Forum Forum emerytalneOFE

CU OFE: Ponad 20 miliardów zł aktywów, niższa opłata za zarządzanie

CU OFE: Ponad 20 miliardów zł aktywów, niższa opłata za zarządzanie

Wyświetlaj:
EJ / .* / 2005-08-08 09:27
DR EKONOMII!! Zgadzam się co do sponsorowania artykułów! Mam takie wrażenie, że do "sponsorowania" doszło także przy komentowanym artykule. Może to też dotyczy paru samych komentujących?! Ciekaw jestem ilu komentujących to zdesperowani pracownicy CU? Przecież negowanie konkurencji to jedyna metoda "ratowników" CU. Doktorku Ekonomii chętnie poznałbym w końcu te dobre rankingi CU! A może masz je w czarnej teczce u Tymińskiego?! W jednym się zgadzam. Dobrze, że mamy OFE i nawet z CU będzie większa emerytura niż z ZUS-u.
Z Manager Magazin / .* / 2005-08-04 23:51
Wpadki zarządzających CU OFE Przyszli emeryci niezbyt często interesują się wynikami swoich OFE. W końcu, większość z nich będzie odbierać pieniądze za kilkanaście lub wręcz kilkadziesiąt lat. Pewnie i tym razem nikt nie zwróciłby więc uwagi na wpadkę zarządzających, gdyby nie to, że wśród funduszy emerytalnych działających na polskim rynku, Commercial Union OFE BPH CU WBK jest prawdziwym kolosem - czytamy w artykule zamieszczonym w polskiej edycji pisma Manager Magazin.Należy do niego blisko 2,6 mln osób, co oznacza, że zarządzający z CU OFE obracają pieniędzmi statystycznie co piątego przyszłego emeryta (wg danych urzędu nadzoru – środkami 21,5 proc. wszystkich ubezpieczonych w II filarze). Niestety, nie robią tego najlepiej. I co gorsza, taki stan trwa już chyba zbyt długo - zauważa Manager Magazin.OFE działają u nas pięć i pół roku. Skuteczność zarządzających najlepiej mierzy się w długim czasie. Dlatego też nadzór emerytalny wylicza stopy zwrotu osiągane przez fundusze w ciągu każdych kolejnych trzech lat (do września 2004 r. w okresach 2-letnich). O ile w pierwszych latach działalności funduszy emerytalnych CU OFE plasowało się, biorąc pod uwagę wyniki inwestycyjne, na 3 – 4 pozycji, to od 2003 r. spadło na miejsce 8 – 9. Czyli do drugiej ligi. Potem, z krótką przerwą, było jeszcze gorzej – fundusz spadł do trzeciej piątki. W ostatnim zestawieniu (za minione trzy lata) CU OFE wylądowało na końcu tabeli - przypomina Manager Magazin.Skąd więc takie różnice? Biorąc pod uwagę ostatnie trzy lata, zarządzający OFE CU mieli dwa złe okresy. Pierwszy rozpoczął się w drugim kwartale 2002 r. i trwał do końca pierwszego kwartału 2003 roku. Zła passa wróciła w czwartym kwartale 2003 r. i ciągnęła się do połowy ubiegłego roku. Konkurenci nie chcą wypowiadać się o jej przyczynach, nawet nieoficjalnie. Wszystko wskazuje na to, że zawiniły nietrafione inwestycje na rynku akcji. – W pierwszym okresie zarządzający CU OFE utrzymywali w portfelu znacznie więcej akcji spółek giełdowych niż wynosiła średnia rynkowa (o ok. 2 – 3 pkt. proc.) – wyjaśnia Tomasz Publicewicz z firmy Analizy Online, monitorującej rynek OFE i funduszy inwestycyjnych. – W tym czasie kursy, głównie dużych spółek, spadły średnio o ok. 20 proc., co oczywiście znalazło odzwierciedlenie w wycenie jednostek funduszu. Dodatkowo jeszcze fundusz, którego portfel był zdominowany przez duże i płynne spółki tracił do konkurentów na początku 2003 r., gdy rynek rozpoczął hossę od wzrostów cen akcji małych i średnich spółek. Według niego, w kolejnym okresie, słabsze wyniki CU ponownie zależały od wybranej alokacji.– Zarządzający z Commercial Union utrzymywali niższe zaangażowanie na rynku akcji – poniżej średniej dla wszystkich OFE – tłumaczy analityk.– I znowu okazało się, że decyzje innych zarządzających przyniosły lepsze rezultaty, bo rynek wzrósł w tym czasie o ok. 20 procent. Skutek był taki, że wycena jednostki CU OFE znowu rosła wolniej niż u konkurencji. Tak się składa, że członkowie tego funduszu tracili zawsze, gdy próbował on grać na zmianie udziału akcji w portfelu.Więcej w Manager Magazin
Wapniak / .* / 2005-08-05 15:15
Odpowiadam i uzupełniam, wg. KNUiFE stopa zwrotu:-za okres od 29.12.2000-31.12.2002r. miejsce: 1.Sampo 26,6%, 4. C.U. 22,7%. - za okres od 29.03.2002-31.03.2005r. miejsce: 1. Bankowy 45,8%, 15. C.U. 37,1%.Cały czas poniżej średniej.Dobry towar nie wymaga aż tak agresywnej i kosztownej mimo wszystko, reklamy! A propos Kamyczka: Dobre drinki lubię, ale nie przypominam sobie faktu ich picia z niektórymi adwersarzami...Cóż, może nie nadążam za nowym...
byk / .* / 2005-08-05 16:53
Szkoda szanowny panie Wapniaku, że nie nadąża pan również za starym bo savoir-vivre to również uczciwość w codziennym życiu. Młodym można wybaczyć małe manipulacje ale nam starym ? A fe, nie wypada. Trzeba mieć odwagę żeby podawać całą prawdę a nie eksponować to co pomniejsza pańską frustrację.
Wapniak / .* / 2005-08-05 17:08
Z całym szacunkiem.Czyżby Pan podważał raporty KNUiFE?...Proszę czytać uważniej.
byk / .* / 2005-08-05 17:47
Szanowny Paniepodważam pańską uczciwość w przytaczaniu rankingów a nie raporty KNUiFE. Nie wystarczy czytać raportów nalezy również je zrozumieć, do czego gorąco zachęcam
Wapniak / .* / 2005-08-05 19:46
No coments. Schodzę z tej areny. Można hasać... Serdecznie pozdrawiam.
EJ / .* / 2005-08-04 23:44
DR EKONOMII! Pokaż swoje argumenty! A tak przy okazji. Co wybierzesz? Bank A, który daje Ci lokatę np. 3% i wiesz, że z Twoich pieniędzy zarobi np. 6% czy bank B z lokatą 6% ale z zarobkiem dla siebie np 12%?
dr ekonomii / .* / 2005-08-05 08:02
EJ-u, proponuje Ci żebyś mimo wszystko używał rozumu kiedy czytasz prasę, bo zapewniam Cię że większość artykułów jest sponsorowana . Dziennikarze to takie prostytutki- napiszą wszystko co tylko zechcę pod warunkiem, że zapłacę. I właśnie ten artykuł tak należy traktować-normalna gra rynkowa konkurecji. Bądź pewien ,że każdy fundusz w całym okresie inwestowania będzie miał okresy lepsze i gorsze. Najważniejsze jest to ,że mamy fundusze emerytalne i uchronimy część naszych pieniędzy przed wielką ZUS-owską "czarną dziurą". Czy Ci się to podoba czy nie , fundusz który starasz się zdyskredytować to ścisła czołówka funduszy emerytalnych w Polsce . A jeżeli chodzi o mój wybór to nie wybieram nic . Bank to nie miejsce do inwestowania pieniędzy
realista / .* / 2005-09-21 10:36
Poczytaj sobie szanowny panie raport knuife za ostatni rok, i przedstaw łaskawie wszystkim co komisja pisze na temat CU. Myślicie że jesteście molochem pod względem aktywów i to wam daje dobre wyniki finansowe. Pomyłka CU ma słabe wyniki i to wcale nie od niedawna. Zła passa CU jest spowodowana m.in. dużymi aktywami, co powoduje że CU ma duże problemy w inwestowaniu na naszej giełdzie.
adi / .* / 2005-08-04 22:20
Gorzej jeżeli kiedyś otrzymasz część reklamy zamiast pieniędzy. podziwiam jednak zarządzających takimi aktywami
kabor / .* / 2005-08-05 08:14
Wygląda na to Adi , że jesteś rozsądny więc rozumiesz chyba biznes : albo pieniążki na reklamę albo do kieszeni akcjonariuszy. Zatem wolę oglądnąć reklamę niż nic.
EJ / .* / 2005-08-03 09:17
Do 8 mld kapitału fundusz pobiera prowizje 0,045% czyli 3,6 mln. zł.Powyżej 8 mld do20 mld prowizja jest obniżona do 0,04%co nam daje: 8/12 * 0,005 = 0,003%Czyli przy zgromadzonym kapitale 10000zł. miesięczne oszczędności wynoszą 30 gr. (słownie: każdy klient CU ma prowizje od aktywów mniejszą o 30 gr.!!) REWELACJA! POWINNI ZROBIĆ OGROMNA KAMPANIĘ REKLAMOWĄ!!Licząc dalej: 30 gr. * 12 miesięcy = 3,6 zł. * ok. 30 lat do emerytury=108zł.LUDZIE PRZYSTĘPUJCIE DO CU BO ZA 30 LAT BĘDZIECIE MIEĆ 108ZŁ. WIĘCEJ!!!Prowizja za kapitał powyżej 20 mld jeszcze się nie liczy, bo różnice są zbliżone do 0 (słownie: zera).Zanim ktoś wpadnie na pomysł zmiany funduszu na CU ze względu na „najniższą” opłatę od aktywów niech prześledzi całą historie tego OFE (patrz np. artykuł w Manager Magazyn)
Zdebal / .* / 2005-08-05 08:14
EJ coś ci się pomyliło. Prowizja to opłata za zarzadzanie, którą pobiera OFE. A więć im niższa tym lepiej dla klienta.Sorry.
SKARBCZYK / .* / 2005-08-04 18:49
I TAK NAJLEPSZY JEST SKARBIEC - CHODŹCIE DO NAS
Faenza / .* / 2005-08-28 11:53
Najlepszy Skarbiec???Gratuluję wyboru....Ja nie chciałabym być co rusz wystawiana na sprzedaż....
Carina / .* / 2005-08-28 11:49
Najlepszy jest Sklarbiec???To czemu trwają rozmowy o sprzedaży tego cudu???
dr ekonomii / .* / 2005-08-04 18:42
Typowe wyliczenia prostaka, napewno znajdziesz miejsce w partii Leppera. Ta sama prostota i retoryka.Proponuję CI EJ żebyś chociaż przejrzał podręcznik Matematyki Finansowej a póżniej zabieraj głos.
smolo / .* / 2005-08-04 18:29
Chyba Twoje wyliczenia mają sens, dlatego zmienię fundusz na CU bo jestem teraz w AIG.Dlaczego mają mnie okradać . Zawsze to 108 zł więcej w MOJEJ kieszeni. Dzięki
Wapniak / .* / 2005-08-03 12:42
Jestem podobnego zdania, choć użyłbym innych argumentów. Powiem tylko tak: proszę prześledzić od początku 1999r. wartość jednostki, stopę zwrotu ale tylko wg. KNUiFE. Dlaczego i skąd spadek w 2003r. i od dwóch lat dołuje?... Czyżby źle inwestowała?... A moze trzeba zmienić biuro maklerskie?...Kto wie?
andy / .* / 2005-08-04 18:47
chyba w ciemnych okularach czytasz te rankingi - policz sobie różnicę między najlepszym wynikiem a najgorszym w 2003 roku (o ile coś ci to powie)
Wapniak / .* / 2005-08-03 12:46
dalej: A kto opłaca tak kosztowną reklamę w TV w czasie najwyższej oglądalności?...za czyje pieniądze?...Znam firmę/y/, które tego nie robią i stoją o wiele wyżej we wszystkich rankingach i wiadomościach prasowych.
kabor / .* / 2005-08-04 18:23
A ja jestem zadowolony że wybrałem w 1999 r fundusz Cu . Reklama funduszu jest bardzo przyjemna, tym bardziej że płacą za nią akcjonariusze a nie ja, jezeli oczywiście masz pojęcie Wapniaku o biznesie .

Najnowsze wpisy