Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ćwiąkalski odpolityczni prokuratura generalnego

Ćwiąkalski odpolityczni prokuratura generalnego

Wyświetlaj:
Sabre / 2007-12-14 12:19 / Tysiącznik na forum
Naprawdę rozsądne wyjście, coś na wzór sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jak podaje wskazany przykład, ich niezależność powoduje, iż w "naturalny" sposób przestają wykonywać partyjne rozporzadzenia. Oczywiście sam sposób wyboru prokuratora generalnego warto jeszcze przeduskutować, ale to posunięcie w dobrym kierunku.
Niestety, trochę to mało medialne - gdyby tak minister sprawiedliwości występował na konferencjach prasowych, zapowiadając "że nikt już nikogo życia nie pozbawi", żąglując niszczarkami lub gwoździami do trumien, może wtedy by się spotkał z powszechnym uznaniem.
P.S.
Najbardziej podoba mi się zapis mówiący o 10-letniej praktyce - Ziobro na straconej pozycji, on przecież nie przepracował nawet jednego dnia:)
sten / 79.187.37.* / 2007-12-14 12:44
no Pęczak już na pewno odzyska swoją limuzynę z firankami, a Heniu spokojnie wielki comeback w glorii i chwale, znowu domek myśliwski będzie otwarty.
Sabre / 2007-12-14 12:53 / Tysiącznik na forum
Dziekuję że przyznałeś mi rację. Konkretnie, twoja bezsensowna i wskazująca na zupełny brak zrozumienia tematu, żenująca wypowiedź.
Czasy, gdy minister i jednocześnie prokurat generalny działał pod publikę ciemnego narodu już się skończyły (mam nadzieję). Mimo iż dla ciebie to tragedia, tak naprawdę wszystkim wyjdzie to na dobre.
PoloniaSempreFidelis / 79.187.37.* / 2007-12-14 13:00
Regulamin forum
Sabre / 2007-12-14 13:08 / Tysiącznik na forum
Cóż, zatem nazwałeś Kurskiego gnidą (bo to on jest autorem tej "sentencji").
I już wystarczy twojego poparcia dla mojej wypowiedzi. Jeżeli chcesz się ze mną niezgodzić, czy wykazać błędy w moim rozumowaniu, trochę się wysil. Ten ciągły bełkot, wciąż bezsensowny, jest jedynie potwierdzeniem.
poloniaSempreFidelis / 79.187.37.* / 2007-12-14 11:10
poprzez powołanie Krajowej Rady Prokuratorów. Czy my Polacy na prawdę wyglądamy na takich głupków ?

Ilu pacjętów wygrało spory za błędy lekarskie w Krajowej Radzie Lekarskiej, czy jak ją tam zwą ?
Czapa załatwi prokuraturę na lata, ograniczy dostęp dla swoich mi zasłużonych i poprawnych politycznie.

Ale rewolucyjne zmiany !

A może trochę rewolucji w osądzeniu katów Stanu Wojennego, 140 ofiar czeka na osądzenie ich katów i kierowników katów. 26 lat to za mało ? a 37 lat to tez za mało dla morderstw Gdańska 70 ?

Czy wreszcie raport z komisji Orlengate będzie wreszcie zobowiązaniem dla prokuratury do faktycznego ścigania aferzystów ?
Zdzich / 2007-12-15 08:00 / Bywalec forum
Co ma piernik do wiatraka, krajowa rada lekarzy nie osądza lekarzy tak samo jak krajowa rada inżynierów, czy SEP to nawet nie są organami państwowymi, Do rozstrzygania sporów są u nas niezawisłe sądy, a prokuratorzy do sporządzania aktu oskarżenia.
KAP / 2007-12-14 12:57 / Tysiącznik na forum
rewolucje juz mielismy i gówniarzy z piaskownicy u wladzy juz wystarczy.

Najnowsze wpisy