Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cymański: Podwyżki obejmą tylko najuboższych emerytów

Cymański: Podwyżki obejmą tylko najuboższych emerytów

Wyświetlaj:
emerytka netto 650 z / 83.6.130.* / 2007-01-15 19:24
Nikt nie pisze czy będzie brana pouwaę emerytura brutto czy netto bo jest to duża róznica , czy ktoś na to odpowie , chyba nie bo oni nie widzą różnicy nie mają takich problemów netto czy brutto
mańka / 89.228.136.* / 2007-01-15 21:39
oczywiście biorą brutto aby dac mniejszej ilości emerytów irencistów ''tamci'' byli ''dobrzy ''a ''ci ''jeszcze LEPSI
tak nam sie odplacają że pomogliśmy im wygrać wybory chyba już żadnej partii nie uwierzę i nie pójdę głosowac
EMERYTKA
polski Polak / 80.53.15.* / 2007-01-15 16:23
to już w czyste kpiny ! jak długo ci prawi i sprawiedliwi będą nas robic w bambuko!Mohery opamietajcie sie . Toz to czyste draństwo
polski Polak / 193.111.166.* / 2007-11-02 17:18
ktos tu podszywa się pod moje logo -
i wypisuje głupoty na moje "konto
cyt:2007-01-15 16:23:35 | 80.53.15.* | polski Polak
Re: Cymański: Podwyżki obejmą tylko najuboższych emerytów [0]
to już w czyste kpiny ! jak długo ci prawi i sprawiedliwi będą nas robic w bambuko!Mohery
opamietajcie sie . Toz to czyste draństwo skomentuj
STANOWCZO PROTESTUJĘ - TO NIE MOJE SŁOWA Podpisano ; polski Polak
Kita / 83.22.194.* / 2007-01-15 12:02
Według tego co powiedział p. poseł Cymański ,środki mają trafić do najuboższych emerytów. To ,że jest to socjalizm czystej wody , myślę , nie trzeba nikogo przekonywać. Państwo wzięło na siebie obowiązek wypłacania emerytur i powinno robić to uczciwie. Jeśli zaś rząd nie potrafi tego robić zawsze pozostaje możliwość dymisji. Emerytura nie jest jakimś "darem" rządzących. Każdy obecny emeryt musiał łożyć na ZUS czy mu się to podobało czy też nie. Dlatego tu nie jest wskazane janosikowanie lecz uczciwe zasady. Niestety , przedstawiona propozycja to łupanie "bogatych" i rozdawanie uzyskanych środków "biednym". Ktoś , kto zarabiał dużo , pracował długo i w związku z tym wniósł do ZUSu dużo ( często kilkakrotnie więcej niż ci co obecnie mają dostać te podwyżki) ma prawo oczekiwać elementarnej uczciwości ze strony państwa tzn. waloryzacji na poziomie co najmniej wynikającym z inflacji.
Wygląda zresztą na to ,że cała sprawa ma też i drugie dno. Środki budżetowe , w założeniu , mają trafić do najbiedniejszych emerytów a przecież wszem i wobec wiadomo ,że w tym właśnie gronie znajduje się najwięcej słuchaczy oraz donatorów znanej rozgłośni radiowej.
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-01-15 21:18
Niech p. Cymański postara się znieść emerytom podatek od emerytury wynoszący 19%, wszyscy będą zadowoleni
marek 19-53 / 83.24.38.* / 2007-01-15 19:12
Akurat to co p. Kita pisze jest "mało" prawdziwe.

W tzw. dobrych czasach sami swoi dwa lata przed emeryturą dostawali nagle masę, często fikcyjnych, prac zleconych, nadgodzin, premii itp. W efekcie całkowicie sztucznie były windowane emerytury. Kosztem, oczywiście, pozostałych frajerów.
Kita / 83.22.194.* / 2007-01-15 19:59
Ofezwał się ten "pradziwy". Jeżeli coś wiesz o takiej patologii to do prokuratury radzę zgłosić. Wszelka urawniłowka trąci komuną na kilometr. Zasady powinny zaś być uczciwe. Kto więcej wpłacił ,z tytułu dłuższej wysługi czy też wyższego uposażenia ( najczęściej jedno i drugie) powinien dostawać większą emeryturę od tego który wpłacił mniej. Ty zaś , Janosiku, zawsze możesz się swojej emerytury ( całości lub części) po prostu zrzec.
marek 19-53 / 83.24.38.* / 2007-01-15 20:13
Z kilku powodów do prokuratury zgłosić tego nie można:
1. przedawnienie,
2. odbywało się to lege artis.
3. Rada ze zgłoszeniem do prokuratury jest strasznie zgrana i na dodatek prymitywna.
Kita / 83.22.194.* / 2007-01-15 22:30
To nie jest żadna rada. Należy umieć odróżnić obywatelski obowiązek wynikający zresztą z kodeksowych zapisów od rad ,dobrych czy też złych. Jeżeli takie postępowanie jest prymitywne ( choć ja sądzę ,że jest akurat odwrotnie) to należy ewentualne pretensje czy uwagi zgłaszać do ustawodawcy.
NieZlustrowany ale S / 89.151.21.* / 2007-01-15 15:22
Poseł Cymbałomański mówi co mu Wielki Ka kazali, nic dodać nic ująć.
Jedyna słuszna linia, jedyna partia mądrości narodowej, kto nie jest z nami jest przeciw nam. Wielki wódz Ka, dokładnie przestudiował wystąpienia tow. Barcikowskiego.
Nawet poszczególnym zwrotów nie pozamieniał
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-15 13:30
Ale jest też sporo osób, które walczyły z komuną o wolną Polskę i były wyrzucane z wilczym biletem z pracy - teraz w podzięce pobierają niskie emerytury. A partyjniacy, SBecy, milicja pobierają wysokie emeryturki, a odkładali składki zamiast 40 lat to tylko 20 lat albo wcale.

To chyba nie jest do końca sprawiedliwe, nieprawdaż?
Zenon / 62.121.118.* / 2007-01-15 18:11
Chłopczyku. Co ty pieprzysz o walce z komuną, o wyrzucaniu z pracy itp. Ty nie masz zielonego pojęcia o tamtym okresie. Ludzi czynnie zaangażowanych w walkę z systemem było zalędwie od kilkuset do kilku tysięcy w przełomowych okresach jak rok 56, 68 70 czy 76.
A symbole tej walki jak J.Kuroń, A.Michnik, czy L.Wałęsa były celowo niszczone przez obecną ekipę. Bo obecna ekiwa to ma jedyne hasło: TKM

Pieprzenie o sprawiedzliwosci dziejowej to zwykiłe oszukiwanie ludzi na poziomie intelektualnym jacusia kurskiego - specalisty o kaczej propagandy.

Nikt się nie odważy powiedzieć, że kasa jest pusta bo pieniądze idą na takie wielkopomne dzieła jak nikomu nie potrzebna stacja kolejowa, dostatnie życie całej zbieraniny na ulicy Wiejskiej w W-wie, stale zwiększającą się liczbę urzędów i zatrudnionych tam urzędników w "tanim państwie", a ostanio również czarni wyciągneli swoje łapy i z kasy państwowej będzie opłacane budownictwo sakralne "jedynej słusznej w kaczolandzie wiary.

Trzeba być rzeczywiście bezmózgowcem aby wierzyć jeszcze w takie bzdury jak : tanie , sprawiedliwe i bezpieczne państwo, 3 mln mieszkań, kilka tysięcy km autostrad, likwidacja bezrobocia i co tam jeszcze jeszcze ci specjaliści od propagandy tobie naobiecywali.
Nikt tobie nawet nie starał się wytłumaczyć dlaczego w tym sprawiedliwym państwiew na stanowiskach rządowych są zatrudniani ludzie skazani prawomocnymi wyrokami sądowymi albo o poglądach faszystowskich..
wnikliwy / 83.143.40.* / 2007-01-15 21:45
A.Michnik - ten bankrut intelektualny? To on jeszcze żyje?
Kita / 83.22.194.* / 2007-01-15 14:10
Przetrzeźwiej człowieku i nie zawracaj d..y na lewo. Ja piszę o systemie a nie o jakichś szczególnych , byc może i patologicznych sytuacjach. Jeśli jednak chcesz to "pra bardzo". Pamiętam doskonale jak po wojnie rozrastał się ZBOWiD ( byc może jesteś młody i nie wiesz co kryje się pod tą nazwą). Liczba kombatantów wzrastała proporcjonalnie do liczby lat ,które upłynęły od końca II wojny światowej. Osobiście mam wrażenie ,że obecnie jest podobnie ( a wiem coś o tym bo sam w tym brałem udział biorąc jednocześnie w skórę od ZOMO czy innych takich ). Widzę też ,że w swojej zapalczywości odbierałbyś ( bądź ograniczał ) emerytury byłym milicjantom. Nawet radykałowie z PiS nie posunęli się tak daleko w tym szaleństwie. Uważasz koleś ,że policja w owym czasie nie była potrzebana? Że nie było kradzieży , rozbojów czy zabójstw? Jest to niezmiernie interesujące. Zwłaszcza ,że emerytura oficera MO ,który odszedł ze służby w połowie lat osiemdziesiątych ( z 30-40 letnia wysługą ) nie przekracza 2 tys. zł brutto. Ci co odeszli wcześniej albo mieli niższą wysługę czy stanowisko służbowe otrzymują oczywiście znacznie mniej. Jeżeli zazdrościsz zwykłym milicjantom/policjantom emerytur to przyjmij się do służby i będziesz miał te " miody".
P.S. Do tej pory myślałem ,że to wóda .Teraz widzę ,że to choroba. Bez odbioru gdyż z takimi " argumentami" się nie polemizuje.
Wiga / 83.5.107.* / 2007-01-15 22:06
popieram Cię w całej roziągłości.Ci, ktorzy to piszą nie znają tamtej rzeczywistości.To zakłamanie na dzień dobry.Popytajcie rodziców, dziadków a potem osądzajcie.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-15 14:23
szczególne sytuacje? Nie wiedziałem, że PZPR to była taka malutka, niszowa partyjka. Natomiast wiem, że etatowi partyjniacy nie płacili składek.
Wiga / 83.5.107.* / 2007-01-15 22:09
Znowu nieprawda! etatowym pracownikom były potrącane składki na ZUS na ogólnie przyjętych zasadach
śmieszno i durno / 83.23.135.* / 2007-01-15 18:00
A niby baranie skąd to wiesz?
Wszyscy w tym kraju PRL płacili składkę na ZUS po 1945r bez łaski.
Dziś widać wielką łaskę w stosunku do tych co tworzyli majątek narodowy - po wycieczkach dwóch panów z zachodu na wschód i z powrotem ze wschodu na zachód i z powrotem.
Ilu inwalidów wojennych trzeba było utrzymać?
A złoto przedwojenne razem z rządem na na uchodźctwie przepier,,,,,,,, bo anglik nie taki glupi by jakiś rząd utrzymywać z własnej kasy.
TW / 83.6.105.* / 2007-01-15 19:29
a kto przepier,,,,,,,, fundusze FOZ i i większość Funduszu Obrony Narodowej, jeśli nie PZPR ?
wendek2 / 2007-01-15 11:43
Biednemu zawsze wiatr wieje w oczy. A polityka PIS to
jeden wielki Kłam wobec emerytów ,rencistów i mocherowych beretów.
Wyborca z przymusu.
czater / 2007-01-15 10:42 / Tysiącznik na forum
Szkoda tylko ze kolega PAna Cymanskiego Pan MArcinkiewicz wielki oredownik "taniego panstwa" do chwili obecnej jezdzi rzadową BMK-ką z obstawa BOR-u mimi ze pracuje w PKO i ma niezla pensje
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-01-15 10:31
tak nauczycielom 5%, emerytom kilka % i prezesom spółek skarbu państwa (nowomianowanym PiSiorkom) 100%. Tak, no jak ciemy elektoracie PiSu masz więcej pytań?

PS
co do ustawy kominowej mam swoje zdanie, nie tyle zrównywać co PRYWATYZOWAĆ
czater / 2007-01-15 09:39 / Tysiącznik na forum
A wiec w majac dwoch obywateli jeden ktory przez 40 lat placil wysokie skladki i dostaje 1000 zł emerytury, drugi przez 20 lat placil i dostaje 700 zł, podwyzke dostanie ten adrugi a pierwszy nic. Oto sprawiedliwosc w IV RP
Ob-Server / 83.5.250.* / 2007-01-15 19:33
W czasach tzw. socjalizmu zakłady pracy odprowadzały składki
w takiej samej ilości od każdego zatrudnionego. I PIEPRZENIE, że ktoś płacił więcej to bzdury. Ja rozpocząłem karierę zawodową na stanowisku "robotniczym " czyli jako fizyczny z uposażeniem ok. 3000 złotych. W tym samym czasie tzw. "inteligencja" biurowa zarabiała ok. 2500 zł. Pensja kierownika wynosiła ok. 4500 zł. Składkę odprowadzano w takiej samej wysokości od wszystkich. Jedynie 2 lata przed emeryturą "promowano" pracownika o 2 grupy uposażenia wyżej, żeby zwiększyć i tak nadal minimalnie podstawę do emerytury. Praktycznie więc wszyscy emeryci tzw. sieroty po PRL-u nie powinny mieć tak wielkich rozbieżności w wypłacie świaczeń
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-15 09:59
bo to jest ta wasza "sprawiedliwość społeczna" - przebrzydli socjaliści - więc w czym problem?
Jeśli się komuś coś nie widzi, to niech jednocześnie popiera prywatną służbę zdrowia, prywatne szkolnictwo i zasadę, że każdy płaci tylko za siebie i sam dba o siebie.
śmieszno i durno / 83.23.135.* / 2007-01-15 18:13
Czytałeś może cóś z Arystotelesa? Keynsa?Forda? Fishera? A może wiesz co to ruch okrężny pieniądza w państwie?
Ruch okrężny między przedsiębiorstwami i gospodarstwem domowym?
A może cóś z makroekonomi?
Czy tylko encyklikę Piusa XII.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-15 10:54
przecież to nie ja tęsknię np. za przyjęciem Euro - waluty ZSRE
czater / 2007-01-15 12:40 / Tysiącznik na forum
CZy ty jestes jakis inny ? Napisalem jakie sa fakty odnosnie tej podwyzki wiec o co Ci chodzi ? A Euro jest waluta w np. Iralndii i jakos masa Polakow tam jedzie. Na przyszlosc zastanow sie co piszesz bo tylo bzdury wypisujesz o jakims socjalizmie itd.
Kita / 83.22.194.* / 2007-01-15 11:43
Tak z ciekawości: co euro ma wspólnego z waloryzacją emerytur i rent? To nie mój dialog ale po tym co piszesz mam nieodparte wrażenie ,że jeszcze nie wytrzeźwiałeś po weekendzie.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-15 11:56
jedno i drugie to socjalizm
Kita / 83.22.194.* / 2007-01-15 12:12
Sorry , lecz nie do końca skapowałem sens Twojego wywodu. Czyżbym miał rozumieć , że picie i euro to socjalizm? Ja z taką tezą zgodzić sie nie mogę. Sam lubię sobie niekiedy łyknąć troszkę a za socjalistę się nie uważam w najmniejszym stopniu. Jeśli chodzi o euro , sprawa jest niestety bardziej skomplikowana. Należy jednak zauważyć ,że przyjęcie euro byłoby w chwili obecnej dla Polski dobrodziejstwem. Wymusiłoby bowiem reżim budżetowy a przez to zdecydowanie ograniczyło swawolne wydatkowanie środków przez różnej maści socjalistów. I to by było na tyle.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-15 13:26
Samo dążenie do przyjęcia euro wymusza reżim budżetowy, a nie jego przyjęcie. Nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go ;-)
Kita / 83.22.194.* / 2007-01-15 14:13
No to jesteśmy w domku! Jeśli komuś w główce skaczą króliczki to jednoznacznie wskazuje ,że jest on "wczorajszy" albo nawet i "przed".
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-15 14:19
nie wspominając o tych, którzy widzą lub bełkoczą podwójnie ;-)
czater / 2007-01-15 16:25 / Tysiącznik na forum
Z jednej strony zarzucasz socjalizm a z drugiej oburzasz sie na euro bo wymusza "reżim budżetowy" moze sie zdecyduj
omcemer / 83.23.174.* / 2007-01-15 09:24
jak nie umie znależć pieniędzy to nich sie podda do dymisji,zakłamany dobrodziej.
Bożenna Saniewska / 83.9.17.* / 2007-01-16 13:50
jestem od 1991r. na emeryturze - 23 lata pracy wtedy - i niepełnosprawne bliźniaki -teraz - rok 2007 mam netto 601 zł emerytury - i dobrze, że mąż - jaki jest taki jest, ale dokłada ze swego dochodu 1000zł. i można jakoś utrzymać mieszkanie i przeżyć, ale ubierać się tylko w tych tak pogardzanych "ciucholandach" - a chciałoby się jeszcze normalnie pożyć - wyjechać na urlop - bo jeszcze się żyje, a są i kina i teatry, książki, które coraz droższe są, a przyzwyczjenia zostały - a żołądek, delikatniejszy, bo choroby też dały o sobie przez te lata znać - leki i inne ... to głównie emeryci wykupują - nie narzekam, bo słońce świeci za darmo, i ptaki śpiewają - ale kominy są!!! a wszyscy jednakowo nadzy się rodzimy - i jeśli się pracowało, to ta emerytura powinna być taka, żeby móc się utrzymać... i mieć na lizaki dla wnuków -bo ci co mają 3.800
mogą swoim wnukom i komputery i samochody i ,,, kupować - Bożenna
Astra / 83.5.107.* / 2007-01-15 22:21
Miliony na Świątynię Opatrzności Bożej i co łaska dla głodujących dzieci! Prześlij SMS a jedno dziecko dostanie obiad! żebractwo! gdybym była młodsza, byłabym patriotką na emigracji.
Astra / 83.5.107.* / 2007-01-15 22:21
Miliony na Świątynię Opatrzności Bożej i co łaska dla głodujących dzieci! Prześlij SMS a jedno dziecko dostanie obiad! żebractwo! gdybym była młodsza, byłabym patriotką na emigracji.
adamk / 2007-01-16 18:19
No własnie ! Tak modna teraz jest emigracja. Czy może ktoś orientuje się jakie są
koszty utrzymania np na Litwie, Białorusi, Ukrainie ? Czy mógłbym tam bardziej kolorowo dożyć swoich lat pobierając polską emeryturę wysokości 1000 zetów ?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy