową i wreszcie sytuacja materialna się poprawi.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy